PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o poradę!! Znalazłem już dla siebie auto, ale nie wszystko jest z nim ok. PILN



KapitanBomba
18-09-2013, 03:25
Witam. Jak w temacie, znalazłem mondeo rok 2005 2.0 TDCI 130KM, lakier oryginał poza kilkoma elementami. Widziałem zdjęcia auto było lekko draśnięte, także nic strasznego. Oglądałem już 6 fordów w mojej okolicy i ten prowadzi się wyśmienicie, ma moc nic nie stuka w zawieszeniu, jest najlepszy z tego co widziałem. Ale mam pewne obawy:
-Silnik dziwnie pracuje. Mianowicie coś stuka na środku silnika (centralnie jak jest silnik, tam gdzie wtryskiwacze), dźwięk ten można porównać do pracy jakiegoś STARA albo czegoś w tym rodzaju. Bardzo głośna praca silnika i wyraźny stukot, nawet po zamknięciu maski słychać to dosyć wyraźnie stojąc kawałek od samochodu. Nie jest to żaden 'metaliczny dźwięk' takie stukanie/pukanie 'puk puk puk puk' równomierne z odgłosem silnika :niewiem: . Na postoju lekko czuć to jak się wcisnie pedał sprzęgła (tak jakby te wibracje się przenosiły do wnętrza auta). Koło 2masowe odpada, bo było robione wraz ze sprzęgłem (pracuje wyśmienicie). Paski tam z lewej strony silnika wyglądają na nowe. Dodam jescze, że auto koło 3-4 tysięcy obrotów puszcza niewielką czarną chmurkę z wydechu z lekko słyszalnym świstem (takim jak blow-off w subaru, ale dużo ciszej.). Spalanie na kompie 6.2 l/100km. MOJE PYTANIE:
-Czy to są wtryskiwacze? Czy może to być coś dużo gorszego? Jeżeli będą to wtryski to kupię ten samochód, bo będzie stać mnie na ich zregenerowanie +jeszcze zrobienie jakiś drobnostek. Jeżeli może to być coś dużo gorszego będę szukał dalej. Proszę o poradę!! Jeżeli według was będą to tylko wtryski jutro jade z tym autem do ASO aby potwierdzic to na 100%. Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ!!

RaFi_mk2V6
18-09-2013, 06:20
no to jak chcesz wiedziec czy to wtryski na 100% ale i tak jedziesz do aso bezsensu,kolejna rzecza jest to ze te wtryski do tanich nienaleza,i jak wylozysz 2-3k pln za wtryski plus robocizna to z wielkiej okazji bedzie to wielka skarbonka

KapitanBomba
18-09-2013, 13:33
No tak, ale wiele rzeczy jest wymienionych. Jest to najtańsze mondeo z tych które oglądałem i poza stukiem w silniku nic mu nie dolega. Droższe egzemplarze od 1 właściciela z salonu były dużo gorsze.

Ktoś ma jescze jakieś sugestie?

Dźwięk identyczny jak tutaj http://www.youtube.com/watch?v=Zn0QBAmvWkI

Jakub
18-09-2013, 15:32
A ja powiem, żebyś odpuścił niepewne auto. Wtryski to jedno, pompa kolejne koszta i górka rośnie.

hefi
18-09-2013, 16:12
No tak, ale wiele rzeczy jest wymienionych. Jest to najtańsze mondeo z tych które oglądałem i poza stukiem w silniku nic mu nie dolega. Droższe egzemplarze od 1 właściciela z salonu były dużo gorsze.

Ktoś ma jescze jakieś sugestie?

Dźwięk identyczny jak tutaj http://www.youtube.com/watch?v=Zn0QBAmvWkI

ja bym bral

jarku
18-09-2013, 16:15
były dużo gorsze

? rysy na zderzaku, wgniecione drzwi i nie wymienione końcówki w zawieszeniu?

hefi
18-09-2013, 16:20
rysy na zderzaku, wgniecione drzwi i nie wymienione końcówki w zawieszeniu?

takie cos dyskfalifukuje auto:red:, wole stuki w silniku

KapitanBomba
18-09-2013, 17:46
były dużo gorsze

? rysy na zderzaku, wgniecione drzwi i nie wymienione końcówki w zawieszeniu?

Proszę sobie darować takie odpowiedzi. Chyba oczywiste jest, że mankamenty które wymieniłeś to nic poważnego. Dla Twojej informacji chodziło mi raczej o nie wchodzący drugi bieg, spalanie z komputera 11.9, świecące się kontrolki od aku i świec. Krzywo spasowana maska+ źle spasowany pas przedni. Kopcenie z rury na biało (ogromna chmura). Więc w porównaniu do tylko stukającego silnika to chyba nie wypada to auto aż tak źle. Poza tym moje pytanie było czy może ktoś wie co to może być.

hefi
18-09-2013, 17:52
Poza tym moje pytanie było czy może ktoś wie co to może być.

takie pytania to sie zadaje w innym dziale.

Robsajson
18-09-2013, 17:56
Nie wiem jak to jest rozwiązane w TDCI ale w TD tak stukało, kiedy zawór kąta wtrysku padł.

KapitanBomba
18-09-2013, 18:25
Poza tym moje pytanie było czy może ktoś wie co to może być.

takie pytania to sie zadaje w innym dziale.

Przepraszam, jestem tu nowy i nie do końca się orientuje co gdzie pisać.
Ktoś jeszcze ma jakieś sugestie? Sprzedający mówi, że to może być koło pasowe.

---------- Post added at 18:25 ---------- Previous post was at 18:08 ----------

Dziękuję za odpowiedź użytkownikom, którzy wnieśli coś do tematu.