PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] 2.0 16V i Automat - porada



oliwek
30-08-2006, 21:19
Hejka, szukam szukam szukam i ,,, kiepsko ,, ale znalazłem 2,0 16V ale z automatem :( i stado moje pytania, w polsce jest przekonanie ze automato to g**o, i ze automaty sie wala i ze sa do bani, ja nie mam takiego zdania ale ,, tez sie boje automatu po tych durnych gadkach , moze ktos z Was ma automat w fordzie ? jak to sie spisuje ? jak ze spalaniem przy 2,0 16V i automacie, jak z dynamika auta , jak wogole spisuje sie skrzynia i jak sie jezdzi :)

kobert
30-08-2006, 21:37
automat ogolnie piekna sprawa! ale... sprawdz dokladnie skrzynke,
-musi byc idealnie sucha , polozyc sie pod autiem i przejechac palcem po skrzyni jesli jest wilgotne ... olac !!!
-podlaczyc auto do kompa i zczytac bledy ewentualne ze skrzyni!
(jesli sa --> olac!)
-sprawdzic olej, ma byc ladny czerwony, bez zapachu spalenizny!
-zapytac kiedy zmeiniany, i ewentualne kwity na to!

Polacy nie potrafia zrozumiec ze automat to jak osobny silnik, przy ktorym olej sie normalnie zmienia , nie mozna zylowac itp itd...

Zapytajcie sie kazdy z was kiedy zmienialiscie olej w skrzyni ?!

powodzenia! :banan:

ps; ja wpadlem ze swoja skrzynka... i teraz cierpie , nie wiem czy remont, wymiana na uzywke czy na manuala... :wall:

N2O
30-08-2006, 22:06
automat w mondeo jest podobno troche "delikatny"

gilotyna
30-08-2006, 22:46
Jest tak jak gada kobert, ja jestem zadwolony z automatu, jazda jest przyjemniejsza, szczególnie w mieście... Co do spalania, a mam 2.0benia automat, to średnio 11 wychodzi, zależy gdzie częściej mykasz, miasto czy trasa, u mnie po trasie rekord 8.0, średnio 8.5, a po mieście tak 11-12.5 zeżre. Jak zadbasz o auto, a w tym skrzynie, to spokojnie pojeździsz, a nie tak jak większość ludzi, nie wiedząc gdzie bagnet od skrzyni sprawdza olej w silniku i dalej jeździ, aż skrzynia padnie... Troche czułości i bedzie dobrze o ile dobrze zakupisz bryke.

Pozdrawiam :) :) :)

krzysztofj
31-08-2006, 09:20
Ja mam "automata" z silnikiem 16V 2.0. Do tego instalacja LPG VSI-Prins. Przejechałem już 25 tys. km. Żadnych problemów. Ostatnio trasa do Czarnogóry i z powrotem w trudnych górzystych warunkach. Spalanie gazu, średnio 11-12 l/100 km. Przyśpieszenie zadowalające, chociaż moje drugie auto Citroen ZX 1.9i (też LPG) ma lepsze przyśpieszenie, ale jest lżejszy o 500 kg. Ogólnie jestem zadowolony z "automatu". Oleju jeszcze nie wymieniałem. Poziom jest OK, kolor przezroczysty, bez zapachu spalenizny. Auto ma obecnie 110 tys. km przebiegu.

oliwek
31-08-2006, 10:02
hmmt o duzo spalaja te automaty, a jak ma sie spalanie przy tym silniku i przy manualu ? wiecej nzi 10 w miescie ? mowie o normalnej jezdzie, nie jak emeryt, nie jak "golfiarz":))) poprostu normalna jazda :)

kobert
31-08-2006, 12:39
bnezyny pewnie kolo 10, max 11. ale gazu troszke wiecej , no i oczywiscie w zaleznosci od instalacji LPG. Mowa oczywiscie o jezdzie tylko w miescie.

:bigok: