PDA

Zobacz pełną wersję : [Preparaty] Czyszczenie i konserwacja wnętrza



kepa
21-08-2013, 13:31
Witam.
Otóż chciałbym popracować trochę nad wnętrzem samochodu.
Powoli składam preparaty, lecz im więcej czytam w internecie, tym więcej mam wody z mózgu. Mnogość preparatów mnie dobija :)

Otóż na razie planuję zakupić:

1. Do czyszczenia plastików, gumy: Shiny Garage Red Devil
2. Do konserwacji plastików, gumy: Poorboy's Natural Look
3. Szyby: Shiny Garage Perfect Glass
4. Felgi i opony (w sumie to nie wnętrze :D): Shiny Garage Back2Black i ValetPro Bilberry Wheel Cleaner

I jeszcze pozostaje kwestia skóry, tylko kierownica i przy lewarku. Tak więc przydałoby mi się coś niedrogiego i w małym opakowaniu, bo dużo tego mi nie będzie schodziło.
I problem polega na tym, że nie wiem czym oczyszczać, a czym konserwować skóry. Fajnie byłoby, gdybym tym samym środkiem odświeżył sobie mój skórzany portfel :zakrecony:

Aha, i jeszcze fajnie byłoby zadbać o wyblakłe gumowe wycieraczki. Tylko czym? APC + Natural Look, czy coś specjalnego do gumy?

Dużo czytałem o detailingu na innym, dużym i popularnym forum, lecz postanowiłem napisać tutaj z jednego powodu, a mianowicie wszyscy mamy mondeo więc myślę, że niektórzy już mogą mieć obcykane który środek lepiej działa na nasze samochody? :P

Pozdrawiam.

linkgrabber
21-08-2013, 15:30
do skór polecam komplet z lederzentrum :skromny:

hawajos
21-08-2013, 19:41
Na mocno zapuszczoną skóre tylko i wyłącznie zestaw Colourlock w wersji Strong. Kosztuje w granicach 100zł ale ograrniesz to najlepiej , w zestawie jest cleaner i conditioner , portfel też doprowadzisz do porządku :zakrecony:. Do czyszczenia plastików możesz wziąść Nielsena Cyclone. Do konserwacji NL jak najbardziej , może też być Nielsen Finesse ale daje większy połysk niż NL. Do czyszczenia szyb najlepszy jak dla mnie jest Autoglym Car Glass Polish , szyby robią się krystalicznie czyste i nie robią się smugi tak jak w przypadku innych środków. Do czyszczenia felg w wersji budżetowej polecam Tenzi Alux.Jeżeli chcesz coś do dokładnego oczyszczenia to Carpro IronX lub Valetpro DragonBreath. Do nabłyszczania i konserwacji Megs Endurance bądż Nielsen Brillance.Na gumowe dywaniki używam 303 Aerospace Protectant. Ja używam jeszcze Valet Pro Dionizus Trim Glitz do nabłyszczania plastików zewnętrznych. Ogólnie tyle wszystkiego się nazbierało że prawie niemam gdzie tego pomieśćić. Jeżeli potrzebujesz jakichś innych środków do cokolwiek innego to napisz do mnie - chętnie pomogę w wyborze :los2: I na koniec jedna rada : uważaj bo to okropnie wciąga :)

kepa
22-08-2013, 08:26
I na koniec jedna rada : uważaj bo to okropnie wciąga :)

I właśnie tego się boję, a do tego jak widzę ile te wszystkie środki kosztują to... :boshe: :zakrecony:

A z tym Autoglym Car Glass Polish to jakaś większa filozofia jest? Myje i "poleruje", czy trzeba np. wstępnie umyć szybę przed użyciem tego?

bartekk
22-08-2013, 08:53
To może ja coś od siebie. Plastiki wewnętrzne - lekko stężone APC i potem VP Talos. Bardzo ładne, matowe wykończenie. Szyby - Megs Glass Cleaner lub... Last Touch :D Serio. Tenzi Alux do felg jest rewelacyjny, rwie papę z dachu, ale uwaga, żeby sobie krzywdy nie zrobić. Ja załatwiłem sobie nim okulary podczas płukania felg myjkę ciśnieniową. Zalecam też rękawiczki ochronne. Do skóry fajny jest Gliptone, ale na tyle ile kolega ma zamiar używać (bez foteli skórzanych) to wydatek raczej nieopłacalny. Opony - Megs Endurance jest fajny, ale dla mnie za bardzo błyszczący. Zdecydowanie wolę VP Traditional Tire Dressing.

