PDA

Zobacz pełną wersję : Chce kupić MK4 ze śląska.



ziomal
08-11-2013, 09:50
Koledzy chce kupić mondeo z poniższego ogłoszenia , może ktoś zna wie coś więcej a może ktoś po zdjęciach coś więcej mi podpowie?

http://allegro.pl/show_item.php?item=3682212744

Z góry dziękuje za wszystkie informacje.

czeslaw555
08-11-2013, 14:38
po za wątpliwym przebiegiem , nic takiego złego nie widać. Trzeba jechać i oglądać, sprawdzać

hydrogen2
08-11-2013, 16:41
Dziwne te kluczyki, jak na system bez kluczykowy (start and stop).

ziomal
08-11-2013, 18:38
No przebieg dość mały też mnie to zastanawia . Kluczyki myślę że nie od tego auta . Zastanawiają mnie te chalogeny z przodu czy nie są od wersji titanum X a antrapka dolna od titanium. Wydaje mi się że koło tablicy rejestracyjnej powinna mieć wloty powietrza?

caqerr
08-11-2013, 19:42
To jest wersja tit.x.
Halogeny(ale tylko same halogeny) są od wersji tit.S.
Reszta wygląda w miarę ok...
Powiem szczerze ,że bez reszty pakietu w tym kolorze ładnie te halogeny wyglądają :)

---------- Post added at 18:42 ---------- Previous post was at 18:32 ----------


Kluczyki myślę że nie od tego auta

Ano. Możliwe ,że od Kugi która stoi w tle :hehe:

ziomal
08-11-2013, 19:44
Tak wychodziło orginalnie czy ktoś sobie tak zrobił bo mu sie podobało ;). A czym różni się titanum X od wersji titanum. Czy czerwone przeszycia na tapicerce dostępne są tylko w titanum S ? Mi też się podobają te chalogeny jak i cały ten egzemplarz dlatego drążę :).

czeslaw555
08-11-2013, 19:50
wg. katalogu Forda X różni się tym że ma w standardzie
17 alufelgi wzór 15 ramienny
system adaptacyjny reflektorów (AFS)
Ford Power
tapicerka alcantara
podgrzewane przednie fotele
i to chyba wszystko co ma w standardzie na plus od Titanium

---------- Post added at 18:50 ---------- Previous post was at 18:49 ----------


Czy czerwone przeszycia na tapicerce dostępne są tylko w titanum S tylko

hydrogen2
08-11-2013, 20:01
To jest wersja tit.x.
Halogeny(ale tylko same halogeny) są od wersji tit.S.
Reszta wygląda w miarę ok...
Powiem szczerze ,że bez reszty pakietu w tym kolorze ładnie te halogeny wyglądają :)

---------- Post added at 18:42 ---------- Previous post was at 18:32 ----------


Kluczyki myślę że nie od tego auta

Ano. Możliwe ,że od Kugi która stoi w tle :hehe:

Głupi ja:smash: Sam rzuciłem to błyskotliwe podejrzenie.

ziomal
09-11-2013, 13:16
no to jadę zobaczyć :)

Raul
09-11-2013, 14:32
rzecz jasna nie miałem jeszcze nowej Kugi, ale kluczyki będą na 99% inaczej wyglądać- ten wzór kluczków leżących na fotelu pasażera był stosowany w Mondeo mk4 do liftu, także w wersjach z bezkluczkowym dostępem, odpalaniem ;)

RalfiX78
09-11-2013, 14:35
rzecz jasna nie miałem jeszcze nowej Kugi, ale kluczyki będą na 99% inaczej wyglądać- ten wzór kluczków leżących na fotelu pasażera był stosowany w Mondeo mk4 do liftu, także w wersjach z bezkluczkowym dostępem, odpalaniem ;)
Mam system bez kluczykowy i oba klucze są z schowanym kluczykiem. Nie jak na zdjęciu z ogłoszenia, że jeden normalny a drugi schowany ma kluczyk. Trochę dziwne że taki komplet ma, jak dla mnie.

hydrogen2
09-11-2013, 15:24
http://tablica.pl/oferta/pilot-kluczyk-keyless-ford-c-max-focus-mondeo-s-max-CID5-ID3IS45.html
Ja mam taki i taki chyba powinien być, tylko nie wiem, czy jest sens rozpisywać się na temat kluczyków, skoro nikt nie napisał, że są one od tego auta. Przedmiotem, który interesuje potencjalnego nabywcę jest samochód, a kluczyki mogą być od jakiegokolwiek auta i znalazły się tam przypadkowo....

