PDA

Zobacz pełną wersję : MK III 2.0 tdci 130KM 2003r. - prośba o parę wskazówek



mpendzik
19-09-2013, 20:22
Witam serdecznie.
Chciałem się Was doradzić w sprawie samochodu jak w temacie. Samochód po pierwszym lifcie kupiony w Polsce i do końca wszystko jest udokumentowane. Auto miało dzwona - wymienione światła z przodu, zderzak i chłodnica. Poduszki nie wystrzeliły. Wszytko naprawione w serwisie forda. Obecnie ma przejechane 246tyś. 50 tyś temu regenerowane wszystkie wtryskiwacze z gwarancją na 60tyś km. Przy 210 tyś wymieniona dwumasa - no właśnie - i tu mam zagadkę, bo ponoć mechanicy stwierdzili, że wystarczy dwumas wymienić bez reszty sprzęgła i wysprzęglika. Podczas jazdy pedał sprzęgła nie drży, podczas gaszenia też nie ma charakterystycznego stuku. Niby jest ok, ale czytałem że ponoć przy wymianie koła dwu-masowego wymienia się komplet sprzęgła.
Poza tym auto normalnie eksploatowane - jedyny niepokojący objaw to taki, że w zimę przy dużym mrozie kilka razy pedał sprzęgła "nie odbił". Mechanik odpowietrzył układ i stwierdził, że powinno być okej.
Blacharka jako - tako... oprócz rogów przednich drzwi (ruda) i lekkiej wgniotki w drzwiach. Zawieszenie bez luzów, komputer nie pokazuje błędów.
Cena za to auto to ok. 8500.
I teraz mam taką zagadkę, bo fajny samochodzik, ale strasznie boje się o to że dwu-masa padnie - niby objawów nie ma, ale jak usłyszałem że sprzęgło nie było wymienione w komplecie, to jakoś pomyślałem że ten mechanik co to robił to partacz...
Auto jest - jak to się mówi - w rodzinie... w wyposażeniu to elektr. lusterka, automatyczna klima, elektryka przód, 16 calowe alu z oponami letnimi i zimowymi w dobrym stanie...
Panowie - chciałem się zapytać co i jak jeszcze mogę ewentualnie sprawdzić, żeby nie narazić się na duże wydatki - wiadomo że to auto 10 letnie i coś tam trzeba będzie dołożyć - ale żebym nie przeklął marki, bo poprzednie mondeo wspominam dobrze :-)
Pozdrawiam i proszę o opinie.