Jeśli potrzeba zdjęć, napisz.



I właśnie tego się boję, a do tego jak widzę ile te wszystkie środki kosztują to...

Na szczęście większość jest szalenie wydajna i wystarcza na dług długi czas - czasami nawet kupujemy z kolegami niektóre środki "na spółkę", zwłaszcza duże opakowania, bo wtedy wychodzi bardzo tanio.

---------- Post added at 07:53 ---------- Previous post was at 07:46 ----------

I jeszcze do zewnętrznych plastików - AutoGlym Bumper Care.

kodex
22-08-2013, 11:36
do skór polecam komplet z lederzentrum

Na mocno zapuszczoną skóre tylko i wyłącznie zestaw Colourlock w wersji Strong

A co powiecie o produktach SAPHIR?

hawajos
22-08-2013, 12:47
A z tym Autoglym Car Glass Polish to jakaś większa filozofia jest? Myje i "poleruje", czy trzeba np. wstępnie umyć szybę przed użyciem tego?

Nabierasz troszkę środka na fibre i robisz to tak samo jakbyś mył normalnym płynem. Ja nigdy przed użyciem AG nie myję szyb innym produktem. Na końcu po przejechaniu całej szyby bierzesz drugą fibre i polerujesz na lustro :hmm:


ale uwaga, żeby sobie krzywdy nie zrobić. Ja załatwiłem sobie nim okulary podczas płukania felg myjkę ciśnieniową. Zalecam też rękawiczki ochronne
Tak jak Bartek pisze podstawa to zachowanie bezpieczeństwa , raz myłem felgi Ironx i mi ręce poparzył :boshe:


Do skóry fajny jest Gliptone
Kiedyś kupiłem sobie zestaw Lexol w środku Cleaner i Conditioner i dwa pady z fibry za 60zł także trochę taniej niż Colourlock


A co powiecie o produktach SAPHIR?
Hmm szczerze to niemam o tym środku żadnego zdania bo nie stosowałem. Z wyższej półki polecam jeszcze zestaw Zymol do skóry :hmm:

System
19-02-2014, 21:52
Czy Poorboy's Natural Look nadaje się do plastików na zewnątrz ??
Czy ktoś go stosował na delikatną skórę mebli ?

S...

manio49
20-02-2014, 01:02
Z zewnętrznych plastików spłynie szybciej niż go nałożysz,
na skórę się nie nadaje.

System
20-02-2014, 01:19
Właśnie go zamówiłem do wnętrza, ale zastanawia mnie ten wpis z opisu produktu "Produkt polecany jest również do pielęgnacji pokryć dachowych kabrioletów czy siedzeń w motocyklach." - :P

Drugi zakup to LUSSO REVITALIZING CREME 236ML - PRE WAX CLEANER + GLAZE GRATIS MIKROFIBRA - na początek.
Colli juz mam.

S...

Jondi
21-02-2014, 01:09
na skórę się nie nadaje.
Producent na opakowaniu podaję iż jak najbardziej się nadaje :)

Do plastików zewnętrzych kiedyś z ciekawości zastosowałem preparaty do opon i efekt był bardzo fajny tylko trzeba było nadmiar dobrze zetrzeć bo inaczej były smugi :)

Co do plastików w MK3 to moim zdaniem między nilsenem finesse a natural look jest niewielka różnica wizualnie :)

manio49
21-02-2014, 01:49
na skórę się nie nadaje.
Producent na opakowaniu podaję iż jak najbardziej się nadaje :)


Mój błąd :up: ;)