PDA

Zobacz pełną wersję : MK3 ST220



lubczyk
12-09-2013, 23:36
Witam serdecznie. Przymierzam się do zmiany gabloty. Zastanawiam się nad ST220.

http://www.mobile.de/pl/marka/ford/model/mondeo/vhc:car,cnt:de,pgn:1,pgs:10,srt:price,sro:desc,mke :ford,mdl:mondeo,frn:2003-01,frx:2008-12,ful:petrol,pwn:147,ccn:2801,ccx:3000,dmg:false, vcg:estatecar/pg:vipcar/183062328.html

Tu jest jedna z opcji. Co o tym sądzicie ?

Wyposażenie takie, jakie powinno być, dobry przebieg, wnętrze zadbane.

Ale czy widzicie może coś, co jest nie tak ?

dedekfr
13-09-2013, 11:18
40tys za ST z 2004r ? Może w tym budżecie znajdziesz z 2006 po drugim lifcie już. Samochód piękny, wręcz idealna kolorystyka. Tylko powiem ci tak- nawigacja denso to porażka, wygląda bardzo fajnie ale jej Menu jest jak przeżyte, po prostu technologia gnie do przodu a to już ma 10 lat. Dodatkowo audio gra dużo gorzej z navi niż oryginalnego sony 6cd które są standardowo.
Nie widzę szyberdachu, brak tempomatu żeby był komplet. Szyberek super sprawa. Te zdjęcia da się powiększyć ?

lubczyk
13-09-2013, 12:46
Co do szyberdachu, to nie jest mi potrzebny, a tempomat przyda się w trasie, podczas gdy ja większość czasu spędzam w mieście ; >. Także nie przeraża mnie trzymanie nogi na gazie bite 8 godzin (trasa Niemcy - Polska). Ale akurat kwestia audio jest dla mnie istotna dlatego też dzięki za informacje co do navi.

Nie da się powiększyć.

I jeszcze takie pytanko. Nie ma jakiejś sensownej chińskiej navi, którą można by wsadzić zamiast Denso ?

dedekfr
13-09-2013, 13:22
Nie ma, nawet jakby była to rozumienie dobre audio a chińskie mija się z celem. Najlepiej sprawdza się ramka + jednostka typu pioneer f930bt czy inne byle świeże 2din. Masz nowe mapy, usb sd i wszystko inne + rozbudowany korektor audio dzięki czemu seryjne głośniki graja na prawdę super i wystarczająco. Głośniki forda moim zdaniem są jednymi z najlepiej grających w tym segmencie samochodów, zakładając uczciwą jednostkę powstaje bardzo ładne brzmienie bez ingerencji w drzwi.

W mondeo po lifcie głośniki są dwudrożne, gdzie głośnik wysokotonowy ma jedwabną membranę, potrafi zagrać czyściutko.

lubczyk
13-09-2013, 15:20
Po którym lifcie ? Pierwszym, czy drugim ?

A jak z kompatybilnością wtyczek z ori navi do np. wymienionego przez Ciebie Pioneera ? Mam tu na myśli antenę z GPS chociaż by.

dedekfr
13-09-2013, 18:42
Ogołnie po lifcie pierwszym są już dwudrożne głośniki. Są na allegro zestawy ramka + kostka + adapter anteny. Kostkę trzeba normalnie dokupić bo trzeba zrobić przejście z forda na iso. Antena przy np pionerze jest swoja oryginalna, ale łatwo można ją przeprowadzić do deski.

Ale żebyśmy się dobrze zrozumieli. Jeżeli kupisz ST z denso to pioneera już nie zamontujesz. Denso ma w sobie navi i panel klimatyzacji. Pioneera czy cokolwiek 2dinowego można zamontować tylko zamiast fabrycznego sony czy innych jakie są pod panelem klimy.

berater
13-09-2013, 20:47
audio gra dużo gorzej z navi niż oryginalnego sony 6cdAbsolutnie się nie zgadzam. Miałem jedno idrugie. Denso gra podobnie do Sony i duuuuuuuużo lepiej niż 6000 CD.

dedekfr
13-09-2013, 22:28
Ja obydwa systemy testowałem na tej samej płycie, ucho raczej mam dobre i wiem co mówię. Coś co jest do wszystkiego jak Denso, jest do niczego. Ale można się spierać, większości to lotto czy jest podobnie, czy gorzej, po prostu wygląda ładnie i biorę :hehe:

berater
14-09-2013, 00:15
"ucho raczej mam dobre" raczej do mnie nie przemawia. Sformułowanie "wiem co mówię" oznacza tyle co "mówie co wiem", a to nie to samo.
Twoja złota myśl: "Coś co jest do wszystkiego jak Denso, jest do niczego" jest do niczego. Miałem w mk3 z 2006 denso. Teraz mam mk3 z Sony. Jeźdżę czasem służbowym z 6000CD. Mam porównanie, a słoń na ucho mi nie nadepnął. Podtrzymuję swoje stanowisko.
Chyba, że ktoś dokładał denso zamiast 6000CD z podstawową wersją głośników. Wtedy rzeczywiście jest kiepsko.

lubczyk
14-09-2013, 12:22
To teraz Pany zrobiliście mi mętlik :D. Czyli albo Sony albo Denso ? W sumie nawet jeśli kupię z Denso to i tak będę używał mojej navi, więc tą wbudowaną bardziej potraktuję jako po prostu radio, gdyż z mapami też chyba za fajnie do Denso nie ma. Jadę za chwilę do Monachium oglądać tego ST220 i napiszę co i jak ; >.

norbi333
14-09-2013, 12:41
Denso nawet nie ma map Polski

berater
14-09-2013, 12:44
Ma, ale to prawda, że cieniutkie.

bartekk
14-09-2013, 12:46
Denso nawet nie ma map Polski

No proszę Cię norbi, nie wprowadzaj w błąd ;) Widziałem w kilku Denso fabryczne mapy Polski. Fakt, że są z deczka nieaktualne.

norbi333
14-09-2013, 12:47
Ma, ale to prawda, że cieniutkie.
A to tego nie wiedziałem

---------- Post added at 11:47 ---------- Previous post was at 11:46 ----------



Denso nawet nie ma map Polski

No proszę Cię norbi, nie wprowadzaj w błąd ;) Widziałem w kilku Denso fabryczne mapy Polski. Fakt, że są z deczka nieaktualne.
Wydawało się,że wiele razy pisane było,że nie ma

bartekk
14-09-2013, 12:51
Może chodziło o to że nie ma aktualnych. Nie pamiętam z którego roku pochodzą te najnowsze - 2010 czy jakoś tak. Dwóch kumpli ma Denso i u obydwóch widziałem mapki PL na własne oczy - żeby nie było że wyczytałem w necie ;)

norbi333
14-09-2013, 13:14
Może chodziło o to że nie ma aktualnych. Nie pamiętam z którego roku pochodzą te najnowsze - 2010 czy jakoś tak. Dwóch kumpli ma Denso i u obydwóch widziałem mapki PL na własne oczy - żeby nie było że wyczytałem w necie ;)
Może i tak.Aczkolwiek denso nie skończyło się w 2007 roku?.Także raczej map nikt nie aktualizował potem

berater
14-09-2013, 13:16
Potwierdzam.
Ja miałem ostatnią mapę Polski z 2010.

norbi333
14-09-2013, 13:18
Potwierdzam.
Ja miałem ostatnią mapę Polski z 2010.
To nie taka mocno stara.W miastach raczej nic się nie zmienia.Pewnie tylko autostrad brakuje

berater
14-09-2013, 13:33
Autostrady słabo to raz. A w mieście np. W-wie upierdliwe braki nowych węzłów, wiaduktów itp. Ludzie kombinowali jeszcze z mapami z Jaga i Toyoty, ale nie wiem z jakim skutkiem.

norbi333
14-09-2013, 13:35
Autostrady słabo to raz. A w mieście np. W-wie upierdliwe braki nowych węzłów, wiaduktów itp. Ludzie kombinowali jeszcze z mapami z Jaga i Toyoty, ale nie wiem z jakim skutkiem.
Fakt w Warszawie wiele się zmienia.U mnie w pipidowie najwyżej zamiast skrzyżowania rondo zrobią:hehe:

lubczyk
14-09-2013, 20:14
Dobra. Jestem po wstępnych oględzinach i jeździe próbnej. Prosiłem właściciela o to żeby silnik był zimny jak przyjadę (chciałem sprawdzić stukania itd.) I silnik w mojej ocenie jest ok, auto jest bardzo płynne i ta V-ka... ; >. Elektronika ok, wszystko działa. Blachy także ok, sprawdzałem czujnikiem. Jeśli chodzi o zawieszenie to także wszystko ok, nic nie stuka, nic nie puka cytując allegrowego klasyka. Autko fajne, wygodne, pakowne. Spalanie mnie nie przeraża więc pomimo tego że jestem zwolennikiem LPG, nie zamontuję go. Teraz się tylko zastanawiam. Poczekam do środy-czwartku i jak się nic ciekawego nie znajdzie to biorę tego ST220.

A kwestia navi. Tak jak napisałem. Nawet jak kupię z Denso, to i tak mam bardzo dobrą navi więc potraktuję ori navi jako dodatek ; >.

jarku
14-09-2013, 20:20
Poczekam do środy-czwartku i jak się nic ciekawego nie znajdzie to biorę tego ST220.

jak jeszcze będzie

lubczyk
14-09-2013, 22:45
Dogadałem się z właścicielem obecnym żeby poczekał. Dałem mu troszkę kasy w zamian.