PDA

Zobacz pełną wersję : Opony Hankook - dobre czy niekoniecznie?



andrzej1963
30-07-2013, 20:03
Witam, jako,że będę musiał wymienić oponki zainteresowałem się f-my Hankook, wyglądają niezle, ceny też w miarę,a jak sprawują się w użytkowaniu?
Nie mam na myśli jakichś konkretnych, tylko ogólnie czy warto skupić się na tej firmie czy szukać czegoś innego.
Dzięki za opinie.

boro1990
30-07-2013, 21:12
Brat miał w bmw 525 i były świetne. Jedyne co było dziwne to, że na asfalcie nie piszczały tylko od razu pyszczały dym

Wysłane z mojego GT-I5700 za pomocą Tapatalk

andrzej1963
30-07-2013, 21:22
A jak z głośnością,są ciche?

boro1990
30-07-2013, 21:29
Bez zarzutu. Jechaliśmy z prędkością dużo powyżej dopuszczalnej i nie było słychać opon

Wysłane z mojego GT-I5700 za pomocą Tapatalk

bartekk
31-07-2013, 07:04
A jak z głośnością,są ciche?

Pytasz o coś, co w obrębie jednej marki może bardzo się różnić w zależności od modelu. Hankook to dobra firma, warta zainteresowania, ale o szczegóły to już pytałbym w kontekście konkretnego modelu.

maciek666157
31-07-2013, 11:05
Jezdze na takowych i sa ok.
Z racji, ze oponki zawsze mam free, to nie wypada narzekac.. :Dale naprawdę sprawują się wporzo

Wytaptane fałką ;-)

rezulteo opony
05-08-2013, 18:01
Witamy, :car:

Marka Hankook (http://www.rezulteo-opony.pl/opony-hankook) jest zaliczana do tzw. marek pośrednich. Czyli jest po środku w zestawieniu - pomiędzy najlepszymi markami jak: Pirelli, Michelin, Continental, Bridgestone etc. a markami posiadającymi zazwyczaj niebzyt doskonałe jakościowo modele i z tańszej półki. Generalnie nic nie można powiedzieć bez odpowiedniego modelu i czy chodzi o sezon letni czy zimowy etc. Bez konkretnego modelu nie można powiedzieć co opłaca się bardziej w danej sytuacji do danej wersji samochodu.
Pozdrawiamy
Rezulteo :)

andrzej1963
05-08-2013, 21:27
Witam, celem mojego pytania była ogólna opinia opon tej firmy w związku z "przymiarką" do zakupu opon w ogóle na tle innych marek,bo słyszałem rozbieżne opinie. Takie opinie uzyskałem i teraz już mniej więcej wiem coś o tej firmie.
P.S. Chodziło o oponki letnie,wspominałem w pierwszym poście o tym.
Pzdr.

rezulteo opony
14-08-2013, 17:25
Witamy:car:,

To dobrze, że coś więcej wiadomo :) W zależności od posiadanego budżetu i oczekiwań trzeba wszystko dostosowywać do pożądanych parametrów i budżetu. Jednak w tej średniej klasie jak najbardziej opony tego producenta można brać pod uwagę i porównywać z innymi modelami.

Pozdrawiamy,

Rezulteo

pawekxp
17-08-2013, 16:18
Kupiłem moje mondeo na takich oponach, Hankook hentus prime 2 i przez kolejne dwa lata jeździłem na nich bardzo zadowolony. Dobrze odprowadzały wode i hamowały na śliskiej nawierzchni...
Niestety na końcu wyząbkowały się tylne opony ale to już nie była ich wina a tuleji tylnych wahaczy.
Po czym kupilem takie nowe gdyż ich cena nie jest dość wygórowana. Polecam.

pokrak
24-08-2013, 19:55
Cześć.

W styczniu br kupiłem opony tego producenta.
Model: Winter i*concept RS W442
http://www.hankooktire-eu.com/pl/hankook/strony/opony/tire-presenter/view/singleView.html?aoetirepresenter%5Boffset%5D=0&aoetirepresenter%5Btire%5D=1015&aoetirepresenter%5Bback%5D=216&cHash=0cbb928fe985f96122be45c08201ae08
Opony z średniej półki. Miesięcznie przejeżdżam koło 3000km, głównie przez puszczę notecką.
Moja ocena opon:
+ cena
+ świetne hamowanie i ogólnie przyczepnośc w kopnym śniegu
+ dobra przyczepność na mokrym
+ dobra przyczepność na lodzie
- hałas na suchym
- hałas powyżej 100km/h na safalcie
to była moja subiektywna ocena. Ogólnie zdecydowanie lepsze od Firestone Winterhawk Evo 2.

Pozdro
Paweł

rezulteo opony
26-08-2013, 14:55
Witamy,

Jeżeli chodzi o porównanie podanych modeli Firestone i Hankook to mają one podobne noty - zależy też pod jakim względem. Jednak generalnie podana opona od Hankook jest bardziej komfortowa co się odznacza m.in. cichszym hałasem wynikającym z oporów toczenia.

Rezulteo:car:

bbulet
29-08-2013, 16:33
Więcej o oponach Firestone i Hankook znajdziecie tutaj:
http://www.hankook.org.pl
http://www.firestone.info.pl

jarku
29-08-2013, 16:59
Więcej o oponach Firestone i Hankook znajdziecie tutaj:
http://www.hankook.org.pl
http://www.firestone.info.pl

reklama? sklep internetowy?


