PDA

Zobacz pełną wersję : Antena CB



aldek
07-09-2006, 11:24
Aktualnie jestem na etapie testowania anten CB magnesowych .
Jak to jest : dziasiaj założyłem antenę presidenta i oddalając sie od kolegi o ~8 km on mnie słyszał , a ja jego już przestałem po 2 km (co prawda miał krótkiego Midlanda ) Czyja antena jest lepsza ? moja bo mnie słyszał czy jego bo mnie "ściągał" ?
Może ktoś mi to wytłumaczyć bo jestem laik w te klocki :)
Dzięki :bigok:

jarekson
07-09-2006, 11:50
Lepsza jest ta antena która dalej nadaje a nie odbiera.
Moja ściąga z ciężarówki z prawie całej Warszawy, a nadaje tylko na kilka kilometrów.

werc
07-09-2006, 11:57
Twoja jest lepsza :metal
liczy się skuteczność nadawania :)

krzys-68
07-09-2006, 15:56
Aktualnie jestem na etapie testowania anten CB magnesowych .
Jak to jest : dziasiaj założyłem antenę presidenta i oddalając sie od kolegi o ~8 km on mnie słyszał , a ja jego już przestałem po 2 km (co prawda miał krótkiego Midlanda ) Czyja antena jest lepsza ? moja bo mnie słyszał czy jego bo mnie "ściągał" ?
Może ktoś mi to wytłumaczyć bo jestem laik w te klocki :)
Dzięki :bigok:Jego "bacik" jest beznadziejny :metal

Luca
07-09-2006, 17:34
Aktualnie jestem na etapie testowania anten CB magnesowych .
Jak to jest : dziasiaj założyłem antenę presidenta i oddalając sie od kolegi o ~8 km on mnie słyszał , a ja jego już przestałem po 2 km (co prawda miał krótkiego Midlanda ) Czyja antena jest lepsza ? moja bo mnie słyszał czy jego bo mnie "ściągał" ?
Może ktoś mi to wytłumaczyć bo jestem laik w te klocki :)
Dzięki :bigok:Jego "bacik" jest beznadziejny :metal

I potwierdza znane niektórym sytuacje na drodze.

Mijamy klienta z np. 18-244 i łączność wygląda tak:

18-244: Kolego, jak tam ścieżka za Tobą 8O
My: Czysto, Kolego - możesz śmigać.
18-244: Podziękował, za mną też czyssssssttt........

I to byłoby na tyle :satan:

:metal :beer: :bigok:

aldek
07-09-2006, 23:04
Aktualnie jestem na etapie testowania anten CB magnesowych .
Jak to jest : dziasiaj założyłem antenę presidenta i oddalając sie od kolegi o ~8 km on mnie słyszał , a ja jego już przestałem po 2 km (co prawda miał krótkiego Midlanda ) Czyja antena jest lepsza ? moja bo mnie słyszał czy jego bo mnie "ściągał" ?
Może ktoś mi to wytłumaczyć bo jestem laik w te klocki :)
Dzięki :bigok:Jego "bacik" jest beznadziejny :metal
Tak prawdę mówiąc to obok tego kolegi z anteną Midland stał drugi kolega z anteną Hustler 100 i ten z kolei w połowie odległości juz mnie przestał słyszeć .
A antena , którą testuję obecnie to składak :) podstawa od innej , korpus dolny President (nie wiem dokładnie jak to nazwać ), a pręt od Huslera 100 . Składak , ale zasięg ma dobry . I to w mieście , o różnym wzniesieniu terenu . Pojeżdzę kilka dni to sie zobaczy .
Dzięki wszystkim za wyjaśnienia :bigok:

Kurskey
08-09-2006, 00:13
Panowie mam takie pytanie :)
Sam nie jestem jeszcze posiadaczem CB ale dzisiaj byłem ze znajomą w sklepie i zakupiła swojemu chłopakowi na urodziny Antene do CB SIRIO mini Mag tak z ciekawości zapytam czy ta Antenka jest coś warta???(dodam ze fundusz pieniężny był bardzo ograniczony) :satan:

krzys-68
08-09-2006, 10:01
Nie znam anteny wiec nie dam odpowiedzi :metal

krzys-68
08-09-2006, 10:02
Aktualnie jestem na etapie testowania anten CB magnesowych .
Jak to jest : dziasiaj założyłem antenę presidenta i oddalając sie od kolegi o ~8 km on mnie słyszał , a ja jego już przestałem po 2 km (co prawda miał krótkiego Midlanda ) Czyja antena jest lepsza ? moja bo mnie słyszał czy jego bo mnie "ściągał" ?
Może ktoś mi to wytłumaczyć bo jestem laik w te klocki :)
Dzięki :bigok:Jego "bacik" jest beznadziejny :metal
Tak prawdę mówiąc to obok tego kolegi z anteną Midland stał drugi kolega z anteną Hustler 100 i ten z kolei w połowie odległości juz mnie przestał słyszeć .
A antena , którą testuję obecnie to składak :) podstawa od innej , korpus dolny President (nie wiem dokładnie jak to nazwać ), a pręt od Huslera 100 . Składak , ale zasięg ma dobry . I to w mieście , o różnym wzniesieniu terenu . Pojeżdzę kilka dni to sie zobaczy .
Dzięki wszystkim za wyjaśnienia :bigok:Kwestai dostrojenia tez ma wplyw :))

ghost_06
09-09-2006, 01:00
i DO TEGO CO KOLEGA NAPISAŁ O ZESTROJENIU , DOCHODZI JESZCZE CZUŁOŚĆ RADNIA , MOC NADAJNIKA MIEJSCE MONTAŻU NA AUTKU ITP... WEDŁUG TAKICH PRÓB RACEJ NIE STWIERDZISZ CZYJA ANTENKA JEST LEPSZA , CZESTO BYWA ZE LEPSZE EFEKTY OIĄGNIESZ NA DOBRZE ZESTROJONYM "SKŁADNAKU " NIŻ NA ŻLE DOPASOWANEJ FIRMÓWCE ZA KILKA STÓW.

Mamut
09-09-2006, 01:30
Duchu, popraw to na normalny tekst, nie ma potrzeby krzyczeć

werc
09-09-2006, 02:03
i DO TEGO CO KOLEGA NAPISAŁ O ZESTROJENIU , DOCHODZI JESZCZE CZUŁOŚĆ RADNIA , MOC NADAJNIKA MIEJSCE MONTAŻU NA AUTKU ITP... WEDŁUG TAKICH PRÓB RACEJ NIE STWIERDZISZ CZYJA ANTENKA JEST LEPSZA , CZESTO BYWA ZE LEPSZE EFEKTY OIĄGNIESZ NA DOBRZE ZESTROJONYM "SKŁADNAKU " NIŻ NA ŻLE DOPASOWANEJ FIRMÓWCE ZA KILKA STÓW.

Nie krzycz i tak cię wszyscy widzą :zly:
aż mi wstyd za ciebie :getsome:

Mamut
09-09-2006, 02:07
o, też nie możesz spac? czy krzyk Cię obudził?

krzys-68
09-09-2006, 09:26
i DO TEGO CO KOLEGA NAPISAŁ O ZESTROJENIU , DOCHODZI JESZCZE CZUŁOŚĆ RADNIA , MOC NADAJNIKA MIEJSCE MONTAŻU NA AUTKU ITP... WEDŁUG TAKICH PRÓB RACEJ NIE STWIERDZISZ CZYJA ANTENKA JEST LEPSZA , CZESTO BYWA ZE LEPSZE EFEKTY OIĄGNIESZ NA DOBRZE ZESTROJONYM "SKŁADNAKU " NIŻ NA ŻLE DOPASOWANEJ FIRMÓWCE ZA KILKA STÓW. Wykrzyczał jednym tchem chyba :))

ghost_06
09-09-2006, 19:36
Cierpię na bezsenność chyba dlatego że mi się silniczek sypie :jezyk1: