PDA

Zobacz pełną wersję : Pompa paliwa do trip'a MK2



vMZe
16-05-2005, 09:19
Witam,
własnie niedawno dzięki zaradności jedego z Kolegów :beer: :beer: :beer: , którego nicka nie będę podawał, coby kolejka pod drzwiami się nie ustawiła, stałem się posiadaczem komputerka. Sobota z kablami i jest zamontowany. Jak było pisane w odowiednich postach - nie działa zasięg, bo pompa nieodpowiednia.
W związku z tym pytanie - czy można użyć sygnału sterowania wskaźnikiem paliwa do sterowania trip kompem? Ewentualnie jak zachowuje się rezystancja czujnika ilości paliwa (rośnie czy maleje wraz ze zużywaniem się paliwa).
Dzięki za sugestie
Pozdro
vMZe

krzysztofj
17-05-2005, 11:40
Tak do końca nie jestem przekonany, że aby były wskazania w komputerze pokładowym ilości km do przejechania na benzynie pozostałej w baku należy wymienić pompę na odpowiednią.
Na schemacie elektrycznym czujnik poziomu paliwa widnieje jako potencjometr. Suwak potencjometru dołączony jest do masy, jeden zacisk do wskaźnika ilości paliwa, a drugi zacisk do zacisku w komputerze pokładowym. Suwak przemieszcza się w zależności od poziomu paliwa w baku. Pompa paliwa stanowi tutaj odrębny układ elektryczny.
Zatem wydaje mi się, że należy sprawdzić połączenia tego potencjometru. Są to moje rozważania teoretyczne na podstawie schematu elektrycznego z TIS-a. Sam zamierzam to sprawdzić, ponieważ w moim MkII również komputer pokładowy nie wskazuje w/w pomiaru. Na razie nie wiem tylko jak się fizycznie dostać do czujnika poziomu paliwa.

vMZe
17-05-2005, 11:46
No właśnie też tak patrzyłem i wydumałem, że jeśli podłaczyć bezpośrednio do wskaźnika poziomu paliwa to powinno działać od 0 do powiedzmy 700 km (odwrotne wskazania). Jeśli tak to może wystarczyłoby dać różnicę napięć (12 V - napięcie wskaźnika) żeby dostać wskazanie zasięgu?
Pozdro
vMZe

BJSusel
17-05-2005, 13:40
Niestety odpowiedni układ pomiarowy można dostac jedynie z inną pompą paliwa (chociaż pompa jest identyczna).

A teraz konfiguracja alternatywna :)
Był nawet na ten temat TSB - podłączenie tripa pod wskazówkę w liczniku i podanie sygnału odwrotnego na inny pin w tripie niż dotychczas.
U mnie ten patent niestety nie działa.
Więcej informacji jest w TIS-ie.

vMZe
17-05-2005, 14:50
A czy podłączenie do 5 pinu złącza pompy coś da??
Pozdro
vMZe

BJSusel
17-05-2005, 15:00
A czy podłączenie do 5 pinu złącza pompy coś da??
Pozdro
vMZe

Ja mam tak w tej chwili podłączone, ale wyliczenia nie są prawidłowe.
Generalnie jak mam pół baku to trip myśli że jest cały, a jak więcej niż pół to wywala błąd SC czyli zwarcie.
Bardziej się w to nie zagłębiałem bo głównie jeżdżę na LPG a paliwa mam zwykle ok. 25-30l.

vMZe
17-05-2005, 18:10
A może by tak wzmacniacz różnicowy przed tripem wstawić?? Jak odejmie napięcie ze wskaźnika od 12V to akuratnie mu wyjdzie to co ma być na trip kompie. Kwestia tylko odpowiedniego wzmocnienia/tłumienia. Co Wy na to??
Pozdro
vMZe