PDA

Zobacz pełną wersję : Chcę go kupić



wodzu
17-11-2013, 18:02
Witam
Ktoś zna to auto?Jestem zainteresowany na poważnie.Pilnie potrzeba opinii by nie wtopić.http://otomoto.pl/ford-mondeo-salon-polska-100-oryginal-C31208647.html

Pucek_TM
17-11-2013, 18:08
Ile to ma koni 115?

RalfiX78
17-11-2013, 18:37
Jakie 115 KM, jest to 1.6 Duratec Ti-VCT ma 110 KM, 160 Nm, 0-100 12,7s i stosowany był w przed liftach.

Robert68
17-11-2013, 18:50
1.6 Duratec Ti-VCT ma 110 KM,

Widziałem jaki taki silnik rozsypał się po wycieczce w góry. Odpuść sobie.

jareckimondeo
17-11-2013, 19:08
Jakiś chyba dziwny przypadek jak silnik sie rozsypał jadąc w góry

wodzu
17-11-2013, 19:09
Podobno 120KM.Teraz mam niestety 110KM w MK3 i chciało by się ze 140KM ale kasa nie ta a kryteria tylko Polski salon i basta .I tylko benzyna mnie obchodzi.Coś więcej w temacie tego silnika gdybym mógł prosić,nie odradzajcie ani polecajcie tylko konstruktywnie co go boleć może.P.S.Raz był francuz przy MK2 i wystarczy!!!

Raul
17-11-2013, 19:21
konstrukcyjnie jest prosty, występujący w innych modelach Forda- problem jest jeden, jest za słaby do tak dużego samochodu ;)
Szukaj 2,0 pb 145 km- będą trochę droższe, lepsze osiągi, spalanie podobne.

RalfiX78
17-11-2013, 19:24
Podobno 120KM.Teraz mam niestety 110KM w MK3 i chciało by się ze 140KM ale kasa nie ta a kryteria tylko Polski salon i basta .I tylko benzyna mnie obchodzi.Coś więcej w temacie tego silnika gdybym mógł prosić,nie odradzajcie ani polecajcie tylko konstruktywnie co go boleć może.P.S.Raz był francuz przy MK2 i wystarczy!!!
Sam mam silnik z PSA, ten sam co siedzi w cytrynie C5 i każdy mówi że jest o niebo lepszy od 2.0 TDCI z Mk.III. W dodatku ma lepszą kulturę pracy od TDI, możliwe że wcześniejsze silniki francuskie były wadliwe. Co to miałeś za motor w Mk.II ?

Robert68
17-11-2013, 19:35
Jakiś chyba dziwny przypadek jak silnik sie rozsypał jadąc w góry

Nie jadąc w góry ale po powrocie. Ten silnik jest za słaby jak do tak dużego auta.

Pucek_TM
17-11-2013, 19:45
Jakie 115 KM, jest to 1.6 Duratec Ti-VCT ma 110 KM, 160 Nm, 0-100 12,7s i stosowany był w przed liftach.

Po prostu myslałem, że to taki jak w focusie mk2 fl po tam TI-VCT miało 115

wodzu
17-11-2013, 19:53
W MK2 był 1,8 TD i silnik ok ale reszta sie sypała-szczególnie zawieszenie (braciszek mi polecił więc wziąłem hehe,poczuł się i pomógł go reanimować).Raul ja wiem że ciut słaby bo próbowałem też 1,6 ecobost ze 160KM i to sie pieknie zbierało ale 20 klocków droższe niestety.A ten wygląda na porządny i pewny egzemplarz no i cena dla mnie ok.Mk3 mam 5 lat i bez wiekszych problemów dobiłem do 160tyś i nadal daje pieknie radę,ale lata mu lecą niestety i za darmo za chwile nie chcę go oddać więc będę zbywał.

RalfiX78
17-11-2013, 19:54
Osobiście bym szukał jak już 2.0 lub 2.2 TDCI, no chyba że tylko po mieście i jeździe na emeryta powinno by wystarczyć :hehe::hehe:

wodzu
17-11-2013, 20:01
Sprostowanie:te 5 lat to u mnie jest a ma trochę wiecej :-)

---------- Post added at 18:58 ---------- Previous post was at 18:55 ----------

Ralfix 78 nie chciałbyś spotkać takiego "emeryta" w swoim tylnym lusterku jak ja bo mnie tam by nie było :-).Lubie jechać ale ekonomia swoje niestety ma prawa.Wole skromniej a pewniej(bo muszę)

---------- Post added at 19:01 ---------- Previous post was at 18:58 ----------

Napiszcie jeśli się orientujecie co w tym silniku siedzi bo się nie orientuję. Jak rozrząd-czy łańcuch czy inny,jak sprzęgło,jak pompy paliwa daja radę,jak wtryski itp

Robert68
17-11-2013, 20:24
nie chciałbyś spotkać takiego "emeryta" w swoim tylnym lusterku

Szczególnie w Mondeo z silnikiem 1.6 Duratec Ti-VCT ;)

RalfiX78
17-11-2013, 20:30
nie chciałbyś spotkać takiego "emeryta" w swoim tylnym lusterku

Szczególnie w Mondeo z silnikiem 1.6 Duratec Ti-VCT ;)
Dokładnie :beer:

wodzu
17-11-2013, 21:10
Chłopy ,chłopy nie ważne czym ważne jaki charakter za sterem... Ale w temacie jw pomożecie coś???

RalfiX78
17-11-2013, 21:17
Kolego, radziłbym poszukać czegoś z mocniejszym sercem. Nie chodzi że musi być od razu 500 KM, ale żeby była moc np. przy wyprzedzaniu, czy sytuacjach gdzie potrzebujesz depnąć w palnik :D

Jakub
17-11-2013, 22:04
Ten z ogłoszenia to SilverX, jak znam życie to wersja 110konna. Możliwe jest że ma 123KM. (trzeba by VIN rozkodować)
Teraz tak, olej rady pod tytułem że to nie jedzie, czy jest mułem pasiastym.
Jeśli zależy ci na w miarę wygodnej, ale nie sportowej jeździe - będziesz zadowolony. Jeśli potrzebujesz "mocniejszych wrażeń" niż przejazd z punktu a do b to szukaj 2 litrówki.
Osobiście ujeżdżam już 3 MKIV 1.6 i ja jestem zadowolony z tego silnika.
Zalety - świeca - 8 zł, rozrząd 180zł (+ wymiana), umiarkowane spalanie.
Wady - powyżej 140 w aucie jest już dość głośno.

Gdybyś miał pytania - wal śmiało, jestem do dyspozycji.

wodzu
18-11-2013, 16:15
Jakub wg Ciebie cena ok za ten egzemparz?Drugie pyt czy jak dostane VIN dasz rade pomóc rozkodować?Trzecie czy to nie był Twój watek dotyczący przegladu przedzakupowego w ASO , że wystarczy się doubezpieczyć na rok za niecałą stówę i sprawdzaja jak sie należy a nie tylko jak na zwykłym przegladzie ale kasujac za to 300zł? Gdyby tak było daj znac jak w szczegółach ich podejść by cos takiego musieli wykonać.
Z góry dzieki za pomoc

RalfiX78
18-11-2013, 16:19
Kolego tu masz link do rozkodowania, powodzenia ;)
http://www.etis.ford.com/vehicleRegSelector.do;jsessionid=8005A3938BDA15DCE A438D554440B6D2.fcvas510

Jakub
18-11-2013, 16:43
Cena jak za 1.6 jest ok. Vin rozkodujesz sobie z wątku Ralfixa, ale gdybyś miał problem to podeślij, rozkoduje ci go.
Trzecie czy to nie był Twój watek dotyczący przegladu przedzakupowego w ASO , że wystarczy się doubezpieczyć na rok za niecałą stówę i sprawdzaja jak sie należy a nie tylko jak na zwykłym przegladzie ale kasujac za to 300zł? Gdyby tak było daj znac jak w szczegółach ich podejść by cos takiego musieli wykonać.
Żadnych takich wątków nie zakładałem :D

czeslaw555
18-11-2013, 16:49
szkoda że opis auta pochodzi od handlarza https://www.google.pl/search?q=698686548&oq=698686548&aqs=chrome..69i57&sourceid=chrome&espv=210&es_sm=122&ie=UTF-8
dokładne sprawdzenie wszystkiego i tak konieczne

Robert68
18-11-2013, 19:48
a nie tylko jak na zwykłym przegladzie ale kasujac za to 300zł

Przegląd przed zakupowy w ASO Ford kosztuje prawie 500zł i obejmuje: sprawdzenie lakieru czujnikiem, podłączenie pod komputer, sprawdzenie większości układów samochodu, sprawdzenie zawieszenia. Z tego dostajesz kwity z całego przeglądu.

wodzu
18-11-2013, 20:22
A pro po przeglądu w ASO to jest taki myk że mają akcję , że można wykupic ubezpieczenie za 138zł na rok i wtedy sami muszą sprawdzic całe auto wzdłuż i wszerz , a tym samym mamy przegląd przedsprzedażowy za 138 a nie 500zł. Na stronie forda polska to znalazłem i dzwoniłem ale gość po drugiej stronie miał klienta i nie dopytałem,ale jest pdf do ściągnięcia.
Może warto??!!!

---------- Post added at 19:22 ---------- Previous post was at 19:11 ----------

Elektronika to niestety nie moja bajka więc podaje VIN do rozkodowania WF0EXXGBBE8T25329 licząc na to , że niektórym sprawi to samą przyjemność :-).Dzieki

RalfiX78
18-11-2013, 20:34
Mondeo 2007-, 1.6L Duratec Ti-VCT (123PS) - Sigma, Panther Black Metalik







Numer VIN:
WF0EXXGBBE8T25329


Numer homologacji (TAN):
E13*2001/116*0249








Główne funkcje


Data produkcji:
11.12.2008


Model pojazdu:
Mondeo 2007-


Typ nadwozia:
5-Drzwiowy Sedan


Wersja:
Seria 20


Silnik:
1.6L Duratec Ti-VCT (123PS) - Sigma


Przekładnia:
5-biegowa ręczna - B5/IB5


Napęd:
LHD FWD


Norma emisji spalin:
Etap IV ograniczania emisji


Klimatyzacja:
Klim. dwustref. z aut. kontr. temp.


Obszar:
(+)"PL"


Lakier:
Panther Black Metalik


Materiał we wnętrzu:
Minute / Infinity Blue



Mniej ważne funkcje


Bez tylnych chlapaczy



Less Cargo Stowage Device
Bez zestawu do wykończenia wnętrza
Bez przednich chlapaczy
Bez ukł.ułatw.ruszan.na wzn.(HLA)
Ze standardow drzwiami tylu nadwoz
Wyprodukowany W Zakładzie Genk
Bez układu podwójnego ryglowania
Bez pakietu wyp. specj.
Bez opcji flotowych
Poziom marketingowy 1
Bez wyposażenia RSO
(-) SVP
Z elektroniczna kontr.statecznosci
Naklejka aplikacji VP
Bez zestawu do napraw opon
Z Centralnym Zamkiem
Z Szybami Tylnymi Sterow. Elektr.
Ze standardowš przyciemnianš szybš
Standard.przedn.szyba-szkło zielone
Z Ogrzewanš Szybš Przedniš
Z popielniczkš w konsoli
Z schładzanym schowkiem pasażera
Z jednokolorowš tablicš rozdz.
Bez przednich mat podlogowych
Bez tylnych mat podlogowych
Bez osłon przeciwsłonecznych
Bez podpory ładunku
Bez siatki działowej przest. bagaż.
Bez Siatki Zabezpieczenia Ładunku
Z wykładzinš przedziału
Less Rear Screen Sun Blinds
Bez wewnetrznej przegrody
Krata w kolorze srebrnym
Bez relingu dachowego
Bez Spojlera
Z Regulowanym Lusterkiem Wstecznym
Podwój.lust.ster.ele.ogrzew.z kier.
Bez specjalnych pokrowców siedzen
Bez specjaln. pokrow.przedn.siedzeń
Bez specjaln. pokrowc.tyln. siedzeń
Z Podlokietnikiem
B. podpory ledzw siedzenia pasazera
Bez reg. temp. siedz. kierowcy
Bez ogrzewanych tylnych siedzeń
Bez zintegrow. fotelika dziecięcego
Z 2-pol. reczna regul.fotela kier.
Z reczn.2-kier.reg. siedz.pas
Bez podłokietników tylnych siedzeń
Bez sprzegu przyczepy
Czarna klamka zewnętrzna drzwi
Z profilowa galka dzwigni zm biegów
Elektr.zwalniana blokada drzwi
Pilot zdal.ot.drzwi-2 klucz.ruchome
Bez ukł. otw. drzwi bez kluczyka
Z czest.pracy przeryw
Z Ogrzew. Dyszami Spryskiwaczy
Bez układu mycia reflektorów
Bez Szyberdachu
Air Curtain Restrnt LH
Kurtyna powietrzna - prawa strona
Podusz.powiet.ochrony kolan-kierow.
Z bocznš podusz.pow.- str. kierowcy
Z bocznš podusz.pow.- str. Pasażera
Bez wył. pod. pow. pas.
Z małym stalowym kołem zapasowym
Ze Standard.Amortyzatorami Tylnymi
6.5 X 16" koła z felgš stal.
205/55 R16 H Tyre
Opona koł.zapas. Mini o ogran.zast.
Kołpaki kół 16" œrednie serie
Nieblokujšce nakrętki kół
Z Zawieszeniem Standardowym
Klasa obciaz.przedniej sprezyny-F
Klasa obciaz.tylnej sprezyny-F
Ze wspomag. awaryjnym hamulców
Bez osłon ochronnych
Standardowe siedzenie przednie
Bez tyln.kanał.spr.
Bez czujn.fil.pow.
Z 70-l. zbiornikiem paliwa
Standardowa konstrukcja pedalu
Alaptĺpus
Bez Układu Sterowania Prędkoœciš
Bez Nagrzewnicy Pomocniczej
Niskie wersje z analog.zest.wskaŸn.
Z obwodowym urzadz.p/kradziezy
Bez tyln.czujnika odl.przy park.
Bez przed. pom. przy park.
Akumulator 52 AH
Bez dod. odtwarzacza CD
Z gniazdem A/V
Bez połšczenia interfejsu Bluetooth
Antena dachowa
Wyp.podst.CD + Radio AM/FM
Pakiet wyposażenia systemu ICE 2
Z 8 Głoœnikami
Bez Zestawu Do Telefonu
Bez ukł. zapewn.rozrywki rodzinie
Bez kamery
Z reflektorami halogenowymi
Ze Œwiatłami Do Jazdy Dziennej
Z Przednimi Lampami Przeciwmgieln.
Bez swiatel progowyc
Z lampkš w zagłówku
Z tylnš górnš lampkš dodatkowš
Bez regulacji ustaw. reflektorów

Robert68
18-11-2013, 21:16
to jest taki myk że mają akcję


a tym samym mamy przegląd przedsprzedażowy za 138 a nie 500zł.

Nie Ty masz a właściciel auta i to on musi się zgodzić na takie ubezpieczenie. Dopiero później jak kupisz to auto może być na Ciebie.

Szczegóły: http://www.ford.pl/cs/BlobServer?blobtable=MungoBlobs&blobcol=urldata&blobheadervalue1=attachment%3Bfilename%3D%22warunk i+dla+klienta+2013.pdf%22&blobheadervalue2=abinary%3Bcharset%3DUTF-8&blobheadername1=Content-Disposition&blobheadername2=MDT-Type&blobheader=application%2Fpdf&blobwhere=1214451231938&blobkey=id

wodzu
18-11-2013, 21:20
Zgadza się ale kupujący może je (ubezpieczenie ) przejąć jeśli dobrze zrozumiałem

Robert68
18-11-2013, 21:21
Tak jak kupisz to auto a jak nie kupisz albo auto jest za naszej granicy? Poza tym nie sprawdzają powłoki lakierniczej bo nie wchodzi w ubezpieczenie.

Jakub
18-11-2013, 23:55
Ale to jest 2008 rok.
Pierwsza rej jest w 2009, ale rok produkcji w dowodzie masz 2008.

wodzu
19-11-2013, 09:19
Tak wiem , ze to 2008 rok,ale to cos zmienia bo nie za bardzo rozumiem tej uwagi?

Jakub
19-11-2013, 09:58
W ogłoszeniu jest że to 2009. Ale gość zrobił myk i jako datę produkcji podał datę rejestracji.
Dobrze że później napisał że to 2008.
Niby nic, a jednak kłuje w oczy (mnie).
Poza tym jak mówiłem, podjechać i obejrzeć, a przede wszystkim przejechać się tym autem i targować ile się da!

wodzu
19-11-2013, 13:29
I tak bedzie.Dzieki za pomoc ALL!!

