PDA

Zobacz pełną wersję : Bez wkładek się da?



Kafar
16-05-2005, 21:55
Ostatnio czyściłem sławne wkładki w MKI.Czyściłem wg. instrukcji 2 razy a i tak są podrzułkłe, wprawdzie widoczność o 100% lepsiejsza, ale widzę coraz więcej mondków bez tych wkładek wogóle.Jak to się ma do jazdy?Świeci tak samo?Nie szkodzi odbłysnikowi?Wogóle to mozna tak jeździć?(chodzi o kontrole policajów i przeglądy)

szpon
16-05-2005, 22:08
widzisz chodzi o rozproszenie swiatła. Nasze mondki maja niestety do dziadostwo i żółknie to od swiatła i temperatury. Czyszczenie więc na wiele się zda. Ja mam to szczęście że kupiłem już z wymienionymi swiatłami na nowe bo z mojego rocznika to już by chyba całkiem zółte były.

Golson
16-05-2005, 22:10
Jezeli chodzi Ci o to czy mozna te wkladki wyciagnac z twoich lamp to nie mozna. Sa to bowiem wkladki dyspersyjne odpowiadajace za prawidlowe uformowanie strugi swiatla poprzez odpowiednie zalamywanie go.
Lampy bez tych wkladek sa to poprostu inne lampy w ktorych ich role przejal klosz lampy.

kaz
16-05-2005, 22:10
Montowane były też lampy bez wkładek, o innej konstrukcji-zapewne takie widziałeś

ujemny
17-05-2005, 09:27
a i tak są podrzułkłe,

kafar, :panna:, no boj sie TNFa :zaklopotanie:

xDonx
17-05-2005, 11:14
Czyściłem, efekt taki sobie ale nie było aż tak źle. Jak znowu mnie zdenerwują planuję wymianę na nowe ( w serwisie w Rzeszowie są po 65 zł/szt. ), to chyba jedyne skuteczne rozwiązanie a koszt umiarkowany (odbłyski mam dobre).

v1tek77
17-05-2005, 20:26
widzę coraz więcej mondków bez tych wkładek wogóle.Jak to się ma do jazdy?Świeci tak samo?Nie szkodzi odbłysnikowi?Wogóle to mozna tak jeździć?(chodzi o kontrole policajów i przeglądy)
Ja mam jedna taka lampe :satan:
To jest reflektor od przejsciowki, wyglada tak samo tylko nie ma wkladek no i nie jest na zarowki H1 tylko na H7. Wlasnie mysle co by zdobyc sobie taki drugi :metal

krzys-68
17-05-2005, 21:00
Ostatnio czyściłem sławne wkładki w MKI.Czyściłem wg. instrukcji 2 razy a i tak są podrzułkłe, wprawdzie widoczność o 100% lepsiejsza, ale widzę coraz więcej mondków bez tych wkładek wogóle.Jak to się ma do jazdy?Świeci tak samo?Nie szkodzi odbłysnikowi?Wogóle to mozna tak jeździć?(chodzi o kontrole policajów i przeglądy)Te co jeżdzą bez wkładek maja inne lampy.Ford zmodernizował je pożniej :)

mburz
17-05-2005, 23:30
Na temat wkładek szerzej mogą wypowiedzieć się tylko kobiety :))

Miroo
17-05-2005, 23:35
:)) :panna: