PDA

Zobacz pełną wersję : elektroiczny licznik kilometrów



psuja
17-05-2005, 13:10
Witam!
Kupiłem wlasnie mondeo z 1997 r. Auto było okradzione i nie miało licznika kilometrów, części deski rozdzielczej, radia i paru innych rzeczy. Kupiłem juz wszystko. Mam tylko problem z licznikiem. Mianowicie auto ma udokumentowany przebieg 190.000 km. Licznik któru kupiłem ma prawie 550.000 km !! Czy jest jakaś możliwość zeby cofnąć ten licznik do odpowiediego stanu ?
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam

BJSusel
17-05-2005, 13:44
WOW!!! Mondek z takim przebiegiem to rzadkość!!!

Licznik jest mechaniczny - trzeba cofać ręcznie czyli rozebrać i ustawić dowolną wartość :)

psuja
17-05-2005, 13:48
Nie rozumiem. Mozecie sie ze mnie smiac ale nie kapuje. Tam nie ma żadnej linki! Są tylko wtyczki. Chy chodzi ci o to zeby rozebrac sam kicznik zeby dobrac sie do samych cyferek ?

111lisu
17-05-2005, 14:51
Ja w mojej Niuni też nie mam linki :satan: ,
ale czferki to mechanika, wszystko sterowane ze scalaka.
Rozbierz, a zanim rozbierzesz to zobacz jak
wszystko wygląda, cofnij i po sprawie.
Zadna sztuka. Grzebanie po wsadach do pamiątki :)) jest znacznie trudniejsze.

BJSusel
17-05-2005, 14:56
Chy chodzi ci o to zeby rozebrac sam kicznik zeby dobrac sie do samych cyferek ?
Dokładnie tak.
Tylko mechanicznie sie da cofnąć.

fuel111
17-05-2005, 16:18
Witajcie. Ostatnio przerabiałem ten temat. Mój licznik jest "kręcony" - taki już kupiłem i problem polega na bardzo krzywym ustawieniu cyfr - zrobiły się schodki. Wyciągnąłem zegary i rozkręciłem całość, wypychając samą tarczę prędkościomierza z mechanizmem( jest wciśnięta w takie gniazda zaciskowe - dość mocno trzyma)pooglądałem i nie mogłem teoretycznie nic zrobić. Wskazówki nie chciałem sciągać ,bo późniejsze problemy ze stającą lub pulsująca wskazówką właśnie z tej operacji się biorą a u mnie wszystko ładnie pracuje. Muszę przyznać, że wskazówka mocno siedzi jak cholera. Gdybyś chciał ryzykować to jak zdemontujesz wskazówkę to zrobisz wszystko. Bo cały mechanizm jest twój. :beer: A może da się podłączyć jakoś zasilanie, żeby w lewo kręcił - do tyłu? :satan:

Sinuspi
17-05-2005, 19:57
Witajcie. Ostatnio przerabiałem ten temat. Mój licznik jest "kręcony" - taki już kupiłem i problem polega na bardzo krzywym ustawieniu cyfr - zrobiły się schodki. Wyciągnąłem zegary i rozkręciłem całość, wypychając samą tarczę prędkościomierza z mechanizmem( jest wciśnięta w takie gniazda zaciskowe - dość mocno trzyma)pooglądałem i nie mogłem teoretycznie nic zrobić. Wskazówki nie chciałem sciągać ,bo późniejsze problemy ze stającą lub pulsująca wskazówką właśnie z tej operacji się biorą a u mnie wszystko ładnie pracuje. Muszę przyznać, że wskazówka mocno siedzi jak cholera. Gdybyś chciał ryzykować to jak zdemontujesz wskazówkę to zrobisz wszystko. Bo cały mechanizm jest twój. :beer: A może da się podłączyć jakoś zasilanie, żeby w lewo kręcił - do tyłu? :satan:

też o tym słyszłem.....widziałem a le e tym przypadku efekt jst taki, ze wskazówka bangla a licznik stoi.
Jak widać ze cyferki są krzywo to znaczy ze mechanik się z nimi witał :pc:

fuel111
17-05-2005, 20:53
kiepski był bo są krzywe, ale na tyle dobry ,że wszystko chodzi ok :satan: