PDA

Zobacz pełną wersję : Dlaczego nie mogę kupić Mondeo!!! ?



WojtekMK2
13-11-2013, 23:32
Witajcie.
Grzebię, szperam i dłubię po tym chorym internecie i już zaczynam tracić wiarę/cierpliwość a nabywam irytacji.
Mam dzielnego MK2 i zamierzam tylko zmiany dokonać na MK3 w podobnej konfiguracji, tzn
-kombi
-automat
-tempomat
Dlaczego automatów jest tak mało a jak już to cena w kosmosie?
Jak coś interesującego znajdę, to zawsze jest coś z przeciwnością że już nawet oględzin nie ma co planować, np manual.

Cała reszta jest nie istotna, bo auto nie na niedzielę ma być,
lecz najzwyczajniej do roboty a 90% jego pracy to będą autostrady w D
Fajnie jak byłby silnik benzynowy. Przymykam nawet oko na stan zewnętrzny i dalej nic.
Czy nie ma egzemplarzy "lekko" wyeksploatowanych lecz nadal w pełni sprawnych?
Omijam nawet te "igiełki-rodzynki" co to po "176.800"km po dziadku "Zniemiec" przebiegu mają. Szukam takiego z ponad 200.
250 też mnie nie straszy a jak pewny egz to i 300 zaakceptuję.
Nie ważne.
Nie ma takiego jak mój MK2 co wygląda jak "pożal się Boże", ale nim bez najmniejszych obaw ruszam w daleką drogę.
Wypicowane lalunie na sprzedaż wystawiają a jak kilka pytań kontrolnych to dyskwalifikacja już na etapie telefonowania :(
.
Czy Mondeo to już taki rarytas że miałbym szukać coś gorszego, Merca kiego-ś, beemkę jakąś - czy inne dziadostwo?
Muszę mieć coś do pracy a nie nygusa do wożenia na lawecie.
To jest niesamowite zjawisko, taka trudność zakupu przy tak ogromnej podaży.

kevin27
14-11-2013, 00:24
Witam,
jeśli chodzi o automat to absolutnie przyznaje Ci racje. Nie napisałeś jaki masz budżet, a z doświadczenia wiem, ze tutaj jest główny problem. Również z doświadczenia na auto firmowe poleciłbym coś z VW ( seat, skoda, VW).

Szukaj, a znajdziesz :)

Pozdrawiam

puniu
14-11-2013, 07:29
jest taka niemiecka strona z aukcjami na ktorej dosc czesto pojawiaja sie autka z amerykanskich baz wojskowych (w niemczech i we wloszech)
fordy ktore tam mozna znalezc glownie wyposazone sa w automaty a w przypadku mondeo mk3 silnik 2,5V6.
Problemem moze być nadwozie bo w wiekszosci to sedany.
Jesli auto ma na dachu slad po kogucie to cena jest mocno okazyjna

Titeq
14-11-2013, 09:02
Moglbys podac jakis namiar na ta stronke??

WojtekMK2
14-11-2013, 13:02
...
Nie napisałeś jaki masz budżet, a z doświadczenia wiem, ze tutaj jest główny problem.
...


Budżet nie jest taki ważny, ale jak na roboczowóz to nie chcę przeznaczać więcej jak 10kzł.
Ech tam, jak godny stan stechniczny, to bym więcej nie pożałował.
Sęk w tym, że auto nie musi ładnie wyglądać, ale technicznie ma być w przyzwoitym stanie.
Nie, nie oczekuję od Was żebyście mi coś szukali itp, po prostu chciałem się wyżalić ze spostrzeżeń.

jarku
14-11-2013, 13:17
10kzł.

ale technicznie ma być w przyzwoitym stanie.

może tu jest problem? :hmm:

kevin27
14-11-2013, 14:43
10kzł.

ale technicznie ma być w przyzwoitym stanie.

może tu jest problem? :hmm:


właśnie o tym mówiłem. Albo podnieś budżet, albo obniż wymagania. Cudów nie ma.

WojtekMK2
14-11-2013, 18:01
Stan przyzwoity to dla mnie dostateczny+/dobry i takiego chcę.
Zewnętrzny,wewnętrzny,estetyczny może być na dostateczny -
Na skórach nie kupię przecież by wozić przyrządy, elektronikę...
Mondeo silnik choćby miał tłoki ze złota, to z porysowanym lakierem i bez niedzielnego wyglądu nie ma najmniejszych szans się sprzedać a Wy sugerujecie zwiększyć budżet na takowy :)
Nie chcę laluni, akceptuję angola na gotowo - no kurcze, jestem klientem "doskonałym", bez wymagań i fisiowania ;) ale fakt, szukać trzeba dalej.
Często jestem w Niemczech, może tam coś wyłapię od Turasów, tylko czasu na poszukiwania tam jest brak...
Niestety.

RaFi_mk2V6
15-11-2013, 02:44
skoro niemozesz znalesc,automatu,to moze opcja skrzynia manual i tempomat,skoro jezdzisz po trasahc to chwila moment zarzucasz tempo i heja do przodu

porkis
15-11-2013, 09:08
Za 10k z takimi wymaganiami to raczej marne szanse :skromny:. Jest to przedział cenowy cieszący się duzym zainteresowaniem

koalowy
15-11-2013, 10:11
Morda sprzedaje swojego MK3 nie jest to automat
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/123115-Ford-Mondeo-MK3-2-0-TDCI-Mordeo

RaFi_mk2V6
15-11-2013, 23:43
ale to diesel a kolega chcial benzynke

czeslaw555
16-11-2013, 12:23
trafiłem w necie na coś takiego, może ci podejdzie http://home.mobile.de/AUTOMOBILE-MUSA#des_186668635

tompiorko
16-11-2013, 14:44
Niezły rodzyn, flotówka 90-ka na szynie CI, do tego automat i kilka innych bajerów. O ile faktycznie siedzi tam pod maską to co w opisie.

caqerr
16-11-2013, 17:07
trafiłem w necie na coś takiego, może ci podejdzie http://home.mobile.de/AUTOMOBILE-MUSA#des_186668635

zaraz będzie lincz za przebieg :hehe:

RaFi_mk2V6
16-11-2013, 17:42
zaraz będzie lincz za przebieg
jak na tak stare auto przebieg wydaje sie byc nie prawdziwy :D,spkojnie miro cofnal go o 200k km:hehe:
a tak serio to
automat jest ,tempomat jest,wizualnie nie wyglada najlepiej brak plastiku na zderzaku,cena tez ciekawa,
minus to nie benzynka:D

WojtekMK2
16-11-2013, 18:34
Za 10k z takimi wymaganiami to raczej marne szanse :skromny:. Jest to przedział cenowy cieszący się duzym zainteresowaniem
Za takie pieniądze ludzie oczekują stanu salonowego, a ja na odwrót.
Nie chcę w roboczowóz inwestować większych pieniędzy bo mam jeszcze inne auta na stanie, no takie na niedzielę właśnie.
Dlaczego marne szanse, na gotowo i jeżdżąco z powodzeniem się zmieszczę.
Przykład:
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/ford-mondeo-2-0-turnier-tdci-trend-ahk-euro-3-eisfeld/184262720.html

---------- Post added at 18:30 ---------- Previous post was at 18:23 ----------



...
moze opcja skrzynia manual i tempomat,skoro jezdzisz po trasahc
...
A jeździłeś po "drugorzędnych" Berlińskich ulicach w korkach? :)
Na autostradach też są wielokilometrowe korki.
Manual absolutnie odpada.
Od 10 lat jeżdżę tylko automatami, posiadam (i ...łem) tylko automaty.
No kampera mam jeszcze jako wyjątek w manualu ale obligatoryjnie tą 'niedogodność' wybaczam :)

---------- Post added at 18:34 ---------- Previous post was at 18:30 ----------


ale to diesel a kolega chcial benzynke
Preferuję benzynkę, ale dizel też może być.
Przeraża mnie tylko kłopot z wtryskami/pompami i w ogóle we wszystkich warsztatach z maskami w górze stoję przeważnie dizle i to mnie niepokoi.
Raz w życiu miałem dizla, Lagunę z pierwszych modeli - była wspaniała, ale jak wlazły potem "technologie wtrysku" i niepokój z tym związany...

linkgrabber
16-11-2013, 18:38
Przykład:
http://suchen.mobile.de/auto-inserat...184262720.html

może coś tanszego jeszcze poszukaj..

WojtekMK2
16-11-2013, 18:47
trafiłem w necie na coś takiego, może ci podejdzie http://home.mobile.de/AUTOMOBILE-MUSA#des_186668635
Ooooo, podziękowanko za link.
Tego egz. jeszcze nie widziałem. Kurde... a wczoraj byłem w Eggersdorf'ie :/ ale i tak nie miałbym czasu tam zajrzeć, po prostu muszę się tam wybrać w tym celu a nie kleić do okazji bo to nie możliwe.

---------- Post added at 18:47 ---------- Previous post was at 18:45 ----------




może coś tanszego jeszcze poszukaj..
Po co ta ironia?

linkgrabber
16-11-2013, 18:50
Po co ta ironia?

bo za tyle to można ładnego anglika kupić a nie auto do jazdy


na tdci jak patrzysz to dopiero po lifcie, przed to tddi lepiej

WojtekMK2
16-11-2013, 19:39
...

bo za tyle to można ładnego anglika kupić a nie auto do jazdy


na tdci jak patrzysz to dopiero po lifcie, przed to tddi lepiej
A to sorki.
Angola też nie wykluczam.
TDCi to od którego roku poprawiono niedoskonałość, po czym poznać go z zewnątrz?

RaFi_mk2V6
16-11-2013, 21:21
od 2004 albo od 2006,montowali wtryski delphi do tdci ,ktore pdoobno tak nie padaja jak te przed liftowe

linkgrabber
17-11-2013, 01:42
TDCi to od którego roku poprawiono niedoskonałość, po czym poznać go z zewnątrz?

wszsytko masz na forum, generalnie inny zderzak przod z halogenami, inny zderzak i lampy tył oraz trochę inne wnętrze

W tym przedziale finansowym jednak jesli ma byc to diesel to polecam tddi, tam mało co ma sie psuć, jednie pompa pomocnicza zbiornika potrafi problemy sprawiac

tompiorko
17-11-2013, 11:23
trafiłem w necie na coś takiego, może ci podejdzie http://home.mobile.de/AUTOMOBILE-MUSA#des_186668635

zaraz będzie lincz za przebieg :hehe:

Oj tam lincz od razu. Przebieg ma fajny, typowy dla woła roboczego.

Pucek_TM
17-11-2013, 12:14
od 2004 albo od 2006,montowali wtryski delphi do tdci ,ktore pdoobno tak nie padaja jak te przed liftowe

Wszystkie TDCI do delphi

---------- Post added at 12:14 ---------- Previous post was at 12:11 ----------

W focusie mk2 i c-maxie i mondeo mk4 były siemensa bo to hdi.

czeslaw555
17-11-2013, 12:25
w citroenie C5 III 2.0 jest też HDi i delphi wtryski padają między 200-230 tys.km. w MK4 siemensa wytrzymują 300 tys.km i potrafią więcej

Pucek_TM
17-11-2013, 13:18
w citroenie C5 III 2.0 jest też HDi i delphi wtryski padają między 200-230 tys.km. w MK4 siemensa wytrzymują 300 tys.km i potrafią więcej
No dokładnie. Są wytrzymalsze ale droższe w naprawie i mało kto robi siemensa.

WojtekMK2
17-11-2013, 14:18
TDCi to od którego roku poprawiono niedoskonałość, po czym poznać go z zewnątrz?

...
inny zderzak przod z halogenami
...
polecam tddi, tam mało co ma sie psuć
...

Chciałem się tylko upewnić co do liftu. Ok, jak kanciaste halogeny to i układ wtryskowy obligatoryjnie już poprawiony. Dobrze to łączę?
.
TDDi... Heh, a znajdź takowego... - oczywiście to nie prośba tylko komentarz :)

---------- Post added at 14:18 ---------- Previous post was at 14:16 ----------



Oj tam lincz od razu. Przebieg ma fajny, typowy dla woła roboczego.
Ten przebieg ma też zalety.
Flota firmowa, więc serwisowany nie u Pana Kazia tylko w odpowiednich placówkach - do tego naprawdę regularnie.
Nawiązałem już kontakt, zapewniają mnie ze z autem jest wszytko ok, ale...
No właśnie, to jest TDCi przedlift, więc dusza na ramieniu.
.
A co powiecie o tym egzemplarzu:
http://allegro.pl/ford-mondeo-2-0tdci-130km-2003r-lift-okazja-i3703866317.html#tabsAnchor

Pucek_TM
17-11-2013, 14:52
Jedna alufelga inna, brak spryskiwaczy do xenonów. Ogólnie widać że właściciel o niego nie dbał

linkgrabber
17-11-2013, 15:37
A co powiecie o tym egzemplarzu:
http://allegro.pl/ford-mondeo-2-0tdc...tml#tabsAnchor

prawa lampa z prodzu dziwnie wygląda

Generalnie jeśli masz kasę na ewentualną naprawę ukladu wtryskowego to auto warte uwagi.

Jeśli chcesz kupic auto za tyle kasy i liczysz, że bedzie bezawaryjne a potem bedziesz wszystkim narzekal jaki to ford jest zły to nie ma sensu tego brać.

Nie ukrywajmy, że auto za takie pieniadze na pewno bedzie wymagac wkładu a jak ktoś jest pewny auta to chcialby dobre kilka tyś wiecej

WojtekMK2
17-11-2013, 16:15
Dzięki za spostrzeżenia.

Hm...
Lampa, felga i zderzak bez sprysków...
Nasuwa się wniosek, chyba tra(e)fny.
Mimo to, tak jak pisałem, nie szukam laluni i akceptuję taką historię.
Mój obecny MK2 też bez przygód nie jest :)
.
Jeszcze tylko dla pewności:

jak kanciaste halogeny to i układ wtryskowy obligatoryjnie już poprawiony. Dobrze to łączę?

linkgrabber
17-11-2013, 16:23
są też przypadki gdzie ktoś zmieniał sobie przód na polifta, niektorzy nawet wnętrze przerabiali na polift, trzeb zwracać uwagę na każdy detal ;)

Pucek_TM
17-11-2013, 16:32
Wystarczy spojrzeć na dolot. Tdci przed liftem ma wejscie z prawej z boku. A po lifcie z lewej od dołu.

---------- Post added at 16:32 ---------- Previous post was at 16:30 ----------

Mój ojciec niedługo będzie sprzedawał swoje TDCI ghia, bo na wiosne kupuje IV.
No ale przedlift 2002rok. Ale za to świeże wtryski i dwumas :D

WojtekMK2
17-11-2013, 16:53
są też przypadki gdzie ktoś zmieniał sobie przód na polifta
...

VIN prawdę powie . Auto salon PL, przynajmniej tak deklaruje.
Zakładając że prawdziwy polift to jednoznacznie poprawione wtryski prawda?
.
Pucek/Rafał, ja nie chcę manuala.

Pucek_TM
17-11-2013, 17:03
Poprawione ale zaworki chyba takie same, wiec może tylko pompe poprawili.

---------- Post added at 17:03 ---------- Previous post was at 17:03 ----------

Bo koncówki się rzadziej sypały

linkgrabber
17-11-2013, 17:10
Zakładając że prawdziwy polift to jednoznacznie poprawione wtryski prawda?

przed liftem najbardziej awaryjna była pompa która siała opiłkami

po lifcie jest inna pompa i wtryski

Za te pieniądze jednak uważam, że i tak bedziesz je robil, kwestia kiedy ;)

WojtekMK2
17-11-2013, 21:29
Czegoś tu nie kumam i proszę o podpowiedź.
Mówi się , że jak w TDCi wtryski padają to zabieg regeneracyjny jest kosztowny. Tymczasem na Allportalu oferuje się regeneracje wtrysków za 150zł/szt oraz nowe w okolicach 1,5kzł.
Jest tu gdzieś temat o tym , co w praktyce generuje tak wysokie koszta?

linkgrabber
17-11-2013, 22:08
jest na pewno.

Mnie to nei dotyczyły także nie powiem ale z tego co pamietam te tańsze zaworki są do niczego i potem znowu padały

A te 150 zl to może samo sprawdzenie wtryskiwacza na stole

WojtekMK2
17-11-2013, 22:17
...
150 zl to może samo sprawdzenie wtryskiwacza na stole
Autentycznie czytałem , że regeneracja , roczna gwarancja bez limitu kilometrów. I to jakaś gruba spec firma była.
Pompy natomiast w okolicach 400zł z gwarancją rozruchową.
Ogłupiałem już sam.
Chyba muszę trochę odpocząć, kubeł zimnej na łeb... :)

czeslaw555
17-11-2013, 22:50
Sciema raczej ,zapodaj link do firmy

Titeq
17-11-2013, 22:56
Sciema raczej ,zapodaj link do firmy

Podejrzewam, ze chodzi o te aukcje:
http://allegro.pl/regeneracja-naprawa-wtrysku-wtryskiwacz-wtryski-i3684998611.html
Sam jestem ciekaw jak to wygląda.

WojtekMK2
18-11-2013, 00:15
Co prawda zmyłka cenowa, ale jest gwarancja bez limitu a na końcu treści cena.
Tutaj:
http://allegro.pl/wtryski-wtryskiwacze-ford-mondeo-mk3-2-0-tdci-i3713822411.html

Pucek_TM
18-11-2013, 07:30
Koszt naprawy, pewnie bez czesci

tompiorko
18-11-2013, 22:24
Nawiązałem już kontakt, zapewniają mnie ze z autem jest wszytko ok, ale...
No właśnie, to jest TDCi przedlift, więc dusza na ramieniu.

Zatem jakby pompa miała siać opiłkami to by już zasiała raczej. Ciekawe co było robione w układzie zasilania na przestrzeni tego niespełna 0,5 milionowego kilometrarzu ???

WojtekMK2
19-11-2013, 10:27
Właśnie liczę na to, że jako auto flotowe, to będzie/było serwisowane tak jak robi się to w Niemczech a nie tak jak robią to polacy.
Sądzę że bezwarunkowo pompa/wtryski musiały być robione bo z takim przebiegiem chyba nikt się nie spotkał.
Otrzymałem kolejne zapewnienie, ż ez autem nic niepokojacego się nie dzieje, jest jak najbardziej w porządku w pełni sprawne.
Mam też kilka zdjęć wnętrza, jest niezłe, widać ze jeżdżone bo musi, ale to jest mało istotne.

linkgrabber
19-11-2013, 17:10
bo z takim przebiegiem chyba nikt się nie spotkał

pewnie ktoś sie spotkał, tylko kupujacy go nie widzą :))

Pucek_TM
19-11-2013, 17:27
Ale te TDCi wytrzymałe. Na mobile jest dużo co ma ponad 400tys. nawet polifty. A wydawałoby się, że TDDI lepsze :) Ja kiedyś widziałem mk3 z przebiegiem 570tys. Kremowe wnętrze było czarne :P

---------- Post added at 17:27 ---------- Previous post was at 17:24 ----------

http://www.mobile.de/pl/marka/ford/model/mondeo/vhc:car,cnt:de,pgn:2,pgs:10,srt:mileage,sro:desc,m ke:ford,mdl:mondeo/pg:vipcar/186888734.html nawet na zadbane wygląda :)