PDA

Zobacz pełną wersję : Test opon wykonany przez rezulteo



rezulteo opony
18-10-2013, 02:35
Witamy wszystkich forumowiczów !:car:

Zapraszamy do zapoznania się z rezultatami naszego testu porównawczego opon, który dostępny jest na stronie rezulteo : Próba sportowych opon letnich na torze w Magny-Cours (http://www.rezulteo-opony.pl/testy-badania-opon/wielki-test-porownawczy-rezulteo-zestawienie-10-opon-sportowych-24156).


Dla tych, którzy się śpieszą i wolą wizualizacje multimedialne zapraszamy do oglądnięcia filmiku


http://www.youtube.com/watch?v=GXgZdHKVEIU&feature=youtu.be


Możecie też rzucić okiem na zdjęcia z naszego testu na Flickr ( także zdjęcia opon przed i po naszej próbie ;) )
pod linkiem: zdjęcia z testu (http://www.flickr.com/photos/rezulteo/sets/72157635794604616)

Pozdrawiamy serdecznie,

Ekipa rezulteo!

Gumiarz
18-10-2013, 15:00
Czyli w takich 3 kategoriach Yokohama rządzi?
1. Czas przejazdu w zasadzie bez istotnych różnic.
2. Hamowanie: przepaści tu nie ma, ale każdy metr ma znaczenie.
3. Ciekawie wyglądały Nexeny.

Czyli potwierdza się ogólna teoria stanowiąca, że na suchej drodze każda opona jest prawie równie dobra.
Różnica pojawiała się w zużyciu i pewnie pojawiłaby się w przyczepności (jakkolwiek rozumianej) na mokrej drodze.

Fajnie zrealizowany film, dzięki.

A przy okazji: dziś Wasze urodziny na tym forum. Jakiś tort?

zbiban1967
20-10-2013, 02:22
Kto pisał ten reportaż ,znajomość rynku opon wręcz powalająca ... Nexen chiński. Pogratulować ... no comments.

Remik
20-10-2013, 15:44
Jeśli chodzi o czasy okrążeń to tutaj jest raczej mało prawdopodobne aby kierowca mógł pokonać identyczny tor jazdy po raz kolejny.

franczesko
20-10-2013, 22:43
Kto pisał ten reportaż ,znajomość rynku opon wręcz powalająca ... Nexen chiński. Pogratulować ... no comments.

Nexen nie jest Chiński!!

Patrząc na ten test to całkiem ładnie wypadały, biorąc pod uwagę ze to nowa marka.

zbiban1967
21-10-2013, 18:16
Odnoszę wrażenie,że nie wyczułeś lekkiej drwiny w mojej wypowiedzi. Dobrze wiem ,że Nexen nie jest chiński ... tylko koreański i to z tej Korei właściwej. Poza tym nie jest to taka młoda marka, istnieje od 1942 roku. Popularna jest na rynku amerykańskim gdzie występuje pod nazwą Roadstone. Jest to trzeci co do wielkości producent opon w Korei. A co do testów to nie bardzo mnie przekonują zwłaszcza jeśli ktoś relacjonujący nie bardzo ma pojęcie o czym pisze ,lub jak w tym przypadku stwierdza ,że chińskie więc z góry jest nastawienie ,że nie może być dobre. Nexeny idą na pierwszy montaż do Kii i nikt jakoś ich nie zmienia. Poza tym jak już kiedyś pisałem interesują mnie odczucia użytkowników normalnych ,a tu mam parę przykładów ,że ludzie je chwalą. Kumpel musiał zmienić 2 letnie Goodyear,y , a że wpadły mu Nexeny zaryzykował i...stwierdził ,że teraz czuje się jakby wcześniej miał klęknięte amory.

boro
22-10-2013, 01:54
A ja nie bardzo rozumiem cel przeprowadzania testu opon tylko i wyłącznie na suchej nawierzchni? Sami napisaliście, że opony sportowe przeznaczone są do "do dynamicznej jazdy po torze, który może być zarówno mokry jak i suchy". To tak jakby test opon zimowych przeprowadzać tylko i wyłącznie na śniegu. Podejrzewam, że duże szanse na zwycięstwo w takim teście miałyby byle nalewki z miękkiej gumy i z głębokim, agresywnym bieżnikiem... :)

Robert68
22-10-2013, 16:28
Tak naprawdę test, który normalnym użytkownikom opon nie wiele mówi, bo kto z nas zwraca uwagę przy zakupie opon na ich wagę oraz jak się zużywają, to okazuje się dopiero w trakcie użytkowania opon. No ale to nie wszystko, na zużycie ma wpływ styl jazdy, nawierzchnia po której jeździmy, parametry samochodu którym jeździmy. Testowanie opon na torze niewiele ma wspólnego z codzienna jazdą, tor pozbawiony jest plam oleju, piasku, kamyków, dziur w asfalcie. Dodatkowo zauważyć należy, iż w przypadku firmy Goodyear użyto niższego modelu opony Eagle F1 Asymmetric, dlaczego ten a nie Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2? Nie wiem jak z innymi oponami użytymi w teście ale ciekawe jakich modeli użyto?

Dla porównania test ADAC 2013 Rozmiar 225/45 R17

"Badano zachowanie się ogumienia na suchej nawierzchni, przyczepność na mokrym asfalcie, komfort jazdy, a więc przede wszystkim generowany przez nie hałas, opory toczenia, które bezpośrednio przekładają się na spalanie, a także nośność. Zwycięzcą w danym rozmiarze zostaje ta opona, która osiąga jak najwyższe noty w poszczególnych kategoriach. Nie oznacza to jednak, że jest to ogumienie najlepsze dla każdego. W końcu jedni wyżej cenią komfort jazdy, a inni zważają tylko na przyczepność. Ważna jest również cena zakupu."

http://moto.wp.pl/kat,55194,page,2,title,Test-opon-letnich-ADAC-2013,wid,15416967,wiadomosc.html

Domelo
22-10-2013, 21:31
Moim zdaniem bardzo ciekawy i interesujący test, dla przeciętnego zjadacza chleba - brakuje faktycznie jedynie testów porównawczych na mokrej nawierzchni ;)

Podoba mi się pokazanie stanu opon po testach :up:

rezulteo opony
25-10-2013, 19:29
Witamy serdecznie,

Dziękujemy za komentarze.
Co do firmy, Nexen i jej pochodzenia, faktycznie był błąd. Wynikał on z tłumaczenia (wpisane Chin), gdyż artykuł był tłumaczony na kilkadziesiąt języków oczywiście konsekwencje są wyciągnięte :red:. Dziękujemy za informacje i już jest wszystko poprawione.
Yokohama wygrała w testach subiektywnych i na czas. Ale oczywiście opony, które prowadzą w klasyfikacji generalnej mają niektóre osiągi bardzo podobne. Natomiast zwycięzca jest jeden. Co warto dodać, kierowcy nie wiedzieli na jakich oponach jadą. Co do przejazdów to była trasa ściśle określona i aby potwierdzić rezultaty ten sam test wykonywał w tych samych warunkach inny kierowca.
Co do warunków to nie jest wykluczone, że nasz następny test będzie własnie dotyczył kwestii mokrej nawierzchni.

Życzymy wszystkim miłego weekendu :car: bo zapowiada się piękna pogoda,

Pozdrawiamy,

Rezulteo

GrekuPL
17-11-2013, 23:09
Dobrze wiem ,że Nexen nie jest chiński ... tylko koreański i to z tej Korei właściwej.

iii tutaj powiem, że np. 18" nexeny ostatnio widziałem i to z napisełm made in China ;) więc spokojnie z tą Koreą :bigok: pewnie produkowane są i tu i tu :bigok:

YatzeK
18-11-2013, 16:37
Made in China to i na Goodyearach można znaleźć, więc na samym napisie na oponie bym się za bardzo nie opierał :)