ziomal
09-11-2013, 22:20
Więc tak. Kluczyk jest od tego auta ale tylko ta jedna prostokątna część. "Kluczyk " jest od bagażnika na dach a okrągłe coś to pilot od bramy. Co mnie martwi to że mondeo jest 2,0 TDCI ma 130 koni 96 lub 93 KW. Silnik taki sam jak 140 konny ale koni 130. Czy ktoś wie czym on się różni czy tylko oprogramowaniem czy może turbina inna? Poza tym autko fajne trochę cieknie na wtryskiwaczach tzn gromadzi się ropa koło wtrysków , lekko przy pocona kolumna kierownicy . Autko bardzo fajne dobrze utrzymane do pewnych delikatnych napraw mechanicznych. Jak by było od handlarza to komora silnika była by wymyta a tu brudna normalna jak na auto eksploatowane i pewnie nic bym się nie dopatrzył i miał bym autko w domu. Trawie temat liczy koszty i może się na nie skusze.

caqerr
09-11-2013, 22:29
Poproś właściciela o vin i w odpowiednim wątku poproś o zdekodowanie. Dowiemy się czy to jest 130 koni czy jakaś pomyłka :hmm:
Bo szczerze mówiąc pierwsze słyszę o 130 koniach w mk4. Ale może mało wiem :hehe:

RalfiX78
10-11-2013, 00:17
Więc tak. Kluczyk jest od tego auta ale tylko ta jedna prostokątna część. "Kluczyk " jest od bagażnika na dach a okrągłe coś to pilot od bramy. Co mnie martwi to że mondeo jest 2,0 TDCI ma 130 koni 96 lub 93 KW. Silnik taki sam jak 140 konny ale koni 130. Czy ktoś wie czym on się różni czy tylko oprogramowaniem czy może turbina inna? Poza tym autko fajne trochę cieknie na wtryskiwaczach tzn gromadzi się ropa koło wtrysków , lekko przy pocona kolumna kierownicy . Autko bardzo fajne dobrze utrzymane do pewnych delikatnych napraw mechanicznych. Jak by było od handlarza to komora silnika była by wymyta a tu brudna normalna jak na auto eksploatowane i pewnie nic bym się nie dopatrzył i miał bym autko w domu. Trawie temat liczy koszty i może się na nie skusze.
Myślisz że handlarze wszyscy myją silniki, nie wszyscy myją spora część zostawia brudne. Z tego co mi wiadomo, to w czwórce są tylko 3 diesel-e 1.8 TDCI (125 czy 128 KM) 2.0 TDCI (140 KM) i 2.2 TDCI ( 175 KM). Może się mylę ale silniki 2.0 z (130 KM) były stosowane w MK.III, a do czwórki wsadzili silnik z koncernu PSA.

---------- Post added at 23:17 ---------- Previous post was at 23:16 ----------


Poproś właściciela o vin i w odpowiednim wątku poproś o zdekodowanie. Dowiemy się czy to jest 130 koni czy jakaś pomyłka :hmm:
Bo szczerze mówiąc pierwsze słyszę o 130 koniach w mk4. Ale może mało wiem :hehe:
Dokładnie, wyślij prośbę do sprzedającego pytanie o VIN i wszystko teoretycznie się może wyjaśnić :)

ziomal
10-11-2013, 01:49
VIN. WF0GXXGBBG7L13467
Jeżeli to nie ten wątek na VIN to podajcie gdzie go wkleić. To silnik z PSA ten sam blok głowica i nawte podzespoły tyle że ma 130 koni też jestem zdziwiony . Ale może ktoś pomoże :)

Brodziu
10-11-2013, 01:58
96 KW to 96 x 1,36 = 130,56 KM więc wyglada jakby to był 1,8 - jesteś pewny że to 2.0?

Co do VINu to tu masz link (http://mondeoklubpolska.pl/showthread.php/23777-TUTAJ-PYTAMY-O-VIN-do-Forda-Mondeo-!!!)

RalfiX78
10-11-2013, 02:11
Mondeo 2007-, Duratorq 2.0L TDCI (130PS), Metalizowany Thunder







Numer VIN:
WF0GXXGBBG7L13467


Numer rejestracyjny:
85ZHNK


Data pierwszej rejestracji:
11.02.2008


Kraj zarejestrowania:
NL


Numer homologacji (TAN):
E13*2001/116*0249



Główne funkcje
Data produkcji: 06.06.2007
Model pojazdu: Mondeo 2007-
Typ nadwozia: Kombi
Wersja: Seria 66
Silnik: Duratorq 2.0L TDCI (130PS)
Przekładnia: 6-bieg. przekł. autom. - AWF21
Napęd: LHD FWD
Norma emisji spalin: Emisja spalin poziom IV + DPF
Klimatyzacja: Klim. dwustref. z aut. kontr. temp.Obszar: (+)"NL"
Lakier: Metalizowany Thunder
Materiał we wnętrzu: Alcantara / Ebony

Mniej ważne funkcje


Bez ukł.ułatw.ruszan.na wzn.(HLA)
Ze standardow drzwiami tylu nadwoz
(-) Version Packages
Wyprodukowany W Zakładzie Genk
Bez układu podwójnego ryglowania
Poziom marketingowy 1
Z elektroniczna kontr.statecznosci
Naklejka aplikacji VP
Bez zestawu do napraw opon
Z Centralnym Zamkiem
Z Szybami Tylnymi Sterow. Elektr.
Szyba ciemna
Szyba przedn.barw.nieb
Z Ogrzewanš Szybš Przedniš
Z popielniczkš w konsoli
Z schładzanym schowkiem pasażera
Z jednokolorowš tablicš rozdz.
Z przednimi dywanikami podlogowymi
Z tylnymi dywanikami podlogowymi
Z osłonami przeciwsłonecznymi
With Level 5 Door Trim Panel
Bez podpory ładunku
Z wykładzinš przedziału
Less Rear Screen Sun Blinds
Bagażnik dachowy - Srebrne relingi
Elektr.Regulowane Lusterko Wsteczne
Podw.lus.ele/ogrz/skła/lamp.oœ.prog
Bez uchw.na torby na narty
Z 4-kierun.regul.zagłów. przedniego
Z ręcznie reg. podporš lędŸw. pas.
Ogrzew.siedz. kier.-zmien.temp.
Z ogrzew.siedz.pasaż.-zmien.temp.
Bez ogrzewanych tylnych siedzeń
Bez zintegrow. fotelika dziecięcego
Z Elektr. 2-Kier.Reg.Siedz.Kierowcy
Z el. 8-kier. reg. siedz. pasaż.
Z odlaczanym zlaczem przyczepy
Klamka zewnętrz. w kolorze nadwozia
Ze skórz galka dzwigni zm. biegów
Elek.ryglow.drzwi z elek.zwalnian.
System bezkluczykowy
Z układem zamka centr. bez kluczyka
Z automat.wycieraczkš szyby przedn.
Z Ogrzew. Dyszami Spryskiwaczy
Ze Spryskiwaczem Reflektora
Bez Szyberdachu
Air Curtain Restrnt LH
Kurtyna powietrzna - prawa strona
Podusz.powiet.ochrony kolan-kierow.
Z bocznš podusz.pow.- str. kierowcy
Z bocznš podusz.pow.- str. Pasażera
Bez wył. pod. pow. pas.
Z małym stalowym kołem zapasowym
Ze Standard.Amortyzatorami Tylnymi
Kolo 18" - Styl 2
Opona koł.zapas. Mini o ogran.zast.
Less Wheel Covers
Nieblokujšce nakrętki kół
Emisja spalin poziom IV + DPF
Z Zawieszeniem Standardowym
Klasa obciaz. przedniej sprezyny-Q
Klasa obciaz.tylnej sprezyny-T
Ze wspomag. awaryjnym hamulców
Sportowe siedzenie przednie
Bez czujn.fil.pow.
Z 70-l. zbiornikiem paliwa
Z kolem kierownicy wykoncz. skóra
Bez podgrzewanej kierownicy
Ze Sterowaniem Prędkoœciš
Bez Nagrzewnicy Pomocniczej
Konwencjonalne wskaŸniki - Poziom 3
Bez Autoalarmu
Z ukladem wspomag.przy parkow.tylem
Z przedn.ukł.pomocy przy park.
Akumulator standardowy
Z gniazdem A/V
Tylko interfejs telef. BT/VC
Z antenš trzypasmowš
ICE-Naw. bogat.opc. CD+ Radio AM/FM
Pakiet wyposażenia systemu ICE 8
Bez anteny szerokopasmowej
Z 8 głoœnikami serii z bog.wyp.
Pakiet instal. telef. C - Angielski
Moduł aktywowany głosem - Brytyjski
Reflektor ksenonowy
Bez Œwiateł Do Jady Dziennej
Z Przednimi Lampami Przeciwmgieln.
Ze swiatlami progowymi
Z oœw.wnętrza typu
2/3 Row Curt Lamp/2 Row Map Light
Z autom. reg. poz. œwiec. reflekt.
Z automatycznym wł./wył.reflektorów


---------- Post added at 01:11 ---------- Previous post was at 01:10 ----------

No to widzę pierwszą Mk.IV 2.0 TDCI z 130KM :hehe::hehe:

ziomal
10-11-2013, 02:31
WOW ale czad z tym vin. wszystko się chyba zgadza. No i widzę że nie tylko ja jestem w szoku ze 130 konnym 2,0 MK4 ?
Co znawcy tematu mogą mi doradzić? Nie przeraża mnie 10 koni mniej zbiera się fajnie i jedzie fajnie ale czy to jakiś nie typ?
Żeby potem w razie "W" nie okazało się że części są 2 lub nawet 4 X takie drogie jak do 140 konnej wersji. Dziękuje za sprawdzenie VIN-u !

RalfiX78
10-11-2013, 02:35
WOW ale czad z tym vin. wszystko się chyba zgadza. No i widzę że nie tylko ja jestem w szoku ze 130 konnym 2,0 MK4 ?
Co znawcy tematu mogą mi doradzić? Nie przeraża mnie 10 koni mniej zbiera się fajnie i jedzie fajnie ale czy to jakiś nie typ?
Żeby potem w razie "W" nie okazało się że części są 2 lub nawet 4 X takie drogie jak do 140 konnej wersji. Dziękuje za sprawdzenie VIN-u !
Wiesz nie sądzę, żeby był droższy przy ewentualnych naprawach niż 2.0 TDCI (140KM). Z tego co mi wiadomo to najdroższe części z diesel-i ma silnik 2.2 TDCI.

ziomal
10-11-2013, 02:45
Był że mną kolega mechanik i mówił że wszystko to samo jak w 140 koni wiec sobie myślę że chyba to jest to samo tylko komputer ma mniej rozkręcony , bo przecież piszą nawet na tym forum że można zrobić z niego 170 koni? Mi te 130 w zupełności starczy tylko chciałem się upewnić czy to nie jakiś przeszczep silnika czy inna modyfikacja. Dziękuje za zaangażowanie , co myślicie brać go ? ;)

RalfiX78
10-11-2013, 02:53
Zanim bym go brał, porządnie przetrzepałbym go. Sam musisz zdecydować czy go brać, ja ci powiem że tak, a potem będziesz mnie ścigał :hehe::hehe:

misiek1979
10-11-2013, 04:34
miernikiem sprawdziles auto ? mechanik to nie blacharz

Robert68
10-11-2013, 09:52
Hmm ciekawe czym różnią się te silniki oczywiście oprócz mocy:

Duratorq 2.0L TDCI (130PS)

Duratorq 2.0L DOHC CR TC Dsl 143PS

Czy aby ten pierwszy to nie jest stary FORD TDCi, wszak auto wyprodukowano 06.06.2007.

O tym przebiegu 123000 km możesz zapomnieć , auto z NL.

No i auto z 2007 a nie 2008.

RalfiX78
10-11-2013, 12:58
Hmm ciekawe czym różnią się te silniki oczywiście oprócz mocy:

Duratorq 2.0L TDCI (130PS)

Duratorq 2.0L DOHC CR TC Dsl 143PS

Czy aby ten pierwszy to nie jest stary FORD TDCi, wszak auto wyprodukowano 06.06.2007.

O tym przebiegu 123000 km możesz zapomnieć , auto z NL.

No i auto z 2007 a nie 2008.
Z tym silnikiem możesz mieć rację, że został jeszcze po Mk.III i wykorzystali go w Mk.IV. Przebieg mało realny, MDO z 2007 ale Pierwsza rejestracja z 11 lutego 2008. Co i tak niewiele zmienia.

ziomal
10-11-2013, 13:52
Blacharsko lakierniczo tylko maska byłą odkręcana i jak by była malowana , pas przedni błotniki zderzak lampy nie widać ingerencji. Auto zadbane czyste dobrze utrzymane i nawet ten przebieg może być realny patrząc na stan auta i jego przeszłość. Tylko odstrasza mnie ten silnik bo fordoskir 130 konne motorki nie cieszą się dobrą opinią. A może ktoś z kolegów zna jakieś mondeo Mk4 z pewnych rąk? Potrzebuje kombi 2,0 140 konne dobrze żeby było automat i titanium .

Robert68
10-11-2013, 14:03
Auto zadbane czyste dobrze utrzymane i nawet ten przebieg może być realny patrząc na stan auta i jego przeszłość

No właśnie przeszłość. W Holandii obowiązują podatki związane z masą auta i rodzajem paliwa którego używa auto. Nikt tam nie kupuje Diesla aby jeździć 20 000 km rocznie, sorry ale starasz się sam sobie wytłumaczyć ten zaniżony przebieg.

---------- Post added at 13:03 ---------- Previous post was at 13:01 ----------


jak by była malowana

Nie sprawdzałeś miernikiem lakieru?

Raul
10-11-2013, 17:51
Na Zachodzie były 130 konne 2,0 TDCI- od wersji 140konnej nie różniły się niczym tylko softem.

ziomal
10-11-2013, 23:59
Właśnie oglądałem niemiecką stronę z autami i tam jest dość dużo 131 konnych Mk4 nie koniecznie z 2008 roku ale też z 2009 i 2010. Podejrzewam że u nas też jest ich kilka ale mało kto o tym wie iw ogłoszeniach piszą 140 koni a jak by tak policzyć liczbę KW z dokumentów to może wyjść różnie . Dzięki za pomoc !