PDA

Zobacz pełną wersję : [MKIV] Kilka pytań odnośnie modelu



Michacy
06-10-2013, 02:24
Nie wiem czy to dobry dział, ale wydaje mi się najbardziej odpowiedni dla nurtujących mnie pytań.

Jak już napisałem w dziale powitań, szukam auta i jednym z branych pod uwagę jest MKIV.
Nie robię jakoś wielu kilometrów aktualnie, dlatego myślałem o benzynie.
Czytałem sporo, ale chyba im więcej czytam to mam większy mętlik w głowie.
Przede wszystkim nowe auto musi być mało awaryjne, a najlepiej bezawaryjne i do tego dość tanie w eksploatacji (nie chodzi o spalanie, tylko o koszty ew. napraw). Chyba marzenie większości kierowców ;)
Jak to wygląda w przypadku Mondeo MK4? Obecnie jeżdżę Hondą i do tej marki mam duże zaufanie (zastanawiam się też nad Accordem), aczkolwiek Mondeo bardzo mi odpowiada wizualnie, funkcjonalnie i finansowo (koszt zakupu).
Zastanawiałem się nad silnikiem 2.5T, zdaje się, że jest to silnik Volvo, zgadza się?
Jak wygląda awaryjność tego motoru? Jeśli to Volvo to czy czasem części nie są jakieś kosmicznie drogie?
Jak ze spalaniem? Jeśli byłoby to ok. 8l trasa i do ok. 14l miasto (normalnej jazdy), to dla mnie byłoby ok. Jeśli mniej to super :)
Czy przy wersjach z silnikiem 2.5T były zastosowane jakieś inne (droższe) podzespoły np. w zawieszeniu?
Czy ew. koszty napraw są dużo wyższe niż w przypadku innych wersji silnikowych?

Może polecacie jakiś inny silnik? :)

Pytań mam jeszcze sporo, ale te są priorytetowe.
Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi :)

dedekfr
06-10-2013, 16:03
Spalanie trasa 9L, miasto jak piszesz. Silnik bardzo fajny, podatny na mody. Rzeczą którą bym w nim zmienił najsampierw to Intercooler, bo na oryginalnym to silnik się chyba dusi. Rozrząd 500zł na markowych częściach, reszta podespołów jak w normalnym mondeo. Wiele części jak własnie sprzęgło czy filtry są wspólne z volvowskimi ale nie są jakies wygórowane ceny bo zamienników nie brakuje. Silnik podatny do LPG, generalnie udana bardzo jednostka i tylko takiej właśnie osobiście bym szukał.

pejotwroc
06-10-2013, 17:03
W trasie przy jezdzie bardzo ekonomicznej 8 litrów to norma. Mi się nie udało zejść poniżej 8. 9,3 jak troszkę ekonomii, troszkę szaleństwa. Miasto od 12 do 16. Ta górna granica przy korkach i krótkich dystansach. To by były jedyne minusy tego silnika :-)

Michacy
06-10-2013, 18:03
Dziękuję za odpowiedzi.
To o motorze wiem już chyba wszystko co chciałem :)
Jak wygląda sprawa wytrzymałości dwumasy i turbiny? (domyślam się, że to ew. dwie najdroższe naprawy)
Uderzałbym raczej w roczniki ok. 2008, czyli pewnie przebiegi w okolicach 100-150 tys.
Czy przy tych przebiegach może już coś się dziać, czegoś się spodziewać? Na coś szczególnie zwracać uwagę?
Wiem, że to dużo zależy od tego jak ktoś dbał, ale może mimo dbania np. sprzęgło wytrzymuje max. 150tys. km?

Czy można jakoś poznać po zdjęciach czy auto ma aktywny tempomat, a nie zwykły? (jakieś dodatkowe przyciski?)
To samo pytanie, ale odnośnie webasto?

Szukam auta, które będzie miało min. ksenony i czujniki parkowania. Z tego co widziałem na allegro, to raczej wychodziłoby to na wersję titanium X, która często występuje z converse+. Może w tych wersjach ACC i webasto były w standardzie?

dedekfr
06-10-2013, 19:13
Lista wyposażenia w mk4 jest już na prawde pokaźna, ale ciężko znaleźć wersję o jakiej piszesz. Te najwyżej wyposażone to titanium S, ale dodatki w stylu webasto na pewno nie były seryjne w jakimkolwiek pakiecie, to chyba tylko jako opcja. Jak już szukasz to własnie żeby był converse+, tempomat i wentylowane fotele patrz. Turbawka jest raczej wytrzymała, ale turbo jak turbo zależy od użytkowania w największym stopniu, sprzęgło też zależy gdzie przebieg robiony. Zamierzasz zakładać lpg czy benzyna wystarczy ?

Michacy
06-10-2013, 19:27
Fakt, że auto troszkę pali, ale nie chcę zakładać LPG, ponieważ potrzebuję całą powierzchnię bagażnika i nie chcę np. wozić koła w bagażniku.
Obecnie mam LPG i trochę mi to właśnie przeszkadza, bo przez koło nie można zapakować się wygodnie w walizki. W dodatku tankowanie co chwilę jest dość irytujące.
Funkcjonalność przede wszystkim.
Powiem szczerze, że nie spotkałem jeszcze titanium S jak szukałem, aczkolwiek wersje z ksenonem + czujniki się znajdzie, chociaż fakt, że jest ich bardzo, bardzo mało.
Pisałeś, że rozrząd to koszt 500 zł na markowych częściach (rozumiem, że mówisz o częściach Forda?). Orientujesz się może ile kosztowałaby usługa wymiany w ASO?

---
Popatrzyłem trochę na allegro i widzę, że titanium S jest tylko w dieslu, a tych silników się trochę boję pod względem awaryjności i ew. napraw.

Robert68
06-10-2013, 20:42
Czy można jakoś poznać po zdjęciach czy auto ma aktywny tempomat, a nie zwykły? (jakieś dodatkowe przyciski?)

Dodatkowa dźwigienka ze strzałkami.

http://images64.fotosik.pl/251/3080c8e92c9e11f9m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=3080c8e92c9e11f9)

Michacy
06-10-2013, 20:45
Dzięki wielkie - bardzo przydatna informacja :)

Tomi
07-10-2013, 17:42
Do liftu dolny przycisk ma samochodzik w trójkącie (włączanie funkcji Forward Alert) - atrapa chłodnicy z maskownicą radaru to oczywistość.

hefi
07-10-2013, 17:50
Bierz accorda :up:

Michacy
07-10-2013, 18:02
Hehe :)
Dlaczego mówisz, żebym brał Accorda? ;)

hefi
07-10-2013, 18:06
Sam napisałeś, ze chcesz bezawaryjne, bezproblemowe auto.
Ewentualnie jakieś części zawieszenia sa w cenach podobnych do innych marek.
Nic poza tym Cię nie obchodzi.

Olej co 7-10 kkm i tyle.


Bez dwumasy, dpfow, wymian rozrządu itp


Chyba, ze dozbierasz kasy na 8 gen to i sporo bajerów będziesz mial.

Domelo
07-10-2013, 18:29
Dlaczego mówisz, żebym brał Accorda?

Bo sam takim jeździ :D



wymian rozrządu itp

w 2.5T wymiana jest co 200kkm, więc też bez tragedii.

dedekfr
07-10-2013, 18:45
A jaki accord ? Kumpel ma accorda diesla z 2005r, cieszył się że łańcuch i że dobre auto. Jak się okazało że jednak rozrząd trzeba zrobić bo mus po 200tys to sie zapłakał, aso 6tys zł a jemu się poza za 3k udało. A accord 2.4 na pewno nie jeździ tak jak mondeo z turbawką, a o modach chyba można zapomnieć. Poza tym ta honda w zakrętach jedzie jakby beczke wody w bagażniku woziła, mondeo ją objeżdża jak chce. Jeżeli chodzi o wykonanie wnętrza to nie mówię, w hondzie lepiej ale bajerów w stylu converse+ chyba próżno szukać. Jak już coś innego od mondea to subaru legacy h6 ciekawy wóz.

hefi
07-10-2013, 18:55
Jak się okazało że jednak rozrząd trzeba zrobić bo mus po 200tys to sie zapłakał, aso 6tys zł a jemu się poza za 3k udało.

kupil uzywke, nie sprawdzil co kupuje


A accord 2.4 na pewno nie jeździ tak jak mondeo z turbawką

no w koncu ma 35 koni mniej

a np czasy do 0-140 0-160 takie same :))



a o modach chyba można zapomnieć

dobrze, ze napisales chyba



Poza tym ta honda w zakrętach jedzie jakby beczke wody w bagażniku woziła, mondeo ją objeżdża jak chce.

tak, masz racje :up:

tym bardziej jak porownujesz pewnie dizla exe do st220

Michacy
07-10-2013, 19:04
Accorda biorę pod uwagę właśnie ze względu na to, że mam duże zaufanie do marki (Legend nie jest moją pierwszą Hondą).
Jednak w Accordzie na pewno nie będę miał takiego wyposażenia. W dodatku z zewnątrz (szczególnie kombi), jak i wewnątrz nie wygląda jakoś super (moim zdaniem).
Nie wiedziałem, że Accord 2.4 jest na łańcuchu.
Przy Accordzie brałbym pewnie rocznik 2006-2007.
Kolejnym minusem jest wtedy to, że leasing w takim wypadku odpada, bo rocznik 2008 (nowy model) jest conajmniej 15k zł droższy :(

hefi
07-10-2013, 19:19
jak tam chcesz i Ci wygodniej

dobrze, ze chociaz chcesz 2,5 t a nie gnojofkowca


ford to nie h i na pewno wiesz o co mi chodzi

RalfiX78
07-10-2013, 20:26
jak tam chcesz i Ci wygodniej

dobrze, ze chociaz chcesz 2,5 t a nie gnojofkowca


ford to nie h i na pewno wiesz o co mi chodzi

Jak ci się Diesel nie podoba, to rozumiem, ale obrażać już nie musisz :yel:

hefi
07-10-2013, 20:50
Kolejny z urażona duma :))

linkgrabber
07-10-2013, 20:54
z tego co zrozumiałem kolega chce kombi a accord w kombi wyglada obleśnie..

RalfiX78
07-10-2013, 20:54
Nie jestem obrażony, daleko ci do tego bym się obraził :hehe::hehe: Nie lubię jak się kogoś lub coś obraża!

Michacy
07-10-2013, 21:12
z tego co zrozumiałem kolega chce kombi a accord w kombi wyglada obleśnie..
Niestety muszę się z Tobą zgodzić. Kombi nie wygląda zachwycająco, więc pewnie w grę wchodziłby jedynie sedan.

norbi333
08-10-2013, 06:57
A MK IV 2.2 TDCI rozrząd ma łańcuchu?

hefi
08-10-2013, 09:08
na pasku

http://allegro.pl/rozrzad-ford-galaxy-mondeo-iv-s-max-2-2tdci-i3513272436.html

norbi333
08-10-2013, 09:41
To lipa troszkę

hefi
08-10-2013, 15:06
albo padajace wtryski albo pasek :)

Robert68
08-10-2013, 15:46
To lipa troszkę

A to niby czemu? Co Wy tak się boicie tych pasków?

norbi333
08-10-2013, 16:23
To lipa troszkę

A to niby czemu? Co Wy tak się boicie tych pasków?
Przyzwyczajenie

Domelo
08-10-2013, 16:38
A to niby czemu? Co Wy tak się boicie tych pasków?

