PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka folia na progi ?



xDonx
16-05-2005, 16:02
Witam, pytanie jak w temacie - czyli jaka folię dać na progi ?. Szkoda mi progów a już są trochę porysowane od szurania nogami przy wsiadaniu. Myślałem o prawdziwych listwach ze stali nierdzewnej ale na Allegro są tylko dwa rodzaje z czego te tanie ( ok 60zł) wg. mnie nie spełnią zadania i nie ochronią rantu a te za ok 130 z przetłoczeniem na rant są trochę za drogie. Dostępnych jest dużo folii w b. atrekcyjnych cenach ( ok 10 zł na wszystkie progi ), tylko którą wybrać ?. Brat miał folię w ścierce i była b. mocne i gruba super trzymała ale on kupił ją z samochodem :). Jak ktoś może coś polecić najlepiej konkretnego sprzedawcę i rodzaj folii będę b. wdzięczny.

aro_d
16-05-2005, 19:47
Ja kupiłem oryginalną folię czarną matową w serwisie, koszt do MKII kombi to ok 160 zł.

fuel111
16-05-2005, 20:39
Zajedź do jakiegoś w miarę dobrego sklepu motoryzacyjnego, może być Norauto lub coś mniejszego kalibru i kup sobie w niedużym opakowaniu folię grubą czarną karbowaną - to rolka przycinasz sobie tyle ile ci trzeba
i jest to folia do progów właśnie sam kupowałem. :metal :beer:

m3hoo
17-05-2005, 08:52
Najlepiej folię winylową. Jest wytrzymała i można ją kształtować (przy użyciu opalarki czy chociażby dobrej suszarki). Takie folie są często naklejane na framugach drzwiowych - na wysokości szyb. Można je kupić na metry. W W-wie m.in. na ul. Wolskiej. U Ciebie też powinny gdzieś być.

fuel111
17-05-2005, 15:00
M3hoo - a jak ona się klei do metalu jak się obkurcza? Nie trzeba opasać nią elelmentu i wtedy dopiero ogrzewać bo nie wiem a ciekawi mnie to. :)

m3hoo
17-05-2005, 15:10
M3hoo - a jak ona się klei do metalu jak się obkurcza? Nie trzeba opasać nią elelmentu i wtedy dopiero ogrzewać bo nie wiem a ciekawi mnie to. :)
Słuchaj, klei się idealnie. Oczywiście najpierw należy oczyścić metal/blachę. Oklejałem niedawno u kumpla framugi. Nakleiłem na blachę i (podgrzewając) ukształtowałem do łuków itp.

fuel111
17-05-2005, 15:27
O to fajnie, a na Wolskiej to tam gdzie są wszelkiej maści listwy boczne i spinki do tapicerki. 8O

m3hoo
17-05-2005, 15:58
O to fajnie, a na Wolskiej to tam gdzie są wszelkiej maści listwy boczne i spinki do tapicerki. 8O
Dokładnie tam. Nie pamiętam tylko jaka cena.

krzys-68
17-05-2005, 20:04
Witam, pytanie jak w temacie - czyli jaka folię dać na progi ?. Szkoda mi progów a już są trochę porysowane od szurania nogami przy wsiadaniu. Myślałem o prawdziwych listwach ze stali nierdzewnej ale na Allegro są tylko dwa rodzaje z czego te tanie ( ok 60zł) wg. mnie nie spełnią zadania i nie ochronią rantu a te za ok 130 z przetłoczeniem na rant są trochę za drogie. Dostępnych jest dużo folii w b. atrekcyjnych cenach ( ok 10 zł na wszystkie progi ), tylko którą wybrać ?. Brat miał folię w ścierce i była b. mocne i gruba super trzymała ale on kupił ją z samochodem :). Jak ktoś może coś polecić najlepiej konkretnego sprzedawcę i rodzaj folii będę b. wdzięczny.http://www.avisa.com.pl

m3hoo
18-05-2005, 08:55
http://www.avisa.com.pl
Ale na ichniej liście nie ma MDO. W ogóle nie ma Forda :(

Truszek
18-05-2005, 12:45
M3hoo - a jak ona się klei do metalu jak się obkurcza? Nie trzeba opasać nią elelmentu i wtedy dopiero ogrzewać bo nie wiem a ciekawi mnie to. :)
Słuchaj, klei się idealnie. Oczywiście najpierw należy oczyścić metal/blachę. Oklejałem niedawno u kumpla framugi. Nakleiłem na blachę i (podgrzewając) ukształtowałem do łuków itp.

Znaczy się odrzeć lakier do gołej blachy i dopiero folię lepić :satan:

vMZe
18-05-2005, 16:48
O to fajnie, a na Wolskiej to tam gdzie są wszelkiej maści listwy boczne i spinki do tapicerki. 8O
A w którym miejscu na Wolskiej??
Dzienks
vMZe

krzys-68
18-05-2005, 21:28
http://www.avisa.com.pl
Ale na ichniej liście nie ma MDO. W ogóle nie ma Forda :(Ale de facto jest :satan: