PDA

Zobacz pełną wersję : szarpanie w V6



doctor
30-08-2006, 09:18
Witam, niestety mam jakiś kolejny problem z mondkiem, narazie mam na dzieję że błahy, V6 2500 ccm automatic. Na rozgrzanym silniku przy jeździe z dużą lub małą prędkością po puszczeniu pedału gazu i "hamowaniu" silnikiem samochód zaczyna szarpliwie przygasać, spadają obroty, czasem aż do całkowitego zgaśnięcia. Czasem uda się jeszcze przed wyhamowaniem odpalić "na pych", ale czasem muszę się zatrzymać i odpalać. Po zatrzymaniu odpala bez problemu, a na niskich obrotach chodzi równiutko i gładko. Przy dużej prędkości zdarzyło mi się to raz jakiś miesiąc temu. Skończyło się i zwaliłem na brude paliwo, ale wczoraj holowałem lekką przyczepkę i przy jeździe na "dwójce", przy dojeżdżaniu do skrzyżowań szarpał kilka razy, 2 razy też zgasł. Może któryś z szanownych kolegów spotkał się już z takim czym i mógłby podpowiedzieć jaki może być powód.



Naprawdę nikt nic nie wie ??

STraits
30-08-2006, 18:11
Na moje oko jest to problem zaworem odpowietrzania skrzyni korbowej. Niestety - FORD wycofał sie z produkcji tej częsci. Nie jest dostepna w ASO, musisz szukać na szrotach. Wszystkie objawy wskazują na ten zawór. Znajduje się on pod kolektorem dolotowym ("kaloryfer") - musisz go zdjąć - a jak zdejmiesz to 2 nowe uszczelki musisz założyć, bo będzie przedmuch. Zawór jest centralnie między głowicami.

tazior
30-08-2006, 19:47
jak cos to sie znajdzie takie ustrojstwo ;)

RWalentynowicz
30-08-2006, 20:01
A czy czasem ten zawór od Durateca z MkIII nie jest taki sam ino uwspółcześniony?

STraits
30-08-2006, 20:17
A czy czasem ten zawór od Durateca z MkIII nie jest taki sam ino uwspółcześniony?

Tak, jest taki sam, ale fizycznie jest wycofany z produkcji. Nie da się go zamówić nawet do mk3.

RWalentynowicz
30-08-2006, 20:26
A czy czasem ten zawór od Durateca z MkIII nie jest taki sam ino uwspółcześniony?

Tak, jest taki sam, ale fizycznie jest wycofany z produkcji. Nie da się go zamówić nawet do mk3.

No to Ford sobie poleciał z klientami... :(