PDA

Zobacz pełną wersję : Do właścicieli Mondeo 2.5 V6 i nie tylko



05-09-2006, 18:01
Witam wszystkich klubowiczów :metal

Nie jestem jeszcze posiadaczem Mondeo ale mam zamiar stać się w najbliższym czasie właścicielką MK III 2.5 V6 combi z 2002r , przebieg 120,000 i mam kilka pytań:

1) Jak wygląda rzeczywiste spalanie w mieście?
2) Czy silnik jest awaryjny i ewentulanie jakie są najczęstsze usterki?

Może macie jakieś inne ważne wskazówki co do tego samochodu?

Z góry dzięki za info.

wrozek
05-09-2006, 18:33
Powitać !! :bigok: :bigok: :bigok: :bigok:

Słuszny wybór :metal

Przy tym silniku bardzo dużo zależy od techniki jazdy.
W mieście może spalic 10 ale może i 20. Spora moc prowokuje do "radosnej" jazdy a wtedy trochę spali.
Na forum znajdziesz dziesiątki postów na temat V6, z czego połowa będzie o przegrzaniu ( najczęstsza usterka tych silników). Silnik wymaga, żeby o niego dbać. Dobr, regularnie wymieniany olej, pilnowany poziom tegoż oleju. Jak nam powiedział pan w serwisie po ok. 100 tys. km pompy oleju stają sie mniej wydajne więc, po uruchomieniu należy chwilkę poczekać zanim ruszysz. No chyba, że w Mk III usunęli ten problem.
120 tys. czyli ok. 30 rocznie ... trochę auto pojeździło.

jarekson
05-09-2006, 19:30
Fajny silnik.
Sam chciałem taki kupić.
Droższe są podzespoły do tego silnika ale duża frajda z jazdy.

STraits
05-09-2006, 19:37
Koniecznie po zakupie wymiana pompy wody na taką z metalowym wirnikiem. Obowiązkowo wymiana termostatu i płynu chłodniczego. Najwięcej tych silników padło od przegrzania, w drugej kolejności przez niewydolność pompy olejowej i w konsekwencji zatarcie. Blok aluminium, więc jak sie przegrzeje to szukasz nowego silnika, nie da się go remonować. Koszt nowego silnika około 14 000 PLN w ASO. Kiedyś były bloki dostępne za około 7000 PLN, teraz cały silnik tylko jest dostępny. Używka ewentualnie.

Zużycie paliwa - większe niż przy modelu 1994-2000. W mieście około 1,5 litra więcej, więc trzeba kalkulować co najmniej 13 litrów benzynki w mieście, zapewne bliżej 14. W trasie spokojnie poniżej 10. Bliżej 9 nawet. Trzeba "wykorzystywać" elastyczność tego silnika i jeździć na wysokich biegach, wtedy pali mniej. Kolega jeździł "normalnie" i paliło mu w mieście 14-15. Teraz wrzucając szybciej wyższe przełożenia pali mu 11-12 :)