PDA

Zobacz pełną wersję : Pomysł natury chip-tuningowej.



STraits
17-05-2005, 15:08
Przeglądając strone vtech natknąłem się na taką oto informacje :

Oferta dla klubów i organizacji

Dla klubów i organizacji związanych z motoryzacją proponujemy specjalne zniżki na dowolne dostarczane przez nas towary i usługi. Dotychczas współpracujemy z Klubem VW Golf GT, Krakowskim Auto Tuning Klubem i Klubem Tuning Polska. Kontakt: tuning@vtech.pl

Z punktu widzenia takiej firmy wystarczyłoby zrobić program dla jednego silnika jednej pojemności, a potem w zasadzie go powielać. Przy kilku samochodach koszt powinien się rozłożyć dosyć znacznie. Mnie ciągnie w kierunku momentu obrotowego i ponoć da się go wykręcić na jakieś +15Nm i o 12 KM moc zachowując spalanie i zdrowotnosć silnika.

Co koledzy na to ??

W zasadzie jest 5 silników. 1.6, 1.8, 2.0, 2.5V6 i 1.8TD. Aut w Polsce z MKP jest na pewno ze 200 jak nie wiecej już... ja w następnym miesiącu planowałem stawać na hamownie i troszke go "doszlifować".

W Lublinie mamy hamownie która jest dealerem VTECH. Po napisaniu programu dla danej pojemności wystarczyłoby zapewne podjechać z autkiem lub samym ECU do dealera lub do filii w Krakowie w celu wgrania softu.

... ale to takie moje luźne rozważania.