Łańcuch lepszy, bo przynajmniej w teorii powinien wytrzymać do końca życia auta - dawniej tak było - teraz niekoniecznie :helm:

Robert68
08-10-2013, 19:08
Łańcuch lepszy, bo przynajmniej w teorii powinien wytrzymać do końca życia auta

Czyli typowe zachowanie "rodaków" samochód super ale jak najtaniej ;)

hefi
08-10-2013, 19:46
to ja poprosze ten 1kpln na moje konto, numer podam na prv

Domelo
08-10-2013, 20:17
Czyli typowe zachowanie "rodaków" samochód super ale jak najtaniej

Głupie podejście... Przecież nierzadko wymiana rozrządu kosztuje nawet kilka tysięcy, a jeśli jeszcze jest wymagana dość często, to dla kogoś kto bardzo dużo jeździ, nie jest to dobre rozwiązanie.

norbi333
08-10-2013, 21:37
Czyli typowe zachowanie "rodaków" samochód super ale jak najtaniej ;)
A co to ma wspólnego z rozrządem?

Po prostu łańcuch powoduje,że jest jeden problem mniej w aucie

Domelo
08-10-2013, 21:50
Czyli typowe zachowanie "rodaków" samochód super ale jak najtaniej ;)
A co to ma wspólnego z rozrządem?

Po prostu łańcuch powoduje,że jest jeden problem mniej w aucie

:up:

Choć nie zawsze tak jest :zaklopotanie:

napisane XP

Robert68
08-10-2013, 22:11
Przecież nierzadko wymiana rozrządu kosztuje nawet kilka tysięcy

Piszemy o Mondeo a nie o Ferrari.


a jeśli jeszcze jest wymagana dość często

200 000 km to często?


o dla kogoś kto bardzo dużo jeździ

Przy przebiegu 40 000 km rocznie (tyle średnio "lata" auto w firmie) trwa to 5 lat, więc bez przesady.


Po prostu łańcuch powoduje,że jest jeden problem mniej w aucie

Nie do końca, awarie tez się zdarzają fakt ze rzadziej.


A co to ma wspólnego z rozrządem?

Ano to, iż wielu naszych "rodaków" kupuje samochód na którego utrzymanie ich po prostu nie stać.

norbi333
08-10-2013, 22:39
Nie do końca, awarie tez się zdarzają fakt ze rzadziej.
.
O to chodzi,że w przypadku łańcucha zdarzają się sporadycznie,a w przypadku paska jakoś dużo częściej




Ano to, iż wielu naszych "rodaków" kupuje samochód na którego utrzymanie ich po prostu nie stać.
Niby masz rację,tylko generalnie mnie nie interesuje co inni kupują i czy ich stać na to

Robert68
08-10-2013, 22:48
A MK IV 2.2 TDCI rozrząd ma łańcuchu?



To lipa troszkę

Ale z powyższego tez wychodzi, że próbujesz oszczędzać na czymś co wcale nie musi być awaryjne pod warunkiem prawidłowego serwisowania. Chciałbyś fajny silnik ale... Powiedz ile pękniętych pasków w silnikach 2.2 TDCi widziałeś? Oczywiście chodzi o auta z oryginalnym przebiegiem a nie jak to "rodacy" kupują 120 000 km i pęka pasek, pada turbo i sprzęgło + dwumasa. Potem pojawiają się opinie jakie to silniki TDCi w MK IV są awaryjne.

norbi333
08-10-2013, 23:07
A MK IV 2.2 TDCI rozrząd ma łańcuchu?



To lipa troszkę

Ale z powyższego tez wychodzi, że próbujesz oszczędzać na czymś co wcale nie musi być awaryjne pod warunkiem prawidłowego serwisowania.
Przeczytaj dokładnie co napisałem:




To lipa troszkę

A to niby czemu? Co Wy tak się boicie tych pasków?
Przyzwyczajenie


. Chciałbyś fajny silnik ale... Powiedz ile pękniętych pasków w silnikach 2.2 TDCi widziałeś?
Czy fajny silnik to nie wiem.Nigdy mnie ten silnik nie interesował wcześniej ,więc nie wiem ile pasków pękło

