PDA

Zobacz pełną wersję : Mondeo MK3



LizaS
29-10-2013, 10:37
Witam!
Jak już część z Was wie chcę kupić Mondeo MK3, najlepiej z rocznika 2006, ale zakładam że 2005 i 2007 też wchodzą w grę. Interesuje mnie raczej benzyna, więc myślę że 1.8 może być ciekawą opcją. Nie szukam wyścigówki, ale też nie chcę poruszać się w żółwim tempie. Myślę, że istotny będzie również budżet - chciałabym zamknąć się w 20 000, chyba że będzie to niemożliwe, wówczas mam jeszcze margines bezpieczeństwa w wysokości 2-3 tysięcy.

W oko wpadły mi te samochody:

http://otomoto.pl/ford-mondeo-1-8-benz130km-ghia-klimatronic-C30427131.html
http://otomoto.pl/ford-mondeo-1-8-125km-bezwypadkowy-C30821507.html

Czy ktoś z was może coś powiedzieć o tych samochodach w oparciu o tylko zdjęcia i opis? Będę zobowiązana za każdą radę:skromny: Zaznaczam, że jestem również otwarta na inne propozycje, gdyż na samochodach to prawdę mówiąc znam się słabo:skromny:

sssV
29-10-2013, 11:14
1.8 + tak duze auto = Blad.
Lepiej poszukac 2.0 spalanie bedzie porownywalne a 20PS wiecej.

Co tych aut to kombiak poobijany jest z tylu i cos nie pasi mi spasowanie przodu ale zdjecia sa slabej jakosci i malo widac.
Liftback bardzo ubogi.

Jakub
29-10-2013, 14:57
Ten z Sierpca to anglik po przekładce. Generalnie - wozów z tej miejscowości nie bierzemy pod uwagę.
Silnik 1.8 - w zupełności ci wystarczy do normalnej jazdy. Zawalidrogą to nie jest (wiem bo miałem kilka egzemplarzy).
Czarne kombi ma silnik SCi, to oznacza że gdybyś chciała kiedyś zamontować instalację LPG to się nie da. Poza tym, mało jest tych silników i są one wymagające względem paliwa i serwisu, zatem i ten egzemplarz bym odpuścił.
Szukaj dalej.

LizaS
29-10-2013, 15:15
Dzięki za pomoc. A czy możecie mi powiedzieć po czym poznać, że to Anglik? Nie będę już wam wtedy zawracała głowy, bo ja patrzę i widzę zwykłe Mondeo a nie przybysza zza kanału La Manche:skromny:

kevin27
29-10-2013, 18:47
Ja rozpoznaje tak:
obok włącznika świateł masz regulacje wysokości. Angliki mają po lewej stronie regulacje, a po prawej stronie włącznik świateł.

Jakub
29-10-2013, 19:32
LizaS, jak w opisie widzisz miejscowość Sierpc, to masz 100% pewności że to angol.
Poza tym, często jest tak, że wersja biedna (ambiente) ma tempomat. Kontynentalne auta nigdy nie były tak konfigurowane. Wszelakie niuanse kolorystyczne na desce rozdzielczej, często brak świateł przeciwmgielnych z przodu (choć to nie reguła)...
Wrzucaj te co ci w oko wpadną - będziemy oglądać. :D

Titeq
29-10-2013, 19:40
Jakub jak to jest z tym Sierpcem?? Dlaczego 100% pewnosci ze Angol? Wiesz cos o komisie Max Cars? Dzisiaj pojawilo sie dosc fajne Mondeo http://otomoto.pl/ford-mondeo-zobacz-koniecznie-piekny-C31113576.html
ale po Twoim komentarzu zaczynam zastanawiac sie czy jest sens jechac 300 km w celu ogledzin.

kevin27
29-10-2013, 21:41
LizaS, jak w opisie widzisz miejscowość Sierpc, to masz 100% pewności że to angol.
Wrzucaj te co ci w oko wpadną - będziemy oglądać. :D

a to auto tez anglik, po czym poznajesz ?

http://otomoto.pl/volkswagen-passat-salon-polska-piekny-zadbany-C30983836.html


to tylko przykład bo auto jest z polskiego salonu wiec broni sie papierami.

