PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwne stukanie



smakosz
15-02-2005, 22:54
Ford mondeo 1.6 16V instalacja gazowa
Czesc mój problem to tak jak pisalem w tytule jak auto sie zagrzeje słychac dziwne stukanie podejrzewam ze to w sprzegle poniewaz jak nacisne na sprzeglo to sie uspokaja ale jak przejade kawalek i znowu wyluzuje jest to samo wciskam sprzeglo i spokoj dzieje sie tak jak auto sie zagrzeje czy to cos powaznego czy mozna jakos temu zaradzic czy trzeba rozbierac sprzeglo zeby sie dowiedziec

darq
21-02-2005, 22:31
----- :)) -----
mam tą samą przypadłość, podejrzewam tarczę sprzęgła.

krzysioo
21-02-2005, 22:43
Hej, jak auto się rozgrzeje to silnik wchodzi na swoje obroty i sobie spokojnie pyrka, i przy tych obrotach powstają drgania, niekoniecznie wyczuwalne w kabinie, a jak silnik pyrka i drga to skrzynia biegów też, powiem tyle że też mam takie stukanie i sprawdziłem co to jest, w moim przypadku coś mi stuka w skrzyni biegów, udałem się do dobrego fachowca od skrzyń biegów i powiedziałem co jest grane, a on z uśmiechem na twarzy powiedział FORD, i że w skrzyni powstaje rezonans, jest jakiś luz i stuka jedno o drugie, powiedział żeby się nie przejmować, także nie przejmuj sie tylko przyzwyczaj, dla pewności możesz wjechać na kanał i posłuchać, jeżeli odgłos pochodzi ze skrzyni to masz to o czym mówilem, a jeżeli bedzie dochodził z łączenia skrzyni z silnikiem to znaczy że to łożysko oporowe, też nie ma co dotykać bo to niepotrzebne koszty. jeżeli stuka to spokojnie jeździj, ja już tak przebrykałem 130000 km i nic się dalej nie dzieje, a jak zacznie walić to sam zaczne się zastanawiać co z tym zrobić :)