PDA

Zobacz pełną wersję : Podświetlenie klamek w MKI



Kafar
17-05-2005, 12:21
Dzisiaj chciałbym to skończyć. Czytałem artykuł na stronce ale nie jest on jasno napisany. Jakie mam kabelki kupić i ile do 1 diody, oraz gdzie te kabelki dokładnie podłączyć bo w kwestii elektryki jestem laikiem. :wall:

vMZe
17-05-2005, 13:42
Do diody wystarczą dwa kabelki + rezystor około 1 do 1,5 Kohm - połaczone szeregowo tzn. Rezystor jedną nóżką do dowolnej nóżki diody.
Od strony pasażera podłączasz pod wtyczkę przełącznika szyby - dłuższą nóżką diody do kabelka fioletowo/białego (nr pinu w złączu - 2) a krótszą do czarnego (nr. 4).
Od strony kierowcy - dłuższą do kabelka fioletowo/niebieskiego (nr 15) i czarny (nr 7).

Pozdro
vMZe

ex
17-05-2005, 23:16
Jeżeli chcesz to schemat mogę ci na maila podesłać z okablowaniem całości oświetlenia w mk1 wewnątrz - zobaczysz jak jest oryginalniepodpięte i dasz radę :D
ex

KoLin
18-05-2005, 00:13
jesli mozna to tez bym prosił taki schemacik na maila :pad:

jeszcze nie wiem czy sie za to wezme, bo dopiero wczoraj nabyłem mundka ale sie przyda

kolinskim@poczta.onet.pl

Henryk
18-05-2005, 00:34
jesli mozna to tez bym prosił taki schemacik na maila :pad:

jeszcze nie wiem czy sie za to wezme, bo dopiero wczoraj nabyłem mundka ale sie przyda

kolinskim@poczta.onet.pl

To zobacz czy przypadkiem nie masz tak jak u mnie
Wszystko było podłaczone i podpiete....wystarczyło zaróweczki włozyć

Kafar
18-05-2005, 07:06
Jeżeli chcesz to schemat mogę ci na maila podesłać z okablowaniem całości oświetlenia w mk1 wewnątrz - zobaczysz jak jest oryginalniepodpięte i dasz radę :D
ex

to poproszę.Emila masz w moim profilu. Zresztą już wszystko działa, wczoraj sprawdzałem wyjmując tylko przyciski szyb. dzisiaj ściagam wszystko i montuje i wieczorem zrobie fotki to zapoda się na stronkę.Ciekawi mnie tylko jak mam podpiąć kabelek do kostki, bo wczoraj go poprostu wcisnąłem na chama, nie wiem czy na tym ma to polegać.

krmt76
18-05-2005, 10:08
Ja u siebie sprawdzałem to niemam, przynajmiej nie widziałem lampek w dzwiach nie moge ich znaleść. W którym miejscu są te lampki.

Ja też bym prosił o przesłanie na mayla ten schemat instalacji.
Dzięki

krmt@wp.pl

Kafar
18-05-2005, 10:55
Ja u siebie sprawdzałem to niemam, przynajmiej nie widziałem lampek w dzwiach nie moge ich znaleść. W którym miejscu są te lampki.

Ja też bym prosił o przesłanie na mayla ten schemat instalacji.
Dzięki

krmt@wp.pl

Szkiełka są w wnęce na klami tak jakby "na suficie", mam problem z wierceniem, bo palstik o ktoórym pisał kolega ma w sobie jakąś wtyczkę, boję się wiercić żeby sobie czegoś w nim nie rozwiercić bo kij wie czy to nie jest coś od zamka.coś muszę wykombinować.

Kafar
18-05-2005, 18:15
No, oświetlenie załozone. Się okazało że mam oryginalne wtyczki ale kilka uwag:
1.Nie kupujcie salonowych żaróweczek zielonych!!!-Mają inną wtyczkę bo przeznaczone są tylko do Ghia.Cena 12 zł za 1 sztukę.
2.Kupując białą(innych nie ma) żaróweczkę w serwisie po ok 6 zł trzeba dokupić także dla niej gniazdko, już nie wiem ile kosztuje.

