PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] 5-cio biegowy automat??



gilotyna
19-08-2006, 16:52
Witam
Mam skrzynie aut. w mondku, wiem że jest 4 biegowa, ale czasem jak jade i lukne ile razy obroty podczas przyspieszania spadają to doliczam sie zawsze 5 razy. Jak to jest?? Może to ten nadbieg cały, ale jak sie wyłącza nadbieg przyciskiem o/d off to znika 4 bieg i ten "piąty". Może ktoś mi wytłumaczyć skąd mie sie ta piątka wzięła??[/img]

elbox
19-08-2006, 16:56
Witam
Mam skrzynie aut. w mondku, wiem że jest 4 biegowa, ale czasem jak jade i lukne ile razy obroty podczas przyspieszania spadają to doliczam sie zawsze 5 razy. Jak to jest?? Może to ten nadbieg cały, ale jak sie wyłącza nadbieg przyciskiem o/d off to znika 4 bieg i ten "piąty". Może ktoś mi wytłumaczyć skąd mie sie ta piątka wzięła??[/img]
Dokładnie zaobserwowałem identyczne zachowanie u mnie.Przełącza pięć razy :)

radeq
19-08-2006, 17:04
tez niedawno jechalem mondasem mkII automat i wrazenia bylo takie jak by zmienial 4 razy czyli ostatnia zmiana na 5...
jak by przelaczal 5 razy to bys mial i 6-ty bieg :jezyk1: chyba ze zle licze

gilotyna
19-08-2006, 17:05
Czyli jednak nie mam jakichś schizów...

To teraz czekamy, aż ktoś odpowie co to jest za haczyk :)

gilotyna
19-08-2006, 20:35
I tak w ogóle powyższe pytanie aktualne, ale jeszcze śmiem zapytać który bieg nazywamy nagbiegiem, 4 czy 5??

HEVA
19-08-2006, 20:48
To jest 4 stopniowa skrzynia z nadbiegiem, czyli to, ze czujecie ze macie "5" bieg jest jak najbardziej PRAWDZIWE. :)

Posługiwanie się nadbiegiem pozwala na zwiększanie prędkości jazdy bez podwyższania prędkości obrotowej wału korbowego. Podczas jazdy na płaskich odcinkach drogi mamy znaczne oszczędności w zużyciu paliwa :)

gilotyna
19-08-2006, 21:50
To jest 4 stopniowa skrzynia z nadbiegiem, czyli to, ze czujecie ze macie "5" bieg jest jak najbardziej PRAWDZIWE. :)



Jasne, tylko że jak wyłącze nadbieg (o/d off) to nie ma 4 ani 5....

HEVA
20-08-2006, 11:14
To jest 4 stopniowa skrzynia z nadbiegiem, czyli to, ze czujecie ze macie "5" bieg jest jak najbardziej PRAWDZIWE. :)



Jasne, tylko że jak wyłącze nadbieg (o/d off) to nie ma 4 ani 5....

No tak. Bo 4 bieg jest z nadbiegiem, wiec po wyłączeniu overdrive'a masz 3 stopnie.

gilotyna
20-08-2006, 12:20
To jest 4 stopniowa skrzynia z nadbiegiem, czyli to, ze czujecie ze macie "5" bieg jest jak najbardziej PRAWDZIWE. :)



Jasne, tylko że jak wyłącze nadbieg (o/d off) to nie ma 4 ani 5....

No tak. Bo 4 bieg jest z nadbiegiem, wiec po wyłączeniu overdrive'a masz 3 stopnie.

skumałem, a jak można wytłym,aczyć co to jest NADBIEG?? Bo jakoś nie kumam dlaczego od razu nie strzelili 5 biegów... Chyba to tylko elektoniczna modyfikacja skrzyni??

HEVA
21-08-2006, 10:20
Noooo, modyfikacja elektroniczna. Nadbieg, tak na chłopski rozum, nie jest biegiem. A ta "piątka" nie byłaby potrzebna, bo jest nadbieg - element tańszy w produkcji całej skrzynki i do tego samo zużycie skrzyni podczas jazdy na nadbiegu spada do minimum. Trochę pisze to może niefachowo, bo nie jestem fachowcem, ale pewnie kumasz o co mi lata :satan:

konio12345
21-08-2006, 11:12
Noooo, modyfikacja elektroniczna. Nadbieg, tak na chłopski rozum, nie jest biegiem. A ta "piątka" nie byłaby potrzebna, bo jest nadbieg - element tańszy w produkcji całej skrzynki i do tego samo zużycie skrzyni podczas jazdy na nadbiegu spada do minimum. Trochę pisze to może niefachowo, bo nie jestem fachowcem, ale pewnie kumasz o co mi lata :satan:

A czy to przypadkiem nie jest tak, że na 4 biegu jest jakieś mechanizm, które na "stałe" a nie przez "olej" podłącza silnik do kół?? I stąd spadek obrótów?

gilotyna
21-08-2006, 11:21
Noooo, modyfikacja elektroniczna. Nadbieg, tak na chłopski rozum, nie jest biegiem. A ta "piątka" nie byłaby potrzebna, bo jest nadbieg - element tańszy w produkcji całej skrzynki i do tego samo zużycie skrzyni podczas jazdy na nadbiegu spada do minimum. Trochę pisze to może niefachowo, bo nie jestem fachowcem, ale pewnie kumasz o co mi lata :satan:

