PDA

Zobacz pełną wersję : !!! Ważne zabiegi eksploatacyjne w Mondeo !!!



yabioles
18-05-2005, 16:23
Witam wszystkich.
Od niedawna stałem się posiadaczem Mondeo rok 1995 1,6 16V + gaz. Jak na razie z auta jestem bardzo zadowolony.
Chciałbym się poradzić bardziej zaawansowanych użytkowników, co do ważnych dla Mondeo zabiegów eksploatacyjnych. Na co zwracać uwagę podczas czasowych oględzin auta, jakie części stosunkowo szybko ulegają zużyciu, itp. Prosiłbym o kilka porad. Z góry dzięki za wszystkie sugestie.
Pozdrawiam
Krzysiek

HEVA
18-05-2005, 16:31
Mondeo nie jest niczym odbiegającym od innych aut. Standard: paski, płyny, oleje, klocki, świece, kable. Rozrząd musi być wymieniany terminowo. Wrażliwe jest zawieszenie - raz w roku wymiana niektórych elementów - sprawa typowo eksploatacyjna, nie podlegająca raczej pod zagadnienie "awaria". Błotniki (tył) rdzewieją - warto się im przyglądać. Zabrudza się przepływomierz - należy go czyścić co jakiś czas. Uszkodzeniu czasami ulega czujnik wskaźnika temperatury.
Warto sprawdzać drożność przewodów chłodzenia i przewodów podciśnieniowych.

Uzupełnij podpis w profilu. :metal

v1tek77
18-05-2005, 17:26
Mondeo nie jest niczym odbiegającym od innych aut. Standard: paski, płyny, oleje, klocki, świece, kable. Rozrząd musi być wymieniany terminowo. Wrażliwe jest zawieszenie - raz w roku wymiana niektórych elementów - sprawa typowo eksploatacyjna, nie podlegająca raczej pod zagadnienie "awaria". Błotniki (tył) rdzewieją - warto się im przyglądać. Zabrudza się przepływomierz - należy go czyścić co jakiś czas. Uszkodzeniu czasami ulega czujnik wskaźnika temperatury.
Warto sprawdzać drożność przewodów chłodzenia i przewodów podciśnieniowych.

Nic dodac nic ujac :up:
Trzeba pilnowac podstawowych elementow eksplaatacyjnych no i co jakis czas wjechac na jakis podnosnik lub zejsc do kanalu :satan: i sprawdzic zawieche.

yabioles
19-05-2005, 01:29
Dzięki za podpowiedzi. o przepływomierzu już mi ktoś wspominał, ale pozostałe sugestie wezmę pod uwagę.

fordziak76
19-05-2005, 01:55
Cześć przy zawieszeniu najczęściej ,łączniki stabilizatora
a poza tym to j.w.
P.S a że to mondi to trzeba co dziennie myć , czyścic ,pielęgnować i rozmawiać
z nim i będzie ok
Pozdrowienia :)) :beer: