PDA

Zobacz pełną wersję : zima i 17" ? jakie opony wybrać?



GrekuPL
07-10-2013, 11:24
Staje przed dylematem zakupu 17" oponek na seryjne felgi z eSTeka, tylko nie wiem w sumie co wybrać, robię trochę tras, pewnie dużo będzie po słabo odśnieżanych drogach-wyprowadziłem się za Wro i tu raczej nikt nie jeździ co 5min z pługiem :hmm: owszem będzie trochę miasta... opona ma być dobra na mokrym, dobra na śniegu no i dobrze by było aby dobrze też na suchym jeździła... albo będę kupował używki do 2-3lat od produkcji albo nowe... pytanie jakie Wy użytkujecie ? :hmm: kupować 215/45 czy może jakieś węższe ? albo bardziej baloniaste ? :hmm:

Domelo
07-10-2013, 18:17
Mój brat używa w foce zimą Nokiany WR A3 w rozmiarze 205/50/17 - przyzwoicie się spisują :up: Mowa oczywiście o takich warunkach o jakich piszesz tzn. częściowo wioska, a więc drogi nie zawsze odśnieżone, i część miasta, więc często bardziej mokre niż zaśnieżone ;)

Jeszcze nigdy nie miał na nich problemów z wydostaniem się z jakiegoś miejsca :zakrecony:

---------- Post added at 17:17 ---------- Previous post was at 17:16 ----------


albo bardziej baloniaste ?

Na zimę chyba lepiej kupić trochę wyższe gumy, niż na lato, bo jednak niespodziewanych dziur jest wtedy sporo więcej.

Tomasz
08-10-2013, 09:42
Nie ma złotego środka. Na lód im opona szersza tym lepsza, na kopny śnieg lepsza węższa (łatwiej wgryza się w zaspy), na dużych kałużach węższa opona też powinna się lepiej sprawdzać (woda ma krótszą drogę na zewnątrz i trudniej o aquaplaning. Wysokość opony raczej nie ma znaczeni, chyba że ze względu na prześwit pod autem.

norbi333
08-10-2013, 14:41
W obu mam 225/45 .Podobnie w ST 220 było

rezulteo opony
09-10-2013, 01:01
Witamy,

Wiadomo, że wszystko zależ od budżetu. Zapraszamy na naszą stronę rezulteo opony zimowe (http://www.rezulteo-opony.pl/r-opony-zimowe), gdzie można porównać opony i ich ceny.

Rezulteo:car:

GrekuPL
10-10-2013, 19:55
Wiadomo, że wszystko zależ od budżetu.budżet jest taki, że wolę dorzucić 200-300zł więcej do kompletu nowych zimówek niż jeździć na 4letnich cudownych oponach co już mają np.5mm :hmm: