PDA

Zobacz pełną wersję : Czyszczenie pyłu hamulcowego na felgach



SphunaR
04-11-2013, 11:02
Doradźcie proszę, czym mogę wyczyścić pył hamulcowy z alusów? Kupiłem całe zabrudzone od pyłu, wyglądają jakby nigdy ich nikt nie mył 'wewnątrz' więc parę lat to musiało tak leżeć.
Kupiłem jakiś czerwony środek do rozpylania - niby różnica jest - po spryskaniu i przetarciu coś schodzi, ale i tak blisko żeberek nie da się umyć, a żeby wyczyścić 4 felgi musiałbym poświęcić ładnych kilka dni.
Co myślicie o środku decabit?

kodex
05-11-2013, 16:32
Tenzi Alux + Okrągły pędzel z włosia naturalnego o średnicy 2,5cm do 3,5cm.

Spryskujesz felgę (nie wdychaj bo to bardzo silny kwas) Zostawiasz na feldze na 120 sekund. Pracujesz pędzlem po całym obszarze wnętrza felgi, spłukujesz dokładnie całą felgę i dopiero robisz następną... chyba że chcesz zniszczyć lakier...

P.S.
Musi zejść :skromny:

P.S. 2
Załóż gumowe rękawiczki do pracy.

hawajos
06-11-2013, 19:28
Również polecam Tenzi Alux tylko obchodż się z nim bardzo ostrożnie , mi nierozcieńczony na lawecie ściągnął ocynk :hehe: Koniecznie założ rękawiczki. Na koniec polecam VP IronX :hehe:

boro1990
06-11-2013, 20:58
Ja z budżetówki polecę sonaxa bezkwasowego.

Wysłane z mojego GT-I5700 za pomocą Tapatalk

bartekk
06-11-2013, 21:23
Okrągły pędzel z włosia naturalnego o średnicy 2,5cm do 3,5cm.


Zostawiasz na feldze na 120 sekund.

kodex wybacz, ale skąd podane wartości? Pędzel z włosia nienaturalnego będzie zły?

Nie dajmy się zwariować, przepis normalnie jak na bombę atomową.

Co do tematu, dodam od siebie, że jeśli kolego nosisz okulary, to albo zdejmij je albo załóż takie ochronne - ja swoje szkła załatwiłem gdy płukałem felgi myjką i nawet rozcieńczony mocno Alux prysnął mi na okulary.

kodex
06-11-2013, 22:15
ja swoje szkła załatwiłem gdy płukałem felgi myjką i nawet rozcieńczony mocno Alux prysnął mi na okulary.Dobrze, że do oka ci nie poleciało. Mi nitro wleciało do oka (Też zniszczyłem okulary przy okazji).


kodex wybacz, ale skąd podane wartości?Z praktyki, tenzi alux potrzebuje chociaż 2 minuty poleżeć na takim starym syfie, żeby to ładnie zeszło.


Pędzel z włosia nienaturalnego będzie zły?Włosie naturalne jest delikatne. Udało mi się nienaturalnym włosiem podrapać lakier bezbarwny mimo bardzo niewielkiego nacisku a włosiem naturalnym jeszcze nigdy krzywdy nie zrobiłem.

Poza tym takie pędzle z naturalnego łosia są tanie i ogólnie dostępne we wszystkich sklepach z akcesoriami malarskimi.

linkgrabber
06-11-2013, 22:45
żeby lakier na feldze porysować to trzeba sie postarać albo lakier był lipny :skromny: Zanim zaczalem czytac forum KA to nawet zdarzało mi sie felgi czyscic szczoteczkami do zębów i jakoś lakieru nie poniszczyłem

co do czasu dla mnie to też przesada. Jak czasem myje latem i felgi są gorące to po tych dwoch minutach już prawie nie miałbym co spłukiwać :hehe:

Wszystko trzeba dostosowywac do aktualnie panujących warunków, jednym felgom nic sie nie stanie nawet przy duzym stężeniu środka a z innych poleci lakier.

Oprócz polecanych środków dodalbym jeszcze Dimera i Iron.X

SphunaR
06-11-2013, 22:48
Nie jest to drogie - w takim razie jak będę na mieście to zakupię i zobaczymy czy się sprawdzi.
Mam soczewki - ale wiadomo, że ochrona najważniejsza, zwłaszcza oczu i okulary dla bezpieczeństwa niezbędne.

Lepiej kupić butelkę 1l, którą się rozcieńcza 1:3 - 1:5 czy spryskiwacz 0,45l i tym bezpośrednio pstrykać?

Dziękuję za wszelkie wskazówki ;)

kodex
06-11-2013, 22:59
co do czasu dla mnie to też przesada. Jak czasem myje latem i felgi są gorące to po tych dwoch minutach już prawie nie miałbym co spłukiwać

Mówimy o czyszczeniu wewnętrznej części felgi?


wyglądają jakby nigdy ich nikt nie mył 'wewnątrz' więc parę lat to musiało tak leżeć.

---------- Post added at 21:59 ---------- Previous post was at 21:57 ----------


Lepiej kupić butelkę 1l, którą się rozcieńcza 1:3 - 1:5 czy spryskiwacz 0,45l i tym bezpośrednio pstrykać?Spryskiwacz, żeby nanieść środek a jakie stężenie zrobisz do spryskiwacza to już inna sprawa i zależna od potrzeb.

SphunaR
07-11-2013, 00:19
Oponie się nic nie stanie jeśli środek spłynie gdzieś na jej bok?

kodex
07-11-2013, 00:27
Oponie się nic nie stanie jeśli środek spłynie gdzieś na jej bok?

Nie

Tapatalknięte z Xperii LT30p

Jondi
07-11-2013, 16:55
dodatkowo z gamy tenzi fajny jest też prix :) tylko ten zapach ;/

linkgrabber
07-11-2013, 18:09
Mówimy o czyszczeniu wewnętrznej części felgi?

Jak miałem kiedys do czyszczenia (nie moje auto) to różne kombinacje stosowałem i dopiero po którymś użyciu Dimera bez rocieńczania spłyneła w jednym miejscu farba. Felgi były wręcz żółte a i tak szły do malowania ;) Także zniszczyć lakier to nie takie hop siup :D

No i do czysczenia felg najlepiej mieć coś o odczynie kwasowym a drugie o zasadowym, wtedy najlepiej coś podziałać

kodex
07-11-2013, 19:15
Mówimy o czyszczeniu wewnętrznej części felgi?

Jak miałem kiedys do czyszczenia (nie moje auto) to różne kombinacje stosowałem i dopiero po którymś użyciu Dimera bez rocieńczania spłyneła w jednym miejscu farba. Felgi były wręcz żółte a i tak szły do malowania ;) Także zniszczyć lakier to nie takie hop siup :D

No i do czysczenia felg najlepiej mieć coś o odczynie kwasowym a drugie o zasadowym, wtedy najlepiej coś podziałać

Mi spłynął klar z frontów felg po rozcieńczonym tenzi alux.

linkgrabber
07-11-2013, 19:18
może były ponownie malowane? Mi w jednym miejscu zeszło na innych felgach ale wiem, że tam były prostowane i fragmentem malowane

kodex
07-11-2013, 19:20
może były ponownie malowane?W sumie nie pytałem ale mogło tak być. W każdym razie trochę papieru ściernego, maskowanie i nowy klar był na feldze już po 20 minutach.

rustin
16-11-2013, 23:50
aluxa kupujecie rozrobionego czy koncentrat?

kodex
16-11-2013, 23:59
Po prostu tenzi alux

Tapatalknięte z Xperii LT30p

rustin
17-11-2013, 00:04
jest tenzi alux roztwór i koncentrat więc pytam co kupujecie. Może i bez różnicy a może jednak nie tak jak to z innymi środkami bywa.

SphunaR
17-11-2013, 12:24
Ja kupiłem taki:
http://allegro.pl/preparat-do-czyszczenia-felg-tenzi-alux-1l-i3714748494.html
rozcieńczyłem 1:3 i wszystko na feldze się roztapiało i spływało. Jedynie przy rogach trzeba było szorować pędzelkiem, bo nie chciało zejść, ale po chwili felga czyściutka.

hawajos
17-11-2013, 22:44
aluxa kupujecie rozrobionego czy koncentrat?

Ja w sklepie detailingowym kupiłem wydaje mi się koncentrat , nawet na opakowaniu pisze coś o rozrobieniu w odpowiednich proporcjach :)

manio49
18-11-2013, 00:46
gotowy roztwór nazywany jest przez tenzi - alux GT - i jest sprzedawany w półlitrowych butelkach z triggerem, koncentrat w litrowej bez triggera ;) i alux GT to już jest killer, a jakby działał ALux koncentrat to aż boję się myśleć :D

bartekk
18-11-2013, 08:21
Ja kupuję koncentrat, taniutko wychodzi.

kodex
18-11-2013, 10:39
a jakby działał ALux koncentrat to aż boję się myślećCały syf schodzi bez pomocy pędzelka. 100% stężenie używam TYLKO po wewnętrznej stronie felg.

skibson
26-11-2013, 16:33
Polecam http://forhome.fmgroup.pl/?linkid=care&prodid=41. Nic nie trzeba szorować, chyba że mocny brud, to delikadnie szczotką. Ma piękny zapach :D

Jak coś to mogę zamówić :)

sztygar
12-01-2014, 23:06
Używam tego od kilku lat.

http://motofocus.pl/media/_old/upload/mu/2010/02/Zautoland-24-02-2010-001.jpg

Fajnie rozpuszcza smar, pył a nawet smołę. Pomóc trochę trzeba szczotką i brud sam schodzi.