PDA

Zobacz pełną wersję : Eksploatacja Mondeo ST-220



lmatys
18-08-2006, 17:42
Na poczatek witam wszystkich klubowiczow.
Otoz przymierzam sie do zakupu Forda Mondeo 3.0 V6 ST-220 2002r.
Chcialbym zapytac co sadzicie o tym autku..??

1) Awaryjnosc samochodu, silnika? Co sie moze zepsuc statystycznie?
2) Ile w praktyce pali na trasie przy predkosci 100-120km/h...

Zastanawiam sie pomiedzy Audi A6 2.5TDI a wlasnie ST-220...

Przede wszystkim zalezy mi na bezawaryjnosci auta...
Wiele osob doradza mi 3.0V6, poniewaz ponoc nie ma tam interculerow, turbo, i takich tam...co czesto psuje sie w doladowanych dieslach...

Za wypowiedzi specow od Forda dziekuje z gory.

Pozdrawiam.

ugni
18-08-2006, 17:54
Witaj!!!
Autko mam d 2003 roku i nic złego na silnik nie mogę powiedzieć.Nic sie tam nie psuje.Podono trzeba zwracać uwagę na poziom oleju w silniku ale ja takich żeczy w swoim nie zauważyłem.Z silnikiem nic sie nie powinno dziać.Jedynie może jakieś inne pierdoły typu wysiadzie podgrzewanie siedzeń czy centralny zamek itp.Ale tak żeby jakś powazna awraja.To nie.
Samochod w miescie pali ok12,5l a na trasie do predkosci 120 km potrafi zejsc do 9l to jest prawda.Musisz sprawdzic zawieszenie bo one są twardsze niz zwykłe mondziaki i sprawdzić rudą na krawędziach dolnch rantów drzwi.To tyle

jackuno
18-08-2006, 18:10
Odnośnie ST 220 nie mogę Ci doradzić, ale co do A6 to mój brat ostatnio miał taką z tym silnikiem. Na początku było ok, ale potem miał jakieś wymiany w przednim zawieszeniu i ceny części były powalające, a i z silnikiem musiał się na koniec borykać. Więc teraz jest szczęśliwy, że ją sprzedał, ale być może, że taki trefny egzemplarz mu się trafił.

STraits
18-08-2006, 18:18
Jeździłem 3 dni czymś takim - spaliło w mieście 15/100 :) I wcale nie trzeba sie mocno starać. Silnik w zasadzie bezawaryjny - nie słyszałem żeby się sam z siebie popsuł. Słyszałem o zatatnym ST220 - trzeba pilnować poziomu oleju. W trasie może faktycznie zejść poniżej 10, ale trzeba na prawde lekko dodawać gazu, co przy tym silniku nie jest zbyt ekscytujące. To tak jakby poślubić miss świata i.... no dobra, bo dostane zaraz ostrzeżenie :satan:

Odnośnie audi - bardzo przyjemny samochodzik. Ładnie zestrojone zawieszenie. Spalanie na normalnym poziomie, dynamika podobna....

gilotyna
18-08-2006, 19:42
To tak jakby poślubić miss świata i.... dostać odcisków na dłoni...

konio
18-08-2006, 20:04
To tak jakby poślubić miss świata i.... dostać odcisków na dłoni...
od czego? :satan: :))

gilotyna
18-08-2006, 20:08
To tak jakby poślubić miss świata i.... dostać odcisków na dłoni...
od czego? :satan: :))

Od drapania sie po nosie :satan:

konio
18-08-2006, 20:29
To tak jakby poślubić miss świata i.... dostać odcisków na dłoni...
od czego? :satan: :))

Od drapania sie po nosie :satan: :metal

konio
18-08-2006, 20:31
A wracając do tematu , ja bym brał Mondka , dlatego ze mniejsze AC zapłacisz no i tak szybko Ci go nie pociągną...........taka prawda Audi A6 jest chodliwe , a kupić auto i wiecznie go pilnować to przesada.

STraits
18-08-2006, 20:35
A wracając do tematu , ja bym brał Mondka , dlatego ze mniejsze AC zapłacisz no i tak szybko Ci go nie pociągną...........taka prawda Audi A6 jest chodliwe , a kupić auto i wiecznie go pilnować to przesada.

Wystarczy pieska w środku zostawić z "cudną" mordką :)

konio
18-08-2006, 20:39
A wracając do tematu , ja bym brał Mondka , dlatego ze mniejsze AC zapłacisz no i tak szybko Ci go nie pociągną...........taka prawda Audi A6 jest chodliwe , a kupić auto i wiecznie go pilnować to przesada.

Wystarczy pieska w środku zostawić z "cudną" mordką :)
albo teściową , bo psa w lato to szkoda męczyć w autku. :))

gilotyna
18-08-2006, 22:00
A wracając do tematu , ja bym brał Mondka , dlatego ze mniejsze AC zapłacisz no i tak szybko Ci go nie pociągną...........taka prawda Audi A6 jest chodliwe , a kupić auto i wiecznie go pilnować to przesada.

Wystarczy pieska w środku zostawić z "cudną" mordką :)
albo teściową , bo psa w lato to szkoda męczyć w autku. :))

W sumie to ja moge teściową zastąpić, z chęcią popilnuje st220 :) :)
Chociaż mi z mordy nie kapie, tak jak w/w :satan:

lmatys
19-08-2006, 02:10
A wracając do tematu , ja bym brał Mondka , dlatego ze mniejsze AC zapłacisz no i tak szybko Ci go nie pociągną...........taka prawda Audi A6 jest chodliwe , a kupić auto i wiecznie go pilnować to przesada.