Robert68
29-10-2013, 22:05
a to auto tez anglik, po czym poznajesz ?

http://otomoto.pl/volkswagen-passat-...C30983836.html

Kraj pochodzenia:Polska

Jakub
29-10-2013, 22:16
Jakub jak to jest z tym Sierpcem?? Dlaczego 100% pewnosci ze Angol? Wiesz cos o komisie Max Cars?
W Sierpcu jest "firma" która hurtowo przerabia angole. MaxCars jest komisem współpracującym z nimi, co nie znaczy że nie mają innych aut w ofercie. Wystarczy zadzwonić i poprosić o VIN, a jak nie podadzą, lub będą coś kręcić to odpowiedź znasz.
Kupowałem MKIII niedaleko od Sierpca, od handlarza z którym kilka słów zamieniłem. Powiedział mi co nie co o tych ludziach.
Wydaje mi się, że telefon powinien rozwiać Twoje wątpliwości. Ten egzemplarz ma w opisie pochodzenie z Niemiec, więc jest jakaś nadzieja.

kevin27
29-10-2013, 22:17
Dobrze wiedzieć, Podziękował :)

Jakub
29-10-2013, 23:05
Swoją drogą, pomimo ceny - przejechał bym się go obejrzeć.

Titeq
29-10-2013, 23:14
Dzięki Jakub.

Jutro do niego przedzwonie i zobacze co z tego wyjdzie. Jakies konkretne rady co do ogledzin?

Jakub
29-10-2013, 23:44
Rdza na obrzeżach drzwi, czy w silniku nie ma dziwnych dzwięków (klapki). Jak będzie ok, a auto chcesz kupić na dłużej, to urwać ze 2 tysie i brać :)
A - sprawdź jak jest z opłatami, czy ma popłacone wszystko (akcyza, przegląd, recykling itp) i sugeruję, żebyś nie wracał tym autem na tablicach dojazdowych które straciły ważność.

WojtekMK2
30-10-2013, 00:27
Ten z Sierpca to anglik po przekładce...


A co złego jest a angolach?
Mi będzie to chyba obojętne = na roboczowóz szukam sobie wstępnie MK3 a wkrótce intensywnie.

LizaS
30-10-2013, 11:06
Ja się nie znam, ale ojciec mówił mi, że skoro była przekładana kierownica to jest znacznie większe prawdopodobieństwo, że coś zostało zrobione źle. Dlatego właśnie Anglik musi być dokładnie sprawdzony.

Jakub
30-10-2013, 11:52
Ja się nie znam, ale ojciec mówił mi, że skoro była przekładana kierownica to jest znacznie większe prawdopodobieństwo, że coś zostało zrobione źle. Dlatego właśnie Anglik musi być dokładnie sprawdzony.
True.

Titeq
30-10-2013, 13:12
Dzięki Jakub.

Jutro do niego przedzwonie i zobacze co z tego wyjdzie. Jakies konkretne rady co do ogledzin?
http://otomoto.pl/ford-mondeo-zobacz...C31113576.html

Auto mialo malowane prawe tylne drzwi. Poza tym gosciu twierdzi ze perelka, garazowany serwisowany. Ksiazka serwisowa dostepna. Komis jest posrednikiem, aktualnym wlascicielem jakis polak. Wiec wszelkie informacje nt. historii samochodu sa pewnie wyssane z palca. Faktura VAT-Marza. Pozatym oplata recyklingowa nie zaplacona, choc w ogloszeniu napisane ze po oplatach i gotowe do rejestracji. Poza tym nic nie puka nic nie stuka cud malina. Podobno cena nie podlega negocjacji (moze zejsc 100 zl na paliwo). Wiec ja w tym momencie odpuszczam. Gdyby ktos sie jeszcze czegos nt. tego auta dowiedzial to z checia poczytam :)

Jakub
30-10-2013, 14:47
Vin by się przydał.
Ale skoro właściciel kręci.. to ja bym też odpuścił.

adela
30-10-2013, 14:54
Przecież to angol jest :hehe:

Titeq
30-10-2013, 15:04
Po czym poznajesz ??

Jakub
30-10-2013, 17:38
Przecież to angol jest :hehe:

Szczegóły?
Ja nie mogę się dopatrzyć.

puniu
30-10-2013, 20:01
LizaS, jak w opisie widzisz miejscowość Sierpc, to masz 100% pewności że to angol.
Poza tym, często jest tak, że wersja biedna (ambiente) ma tempomat. Kontynentalne auta nigdy nie były tak konfigurowane. Wszelakie niuanse kolorystyczne na desce rozdzielczej, często brak świateł przeciwmgielnych z przodu (choć to nie reguła)...
Wrzucaj te co ci w oko wpadną - będziemy oglądać. :D

Nie wiem czy dobrze pamietam ale to auto już sie gdzieś tu przewinelo