Jeżeli chodzi o mniejsze zużycie skrzyni to za pewne chodzi o to że nie musi FIZYCZNIE WACHLOWAĆ, tylko w jakiś tak sprytny sposób sobie radzi. Jeżeli dobrze kumam to właśnie o taką odpowiedź mi chodziło, fachowe texty to o :ass: roztrzaść, takie proste gadki najlkepsze są wg mnie :) :) :) :)

Dzięki i pozdrawiam!! :beer: :beer: :beer:

HEVA
21-08-2006, 12:41
Jeżeli dobrze kumam to właśnie o taką odpowiedź mi chodziło, fachowe texty to o :ass: roztrzaść, takie proste gadki najlkepsze są wg mnie :) :) :) :)
Dzięki i pozdrawiam!! :beer: :beer: :beer:

Zgadzam się z Tobą jak najbardziej :beer:

:bigok: :beer: :bigok:

hennessy
21-08-2006, 17:08
"przez olej" czyli przez sprzęgło hydrokinetyczne napęd "idzie" ZAWSZE, tak, jak przez zwykłe sprzęgło. Tu różnica jest jedynie w typie sprzęgła, bo i rolę taką samą pełni.
Natomiast co do biegów i nadbiegów to w automacie sa trzy pełne zestawy przekładni (tj. trzy biegi), ze wszystkimi szykanami w postaci zaworków regulacyjnych w górę i w dół, synchronizatorów i ruchomych wałków. W przypadku biegu czwartego i nadbiegu to nie ma wszystkich elementów, a ponad to przełozenie jest sprzęgnięte na stałe i sposób załączania mechaniczne nieco inny. Najlepiej pokazać na rozebranej skrzyni - od razu widać o co idzie.
Taka daleka analogia do nadbiegu w automacie to półbiegi w dużych autach taki sam sens instalowania.
pozdrawiam

gilotyna
21-08-2006, 17:18
"przez olej" czyli przez sprzęgło hydrokinetyczne napęd "idzie" ZAWSZE, tak, jak przez zwykłe sprzęgło. Tu różnica jest jedynie w typie sprzęgła, bo i rolę taką samą pełni.
Natomiast co do biegów i nadbiegów to w automacie sa trzy pełne zestawy przekładni (tj. trzy biegi), ze wszystkimi szykanami w postaci zaworków regulacyjnych w górę i w dół, synchronizatorów i ruchomych wałków. W przypadku biegu czwartego i nadbiegu to nie ma wszystkich elementów, a ponad to przełozenie jest sprzęgnięte na stałe i sposób załączania mechaniczne nieco inny. Najlepiej pokazać na rozebranej skrzyni - od razu widać o co idzie.
Taka daleka analogia do nadbiegu w automacie to półbiegi w dużych autach taki sam sens instalowania.
pozdrawiam

8O 8O :) :) Idzie zrozumieć :)

wmax
20-09-2006, 20:21
Witam Panów!
Jestem nowym uczestnikem tego forum. Myślę, że moje jakieś tam doświedczenie w eksploatacji asb pomoże wyjaśnić obecność niby piątego biegu w CD4E. Sprawa przedstawia się następująco (wywód będzie trochę przydługi ale inaczej nie da rady):
Skrzynia , o któerj mówimy czyli CD4E jest czterobiegowa. WyłącznikO/D
skraca ją do biegów trzech tzn. od momentu ruszenia w czasie przyspieszania
biegi są normalnie zmieniane ale tylko do 3-ki, świeci się wtedy zielona kontrolka over drive OFF - ostatni (najwyższy, końcowy) bieg wyłączony.
Dżwignią sterowania można wybrać 2 lub 1 - j.w. skracamy działanie skrzyni do 2 lub do 1-go biegu - przydatne w terenie, przy manewrach, częstych podjazdach i zjazdach z małą prędkością. Wyłaczenie O/D odbywa się bezpieczni tylko wtedy gdy samochód stoi, lub jedzie na biegu 3 lub niższym.
Jadąc na 4 biegu można bezpiecznie naciśnąć przycisk O/D tylko podczas lek-
kiego przyspieszania. Dokończę za chwilę.

wmax
20-09-2006, 20:42
C.d. nudnego wykładu:
Na biegu 3 i 4 w pewnym zakresie obciążeń - nie z a małe i nie bardzo duże-
i obrotów załącza się mechanizm loock up czyli sprzęgło kłowe łączące obie
częsci konwertera na sztywno - konwerter, czyli hydrokinetyczny przetwornik momentu obrotowego zostaje wyłaczony. Teraz moc z silnika jest przenoszona do skrzyni biegów a z niej dalej bez "poślizgu" konwertera.
Powoli kończymy. Wiedząc towszystko rozpędzamy samochód od zatrzymania: włączamy D, auto rusza z 1 biegu ( łagodnie) silnik ok 2200 rpm- zmiana na 2-gi - zmiana na 3-ci - i teraz zależnie od warunków albo zostaje zał. loock up na 3-cim albo 4-ty bieg - i dalej zostaje zał loock up na 4 -tym biegu. Obserwując obrotomierz i prędkościomierz łatwo zaobserwować
te przełączenia. Zał. loock up na 3-ci biegu przy łagodnej jeżdzie we w miarę płaskim terenie nie występuje ponieważ zanim silnik osiągnie obroty zał. loock up to juz jest włączona 4-ka.
Stąd wrażenie, że skrzynia jest 5-cio biegowa.
Pozdrawiam, zawsze służe pomocą

gilotyna
20-09-2006, 20:45
Thanx, troche sie wylałeś, ale przydaja sie te informacje :metal

wmax
20-09-2006, 20:51
Rzadko mam okazję posiedzieć przy komputrze: czeste wyjazdy słuzbowe, ale czasem się udaje.