Witam.
A orientujesz sie czy jest duza roznica w OC miedzy pojemnoscia np: 2.0 a 3.0 w przypadku Forda Mondeo ?

konio12345
20-08-2006, 11:46
Witaj!!!
Autko mam d 2003 roku i nic złego na silnik nie mogę powiedzieć.Nic sie tam nie psuje.Podono trzeba zwracać uwagę na poziom oleju w silniku ale ja takich żeczy w swoim nie zauważyłem.Z silnikiem nic sie nie powinno dziać.Jedynie może jakieś inne pierdoły typu wysiadzie podgrzewanie siedzeń czy centralny zamek itp.Ale tak żeby jakś powazna awraja.To nie.
Samochod w miescie pali ok12,5l a na trasie do predkosci 120 km potrafi zejsc do 9l to jest prawda.Musisz sprawdzic zawieszenie bo one są twardsze niz zwykłe mondziaki i sprawdzić rudą na krawędziach dolnch rantów drzwi.To tyle

U mnie miasto 12 do 14,5 (korki + klima)
Trasa 7,9 (raz w życiu) do 20 (średnia pow. 200 na autostradzie). Przy normalnym ruchu 100-160 - od 9 do 11,5.

Awarie przez 30k - naprawa elektrycznego podnoszenia fotela, wymieniony na zapas łącznik tylnego stabilizatora, "tuning płetwy", benzyna, olej, płyn do spryskiwacza :satan:

maciek604
17-11-2006, 16:36
witam . mam st220 2002rok i wszystko ok spalanie max 11.5 miasta spokojnie na trasie 8,5 . a tak to super narmalna eksploatacja . klocki linki hamulcowe wada forda redzewieja polecam auto super

altoot
17-11-2006, 17:47
W sumie to ja moge teściową zastąpić, z chęcią popilnuje st220 :) :)
Chociaż mi z mordy nie kapie, tak jak w/w :satan:


Współczukje Wam koledzy :rotfl:

STraits
17-11-2006, 22:40
witam . mam st220 2002rok i wszystko ok spalanie max 11.5 miasta spokojnie na trasie 8,5 . a tak to super narmalna eksploatacja . klocki linki hamulcowe wada forda redzewieja polecam auto super

max 11.5 ? :) :satan: dobre ;-) Mi tyle paliło V6 jak miałem uszkodzoną sonde i dawał mieszanke za ubogą. Bądźmy realistami. W statystycznym mieście mniej niż 13 osiągnąć ciężko :) Chyba że ktoś jeździ obwodnicami gdzie nie ma świateł i nie trzeba się zatrzymywać.

balcer
18-11-2006, 01:41
A orientujesz sie czy jest duza roznica w OC miedzy pojemnoscia np: 2.0 a 3.0 w przypadku Forda Mondeo ?

nie wiem czy jest jakaś w kategorii open dla naszych urzędów i firm...chyba bez różnicy :banan:

ArtGen
18-11-2006, 09:46
Ja na Twoim miejscu rozejrzałbym sie za MK III 2,2 TDCI 155koni jak będziesz lał dobrą rope i pilnował przegladów bedzie wszystko ok a benzynka pije ile się da 3,0 V6 jest wstanie wchłanąć kazdą ilośc paliwa a wybór należy do Ciebie ja mam MK III 115 koni i jestem zadowolony jezdzę z prędkościami 120/160 i spali średnio 6L. A też duże znaczenie ma pochodzenie autka jeżeli było bite to może każdy się sypać.

maciek604
27-11-2006, 13:25
no niestety tak kopmuter wzkazuje ostatnio po Radomiu ok 60 km zrobilem i i pokazal 11,4 wiec !!!! u mnie jest :ass: i ciesze sie z tego







witam . mam st220 2002rok i wszystko ok spalanie max 11.5 miasta spokojnie na trasie 8,5 . a tak to super narmalna eksploatacja . klocki linki hamulcowe wada forda redzewieja polecam auto super

max 11.5 ? :) :satan: dobre ;-) Mi tyle paliło V6 jak miałem uszkodzoną sonde i dawał mieszanke za ubogą. Bądźmy realistami. W statystycznym mieście mniej niż 13 osiągnąć ciężko :) Chyba że ktoś jeździ obwodnicami gdzie nie ma świateł i nie trzeba się zatrzymywać.

maciek604
28-11-2006, 13:22
witam polecam st220 . chybaz e kupujesz nowe audi to tak ale wiadomo a^ jest wielkie i ktos nim walil duzo kilometrow wiec przebieg podezany z 2003 roku pewnie bedzie mial ok 300 tyiecy wiec chyba nie warto i czeci drogie i naszaa ropa jest lipna i wtyski moga sie zapchac a koszty naprawy sa wysokie ,
ja tez sie zastanawialem miedzy A^ a st220 i tak samo mi doradzili wiec nie ryzykowalem i mam st220 i jest zaj.... super

altoot
28-11-2006, 23:02
naszaa ropa jest lipna i wtyski moga sie zapchac a koszty naprawy sa wysokie


TDI w starszym A6 to nie CR....