PDA

Zobacz pełną wersję : Hamulce



Robert_Kalisz
16-02-2005, 23:35
Od pewnego czasu mam problem ze swoim mondeo I rok 1996. Mój problem polega na nieznacznym ściąganiu samochodu w lewo w czasie rozpędzania i późniejszej jazdy ze stałą prędkością (muszę delikatnie korygować kierunek jazdy kierownicą - odchylenie ramion kierownicy od poziomu około 1,5 cm) natomiast w chwili naciśnięcia hamulca odczuwam lekkie "przestawienie" (ramiona kierownicy dokładnie poziomo) i w tym momencie przestaje mnie ściągać. Chciałbym nadmienić, że stosunkowo niedawno (5 miesięcy - 5000 km) byłem ustawiać zbieżność, mam również wymienione tulejki gumowe przy wahaczach, sprawdziłem równomierność hamowania na rolkach w stacji obsługi i teoretycznie wszystko jest dobrze. To zachownie mojego auta bardzo mnie irytuje szczególnie na śliskiej nawierzchni.
Proszę o poradę co może być przyczyną tej usterki?

altoot
16-02-2005, 23:41
(...)mam również wymienione tulejki gumowe przy wahaczach


Witaj :bigok: :beer:

A te tulejki to kiedy zmieniałes?? i jakie załozyłes?? Bo wg mnie to własnie w nich tkwi przyczyna - miałem tak niedawno...



pozdr.

Robert_Kalisz
16-02-2005, 23:47
Tulejki zmieniałem około 5 miesięcy temu (wymiana przez mechanika na prasie) sprawdzałem je kilka dni temu na szarpakach w stacji obsługi po czym diagnosta stwierdził że są dobre. W tym momencie nie mam koncepcji co może jeszcze mieć wpływ na takie zachowanie auta.

Miroo
16-02-2005, 23:56
Moj meches jak wymienial tulejki powiedzial mi ze bardzo wazne jest aby obie byly wprasowane na taka sama glebokosc.U Ciebie nie ma luzow bo sa nowe ale moze zle sa wprasowane i dla tego znosi.Wystarczy 3-4mm roznicy.