PDA

Zobacz pełną wersję : prawidłowa temperatura w 2.5 V6



aniek
31-08-2006, 09:30
Panowie jaka powinna byc prawidlowa temeratura pracy w 2.5 V6 ?
ja mam wskaznik bez stopni a jedynie z napisem NORMAL


obecnie jak jezdze to strzalka prawie calu czas jest na "N" (i to tak raczej w pierwszej polowie N'ki) czasem wejdzie pomiedzy N a O


ostatnio wcale nie jezdze na gazie i zauwazylem ze strasznie duzo mi pali benzyny, czy to moze byc przez to spowodowane?


jakis czas temu zdazylo mi sie odkrecici korek od zbiornika wyrownawczego plynu chlodzacego, czy moglem przez to rozwalic termostat? wydaje mi sie ze jak by termostat poszedl to calkiem by mi temperatura zwariowala

rc23
31-08-2006, 09:40
wymieniłbym termostat i czujnik temp
termostat wymieniam razem z płynem nuie kosztuje dużych pieniędzy a masz spokój

Raftaj
31-08-2006, 09:41
Nic tylko wymienić termostat i płyn od razu na zimowy.
Na pewno tu jest problem.

A temp powinna trzymać się w okolicy R M
Na końcu M wentylatorki powinny odpalić.

Za niska temp jest powodem dużego spalania.

RWalentynowicz
31-08-2006, 09:44
W duratecu w oklicach "M" robisz już remont silnika.

aniek
31-08-2006, 10:21
No i tutaj powstaje zasadnicza rozniaca zdan:-)


jakis czs temu wynmienialem uszczelki bo mi przedmuchalo i wtedy (czyli przed wymiana) prawie caly czas mialem temperaturke na M lub nawe R


a teraz po wymianie jest na N


z calym szacunkiem koledzy ale byc moze odnosicie to do swoich aut a z opisow widze ze nie macie V'ek.


RWalentynowicz, jestes w takim razie pewny ze wszystko z temperaturka jest OK? to czemu tak sporo pali?

czy u Ciebei wskaznik jest tak samo ja u mnie, jak wczesniej pisalem?

z gory wielke dzieki

Raftaj
31-08-2006, 10:45
Miałem słóżbową V-kę MKII. Z tąd wiem jakie temp.
Samochód był żyleta.

aniek
31-08-2006, 10:49
hmmmm, no ale dalej powstaje roznica zdan, mam jechac na regulacje gazu, ale jesli mam zla temperature pracy silnika to mi gosc gazu dobrze nei wyreguluje

Raftaj
31-08-2006, 11:36
hmmmm, no ale dalej powstaje roznica zdan, mam jechac na regulacje gazu, ale jesli mam zla temperature pracy silnika to mi gosc gazu dobrze nei wyreguluje

Możesz jeszcze wsadzić w płyn chłodniczy termometr z dużą skalą, taki do 100 stopni i sprawdzić jak to się ma do wskaźnika.

Wtedy dowiesz się na 100% czy termostat czy czujnik temp

aniek
31-08-2006, 12:16
ok, ale jak to sie ma d wskaznika ktory nei ma stopni:-) (czyli w aucie)


jaka temperature powinien wskazywac termometr w normalnej pracy i przy jakies powinien sie wlaczyc wiatrak?



z gory dzieki

RWalentynowicz
31-08-2006, 12:32
Wskażnik temperatury w moim bolidzie dochodzi do południa (no może za dwie dwunasta) i tak pozostaje przez większość swej pracy. Niestety nie mam pojecia jakiej temperaturze odpowiada taki rzeczy stan...

Raftaj
31-08-2006, 13:18
ok, ale jak to sie ma d wskaznika ktory nei ma stopni:-) (czyli w aucie)
jaka temperature powinien wskazywac termometr w normalnej pracy i przy jakies powinien sie wlaczyc wiatrak?
z gory dzieki

Z mojej skromnej wiedzy wynika, że silnik nie powinien przekraczać 90 stopni. Jak na termometrze będziesz tyle miał przed włączeniem śmigiełek to jest OK. Jeżeli będzie 50 stopni na przykład i nic więcej, to wiadomo że wskaźnik jest OK a do wymiany termostat

STraits
31-08-2006, 13:24
Niestety - prawda jest taka że V6 w lecie spokojnie trzyma te 100 st. C. Wtedy włacza się 1 bieg wentylatora i schodzi temp. do około 92 st. C. Wskazówka u mnie jest praaawie w pionie - bardziej odchylona na lewo od pionu... tak ze 2 mm. A mam wymieniony termostat i czujnik. Zresztą widze jaką ma temp. jak go podepne przez OBD2. Generalnie - wskazówka nie moze przekroczyć pionu, bo czym dalej w prawo to juz ... silnik praktycznie zmarł :satan: Dlatego tak ważna jest wymiana pompy wody na metalową, wymiana termostatu i pilnowanie stanu płynu chłodzenia.

gorilla666
31-08-2006, 14:04
Dlatego tak ważna jest wymiana pompy wody na metalową, wymiana termostatu i pilnowanie stanu płynu chłodzenia
u mnie po wymianiw wskaznika i temostatu oraz pompy idealnie stoi na R czujniki padaja najczesciej ale termostat trzaba tez sprawdzic o pompie wody juz niewspominam bo to oczywista i podstawowa sprawa w kazdym V6 z plastikowym wirnikiem pompy

konio
31-08-2006, 20:02
u mnie dochodzi max do pionu , większość to tak ok 2mm w lewo.

dave_go
31-08-2006, 20:47
Wskaźnik temp. powinien stać pionowo. U mnie po wymianie pompy na metal wirnik wskazówka jest nie tak zupełnie pionowo - ciut w lewo.

Nigdy nie przekroczyła połowy skali czy to mróz czy upał.

cinou
05-09-2006, 20:25
okej a teraz mam pytanko, gdzi emogę znaleźć czujnik(ki) temperatury i termostat? Może to dziwne pytanie ale dzisiaj gapiłem się z godzinę i nic nie znalazłem. Oczywiście mam MkI V6

FeveR
05-09-2006, 20:46
okej a teraz mam pytanko, gdzi emogę znaleźć czujnik(ki) temperatury i termostat? Może to dziwne pytanie ale dzisiaj gapiłem się z godzinę i nic nie znalazłem. Oczywiście mam MkI V6

W sprawie termostatu - to znajduje sie w takiej obudowie do ktorej dochodza 3 dosyc grube weze - a wszystko jest zlokalizowane z prawej strony tego plastiku z napisem duratec. Da sie to wypatrzec bez odkrecania tego plastika - ale gdybys odkrecil to od razu zobaczysz gdzie jest pompa wody - napedzana takim cienkim wielorowkowym paskiem klinowym. Co do czujnika niestety nie mam zielonego pojecia.

cinou
05-09-2006, 21:06
dzięki za info :) jeszcze tylko pytanko o czujniki temperatur i może jutro już odpalę w końcu mondka. Wymieniam elektrykę i w mordę idzie jak po grudzie. Mam okazję wymienić paski (kolektor zdięty to i wyczyścić silniczek) no i do diabła trza coś zrobić z temperaturą. Wskaźnik temp wariuje i zupełnie dziwne wskazania ma (przy zimnym silniku startował mi praktycznie od maksa) i nie załancza mi sie wentylator. Jak pstryknem klime to oczywiście wentylator mi też nie chodzi. Chcę zbadać czujniki jeszcze temperatur i się okaże. Tlko gdzie one są?

dave_go
06-09-2006, 16:49
http://img430.imageshack.us/img430/4789/czujnikqh4.th.jpg (http://img430.imageshack.us/my.php?image=czujnikqh4.jpg)

cinou
06-09-2006, 21:29
Dzięki wielkie, wiszę Tobie :beer: jeszcze pytanko a który to czujnik? od wskaźnika poziomu temperatury silnika, czy ten drugi od kompurera i wentylatorów?

dave_go
09-09-2006, 22:36
Dzięki wielkie, wiszę Tobie :beer: jeszcze pytanko a który to czujnik? od wskaźnika poziomu temperatury silnika, czy ten drugi od kompurera i wentylatorów?

Ten na zdjęciu to czujnik od temperatury cieczy chłodzącej silnik.

Poczytaj też artykuł (http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=13065&postdays=0&postorder=asc&highlight=akumulatorem&start=0) - trochę dyskusji właśnie o czujnikach temperatury wszelakiej maści.

cinou
10-09-2006, 10:39
są 2 czujniki temperatury cieczy chłodzącej. Jeden idzie do kompa a potem na wetylatory a drugi TYLKO i wyłącznie na wskaźnik. Ten ze zdięcia idzie na wskaźnik - pomierzyłem.

cinou
10-09-2006, 10:43
Ten na zdjęciu to czujnik od temperatury cieczy chłodzącej silnik.

Poczytaj też artykuł (http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=13065&postdays=0&postorder=asc&highlight=akumulatorem&start=0) - trochę dyskusji właśnie o czujnikach temperatury wszelakiej maści.

Artykuł wcześniej czytałem i nic nie wniósł więcej do mojego stanu wiedzy, ale mimo wszystko dziękuję serdecznie koledze za swój czas, który mi poświęcił.
Mogę powiedziec tak: prawie się uporałem z naprawą instalacji elektrycznej w aucie :)