PDA

Zobacz pełną wersję : Berlin - Mondeo Mk3 tddi gdzie kupic



michalkowal
24-10-2013, 18:11
witam.juz mnie szlak trafia jak patrze na te nasze mondeo mk3 wrzucane na tablice przez handlarzy.... jutro sam sie wybieram na Berlin po swoje jedyne autko, zalezy mi na mk3 tddi gdzie najlepiej zajechac i co odwiedzic? poradzcie, pierwszy raz jade w taka wyprawe... mam znajomego co deu elegacnko zna wiec bedzie gaworzyl i raem bedziemy ogladac.
pzodrawiam i czekam na odpowiedzi

Robsajson
24-10-2013, 18:47
Powiem Ci tylko, że najlepiej być na placu jak najwcześniej.
Ja się bawiłem w ściąganie aut i o 8 rano czasami było już za późno.
Jeździłem na place tzw. ,,śmietnikowe"
Teilerstrasse, Yorckstrasse lub Tempelhoferdamm.
W samym Tempelhof jest kilka Tureckich komisów ale nie ma się tam co spodziewać cudów.
Najlepiej wyhaczyć jakąś ciekawą ofertę na mobile.de, zadzwonić do Niemca a jeśli oferta jest aktualna, pakować się w auto i jechać.
Trzeba mieć najlepiej jeszcze ze dwie oferty w pobliżu co by nie wracać bez auta.
Ogólnie odradzam podróż do Berlina.Na handel jeszcze coś się tam znajdzie ale dla siebie już trudniej.
To miasto jest już przebranym złomowiskiem.Lepiej jechać do pobliskich miejscowości lub uderzać w stronę Stuttgart-u i jego okolic.

michalkowal
24-10-2013, 19:21
tos mnie teraz pocieszyl... ehh :/ neistety dopiero o 9 bede w berlinie, bede mobilny wiec bede latal po roznych miejscah, odwiedze tez te Twoje, mam nadizje, ze mimo wszystko znajde jakas perelke dla siebie i jutro sie pochwale :P trzymajcie kciuki

linkgrabber
24-10-2013, 19:25
za perełke trzeba też zapłacić... Dobrego auta okazyjnie tam nie kupisz jeśli nie masz znajomosci

czeslaw555
24-10-2013, 20:56
Teilerstrasse, Yorckstrasse lub Tempelhoferdamm.
W samym Tempelhof jest kilka Tureckich komisów ale nie ma się tam co spodziewać cudów.
Najlepiej wyhaczyć jakąś ciekawą ofertę na mobile.de, zadzwonić do Niemca a jeśli oferta jest aktualna, pakować się w auto i jechać.
Trzeba mieć najlepiej jeszcze ze dwie oferty w pobliżu co by nie wracać bez auta.
Ogólnie odradzam podróż do Berlina.Na handel jeszcze coś się tam znajdzie ale dla siebie już trudniej.
To miasto jest już przebranym złomowiskiem.Lepiej jechać do pobliskich miejscowości lub uderzać w stronę Stuttgart-u i jego okolic. cóż mogę dodać ? Zgadzam się z tą opinią, mam bardzo podobne odczucia.

Robsajson
24-10-2013, 21:17
tos mnie teraz pocieszyl... ehh :/ neistety dopiero o 9 bede w berlinie, bede mobilny wiec bede latal po roznych miejscah, odwiedze tez te Twoje, mam nadizje, ze mimo wszystko znajde jakas perelke dla siebie i jutro sie pochwale :P trzymajcie kciuki

W Berlinie widziałem pierwszy raz zardzewiałe alufelgi na jednym z Grandsceniców :hehe:
Ogólnie mam siostrę w Berlinie więc mogłem trochę więcej czasu poświęcić na poszukiwania czegoś normalnego.Czasami siedziałem u niej tydzień i nic nie było a niekiedy na drugi dzień już wracałem do polski.
Pamiętaj! Niemiec, który ma na sprzedaż dobre auto, nigdy nie sprzeda Ci go w promocyjnej cenie.
W Potsdam-ie jest komis w którym sprzedają poflotowe auta w dobrej cenie.Współwłaścicielem jest Polak.

liliotom1
25-10-2013, 13:40
Ja z okolic Berlina i samego Berlina przyprowadziłem parę aut - brałem od turków, rusków i niemców - tylko dla siebie, znajomych i rodziny. Każde autko wstępnie sprawdzone i z żadnym nie było zmuki.
Jest tylko jedna kwestia - trzeba je porządnie na miarę posiadanej wiedzy i możliwości sprawdzić pod każdym kątem żeby później jakieś perypetie nie wyszły.
Macie racje co do szrotów jest ich tam mnóstwo (powrót bez żadnego autka w 60- 70 % wyjazdów) ale trzeba wybierać perełki i nie nastawiać się tylko na jeden konkretny model i markę bo na 99% wracamy bez niczego.

michalkowal
25-10-2013, 20:36
no i ja wlasnei wrocilem bez niczego... niestety :) ale przezylem to najwazniejsze ;) caly dzien latania za mna, jak ktos chce to moge dac namiar na 2l benzyne mk3 kombi granatowe z serwisu forda od 1wlasciciela na fullu skory, webasto tempomat klimatronic grzane wystawione za 3k euro za 2 pojdzie z tego co udalo sie ugrac :P ale ja benzyny nie chce :P

liliotom1
25-10-2013, 22:45
To ładnie żeście ugrali w salonie przy serwisie 1000 E :wow2:

czeslaw555
26-10-2013, 06:09
Rzadko ale i tak się czasem trafi

AdamZS
27-10-2013, 07:35
TDDI w Berlinie będzie ciężko. Umweltzone spowodowała że Niemcy się starego typu diesli wyzbyli dawno bo po centrum pewnych miast nie można tym jeździć

WojtekMK2
27-10-2013, 12:12
...jak ktos chce to moge dac namiar na 2l benzyne mk3 kombi
...
ja benzyny nie chce
Jestem zainteresowany. Czy auto ma skrzynię automat?

michalkowal
27-10-2013, 21:36
skrzynia manual ;) niewiem czy jescze auto stoi bo 2 panow z forum pytalo sie priv o nie i moze pojechali :)

WojtekMK2
28-10-2013, 09:24
Dziękuję.
Automat bezwzględnie musi być. Manual choćby złote klamki miał - nie kupię.