PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie opony zimowe?



Przemek89
24-07-2013, 16:31
Cześć,
co sądzicie o tych oponach -> Achilles Winter 101 205/55 R16 91H, czy warto je kupić czy lepiej dołożyć kasy i wybrać coś innego?
Budżet to max 1000zł, auto to Kombiak 1.8 LPG, styl jazdy normalny, głównie do jazdy po mieście oraz rzadko dłuższe dystanse.
Pozdrawiam,
Przemek

JARO-WAWA
26-07-2013, 22:13
Ja bym dołożył trochę i kupił coś lepszego.
Poczekaj jeszcze chwilę, zaczynają być przygotowywane cenniki na opony zimowe. Jak byś był zainteresowany jakimiś innymi oponkami to odezwij się na pw.

boro
27-07-2013, 00:28
Achilles Winter 101 205/55 R16 91H
Made in Indonesia. Czy trzeba coś więcej pisać? Poziom opon chińskich i tyle. Jeśli głównie do zimowej jazdy w mieście, to raczej będziesz jeździł po mokrym albo po błocie pośniegowym i tu będzie tragedia.

http://www.testberichte.de/a/autoreifen/magazin/auto-zeitung-1-2-2013/350991.html
1 "gwiazdka" na 5 możliwych. Totalny szajs...


Budżet to max 1000zł,
Osobiście w tych pieniądzach wolałbym kupić Dębicę Frigo. Na mokrym na pewno nie będą gorsze niż w/w, a na śniegu w razie czego będą bardzo dobre.

rezulteo opony
30-07-2013, 00:16
Witamy :car:

Nawet specjalnie nie trzeba za dużo dodawać do budżetu wystarczy kilkanaście złotych na oponie. Jakie propozycje należy rozważyć? Zapraszamy pod link: opony do Mondeo kombi (http://www.rezulteo-opony.pl/szukaj-opony?tsfid=ts51f6e20a7d50c#1), gdzie już jest gotowa lista rezultatów. Naszym zdaniem warto wziąć pod uwagę:
- Barum Polaris 3 najniższa cena obecna: 258,99 PLN/ szt. z innym indeksem ponad 267 PLN
- Sava Eskimo S3+ najniższa cena obecna: 263,99 PLN/ szt.
- Kleber Krisalp HP2 najniższa cena obecna: 263,99 PLN/ szt.
- Falken Eurowinter HS449 najniższa cena obecna: 266,10 PLN/ szt.
- Wspomniana Dębica z modelem Frigo 2 mieści się w budżecie, bo obecnie według naszej porównywarki cen opona ta najtaniej kosztuje 238,93 PLN.

Jak widać wybór jest duży i nie koniecznie trzeba brać opony z bardzo bardzo bardzo niskiej półki. Zachęcamy do poczytania testów na naszej stronie i wtedy będzie można podjąć odpowiednią decyzje, który model będzie najlepszy. Zwracamy uwagę, aby patrzeć także na odpowiednią wartość indeksu prędkości i nośności.

Pozdrawiamy,
Rezulteo :)

faker
03-08-2013, 19:24
Ja bym chciał dopytać czym się różni dokładnie Frigo 2 od Frigo HP? I które wybrać?

rezulteo opony
05-08-2013, 17:31
Ja bym chciał dopytać czym się różni dokładnie Frigo 2 od Frigo HP? I które wybrać?

Opona Dębica Frigo HP to opona przeznaczona do samochodów z większymi silnikami. To pierwsza opona zimowa naszego rodzimego producenta skierowana właśnie do takich aut. Model HP posiada także lepsze noty w różnych rozmiarach niż Frigo 2.
Zachęcamy do zapoznania się z artykułem na temat opony Dębica Frigo HP (http://www.rezulteo-opony.pl/r-nowe-opony/debica-frigo-hp-opona-zimowa-o-wysokich-osiagach-przeznaczona-do-samochodow-o-duzej-mocy-4859).
Generalnie można zapoznać się z opisami obu modeli na naszej stronie, ale Frigo HP jest bardziej zaawansowana technicznie jak i droższa.

Pozdrawiamy,
Rezulteo