wodzu
20-11-2013, 20:05
Jak w tytule.Auto wydaje się całkiem całkiem,opony z tego samego rocznika,lakier po całości w normie. Dziwne było tylko to że oba nadkola z tyłu się odspajały???? Serwis w 2012 przy przebiegu 59450km a teraz 68000km więc całość jak gdyby gra.Jedno ale które mam to że było dwóch właścicieli-niby sąsiedzi i jeden drugiemu odsprzedał, a ten co teraz sprzedaje wziął w rozliczeniu za swoje auto od drugiego właściciela i nawet chciał podać tel do niego, ale potem się okazało że to znajomi więc co mi po takim kontakcie.Opisuje ze szczegółami bo chciałem zapytać jak to jest kupować od kogoś kto nie przerejestrował na siebie auto?Czy wystarczy urzędnikom potwierdzenie że poprzednicy się rozliczali w formie zamiany plus dopłata?Jakie papiery żądać od tego który teraz sprzedaje?Nie zauważyłem tylko jednego , że dwa oststnie wpisy w książce są dokonane nie przez ASO a jakieś warsztaty.Podpowiedzcie jak dodać fotkę do załącze.

WojtekMK2
20-11-2013, 21:17
Zgodnie z Prawem, właścicielem jest osoba/instytucja widniejąca w RD i tylko ona może podpisać się na umowie.

wodzu
20-11-2013, 21:24
Rozszyfruj dla mnie proszę skrót RD

Zeus
20-11-2013, 23:07
Sądzę, że chodziło o DR czyli Dowód Rejestracyjny.

Raul
21-11-2013, 00:07
Bzdura, konieczna jest ciągłość umów. Właściciel nie musi widniec w DR

Jakub
21-11-2013, 00:17
Nadkola są szmaciane i dość często tak wyglądają (u mnie też tak jest, jakoś nie mam weny tego ogarnąć).
Jeśli masz ciągłość umów (tzn pan daje ci umowę pomiędzy sobą, a poprzednim właścicielem), to nie ma problemu.

wodzu
21-11-2013, 21:01
I jakos tak miałem chyba dobre przeczucie że coś nie tak. Najpierw gość mówi że nie mógł swojego sprzedać i w rozliczeniu wziął to mondeo,dzisiaj dzwoni czy biorę bo klienci walą drzwiami i oknami (to po co dzwoni?)Na pytanie kto jest właścicielem mówi że może go sprowadzić nawet do ASO a on proponuje fakturę boooooo to auto handel!!!Jak wspominałem ostatnie dwa wpisy w książce nie z ASO tylko Auto Naprawa i jakiś Perfekt Serwis.I co o tym wszystkim myśleć bo niby zgadza sie na wszystkie kontrole itp. auto na wygląd i po zmierzeniu lakieru niby ok, opony z rocznika i wyglądaja na 64tyś przebiegu ale jakby nie patrzeć to 35 tysi do wydania i lekki niepokój z mojej strony.

dziadek
21-11-2013, 21:08
...
Jeśli masz ciągłość umów (tzn pan daje ci umowę pomiędzy sobą, a poprzednim właścicielem), to nie ma problemu.

Dokladnie, do rejestracji bedziesz potrzebował umowe kupna pomiedzy tobą a sprzedającym oraz orginał umowy pomiedzy sprzedającym a poprzednim włascicielem ( do wglądu dla WK ) Przerabiałem ten temat już dwa razy i nie miałem problemów.


__
wygalaxowane paletką

Jakub
21-11-2013, 21:24
A co z tego że auto handel? Takie auto gryzie? Kopie?
Pomacałeś je, przejechałeś się i wygląda ok, zatem ock?
A faktura to plus, bo podatku nie płacisz.

WojtekMK2
21-11-2013, 21:46
Bzdura, konieczna jest ciągłość umów. Właściciel nie musi widniec w DR
Za to musi w ciągu 30 dni przerejestrować auto a bardzo wątpię ze to zrobił, więc ciągłością umów sam na siebie bata nakręci ten "odsprzedający", chyba że "po drodze" jakiś handlarz się pojawił.
.
Oczywiście literówka RD<>DR= Dowód Rejestracyjny.
.
.
Edit: No i masz, autohandlarz...

th1987
23-11-2013, 10:18
Miałem podobny przypadek i do wydziału komunikacji pojechałem z trzema umowami. Auto nie było przerejestrowane na handlarza. Posiadałem następujące umowy:
1. Umowa kobiety, która sprzedała go do komisu.
2. Umowa handlarza, który go odkupił z komisu [nie zarejestrował go na siebie]
3. Moja umowa z handlarzem.

Temat dotyczył taniego autka, więc nie bałem się.

Wszystko załatwiłem jak trzeba.