Brodziu
09-10-2013, 01:12
Popatrzyłem trochę na allegro i widzę, że titanium S jest tylko w dieslu, a tych silników się trochę boję pod względem awaryjności i ew. napraw.Jesli chodzi o silnik to do obecnego przebiegu 250kkm złego słowa na silnik nie dam powiedzieć, w przeciwieństwie do silników TDCi w MkIII. Póki co wszystko jeszcze z fabryki oprócz filtrów :metal:

---------- Post added 09-10-2013 at 00:12 ---------- Previous post was 08-10-2013 at 23:12 ----------


To lipa troszkęmam to juz za sobą - tragedii nie ma :)


wymiana rozrządu kosztuje nawet kilka tysięcy,Na szczęście nie w Mondeo :)


a jeśli jeszcze jest wymagana dość często, to dla kogoś kto bardzo dużo jeździ, nie jest to dobre rozwiązanie.zrobiona po 4 latach :)

RaFi_mk2V6
09-10-2013, 01:53
Jesli chodzi o silnik to do obecnego przebiegu 250kkm złego słowa na silnik nie dam powiedzieć, w przeciwieństwie do silników TDCi w MkIII. Póki co wszystko jeszcze z fabryki oprócz filtrów

mam to juz za sobą - tragedii nie ma

Na szczęście nie w Mondeo

zrobiona po 4 latach

wcale sie nie dziwie,nie dosc ze emeryt to jeszcze skarbnik :D
tu rozrzad zrobi tam na bora bora poleci:D

Domelo
09-10-2013, 10:50
Chciałbyś fajny silnik ale.

Akurat Norbi ma fajny silnik :satan:



Na szczęście nie w Mondeo

To fakt - pisałem ogólnie :)

Robert68
10-10-2013, 11:48
Akurat Norbi ma fajny silnik

Widać szuka lepszego ;)

Wodzu1982
16-10-2013, 23:56
Ze tak sie wtrace i moze troszke z innej beczki pojade - od miecha szukam dla siebie autka o czym z reszta wiecie - przegladajac tablice, alledrogo, oraz strony mobile.de i autoscout24.de dostrzegam wielka roznice - zadne auto w niemczech z 2010 roku nie ma przejechane mniej niz 170.000 km mowa tutaj o MK4 a jak juz ma to auto to tam kosztuje powyzej 45 tys zl (+sciagniecie oplaty itp itd - wiecie ile sie robi) Dziwi mnie jednak pazernosc polskich chandlarzy gdzie auta sciagniete z niemiec 1 wlasciciel i nawet rocznik starszy bo 2008 i 2009 a auto ma przejechane od 120.000 do max 150.000 - kurde zaowazylem ze im dalej na wschod tym maszyny mlodnieja pod wzgledem uzywalnosci - jakies czary mary - moze jedzmy po auta na sybir tam pewnie dostaniemy z 2002 r furke co ma 30.000 przejechane.
Prawo w polsce powinno sie zmienic - bawisz sie, cofasz - idziesz siedziec.

Robert68
17-10-2013, 10:21
przegladajac tablice, alledrogo, oraz strony mobile.de i autoscout24.de dostrzegam wielka roznice


auto w niemczech z 2010 roku nie ma przejechane mniej niz 170.000 km mowa tutaj o MK4 a jak juz ma to auto to tam kosztuje powyzej 45 tys zl


auta sciagniete z niemiec 1 wlasciciel i nawet rocznik starszy bo 2008 i 2009 a auto ma przejechane od 120.000 do max 150.000

Tak będzie dopóki Polacy nie nauczą się że nie ma nic za darmo. Handlarze wykorzystują naiwność polaków, że można kupić 4-letnie Mondeo Titanium X z przebiegiem 120 000 km za 35 000zł. Najlepszym przykładem czego szukają nasi rodacy jest ten dział, przeglądnij oferty, które wrzucają do oceny. No i są jeszcze podpowiadacze, którzy uparcie twierdzą że się da kupić takie auto. Może i da się kupić tylko w jakim stanie i z jakim przebiegiem?