Dlatego ja kupiłem diody bo wyszło najtaniej. w 3 zł się zmieściłem:)Kupiłem zielone żeby było do kompletu, wydaje mi się że są ciut za słabe, czekam na wieczór.

vMZe
18-05-2005, 18:23
Gratulacje - pomógł temu co pomógł...
Pozdro
vMZe

szpon
18-05-2005, 19:37
hey . jakie klami czy ktoś może opisac to jasniej może i ja bym sobie taki bayer załozył tylko że nie wiem o co chodzi i gdzie jest to podswietlenie :bigok:

Kafar
18-05-2005, 20:28
hey . jakie klami czy ktoś może opisac to jasniej może i ja bym sobie taki bayer załozył tylko że nie wiem o co chodzi i gdzie jest to podswietlenie :bigok:

Jak masz klamkę od środka, to w tej wnęce powinna być taka przeźroczysta szybka-plastik, znaczy się stamtąd nie widać że jest przeźroczysta. Ja mam w każdych drzwiach.

larky
18-05-2005, 21:42
hey . jakie klami czy ktoś może opisac to jasniej może i ja bym sobie taki bayer załozył tylko że nie wiem o co chodzi i gdzie jest to podswietlenie :bigok:


A jak nie masz podświetlenia fabrycznie to możesz zapodać coś takiego.

http://mtw.fordclubs.org/article.php?article=41&rubrik=1

Ja już sobie zakupiłem diodki, rezystorki i na urlopiku wkrótce biorę się za instalację :)

Kafar
18-05-2005, 21:45
Ja myślałem że nie mam fabrycznego a tu telefon kolegi i się okazało że mam fabryczne :banan:

szpon
19-05-2005, 09:55
Dzieki Panowie za podpowiedź. A więc bede miał nową zabawę pozdro :)

Tauros
19-05-2005, 20:39
Dlatego ja kupiłem diody bo wyszło najtaniej. w 3 zł się zmieściłem:)Kupiłem zielone żeby było do kompletu, wydaje mi się że są ciut za słabe, czekam na wieczór.
Jakiej mocy te diodki kupiles i jaki rozmiar, bo dzisiaj sprawdzalem i okazalo sie, ze tez mam te "szkielka" wiec pewnie tez mam wtyczki oryginalne (drzwi jeszcze nie rozbebeszalem :) )

Kafar
19-05-2005, 21:29
Dlatego ja kupiłem diody bo wyszło najtaniej. w 3 zł się zmieściłem:)Kupiłem zielone żeby było do kompletu, wydaje mi się że są ciut za słabe, czekam na wieczór.
Jakiej mocy te diodki kupiles i jaki rozmiar, bo dzisiaj sprawdzalem i okazalo sie, ze tez mam te "szkielka" wiec pewnie tez mam wtyczki oryginalne (drzwi jeszcze nie rozbebeszalem :) )

Kupiłem diodkę 5 mm (w artykule pisze 6 mm) ale chopek powiedział że nie ma takiego rozmiaru.A mocy nie wiem jakiej, kupiłem zieloną o podwyższonej świetlistości, powiedziałem żeby mi dobrała do tego rezystory żeby to chulało pod 12V. za 2 diody o podwyższonej świetlistości + 2 rezystory =3,20 zł w sklepie w łagiewnikach w tym budynku gdzie była dawniej giełda, a raczej z boku tego budynku. Teraz zastanawiam się czy nie zamienić diodek na czerwone bo bardzo ładnie świeciły w sklepie ale był tylko 1 egzemplarz.Z tym ze dzisiaj zrobiłem "Tuning":)i wtyczki wywaliłem bo kijowo sie druciki mocowało więc plastikową końcówkę odpiąłem( strasznie się namęczyłem) i podpiąłem do kabelków oryginalnych, zaizolowałem,wszystko wygląda ładnie i schludnie.Dzisiaj jade do kumpla chyba żeby mi fotki zrobił ale jak się ściemni.

Tauros
24-05-2005, 17:39
Dzieki za info :beer: :bigok:

Kafar
25-05-2005, 00:24
Obiecana fotka nie jest super jakości ale bedzie niedługo inna, aha i kolor wyszedł jakis inny, tak to mam ultrafiletowe, tzn, biały pomieszany z fioletem a tu wyszło niebiesko. :ass:
http://andlos.w.interia.pl/Klamka.JPG

Janusz
05-06-2005, 12:52
w moim mondku z przodu to mam el. szyby to się wepne a z tyłu to tylko silniczek chyba do cent. zamku. Czy będę musiał zapodać kable z instalki przednich drzwi? Pozdrowionka :)

grzebyk
05-06-2005, 13:22
też jestem na tym etapie, z przodu nie ma problemu podpowiem jeszcze że są dwie możliwości:
1 - podświetlenie klamek może być załczane po załączeniu zapłonu
2 - po załączeniu świateł pozycyjnych
po stronie pasażera:
jeżeli opcja 1 to masa kabel czarny i + z kabla fiofetowo-białego w tym samym rzędzie co czarny, ale nie sąsiedni tylko jeden dalej, nie pamiętam numeru pinu, a kabli fiol-białych jest chyba ze trzy
opcja 2: masa - czarny, + pomarańczowo-fioletowy
reszta jeszcze przedemną