Hankook

mam kinergy eco (205/55/16)
3 sezony, robię ok. 1200km miesięcznie
Zalety:
- prowadzenie na mokrym,
- cisza
Wady
- szybko się ścierają,
- cena - gdy je kupowałem, w tej cenie miałem wybór i conti,pirelli itd.

boro
30-08-2013, 00:35
mam kinergy eco (205/55/16)


Mam ten sam model tylko rozmiar prawdopodobnie 165/70/14. Awaryjnych sytuacji nie miałem więc trudno je ocenić. Jedno co zauważyłem, to bardzo łatwo jest zerwać przyczepność na suchym przy energicznym ruszaniu w aucie o oszałamiającej mocy 70 KM. Aż mi wstyd jak czasem niechcący zapiszczą...

Gumiarz
30-08-2013, 17:39
reklama? sklep internetowy?
.

To chyba wręcz bije po oczach. ;-)

Tak dla podsumowania: rzeczywiście nie powinno się oceniać samej marki. To nie na marce jeździcie, tylko na konkretnych modelach opon. A marka bierze swoją opinię nie sama z siebie, tylko z sumy opinii, jakie uzyskały jej różne modele.
W opinii kierowców Hankook jest znacznie lepszą marką niż Firestone. Tak, to uogólnienie, niemniej jeśli rozbić je na poszczególne bieżniki czy sezony, to wyjdzie tak samo.
Obie reprezentują średnią klasę, ale więcej drobnych różnic przemawia na korzyść Hankooków.

rezulteo opony
03-09-2013, 19:57
reklama? sklep internetowy?
.

Tak dla podsumowania: rzeczywiście nie powinno się oceniać samej marki. To nie na marce jeździcie, tylko na konkretnych modelach opon.

Witamy!

Słuszna uwaga, właśnie tak jak pisaliśmy! Zwłaszcza to dotyczy marek z tej samej grupy.

Pozdrowienia,

rezulteo

andrzej1963
20-09-2013, 19:17
Jeszcze pytanko,bo widzę,że ciekawe info dajecie za co dzięki;
czy nie "dziwnie" ,"za płasko" będzie autko wyglądało na rozmiarze 195/50R15, chodzi mi o tą pięćdziesiątkę, no i chyba komfort jazdy też by ucierpiał.... Dotychczas jeżdżę na profilu 60 i wzrokowo jest jak najbardziej ok, trakcja również. Mam na myśli opony letnie.
Pzdr.

agassii
21-09-2013, 22:23
Mój ojczulek ma Hankooki na a4. Jego opinia jest niezbyt dobra, gdy z szybko lecą. Po 20 tys. km została ich tylko połowa...
Co do trakcji i głośności - jest ok.

Krum
22-09-2013, 20:23
Cześć.

W styczniu br kupiłem opony tego producenta.
Model: Winter i*concept RS W442
http://www.hankooktire-eu.com/pl/hankook/strony/opony/tire-presenter/view/singleView.html?aoetirepresenter%5Boffset%5D=0&aoetirepresenter%5Btire%5D=1015&aoetirepresenter%5Bback%5D=216&cHash=0cbb928fe985f96122be45c08201ae08
Opony z średniej półki. Miesięcznie przejeżdżam koło 3000km, głównie przez puszczę notecką.
Moja ocena opon:
+ cena
+ świetne hamowanie i ogólnie przyczepnośc w kopnym śniegu
+ dobra przyczepność na mokrym
+ dobra przyczepność na lodzie
- hałas na suchym
- hałas powyżej 100km/h na safalcie
to była moja subiektywna ocena. Ogólnie zdecydowanie lepsze od Firestone Winterhawk Evo 2.

Pozdro
Paweł

Mam te same opony. Kursuję na trasie Wrocław -Radom - Warszawa

Do opinii kolegi powyżej dodam:
- moje mondeo bardzo pewnie na tych oponach pokonywało kilometry w każdych warunkach deszcz, śnieg i suchy asfalt.
W poprzednim aucie miałem właśnie Firestone Winterhawk Evo 2 (śmieszny zbieg okoliczności) tylko na maździe 323F. Nie wspominam ich dobrze. A Hankooki cudo! Tylko hałas na trasie jadąc 120km/h męczy zwłaszcza, że niebawem S8 do Piotrkowa... Teraz myślę nad letnimi również hankookami Ventus Prime2 K115 - mój gumiarz powiedział "...iste..." - zobaczymy...

rezulteo opony
26-09-2013, 16:58
Jeszcze pytanko,bo widzę,że ciekawe info dajecie za co dzięki;
czy nie "dziwnie" ,"za płasko" będzie autko wyglądało na rozmiarze 195/50R15, chodzi mi o tą pięćdziesiątkę, no i chyba komfort jazdy też by ucierpiał.... Dotychczas jeżdżę na profilu 60 i wzrokowo jest jak najbardziej ok, trakcja również. Mam na myśli opony letnie.
Pzdr.

Witamy,

My rekomendujemy tylko rozmiary z homologacją. Zalecamy więc wejście na naszą stronę i potwierdzenia wymiarów wraz z indeksem prędkości i indeksem nośności.

Pozdrawiamy,

Rezulteo:car: