PDA

Zobacz pełną wersję : Diesel czy Benzyna czy "LPG"



greek
22-11-2013, 21:15
Witam,

Sam temat nie jest nowy, ogólnie jest wiele porównań co lepsze i tańsze, itd...

Chodzi mi o poradę przy konkretnym aucie: Mondeo / MKIII 2004-2006r / 115-130KM / Kombi

Sam obecnie użytkuję Mondeo MKIII/ 2006/ ON/ Kombi/ 2,0/ 150tyś przebiegu/ i jestem z niego zadowolony. Jest to duże, chyba bezpieczne auto, pakuje całą rodzinę + wszelkie klamoty i bez stresu jadę. Auto którym jeżdżę nie jest moje, jest firmowe i za jakiś czas nie będę nim jeździł - szkoda...

Zamierzam za jakiś czas właśnie zakupić coś podobnego, ale nasłuchałem się o kosztach (wtrysków, pompy, itp) w dieslu i o braku zamienników. Perspektywa pewnego wydania 4-tyś, jest trochę mało zachęcająca, w Benzynie tego nie ma ale na pewno jest coś innego... i za jaką cenę?

Miesięcznie jeżdżę ok.2-3tyś (po mieście i okolica), benzyniaki nie są mi straszne bo wcześniej miałem inne marki i radziłem sobie z nimi zupełnie samodzielnie, ale w dieslu jest już inna bajka (pompy sam nie ustawię...)

Podsumowanie:
Benzyniak więcej spali od Diesla, obecnie ropa jest w cenie benzyny.
Benzyna ma swoje plusy i Diesel ma swoje plusy, w obu przykładach są też i minusy?
Benzyniak + LPG więcej spali gazu, ale tańszego gazu -wydaje się dobra alternatywą.

Moje główne zmartwienie, za czym się rozglądać:
Czy Diesel
Czy Benzyna
Czy Benzyna + LPG

Może macie jakieś sugestie...?

kojot310
23-11-2013, 05:43
Kolego trudno doradzić w takich sprawach,są zwolennicy diesla są zwolennicy beny i gazu.Ja osobiście jezdze dieslem i na innego nie zamienie.Wszystko idzie tylko o to w jakim stanie kupisz samochód bo jak kupisz wyjezdzone zwłoki to czy to będzie diesel czy benzyna to może być skarbonka bez dna.

rustin
23-11-2013, 15:58
Temat który wywoła jak zwykle wojnę :) Każdy chwali to co ma :)) i każdy ma inne zdanie i swoje rację.
Ja miałem klekota i teraz PB+LPG.
Na chwilę obecną przy kosztach napraw nowych diesli nie wchodzi nic innego w grę jak LPG.
Wychodzi taniej niż ON w kosztach paliwa i eksploatacji.

KomBrat
23-11-2013, 17:11
Temat który wywoła jak zwykle wojnę :) Każdy chwali to co ma :)) i każdy ma inne zdanie i swoje rację.
Ja miałem klekota i teraz PB+LPG.
Na chwilę obecną przy kosztach napraw nowych diesli nie wchodzi nic innego w grę jak LPG.
Wychodzi taniej niż ON w kosztach paliwa i eksploatacji.

Jeśli już mowa o kosztach to najtaniej wychodzi gaz, ale przynajmniej teoretycznie nie wolno wjeżdżać do garaży podziemnych.
Najdrożej sama Pb, bo tu spalanie większe.
(http://www.autocentrum.pl/spalanie/ford/mondeo/iv/) - tu jest raport.
Osobiście jestem w trakcie przesiadki z Pb na ON.
Na LPG jeździłem kiedyś trochę i wkurzające były częste tankowania i rezygnacja z pełnowymiarowego zapasu, bez którego boję się jeździć.

Pucek_TM
23-11-2013, 17:15
Osobiście jeżeli chodzi o oszczędność i koszty ewentualnych napraw polecił bym PB+LPG. mozna powiedzieć ze w silniku benzynowym w porównaniu do diessla jedyne drogiego co może się zepsuć to jest sam silnik.

rustin
23-11-2013, 18:01
Co komu pasuje, mi nie przeszkadza tankowanie co 350-400km. a za cenę wtrysków w dieslu kupię cały silnik na wymianę.

Pucek_TM
23-11-2013, 18:51
Co komu pasuje, mi nie przeszkadza tankowanie co 350-400km. a za cenę wtrysków w dieslu kupię cały silnik na wymianę.

No i do tego taniej jeździsz. Prawie o połowe.

Fred.X
23-11-2013, 19:50
zapytaj tych , co sie napalili na klekota , a potem sie szybko przprosili z Pb + LPG :popcorn:

jarowoo
23-11-2013, 19:54
Co komu pasuje, mi nie przeszkadza tankowanie co 350-400km. a za cenę wtrysków w dieslu kupię cały silnik na wymianę.

Posiadam PB/LPG, koszt wymiany kompletu sprzęgła i dwumasy to około 2500 zł, w dieslu taniej wychodzi, założenie gazu drugie 2500.
Mi jedynie brakuje tego momentu co jest w dieslu.
Teraz chyba kupię diesla:skromny:.

Fred.X
23-11-2013, 19:56
Co komu pasuje, mi nie przeszkadza tankowanie co 350-400km. a za cenę wtrysków w dieslu kupię cały silnik na wymianę.

Posiadam PB/LPG, koszt wymiany kompletu sprzęgła i dwumasy to około 2500 zł, w dieslu taniej wychodzi, założenie gazu drugie 2500.
Mi jedynie brakuje tego momentu co jest w dieslu.
Teraz chyba kupię diesla:skromny:.jak w benie wymieniałes dwumasę to w dieslu wymienisz ją 3 razy częściej ;)

Pucek_TM
23-11-2013, 19:58
Gaz się zwróci tym, że ELpiDŻi jest o połowe tańsze, poza tym takie diessel w zimę może łyknąć i z 10l w miescie. A gazu 20 litrów mondeo 2.0 nie spali.
Mondeo mk3 tdci 130 w trakcie normalnej jazdy ( nie na emeryta) w mieście wyjdzie 7-8, a 2.0 gaz 12-14.

jarowoo
23-11-2013, 20:02
Co komu pasuje, mi nie przeszkadza tankowanie co 350-400km. a za cenę wtrysków w dieslu kupię cały silnik na wymianę.

Posiadam PB/LPG, koszt wymiany kompletu sprzęgła i dwumasy to około 2500 zł, w dieslu taniej wychodzi, założenie gazu drugie 2500.
Mi jedynie brakuje tego momentu co jest w dieslu.
Teraz chyba kupię diesla:skromny:.jak w benie wymieniałes dwumasę to w dieslu wymienisz ją 3 razy częściej ;)

Coś w tym jest, zmieniłem przy przebiegu 175 tyś i tak naprawdę to poza tym ze nie mogłem wrzucić biegu to nie było innych objawów.
Spalanie w Warszawie nigdy nie przekroczyłem 15 litrów i niech tak zostanie:hehe:, pewnie gdybym miał lepsze wtryski byłoby mniejsze.

Przyznam się ze nad tym autkiem bym się zastanawiał:

http://tablica.pl/oferta/ford-mondeo-2-0-tdci-07r-okazja-super-stan-2007-CID5-ID4dK8f.html#e726f8bf9b

wodzu
23-11-2013, 20:12
Ja miałem MKII 1.8TD i niestety od tego momentu zaden diesel. Teraz MKIII 1.8< 110KM i 160tyś nakulane bez większych przygód.Pompa paliwa za 450zł wymieniona,Katalizator za 280zł (oczywiście zamienniki ale nowe).Spalanie od 8,5-11,5 l na łańcuszku i jest baja. Jak pytam w salonie Ford to mówią jednym głosem "nie robisz w roku 50-100tyś to odpuść sobie diesla) Następne MKIV benzyna!!!

gnieciuch
23-11-2013, 20:43
:)
nie kupiłbym używanego Forda w DIESLU, nawet od brata :) - proponował ale i tak kupiłem V-ke
nie stać mnie na używanego diesla :)
może tak powiem :
moje poprzednie auto - 1,8 + LPG = 26 zł / 100 km, brat ma 2.0 diesla i przy jeździe że mnie trafiało zszedł na 6 litrów = ok 35 zł /100 km
ja nie żałowałem on oszczędzał = wymiana koła i sprzęgła i 1 wtrysku - koszt 13 tyś (na szczęście poszło z ubezpieczenia - samochód miał 130 tyś przebiegu kupił w salonie) nikt mnie nie namówi na Diesla.

inna kwestia to taka że diesle nie kręcą się do 6 tyś obrotów :D

a prawda na koniec jest taka że KAŻDY CHWALI TO CO MA i ważniejsze JAK SIĘ DBA TO SIĘ MA :)

KomBrat
23-11-2013, 20:47
To zależy ile chcesz jeździć autem. Bo jeśli ktoś planuje zrobić 100 tys. to MKIV nawet przy przebiegu 20 tys. rocznie się może opłacać. Wtrysków raz w roku nie robisz.
Co do łańcuszka to przecież w MKIV rozrząd jest na 200 tys., więc wymieniasz przy zakupie używanego auta i potem już wymienia go nowy nabywca. :)
W benzynie jest dużo większe spalanie, choć można zamontować gaz i nie będzie tego problemu.

puniu
23-11-2013, 20:48
Do zalet pb z lpg dodam szybkie nagrzewanie i znacznie cichsza prace

gnieciuch
23-11-2013, 21:02
To zależy ile chcesz jeździć autem. Bo jeśli ktoś planuje zrobić 100 tys. to MKIV nawet przy przebiegu 20 tys. rocznie się może opłacać.

robię rocznie ok 120 tyś - 50-60 tyś firmowymi resztę swoim :)
ostatnie przebiegi z mondeo 187 tyś w 2 lata i 7 miesięcy - zaoszczędzone pieniążki ze spalania LPG przeznaczyłem na mój nowy nabytek - uzbierało się na to co w opisie :)

Pucek_TM
23-11-2013, 21:28
Nie wierzę że pieniądze z paliwa wrzuciłeś do skarbonki i na auto uzbierałeś ;] jak ja miałem mondeo z gazem i jeździło się taniej to jeżdziłem 2 razy więcej i na to samo mi wyszło :) Potem na diessla się przesiadłem no i w mieście troche drożej wychodziło..
Jedyny plus to taki, że wakacje wycieczka do holandii plus jazda po holandii w sumie 4tys. km na 3 pełnych bakach i ostatnia dolewka w polsce za 150zł

gnieciuch
23-11-2013, 21:54
trochę się uzbierało, trochę się odłożyło a jeździło się tyle ile się musiało :)

Michal87
23-11-2013, 21:55
No i jeszcze ciekawe jakie sugestie od tych co nie są zwolennikami lpg, a też mieli dylemat czy Pb czy ON (ropniak niekoniecznie Forda)? LPG wiadomo... praktycznie zawsze wygra :)

hefi
23-11-2013, 22:28
Jest taki temat w pogaduchach, święta wojna czy jakoś tak. Można się spierać do woli. Zapraszam

Rob^
23-11-2013, 22:32
Wszystkie różnice zostały dość dokładnie opisane w TYM (http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/54654-Gadki-%C5%9Awi%C4%99ta-wojna-PB-v-ON-v-LPG-)) wątku ;)
Jak przeczytasz cały będziesz mega ekspertem ;)

Robert68
24-11-2013, 09:04
Jak pytam w salonie Ford to mówią jednym głosem "nie robisz w roku 50-100tyś to odpuść sobie diesla

Zmień salon bo ten Cię oszukuje ;)

Fred.X
24-11-2013, 09:24
Jak pytam w salonie Ford to mówią jednym głosem "nie robisz w roku 50-100tyś to odpuść sobie diesla

Zmień salon bo ten Cię oszukuje ;)
zakładając Wasz tok myslenia , to im więcej km w roku , to tym bardziej opłaca sie kupic Pb i załozyć LPG :skromny:

Pucek_TM
24-11-2013, 09:33
Im wiecej km się robi to trzeba diessla. Ale tutaj pewnie chodzi o wytrzymałość silnika. Benzyna która podchodzi pod 300km i jeszcze jak jeździła z LPG jest już w kiepskim stanie. I tu jest chyba główny minus.

hefi
24-11-2013, 09:38
napisal wlascicil 1,5 dci

---------- Post added at 08:38 ---------- Previous post was at 08:36 ----------


Zmień salon bo ten Cię oszukuje

popatrz ile kosztuje dizel a ile pb, policz spalanie na 100km, zrob amortyzacje, przeglady i jak wrocisz to powiedz od jakiego przebiegu jednak oplaca sie kupic dizla

ja policzylem dla nowego mk4 200 konnego tit

Fred.X
24-11-2013, 09:42
Im wiecej km się robi to trzeba diessla. Ale tutaj pewnie chodzi o wytrzymałość silnika. Benzyna która podchodzi pod 300km i jeszcze jak jeździła z LPG jest już w kiepskim stanie. I tu jest chyba główny minus.
:)):)):)):)):)):)) dobra bena z dobrze założoną instalką lpg więcej zrobi niż te Wasze nowoczesne diesle kolego :skromny:

Pucek_TM
24-11-2013, 10:06
Mówimy tu o autach nowszych niż mk2 czy mk1. W diesslu mk3 szybko rozleci się osprzęt a w TDDI to rzadko natomiast w mk3 benzynie sam silnik 300tys. nie wytrzyma, żeby ładnie chodził i żeby przy każdym tankowaniu nie dolewać 4l oleju.
Więc nie wiem co gadacie. Macie silniki które konstrukcją pamiętają jeszcze sierke i się dziwicie że super wytrzymałe. W mk3 niestety benyzny już takie nie są i gazu też tak bardzo nie lubią te silniki.
Ostatnio wymieniałem silnik w mondeo mk3 1.8 polski salon 360tys. silnik nieopłacalny do naprawy, a od 100tys. był już dolewany olej.

---------- Post added at 10:06 ---------- Previous post was at 10:01 ----------

Mimo iż w mk3 1.8 i 2.0 bena ma łańcuch to ten silnik jest dużo bardziej wadliwy niż w mk1 czy mk2. Zobaczcie na allegro ile jest mk3 (1.8 2.0) z uszkodzonymi silnikami, a znajdźcie mi chociaż jedno albo dwa takie mondeo mk1/mk2

Fred.X
24-11-2013, 10:07
Mówimy tu o autach nowszych niż mk2 czy mk1. W diesslu mk3 szybko rozleci się osprzęt a w TDDI to rzadko natomiast w mk3 benzynie sam silnik 300tys. nie wytrzyma, żeby ładnie chodził i żeby przy każdym tankowaniu nie dolewać 4l oleju.
Więc nie wiem co gadacie. Macie silniki które konstrukcją pamiętają jeszcze sierke i się dziwicie że super wytrzymałe. W mk3 niestety benyzny już takie nie są i gazu też tak bardzo nie lubią te silniki.
Ostatnio wymieniałem silnik w mondeo mk3 1.8 polski salon 360tys. silnik nieopłacalny do naprawy, a od 100tys. był już dolewany olej.

---------- Post added at 10:06 ---------- Previous post was at 10:01 ----------

Mimo iż w mk3 1.8 i 2.0 bena ma łańcuch to ten silnik jest dużo bardziej wadliwy niż w mk1 czy mk2. Zobaczcie na allegro ile jest mk3 (1.8 2.0) z uszkodzonymi silnikami, a znajdźcie mi chociaż jedno albo dwa takie mondeo mk1/mk2to zobacz ile w tym czasie padło tdci :skromny:

Pucek_TM
24-11-2013, 10:19
TDCI ale chyba osprzętu bo silnik sam w sobie rzadko leci. Zobacz nawet na mobile.de ile jest TDCI/TDDI z przebiegiem bliskim 500tys. I to sprawnych. Benzyna tylne nigdy nie dojedzie. Nawet w mk2 byłby to już klekoczący rupieć. A dla mk2/mk1 TD taki przebieg to nic trudnego.
Mówimy tutaj o mondeo mk3. Gdzie dla benzyny przebieg 300tys+ to już problem, a diessel pomimo napraw wtrysków czy dwumasy jeździ i ma się dobrze.
Na mobile dla mk3 diessla 300tys to norma, bo w polsce są cofane.
Nigdy nie było żeby benzyna zrobiła więcej km od diessla. Mówimy tu o samym silniku nie osprzęcie. Poza tym dwumasa i wtryski jak sie dba to wytrzymają 200tys.
A ja miałem mondeo mk3 2.0 benzyne w którym mimo przebiegu 190tys. już był wymieniany silnik.
Mój sąsiad ma betoniarnie i używa mk3 TDDI jako woła do przyczepy dwuosiowej, kupił go z 8lat temu. Przyczepkę więcznie targał, o auto nie dbał, wizualnie rupieć nie z tej ziemi. Przez ten czas wymienił tylko dwumase, a silnik dopiero przy 450tys.km zaczął kopcić i brac olej. Ale zrobił remont i jeździ dalej.

---------- Post added at 10:19 ---------- Previous post was at 10:15 ----------

A benzyna w mk3 naprawdę gazu nie lubi.

Fred.X
24-11-2013, 10:26
sprzedawałem kolego mk1 , przebieg 330 tys km,nalot na lpg około 200 tys , kompresja na wszystkich cylindrach 12,5 atm, a branie oleju to loteria w pb, jedne biorą inne nie , nawet auto nowe z salonu potrafi chlupnąć , to nie reguła :skromny:

---------- Post added at 10:25 ---------- Previous post was at 10:24 ----------

aktualnie 223 tys w mk2 , na lpg ponad 100 tys i silnik ma się świetnie ,zalany 5w30 , dolewam do 0,5 l co 15 tys , więc wg normy producenta ;)

---------- Post added at 10:26 ---------- Previous post was at 10:25 ----------

w mk1 wcale nie musiałem dolewac :skromny:

Pucek_TM
24-11-2013, 10:28
Zawory i tak pewnie klekoczą bo sam miałem mk2 z gazem i mój brat mk1 i tam lubią zawory klekotać szczególnie jak się na gazie jeździ.
Może nie jak w diesslu ale trochę na bank

Fred.X
24-11-2013, 10:30
Zawory i tak pewnie klekoczą bo sam miałem mk2 z gazem i mój brat mk1 i tam lubią zawory klekotać szczególnie jak się na gazie jeździ.
Może nie jak w diesslu ale trochę na bank
:)):)):)):)):)) dobry jesteś :)):)) leżę :zakrecony:

Pucek_TM
24-11-2013, 10:30
Miałem focus mk1 z przebiegiem 80tys.km i dopiero tutaj zobaczyłem jak ten silnik naprawdę powinien pracować.

Fred.X
24-11-2013, 10:31
jak miał partacza co nie umiał ustawić lpg to mu wypalił gniazda :skromny:

westblack
24-11-2013, 10:31
znajdźcie mi chociaż jedno albo dwa takie mondeo mk1/mk2
Nie ma ...






... bo je już dawno ruda wszamała ;)

Pucek_TM
24-11-2013, 10:31
Zawory i tak pewnie klekoczą bo sam miałem mk2 z gazem i mój brat mk1 i tam lubią zawory klekotać szczególnie jak się na gazie jeździ.
Może nie jak w diesslu ale trochę na bank
:)):)):)):)):)) dobry jesteś :)):)) leżę :zakrecony:
Takie gadanie... Zawsze diessel był bardziej wytrzymały niż benzyna i chyba do dzisiaj jest tak, ze diessla się kupuje jak się dużo jeździ.

Fred.X
24-11-2013, 10:32
znajdźcie mi chociaż jedno albo dwa takie mondeo mk1/mk2
Nie ma ...






... bo je już dawno ruda wszamała ;)
lepiej sprawdź nadkola z przodu ;)

Pucek_TM
24-11-2013, 10:32
znajdźcie mi chociaż jedno albo dwa takie mondeo mk1/mk2
Nie ma ...






... bo je już dawno ruda wszamała ;)

Też prawda :)

Fred.X
24-11-2013, 10:33
Zawory i tak pewnie klekoczą bo sam miałem mk2 z gazem i mój brat mk1 i tam lubią zawory klekotać szczególnie jak się na gazie jeździ.
Może nie jak w diesslu ale trochę na bank
:)):)):)):)):)) dobry jesteś :)):)) leżę :zakrecony:
Takie gadanie... Zawsze diessel był bardziej wytrzymały niż benzyna i chyba do dzisiaj jest tak, ze diessla się kupuje jak się dużo jeździ.
chyba tak było :skromny:

Pucek_TM
24-11-2013, 10:34
znajdźcie mi chociaż jedno albo dwa takie mondeo mk1/mk2
Nie ma ...






... bo je już dawno ruda wszamała ;)
lepiej sprawdź nadkola z przodu ;)
Z przodu tą są błotniki. Więc nie trzeba spawać. Tylko wymiana jak coś.

---------- Post added at 10:34 ---------- Previous post was at 10:33 ----------





Zawory i tak pewnie klekoczą bo sam miałem mk2 z gazem i mój brat mk1 i tam lubią zawory klekotać szczególnie jak się na gazie jeździ.
Może nie jak w diesslu ale trochę na bank
:)):)):)):)):)) dobry jesteś :)):)) leżę :zakrecony:
Takie gadanie... Zawsze diessel był bardziej wytrzymały niż benzyna i chyba do dzisiaj jest tak, ze diessla się kupuje jak się dużo jeździ.
chyba tak było :skromny:
Jest tak nadal. Jakby benzyny z lpg były takie super wytrzymałe. TO wszystkie ciężarówki i busy były by PB+LPG i taka jest prawda. A nowe duże autka też się psują. Do dużych tras nadal kupuje sie diessle

Fred.X
24-11-2013, 10:34
niech kupi TDCi , potem wspólnymi siłami z działem diesel go wyremontuje potrajając jego wartość :hehe:

westblack
24-11-2013, 10:35
znajdźcie mi chociaż jedno albo dwa takie mondeo mk1/mk2
Nie ma ...






... bo je już dawno ruda wszamała ;)
lepiej sprawdź nadkola z przodu ;)

W zeszłym roku były jeszcze na miejscu :)

Fred.X
24-11-2013, 10:35
nic nie kumasz i nie wiesz co to chłyty małketingoqwe producentów silników :skromny:

Pucek_TM
24-11-2013, 10:37
niech kupi TDCi , potem wspólnymi siłami z działem diesel go wyremontuje potrajając jego wartość :hehe:

Jak kupi nowe z salonu, to 200tys. zrobi bez poważniejszej naprawy.
Mówiąc kupuje się z myślą o długich trasach mam na myśli nowe auto a nie już zajeżdżone z cofnietym przebiegiem.

Fred.X
24-11-2013, 10:38
niech kupi TDCi , potem wspólnymi siłami z działem diesel go wyremontuje potrajając jego wartość :hehe:

Jak kupi nowe z salonu, to 200tys. zrobi bez poważniejszej naprawy.
Mówiąc kupuje się z myślą o długich trasach mam na myśli nowe auto a nie już zajeżdżone z cofnietym przebiegiem.
a przeczytałeś chociaż 1 post ?? :hmm:

Pucek_TM
24-11-2013, 10:38
Poza tym ja miałem TDCI zrobiłem 60tys. i jedyne co wymieniłem to rolki :) A auto już miało swój przebieg.
Jakby całe życie chciał jeździ mk2/mk1 to niedługo zaczęlibyśmy jeść banany.

Fred.X
24-11-2013, 10:39
"Chodzi mi o poradę przy konkretnym aucie: Mondeo / MKIII 2004-2006r / 115-130KM / Kombi "

Pucek_TM
24-11-2013, 10:40
niech kupi TDCi , potem wspólnymi siłami z działem diesel go wyremontuje potrajając jego wartość :hehe:

Jak kupi nowe z salonu, to 200tys. zrobi bez poważniejszej naprawy.
Mówiąc kupuje się z myślą o długich trasach mam na myśli nowe auto a nie już zajeżdżone z cofnietym przebiegiem.
a przeczytałeś chociaż 1 post ?? :hmm:
Tak. Ale ja mówię jaką ma ktoś myśl kupując nowe auto. Bo zaczeło się od tego że komuś w salonie odradzili benzyny do małych przebiegów.
Bo do jazdy w mieście pb+lpg jest z paru powodów. 1. w miescie nie nastukasz kilometrów. 2. Diessel w mieście swoje spali. 3.Można zaoszczędzić.

Fred.X
24-11-2013, 10:43
niech kupi TDCi , potem wspólnymi siłami z działem diesel go wyremontuje potrajając jego wartość :hehe:

Jak kupi nowe z salonu, to 200tys. zrobi bez poważniejszej naprawy.
Mówiąc kupuje się z myślą o długich trasach mam na myśli nowe auto a nie już zajeżdżone z cofnietym przebiegiem.
a przeczytałeś chociaż 1 post ?? :hmm:
Tak. Ale ja mówię jaką ma ktoś myśl kupując nowe auto. Bo zaczeło się od tego że komuś w salonie odradzili benzyny do małych przebiegów.
Bo do jazdy w mieście pb+lpg jest z paru powodów. 1. w miescie nie nastukasz kilometrów. 2. Diessel w mieście swoje spali. 3.Można zaoszczędzić.
a pb + lpg w trasie nie spada ze spalaniem ??:panna:

---------- Post added at 10:43 ---------- Previous post was at 10:42 ----------

przelicz 5,5 x 5,60 i 10 x 2,50:skromny:

Pucek_TM
24-11-2013, 10:44
"Chodzi mi o poradę przy konkretnym aucie: Mondeo / MKIII 2004-2006r / 115-130KM / Kombi "

No a ja mówię, że benzyna nie wytrzyma tyle co diessel. Kupując diessla i robiąc dobrze układ wtryskowy jak się rozleci po jakimś tam przebiegu mamy problem z głowy na ładne tysiące kilometrów. I wtedy przejedziemy więcej niż kupiona z faktycznym przebiegiem 200tys. benzyna. A silniki te nie są zbyt trwałe na gaz. Więc stąd ten spór. Dokładają jakieś lubryfikacje które i tak nic nie dają.

---------- Post added at 10:44 ---------- Previous post was at 10:43 ----------

W diesslu raz tankujesz a w lpg na tej samej trasie 3-4 razy.

---------- Post added at 10:44 ---------- Previous post was at 10:44 ----------

poza tym to wychodzi różnia 5zł na 100kilometrów.

puniu
24-11-2013, 10:45
Moje mk3 ma 220kkm nalotu z czego blisko 110kkm na gazie
Chcesz posluchac silnika a raczej ciszy spod maski?

a tak se zeswypowalem

Fred.X
24-11-2013, 10:49
"Chodzi mi o poradę przy konkretnym aucie: Mondeo / MKIII 2004-2006r / 115-130KM / Kombi "

No a ja mówię, że benzyna nie wytrzyma tyle co diessel. Kupując diessla i robiąc dobrze układ wtryskowy jak się rozleci po jakimś tam przebiegu mamy problem z głowy na ładne tysiące kilometrów. I wtedy przejedziemy więcej niż kupiona z faktycznym przebiegiem 200tys. benzyna. A silniki te nie są zbyt trwałe na gaz. Więc stąd ten spór. Dokładają jakieś lubryfikacje które i tak nic nie dają.

---------- Post added at 10:44 ---------- Previous post was at 10:43 ----------

W diesslu raz tankujesz a w lpg na tej samej trasie 3-4 razy.

---------- Post added at 10:44 ---------- Previous post was at 10:44 ----------

poza tym to wychodzi różnia 5zł na 100kilometrów.a mocz oddajesz do nocnika czy do butelki ?? jadąc klekotem .... :hehe:

---------- Post added at 10:46 ---------- Previous post was at 10:45 ----------

5 zł na 100 km , na 1000 jest już 50, na 10 tys 500 , :skromny:

---------- Post added at 10:48 ---------- Previous post was at 10:46 ----------

i jeszcze podaj koledze koszt wymiany 4 wtrysków do tdci i pompy wtryskowej :skromny:

---------- Post added at 10:49 ---------- Previous post was at 10:48 ----------

i jeszcze podaj koledze koszt wymiany 4 wtrysków do tdci i pompy wtryskowej :skromny:

puniu
24-11-2013, 10:50
Zbiornik ropy to 300 zeta i chcesz powiedziec ze w miescie zrobisz na tym 1000km
Ja za 300zl 3 razy zatankuje i w najgorszym przypadku zrobie 1050km

a tak se zeswypowalem

Pucek_TM
24-11-2013, 10:52
"Chodzi mi o poradę przy konkretnym aucie: Mondeo / MKIII 2004-2006r / 115-130KM / Kombi "

No a ja mówię, że benzyna nie wytrzyma tyle co diessel. Kupując diessla i robiąc dobrze układ wtryskowy jak się rozleci po jakimś tam przebiegu mamy problem z głowy na ładne tysiące kilometrów. I wtedy przejedziemy więcej niż kupiona z faktycznym przebiegiem 200tys. benzyna. A silniki te nie są zbyt trwałe na gaz. Więc stąd ten spór. Dokładają jakieś lubryfikacje które i tak nic nie dają.

---------- Post added at 10:44 ---------- Previous post was at 10:43 ----------

W diesslu raz tankujesz a w lpg na tej samej trasie 3-4 razy.

---------- Post added at 10:44 ---------- Previous post was at 10:44 ----------

poza tym to wychodzi różnia 5zł na 100kilometrów.a mocz oddajesz do nocnika czy do butelki ?? jadąc klekotem .... :hehe:

---------- Post added at 10:46 ---------- Previous post was at 10:45 ----------

5 zł na 100 km , na 1000 jest już 50, na 10 tys 500 , :skromny:
I tak tych pieniedzy do skarbonki nie włożysz. Poza tym śmieszne, że liczysz takie kwoty. Oszczędność miedzy on a lpg gdzie jest róznica 5-6zł na 100km. Oszczędność się chyba liczy miedzy pb a lpg gdzie można zaoszczędzić.
600KM zrobie bez postoju jak jadę w dłuższą trasę no i nie mam problemów z pęcherzem, a poza tym to denerwuje mnie stanie z kolejce za lpg i tankowanie do pełna bo gaz się długo leje.
Aha i ty co tankowanie się opróżniasz rozumiem?

---------- Post added at 10:51 ---------- Previous post was at 10:50 ----------


Zbiornik ropy to 300 zeta i chcesz powiedziec ze w miescie zrobisz na tym 1000km
Ja za 300zl 3 razy zatankuje i w najgorszym przypadku zrobie 1050km

a tak se zeswypowalem

Chcesz mi powiedzieć że ci mk3 2.0 spali w miescie 10litrów gazu? To chyba go pchasz na zgaszonym.

---------- Post added at 10:52 ---------- Previous post was at 10:51 ----------

I poza tym gadamy o trasie.

Fred.X
24-11-2013, 10:53
"Chodzi mi o poradę przy konkretnym aucie: Mondeo / MKIII 2004-2006r / 115-130KM / Kombi "

No a ja mówię, że benzyna nie wytrzyma tyle co diessel. Kupując diessla i robiąc dobrze układ wtryskowy jak się rozleci po jakimś tam przebiegu mamy problem z głowy na ładne tysiące kilometrów. I wtedy przejedziemy więcej niż kupiona z faktycznym przebiegiem 200tys. benzyna. A silniki te nie są zbyt trwałe na gaz. Więc stąd ten spór. Dokładają jakieś lubryfikacje które i tak nic nie dają.

---------- Post added at 10:44 ---------- Previous post was at 10:43 ----------

W diesslu raz tankujesz a w lpg na tej samej trasie 3-4 razy.

---------- Post added at 10:44 ---------- Previous post was at 10:44 ----------

poza tym to wychodzi różnia 5zł na 100kilometrów.a mocz oddajesz do nocnika czy do butelki ?? jadąc klekotem .... :hehe:

---------- Post added at 10:46 ---------- Previous post was at 10:45 ----------

5 zł na 100 km , na 1000 jest już 50, na 10 tys 500 , :skromny:
I tak tych pieniedzy do skarbonki nie włożysz. Poza tym śmieszne, że liczysz takie kwoty. Oszczędność miedzy on a lpg gdzie jest róznica 5-6zł na 100km. Oszczędność się chyba liczy miedzy pb a lpg gdzie można zaoszczędzić.
600KM zrobie bez postoju jak jadę w dłuższą trasę no i nie mam problemów z pęcherzem, a poza tym to denerwuje mnie stanie z kolejce za lpg i tankowanie do pełna bo gaz się długo leje.
Aha i ty co tankowanie się opróżniasz rozumiem?

---------- Post added at 10:51 ---------- Previous post was at 10:50 ----------


Zbiornik ropy to 300 zeta i chcesz powiedziec ze w miescie zrobisz na tym 1000km
Ja za 300zl 3 razy zatankuje i w najgorszym przypadku zrobie 1050km

a tak se zeswypowalem

Chcesz mi powiedzieć że ci mk3 2.0 spali w miescie 10litrów gazu? To chyba go pchasz na zgaszonym.

---------- Post added at 10:52 ---------- Previous post was at 10:51 ----------

I poza tym gadamy o trasie.nie ja zacząłem liczyć :skromny:

puniu
24-11-2013, 10:54
Nie kolego spala mi 40l na 350km w miescie do 467km w trasie bo taki wynik tez osiagnolem

a tak se zeswypowalem

Pucek_TM
24-11-2013, 10:59
No chyba ty :) Kup mk3 to pogadamy, załóż gaz przejedź 300-400tys. bez wymiany silnika to będzie czego gratulować.
Poza tym z gazem też są wieczne problemy. Mówi o sekwencji a nie o takim z kuchenki.

---------- Post added at 10:59 ---------- Previous post was at 10:57 ----------


Nie kolego spala mi 40l na 350km w miescie do 467km w trasie bo taki wynik tez osiagnolem

a tak se zeswypowalem

A ja w trasie osiągnąłem na baku 1250km.
Ale nie chodzi tu o oszczędność a o to ile taki silnik z gazem w mk3 wytrzyma.

puniu
24-11-2013, 11:00
No chyba ty :) Kup mk3 to pogadamy, załóż gaz przejedź 300-400tys. bez wymiany silnika to będzie czego gratulować.
Poza tym z gazem też są wieczne problemy. Mówi o sekwencji a nie o takim z kuchenki.

Jesli mowisz do mnie to jezdze mk3
Pozatym ja szybciej odloze na drugi silnik z oszczednosci niz ty na komplet wtryskow
Do 300kkm brakuje juz tylko 80 wiec jest szansa

a tak se zeswypowalem

Fred.X
24-11-2013, 11:03
No chyba ty :) Kup mk3 to pogadamy, załóż gaz przejedź 300-400tys. bez wymiany silnika to będzie czego gratulować.
Poza tym z gazem też są wieczne problemy. Mówi o sekwencji a nie o takim z kuchenki.

---------- Post added at 10:59 ---------- Previous post was at 10:57 ----------


Nie kolego spala mi 40l na 350km w miescie do 467km w trasie bo taki wynik tez osiagnolem

a tak se zeswypowalem

A ja w trasie osiągnąłem na baku 1250km.
Ale nie chodzi tu o oszczędność a o to ile taki silnik z gazem w mk3 wytrzyma.mk3 nie kupię z prostej przyczyny, po prostu mi sie nie podoba ;)

---------- Post added at 11:03 ---------- Previous post was at 11:02 ----------



No chyba ty :) Kup mk3 to pogadamy, załóż gaz przejedź 300-400tys. bez wymiany silnika to będzie czego gratulować.
Poza tym z gazem też są wieczne problemy. Mówi o sekwencji a nie o takim z kuchenki.

Jesli mowisz do mnie to jezdze mk3
Pozatym ja szybciej odloze na drugi silnik z oszczednosci niz ty na komplet wtryskow
Do 300kkm brakuje juz tylko 80 wiec jest szansa

a tak se zeswypowalem
:up:

Pucek_TM
24-11-2013, 11:03
No chyba ty :) Kup mk3 to pogadamy, załóż gaz przejedź 300-400tys. bez wymiany silnika to będzie czego gratulować.
Poza tym z gazem też są wieczne problemy. Mówi o sekwencji a nie o takim z kuchenki.

Jesli mowisz do mnie to jezdze mk3
Pozatym ja szybciej odloze na drugi silnik z oszczednosci niz ty na komplet wtryskow
Do 300kkm brakuje juz tylko 80 wiec jest szansa

a tak se zeswypowalem
Nie to nie było do ciebie.
Poza tym regeneracja wtrysków kosztuje tyle co drugi silnik 2.0
A jakby mi paliło 10litrów ropy a tobie 10 litrów gazu to mógłyś powiedzieć, że szybciej odłożysz. Ale oszczędność między ON a LPG aż taka duża nie jest.
W zime gazu spali ci ze 14litrów a ropy 8.
Więc to są znikome kwoty a tego 5 złoty do skarbonki nie włożysz wiec nie wiem po co takie smieszne gadanie.

puniu
24-11-2013, 11:04
Jak pomnozysz wynik z trasy razy 3 zbiorniki to wyjdzie ponad 1400km
Licytujesz sie dalej?

a tak se zeswypowalem

Pucek_TM
24-11-2013, 11:06
No chyba ty :) Kup mk3 to pogadamy, załóż gaz przejedź 300-400tys. bez wymiany silnika to będzie czego gratulować.
Poza tym z gazem też są wieczne problemy. Mówi o sekwencji a nie o takim z kuchenki.

---------- Post added at 10:59 ---------- Previous post was at 10:57 ----------


Nie kolego spala mi 40l na 350km w miescie do 467km w trasie bo taki wynik tez osiagnolem

a tak se zeswypowalem

A ja w trasie osiągnąłem na baku 1250km.
Ale nie chodzi tu o oszczędność a o to ile taki silnik z gazem w mk3 wytrzyma.mk3 nie kupię z prostej przyczyny, po prostu mi sie nie podoba ;)

---------- Post added at 11:03 ---------- Previous post was at 11:02 ----------



No chyba ty :) Kup mk3 to pogadamy, załóż gaz przejedź 300-400tys. bez wymiany silnika to będzie czego gratulować.
Poza tym z gazem też są wieczne problemy. Mówi o sekwencji a nie o takim z kuchenki.

Jesli mowisz do mnie to jezdze mk3
Pozatym ja szybciej odloze na drugi silnik z oszczednosci niz ty na komplet wtryskow
Do 300kkm brakuje juz tylko 80 wiec jest szansa

a tak se zeswypowalem
:up:
Chyba z innej przyczyny nie kupisz mk3. Wiec tak gadasz.

---------- Post added at 11:06 ---------- Previous post was at 11:05 ----------


Jak pomnozysz wynik z trasy razy 3 zbiorniki to wyjdzie ponad 1400km
Licytujesz sie dalej?

a tak se zeswypowalem
No i co to 50zł wrzucisz do skarbony i napiszesz na niej: "na silnik" żałosne. A i tak nie zrobisz 3 takich samych wyników. Bo to zależy od dnia, godziny, trasy, ruchu, itp.
Wiec co za gadanie.

Fred.X
24-11-2013, 11:08
za około miesiąc zobaczysz co kupiłem ;) , na bank nie mk3 , mogę Ci tylko podpowiedzieć Pb i będzie załozone LPg :skromny:

Pucek_TM
24-11-2013, 11:08
Poza tym diessel ile ma lepsze przyspieszenie, A mondeo mk2 2.0 nie ma szans z mk3 TDCI 130

Fred.X
24-11-2013, 11:09
Poza tym diessel ile ma lepsze przyspieszenie, A mondeo mk2 2.0 nie ma szans z mk3 TDCI 130
:)):)):)):)):))
nawet na papierze mają tak samo :)):))
co innego będzie w rzeczywistości

Pucek_TM
24-11-2013, 11:17
Poza tym diessel ile ma lepsze przyspieszenie, A mondeo mk2 2.0 nie ma szans z mk3 TDCI 130
:)):)):)):)):))
nawet na papierze mają tak samo :)):))
co innego będzie w rzeczywistości
Sprawdzałem to wiem ;) jakbym nie sprzedał to bym ci udowodnił.
Pokaż mi mk2 z LPG ktore jadąc na gazie osiąga prędkość 230km/h.

---------- Post added at 11:17 ---------- Previous post was at 11:11 ----------

Benzyne trzeba pałować, żeby szła. A diessla nie.

WojtekMK2
24-11-2013, 11:22
...
Mimo iż w mk3 1.8 i 2.0 bena ma łańcuch to ten silnik jest dużo bardziej wadliwy niż w mk1 czy mk2. Zobaczcie na allegro ile jest mk3 (1.8 2.0) z uszkodzonymi silnikami, a znajdźcie mi chociaż jedno albo dwa takie mondeo mk1/mk2
Cholerka...
Jeszcze 2 tygodnie tak poczytam i zrezygnuję z zamiaru zmiany MK2 na MK3 w tej samej konfiguracji, a sprowadzę sobie stare ładne wyszukane poczciwe MK2.

Pucek_TM
24-11-2013, 11:25
...
Mimo iż w mk3 1.8 i 2.0 bena ma łańcuch to ten silnik jest dużo bardziej wadliwy niż w mk1 czy mk2. Zobaczcie na allegro ile jest mk3 (1.8 2.0) z uszkodzonymi silnikami, a znajdźcie mi chociaż jedno albo dwa takie mondeo mk1/mk2
Cholerka...
Jeszcze 2 tygodnie tak poczytam i zrezygnuję z zamiary zmiany MK2 na MK3 w tej samej konfiguracji, a sprowadzę sobie stare ładne wyszukane poczciwe MK2.
No niestety ale teraz nowe auta się wszystkie psują, a producenci dużo więcej zarabiają na częściach niż na sprzedaży aut.
Ale gdyby człowiek stanął w miejscu i caly czas jeździł mk2 to by nas małpy zjadły.

WojtekMK2
24-11-2013, 11:28
...
dolewam do 0,5 l co 15 tys

Co 15 tys to powinno się olej wymieniać a nie uzupełniać, nie prawdaż?

Pucek_TM
24-11-2013, 11:32
...
dolewam do 0,5 l co 15 tys

Co 15 tys to powinno się olej wymieniać a nie uzupełniać, nie prawdaż?
Prawda. Jeżeli silnik igiełka i nie ma wycieków i nie bierze oleju, to się nie dolewa.
Ja u siebie w mondeo mk3 TDCI nawet raz nie musiałem dolewać, ale po prostu mi go wgl nie ubywało.

---------- Post added at 11:32 ---------- Previous post was at 11:29 ----------

Tak samo jak nie słyszałem, żeby do nowego auta trzeba było olej dolewać. Chyba do syrenki.

WojtekMK2
24-11-2013, 12:01
...
Jakby benzyny z lpg były takie super wytrzymałe. TO wszystkie ciężarówki i busy były by PB+LPG i taka jest prawda. A nowe duże autka też się psują. Do dużych tras nadal kupuje sie diessle
Raczej ze względu na Nm stosuje się dizla, gdzie ten parametr w benzynach jest porównawczo znikomy.

---------- Post added at 12:01 ---------- Previous post was at 11:50 ----------


...

Poza tym z gazem też są wieczne problemy.
...
Oj, tu bym polemizował. Tania instalka owszem zemści się, ale nie na taką skalę kosztów jak wtryski/pompa.
U mnie poprzednik władował najdroższą możliwą wówczas BRC.
Jest fantastyczna, tylko filterek wymieniam i nic, dosłownie nic.

Fred.X
24-11-2013, 12:06
Poza tym diessel ile ma lepsze przyspieszenie, A mondeo mk2 2.0 nie ma szans z mk3 TDCI 130
:)):)):)):)):))
nawet na papierze mają tak samo :)):))
co innego będzie w rzeczywistości
Sprawdzałem to wiem ;) jakbym nie sprzedał to bym ci udowodnił.
Pokaż mi mk2 z LPG ktore jadąc na gazie osiąga prędkość 230km/h.

---------- Post added at 11:17 ---------- Previous post was at 11:11 ----------

Benzyne trzeba pałować, żeby szła. A diessla nie.
i chesz mi powiedziec , ze mk3 TDCi 130 KM poleci 230 km/h :)):)):)):)):))

Rob^
24-11-2013, 12:06
ok .. przekonaliście mnie ... następnym autkiem będzie mój pierwszy w życiu dizel ;)

WojtekMK2
24-11-2013, 12:06
...
mk3 nie kupię z prostej przyczyny, po prostu mi sie nie podoba
...
Mi MK3 bardzo i tu wkraczamy w sferę gustów :)

Fred.X
24-11-2013, 12:06
...
dolewam do 0,5 l co 15 tys

Co 15 tys to powinno się olej wymieniać a nie uzupełniać, nie prawdaż?nie skumałeś , od wymiany do wymiany tyle dolewam :panna:

norbi333
24-11-2013, 12:15
za około miesiąc zobaczysz co kupiłem ;) , na bank nie mk3 , mogę Ci tylko podpowiedzieć Pb i będzie załozone LPg :skromny:
To chwal się co

---------- Post added at 12:15 ---------- Previous post was at 12:12 ----------



Moje główne zmartwienie, za czym się rozglądać:
Czy Diesel
Czy Benzyna
Czy Benzyna + LPG


Jako posiadacz auta zasilanego Pb i ON. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest Pb ,a najlepszym jakaś v-ka i Pb lub Pb + LPG

WojtekMK2
24-11-2013, 12:15
...
dolewam do 0,5 l co 15 tys

Co 15 tys to powinno się olej wymieniać a nie uzupełniać, nie prawdaż?nie skumałeś , od wymiany do wymiany tyle dolewam :panna:
Tak skumałem jak przeczytałem a tak przeczytałem jak napisałeś :)
"co" jest tutaj istotne, powinno być "na" :)
Oj tam, drobiazg.

Fred.X
24-11-2013, 12:16
za około miesiąc zobaczysz co kupiłem ;) , na bank nie mk3 , mogę Ci tylko podpowiedzieć Pb i będzie załozone LPg :skromny:
To chwal się co

---------- Post added at 12:15 ---------- Previous post was at 12:12 ----------


fszystko w swoim czasie :hehe:

norbi333
24-11-2013, 12:20
za około miesiąc zobaczysz co kupiłem ;) , na bank nie mk3 , mogę Ci tylko podpowiedzieć Pb i będzie załozone LPg :skromny:
To chwal się co

---------- Post added at 12:15 ---------- Previous post was at 12:12 ----------


fszystko w swoim czasie :hehe:
Znowu jakiś pełgot lub amerykaniec :hehe:

Fred.X
24-11-2013, 12:22
za około miesiąc zobaczysz co kupiłem ;) , na bank nie mk3 , mogę Ci tylko podpowiedzieć Pb i będzie załozone LPg :skromny:
To chwal się co

---------- Post added at 12:15 ---------- Previous post was at 12:12 ----------


fszystko w swoim czasie :hehe:
Znowu jakiś pełgot lub amerykaniec :hehe::nono: już stoi :hmm:

norbi333
24-11-2013, 12:24
za około miesiąc zobaczysz co kupiłem ;) , na bank nie mk3 , mogę Ci tylko podpowiedzieć Pb i będzie załozone LPg :skromny:
To chwal się co

---------- Post added at 12:15 ---------- Previous post was at 12:12 ----------


fszystko w swoim czasie :hehe:
Znowu jakiś pełgot lub amerykaniec :hehe::nono: już stoi :hmm:

To dawaj co:hmm:

WojtekMK2
24-11-2013, 12:34
A jeszcze chciałbym swoje zdanie w temacie wtrącić, mogę? Ok thx.
A więc moja "flota" od wielu lat to benzyny, prawie wszystkie z LPG i tylko raz poczciwy dizel bez dodmuchu.
Myślę że Pb/LPG to dla takich ludzi jak ja. Styl jazdy spokojny, nie stawiam wysokich wymagań dynamicznych, nie potrzebuję "zamykać zegara" ani nic nikomu udowadniać.
Mam obecnie S211- 3,2 V6, Pb/LPG tam jest moc, dynamika i stado koni pod maską, ale co mi z tego... nie korzystam z tych możliwości, no ale do Kościoła jest.
.
Porównując koszty przejazdu (Diesel - dla poprawności, Rudolf konstruktor)
dizla i LPG np na 1000km i przyjmijmy że są bardzo podobne, to awaria typu wtryski/pompa wyssa z budżetu sporo złotówek i na pewno przez przejechane tysiące km nie usprawiedliwimy sumienia oszczędnościami, bo ich po prostu nie ma.

W przypadku poważnej awarii instalki LPG, przyjmując koszt podobny jak wtryski/pompa w dizlu, możemy spokojnie zlecić założenie całkowicie nowej instalacji i mówić że to z oszczędności jakie LPG nam dało.
Nawet jeśli silnik wymagałby wymiany, to nadal z oszczędności jakie wykazał.

Pucek_TM
24-11-2013, 12:40
Poza tym diessel ile ma lepsze przyspieszenie, A mondeo mk2 2.0 nie ma szans z mk3 TDCI 130
:)):)):)):)):))
nawet na papierze mają tak samo :)):))
co innego będzie w rzeczywistości
Sprawdzałem to wiem ;) jakbym nie sprzedał to bym ci udowodnił.
Pokaż mi mk2 z LPG ktore jadąc na gazie osiąga prędkość 230km/h.

---------- Post added at 11:17 ---------- Previous post was at 11:11 ----------

Benzyne trzeba pałować, żeby szła. A diessla nie.
i chesz mi powiedziec , ze mk3 TDCi 130 KM poleci 230 km/h :)):)):)):)):))

Kup mk3, nie wiem pozycz od kogoś, zobacz filmik to może zobaczysz :):):)

Fred.X
24-11-2013, 12:43
Poza tym diessel ile ma lepsze przyspieszenie, A mondeo mk2 2.0 nie ma szans z mk3 TDCI 130
:)):)):)):)):))
nawet na papierze mają tak samo :)):))
co innego będzie w rzeczywistości
Sprawdzałem to wiem ;) jakbym nie sprzedał to bym ci udowodnił.
Pokaż mi mk2 z LPG ktore jadąc na gazie osiąga prędkość 230km/h.

---------- Post added at 11:17 ---------- Previous post was at 11:11 ----------

Benzyne trzeba pałować, żeby szła. A diessla nie.
i chesz mi powiedziec , ze mk3 TDCi 130 KM poleci 230 km/h :)):)):)):)):))

Kup mk3, nie wiem pozycz od kogoś, zobacz filmik to może zobaczysz :):):)
:)):)):)):)):)):)):)):)) to powiedz po co robić ST220

---------- Post added at 12:43 ---------- Previous post was at 12:41 ----------

jak 130 szkapowy turbodramat jedzie prawie tyle samo :)):)):))

wg danych producenta 2.0 TDCi 130 KM , 210 km/h bodajże :skromny:

---------- Post added at 12:43 ---------- Previous post was at 12:43 ----------

mój 207 km/h , faktycznie różnica :)):)) , tylko , ze mój to wolnossący przeżytek :)):))

Pucek_TM
24-11-2013, 12:47
A takie pytanie mam. Spotkał się ktoś kiedyś na żywo, albo zna jakiegoś posiadacza co ma u siebie w aucie takie coś?
http://allegro.pl/instalacja-hho-wodor-do-silnikow-benzyna-on-lpg-i3735172916.html
Prawda z tym co piszą czy raczej ściema.

---------- Post added at 12:46 ---------- Previous post was at 12:45 ----------







Poza tym diessel ile ma lepsze przyspieszenie, A mondeo mk2 2.0 nie ma szans z mk3 TDCI 130
:)):)):)):)):))
nawet na papierze mają tak samo :)):))
co innego będzie w rzeczywistości
Sprawdzałem to wiem ;) jakbym nie sprzedał to bym ci udowodnił.
Pokaż mi mk2 z LPG ktore jadąc na gazie osiąga prędkość 230km/h.

---------- Post added at 11:17 ---------- Previous post was at 11:11 ----------

Benzyne trzeba pałować, żeby szła. A diessla nie.
i chesz mi powiedziec , ze mk3 TDCi 130 KM poleci 230 km/h :)):)):)):)):))

Kup mk3, nie wiem pozycz od kogoś, zobacz filmik to może zobaczysz :):):)
:)):)):)):)):)):)):)):)) to powiedz po co robić ST220

---------- Post added at 12:43 ---------- Previous post was at 12:41 ----------

jak 130 szkapowy turbodramat jedzie prawie tyle samo :)):)):))

wg danych producenta 2.0 TDCi 130 KM , 210 km/h bodajże :skromny:

---------- Post added at 12:43 ---------- Previous post was at 12:43 ----------

mój 207 km/h , faktycznie różnica :)):)) , tylko , ze mój to wolnossący przeżytek :)):))
To popatrz filmiki.Z reszta sam miałem to wiem. DO tego ile mondeo mk3 jest cięższe. Jakby taki silnik był w mk2 to to by była rakieta. St220 z tego co widziałem 250 pójdzie.

---------- Post added at 12:47 ---------- Previous post was at 12:46 ----------

No i u ciebie ile kucy już poszło :):)

---------- Post added at 12:47 ---------- Previous post was at 12:47 ----------

Poza tym na gazie nawet tyle nie poleci.

Fred.X
24-11-2013, 12:49
ile jest cięższe :hmm: ja mam w dowodzie 1480 kg :hmm:

---------- Post added at 12:48 ---------- Previous post was at 12:48 ----------

230 kolego to wynik dla 2.2 TDCi a nie dla 2.0 :skromny:

---------- Post added at 12:49 ---------- Previous post was at 12:48 ----------

na gazie 205 :hehe:

Pucek_TM
24-11-2013, 12:50
Widocznie za bardzo liczniki w autach oszukują... :)
Ale mk2 2.0pb wypi***oli :D:D

Robert68
24-11-2013, 13:03
popatrz ile kosztuje dizel a ile pb

Za moje Titanium X z tym przebiegiem musiał bym w Pb zapłacić przynajmniej o 1500 € więcej.


policz spalanie na 100km

Średnie spalanie na dzień dzisiejszy 7,5 l/100km (trasa + miasto + klima). Dotychczas jeździłem 2.0 Pb spalanie miasto - 12,5 - 13,5l/100km, trasa - 8l/100km. średnio 10,5l/100km. Oszczędność 3l/100km, obecnie mam przejechane 7500km to daje 225l oszczędności x 5,5zł/l = 1237,5zł. Przegląd w ASO Diesla: 490 + 99klima + 80 zł filtr pyłkowy = 669zł. Koszt założenia dobrej instalacji LPG = 3000zł. Tankowanie LPG - 652zł. taniej od ON.


jak wrocisz to powiedz

Na tą chwilę 6300zł.(zakup) + 4237,5zł.(paliwo+instalacja LPG) - 669zł(przegląd) - 652zł.(różnica LPG - ON). = 9216,5zł. do przodu na Dieslu.

KomBrat
24-11-2013, 14:24
Nie potrafię zrozumieć logiki że jak ktoś rocznie robi 100 tys. km to wtedy diesel lepszy od lpg - no chyba że ktoś kupuje samochód żeby zrobić nim przez cały czas eksploatacji 50 tys. km.
Kupując używane MK3/(w moim przypadku MK4) z przebiegiem 150-200tys. i planując zrobić w czasie swojej eksploatacji drugie tyle, wydaje się jednak logiczny zakup diesla.
Faktycznie LPG jest tańsze, ale instalacja też nie jest za darmo, a do tego przy takich przebiegach z LPG może się pojawić ryzyko zarżnięcia silnika.
W dieslu trzeba za to liczyć się z wymianą/naprawą wtrysków. Koszt jest ale czy w ogólnym rozrachunku wart rezygnacji z pełnowymiarowego kola zapasowego lub miejsca w bagażniku?
Poza tym LPG zużywa również nieco beny no i choć na wyrost, jest dużo miejsc w które z LPG nie wolno Ci wjeżdżać (przepisy wewnętrzne, bo prawo tego nie zakazuje (http://wyborcza.pl/1,91464,6524212,Czy_autom_z_LPG_wolno_parkowac_pod _ziemia_.html)).
Aktualnie przesiadam się z benzyny na diesla i będę mógł coś powiedzieć jak zrobię nim 100 tys. :)

Kiedyś miałem okazję swoją benzynką jechać z kuzynem który miał LPG do Chorwacji. Przyznam że dało się dojechać bez konieczności używania przez niego benzyny, ale naszukać się musieliśmy no i strata czasu, bo ja tankowałem bene co trzecie jego tankowanie, a na jedno tankowanie trzeba liczyć przynajmniej 15-20 minut, co zmniejsza średnią prędkość jazdy. LPG nie jest tak popularny za granicą jak u nas.

puniu
24-11-2013, 14:42
Kilku minutowa przerwa co 4 h jazdy raczej do czestych i długich nie nalezy. Przy hatchback'u bagaznik i tak jest wystarczajacy zeby na wakacje zabrac wszystko co jest potrzebne



a tak se zeswypowalem

Robert68
24-11-2013, 15:11
Kilku minutowa przerwa co 4 h jazdy raczej do czestych i długich nie nalezy

W Polsce nie ale poza naszymi granicami to może być problem.


Przy hatchback'u bagaznik i tak jest wystarczajacy zeby na wakacje zabrac wszystko co jest potrzebne

To zależy od ilości osób na pokładzie i ich potrzeb na "wczasach", czasami może być mało ')

Pucek_TM
24-11-2013, 15:24
Jesli mowisz do mnie to jezdze mk3
Pozatym ja szybciej odloze na drugi silnik z oszczednosci niz ty na komplet wtryskow
Do 300kkm brakuje juz tylko 80 wiec jest szansa

a tak se zeswypowalem
Po pierwsze to mk3 w podobnym wyposażeniu w benzynie jest droższe od diessla. Do tego instalacja odpowiednia do tego silnika (chociaż żadna się nie nadaje tak na prawdę) 3tys.
A ty mi mówisz, że jak je będę jeździł diesslem to ty szybciej z tych smiesznych groszy co taniej pojedziesz zaoszczędzisz na nowy silnik niż ja na wtryski.
Ale zauważ ile ciebie drożej auto wyniesie. A ja mogę odłożyć pieniądze które zaoszczędziłem kupując diessla na nowe wtryski.
I jak założe nowe wtryski i bede dbał o układ paliwowy to spokojnie dojadę do 400tys.km (licząc że kupujemy auto z przebiegami po około 200tys.) A twoje PB+LPG przy 400tys. dawno będzie miało nowy silnik. A mój będzie jeszcze ładnie pracował. Dwumasy nie liczę, bo przecież w benzynie też jest i to droższa. A do diessla można wrzucić sztywne koło. Nie wiem czy taki set jest do benzyny.
Oszczędności to można liczyć wybierając między PB a PB+LPG a nie LPG a ON.
A skoro ty masz mk3 przed liftem a temat był o polifcie, to ja kupuje z tego samego rocznika TDDI i bez droższych napraw przejadę dużo wiecej KM na tym silniku niż ty na swoim. Dlatego diessla kupuje się jak się robi rocznie ponad 50tys.km

puniu
24-11-2013, 15:41
Jak kupowalem mk3 to rynek wygladal inaczej i benzyna byla tansza w zakupie (nadal tak jest w przypadku nowych aut)
Instalacja kosztowala mnie 2300zl wiec po uwzglednieniu tych kosztow to bylo ciagle taniej niz za diesla
Dzis poniewaz rynek zasypany jest autami poflotowymi jest zdecydowanie wiecej diesli niz benzyn co odbija sie cena benzyny (jest jeszcze kwestia znacznie mniejszych przebiegow).
Zalozyles pewne wartosci i zakladasz ze racja jest po twojej stronie. Niech partia da ci by twoj diesel wytrzymal te 400kkm bez naprawy glownej czy wymiany turbo

A tak realnie to pokaz mi jakies statystyki z ktorych wyraznie bedzie widac ze twoj diesel jezdzi taniej niz moje lpg

a tak se zeswypowalem

Robert68
24-11-2013, 15:57
A tak realnie to pokaz mi jakies statystyki z ktorych wyraznie bedzie widac ze twoj diesel jezdzi taniej niz moje lpg

I odwrotnie, proponuje abyś to Ty udowodnił, że jeździsz taniej.

Pucek_TM
24-11-2013, 16:00
To ile to turbo używane kosztuje 500zł? Regeneracja 1000? A przecież w benzynie też się inne rzeczy psują. Jak się na gazie jeździ to kable, świece. Do tego cewka, jakieś wymiany przy gazie, parownik, wtryski, itp. Do tego benzyna na odpalanie.
A mój diessel w mieście palił nie wiecej niż 7l a w trasie jeżdżąc po polsce 5,5l po Niemczech dało rade zejść do 5.
Taniej nie jeździ ale praktycznie podobnie, a różnica raczej nie da znać po protfelu.
Do tego patrząc na obecne ceny aut, to kupując PB montując gaz, a za 2300 można co najwyżej założyć STAG4 na tym <ciach> osprzęcie. A tutaj przydałoby się coś lepszego typu BRC, Landi.
Poza tym w diesslu jadąc do Holandii leje na granicy Niemcy-Polska pod korek i dojeżdżam na miejsce nie wysiadając z Auta. Ewentualnie szybkie rozprostowanie kości plus papieros na parkingu. A w Niemczech nie na każdej stacji jest Gaz, a tankując gaz w DE za Adapter biorą kaucje, po nalaniu (samodzielenie) zwracają i taka to motanina, no chyba, że masz swoje. DO tego gaz długo się tankuje.
I tddi wytrzyma bez remontu silnika 400tys. :)

norbi333
24-11-2013, 16:01
A skoro ty masz mk3 przed liftem a temat był o polifcie, to ja kupuje z tego samego rocznika TDDI i bez droższych napraw przejadę dużo wiecej KM na tym silniku niż ty na swoim. Dlatego diessla kupuje się jak się robi rocznie ponad 50tys.km
A ja sobie kupuję V-kę ,gazuję i jeżdżę w cenie diesla,mam znacznie więcej mocy i znacznie mniej problemów z wyprzedzaniem .Przebieg pewnie zrobię podobny jak diesel:hmm:

Robert68
24-11-2013, 16:05
A ja sobie kupuję V-kę ,gazuję i jeżdżę w cenie diesla

Poczytaj: http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/80044-Spalanie-LPG-wszystkie-silniki


Moje V-6
Po miescie wyszlo 18l. Gazu(noga ciezka)
Trasa 13l. Srednia prędkosc 125
Benzyny... Wole nie wiedziec;-)


MK3 2,5 V6 LPG IV Gen. (świeżo założona)
Średnio 14 (na razie 4 tankowania)


MK III 3.0 V6 ST220
Trasa 11.7
Miasto 14.2

linkgrabber
24-11-2013, 16:06
230 kolego to wynik dla 2.2 TDCi a nie dla 2.0

Potwierdzam, tyle jechałem.

Miałem mk3 tddi, jechalem kilka razy 2.0 tdci i jak dla mnie jeśli któryś 2.0 tyle pójdzie to pewnie dostał jakiś gratis z fabryki



Co do samego tematu robi się wyjątkowo durny a poziom wypowiedzi już w ogóle nie skomentuje. Takich tematow na forum było sporo i zawsze jest to samo.

Do autora tematu:

Jeśli chcesz diesla to kup diesla, z benzyn odpusc sobie 1.8 bo bierze olej.

Przy Twoich przebiegach ja kupilbym diesla, najwiecej o jego awaryjnosci wiedzą oczywiscie ci co jeżdżą gazowniami.

Jak ktoś robi płacz na awaryjność to potem okazuje się, że kupił "okazyjnie" 2005 rok za 7500. Jak dla mnie to nic dziwnego skoro normalni ludzie chcą za te auta dwa razy więcej.

Także jak kupic diesla to najlepiej nie okazyjnie lub od znajomego lub taniej ale liczyć się z ewentualnymi naprawami. Jak dasz sam do warsztatu to wiesz co masz

Jak nie przeszkadza Ci tak jak mi niski zasięg na butli lpg to takie 2.0 czy 2.5 też nie będzie głupie ;)

Najważniejsze żebyś kupił coś zadbanego a nie odwinietego ze słupa czy sprzedawanego krótko przed awarią. Jaki to silnik nie będzie wtedy będziesz zadowolony :skromny:

norbi333
24-11-2013, 16:09
A tak realnie to pokaz mi jakies statystyki z ktorych wyraznie bedzie widac ze twoj diesel jezdzi taniej niz moje lpg

I odwrotnie, proponuje abyś to Ty udowodnił, że jeździsz taniej.
Dla żony klekot pali w mieście 10 l ON ,a OPC paliło 16 PB czyli 10x5,7 zł=57zł, 16+20%=19,2 l LPGx2,70=51,84 zł
Wystarczy?:hmm:

---------- Post added at 16:09 ---------- Previous post was at 16:07 ----------



A ja sobie kupuję V-kę ,gazuję i jeżdżę w cenie diesla

Poczytaj: http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/80044-Spalanie-LPG-wszystkie-silniki
Co mam czytać skoro miałem ST220 na gazie ,więc wiem ile to pali:hmm:

linkgrabber
24-11-2013, 16:10
A skoro ty masz mk3 przed liftem a temat był o polifcie, to ja kupuje z tego samego rocznika TDDI i bez droższych napraw przejadę dużo wiecej KM na tym silniku niż ty na swoim. Dlatego diessla kupuje się jak się robi rocznie ponad 50tys.km
A ja sobie kupuję V-kę ,gazuję i jeżdżę w cenie diesla,mam znacznie więcej mocy i znacznie mniej problemów z wyprzedzaniem .Przebieg pewnie zrobię podobny jak diesel:hmm:

A to 2.8 T pewnie z 10 max spali z gazem nie?


Przy butowaniu jeszcze :skromny:

---------- Post added at 16:10 ---------- Previous post was at 16:09 ----------


Dla żony klekot pali w mieście 10 l ON ,a OPC paliło 16 PB

to żonka chyba ogień na każdym biegu :hehe: mi vectra tyle z przyczepką nie pali :D

Robert68
24-11-2013, 16:11
Wystarczy?

Nie, o Mondeo piszemy. Mnie interesuje mnie OPC.

puniu
24-11-2013, 16:11
A tak realnie to pokaz mi jakies statystyki z ktorych wyraznie bedzie widac ze twoj diesel jezdzi taniej niz moje lpg

I odwrotnie, proponuje abyś to Ty udowodnił, że jeździsz taniej.

widzisz przeciez w stopce ile pali mi gazu ja za to w twojej widze przekroczony zakres ;-)

Robert68
24-11-2013, 16:12
więc wiem ile to pali

Więc ile?

---------- Post added at 16:12 ---------- Previous post was at 16:11 ----------


ja za to w twojej widze przekroczony zakres ;-)

Niestety nic nie widzisz bo dopiero dodałem pierwsze tankowanie

norbi333
24-11-2013, 16:14
A to 2.8 T pewnie z 10 max spali z gazem nie?

Pisałem o Mondeo. Vectra nie miała LPG ,ale kumpel ma OPC z LPG to sprawdzę ile mu pali Insignia również nie posiada




to żonka chyba ogień na każdym biegu :hehe: mi vectra tyle z przyczepką nie pali :D
Po prostu bardzo krótkie odcinki.Zresztą ja tam również poniżej 9 l w mieście nie potrafię zejść :hehe:

---------- Post added at 16:13 ---------- Previous post was at 16:12 ----------



Wystarczy?

Nie, o Mondeo piszemy. Mnie interesuje mnie OPC.
Tak samo to działa :hehe:

---------- Post added at 16:14 ---------- Previous post was at 16:13 ----------



więc wiem ile to pali

Więc ile?

Dla mnie ST paliło 15-16 l LPG w mieście przy dynamicznej jeździe.Trasa podobny styl jazdy 11-13 LPG

linkgrabber
24-11-2013, 16:16
Po prostu bardzo krótkie odcinki.Zresztą ja tam również poniżej 9 l w mieście nie potrafię zejść

Moja mama pokonuje najczesciej dystanse okolo 10 km i jeszcze nigdy nie przekroczyła 8 litrów.

no ale przyznam, że jest zachowawczym kierowcą :hehe:

Ja tym autem bez problemu robie spalanie 6-7 litrów z trasy przy normalnej jeździe. No ale to htb a nie jak Twój kombi.

norbi333
24-11-2013, 16:16
Miasto 14.2
14,2 z2,8zł=39,76 zł :hmm:
Ale pewnie Wam klekoty palą po 5 l ON w mieście :hehe:

Robert68
24-11-2013, 16:18
Dla mnie ST paliło 15-16 l LPG w mieście przy dynamicznej jeździe

Tyle to paliło moje MK II 2.0 Pb

Fred.X
24-11-2013, 16:18
Prosze bardzo , nie mam nic do ukrycia :skromny: :
http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/50559

norbi333
24-11-2013, 16:20
Po prostu bardzo krótkie odcinki.Zresztą ja tam również poniżej 9 l w mieście nie potrafię zejść

Moja mama pokonuje najczesciej dystanse okolo 10 km i jeszcze nigdy nie przekroczyła 8 litrów.

no ale przyznam, że jest zachowawczym kierowcą :hehe:

Ja tym autem bez problemu robie spalanie 6-7 litrów z trasy przy normalnej jeździe. No ale to htb a nie jak Twój kombi.
Braciszek ma habetę ,więcej jeździ i mu pali około 8 l po mieście.Żona jeździła 2 km do przedszkola w jedną stronę i z powrotem.Po południu to samo i czasem jeszcze zakupy:hehe:

Wczoraj w trasie jej spaliła 5,6 l ON.U mnie to zawsze około lita więcej :hehe:

---------- Post added at 16:20 ---------- Previous post was at 16:19 ----------



Dla mnie ST paliło 15-16 l LPG w mieście przy dynamicznej jeździe

Tyle to paliło moje MK II 2.0 Pb
Nie miałem takiego silnika.ST 200 miałem również na LPG,ale już nie pamiętam spalania

Fred.X
24-11-2013, 16:20
Norbi zapomniałeś, ze oni liczą do 10 tysięcy miejsc po przecinku :jaja:

norbi333
24-11-2013, 16:21
Norbi zapomniałeś, ze oni liczą do 10 tysięcy miejsc po przecinku :jaja:
Przecinki ratują klekota :hehe:

Robert68
24-11-2013, 16:23
Ale pewnie Wam klekoty palą po 5 l ON w mieście

Spokojnie w 8-9l się mieści nie oglądając się na obrotomierz.

linkgrabber
24-11-2013, 16:25
Prosze bardzo , nie mam nic do ukrycia :skromny: :
http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/50559

Twoja średnia:
13,05 * 2,7 = 35,24

Moja średnia:
6,51 * 5,4 = 35,15


http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/57010

Więc?

Fred.X
24-11-2013, 16:26
Ale pewnie Wam klekoty palą po 5 l ON w mieście

Spokojnie w 8-9l się mieści nie oglądając się na obrotomierz.

to co matematyka kłamie :
14 x 2,6 = 36,4
9 x 5,6 = 50,4
:popcorn:

norbi333
24-11-2013, 16:26
Ale pewnie Wam klekoty palą po 5 l ON w mieście

Spokojnie w 8-9l się mieści nie oglądając się na obrotomierz.

Czyli 9x5,7=51,3 zł




Miasto 14.2
14,2 z2,8zł=39,76 zł :hmm:


Także różnica w koszcie spora i masz 140 koni v 220 koni.:hehe:

Fred.X
24-11-2013, 16:27
Prosze bardzo , nie mam nic do ukrycia :skromny: :
http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/50559

Twoja średnia:
13,05 * 2,7 = 35,24

Moja średnia:
6,51 * 5,4 = 35,15


http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/57010

Więc?więc zobacz ile masz % trasy a ile miasta a potem zerknij do mnie :hmm::hmm:

linkgrabber
24-11-2013, 16:30
Prosze bardzo , nie mam nic do ukrycia :skromny: :
http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/50559

Twoja średnia:
13,05 * 2,7 = 35,24

Moja średnia:
6,51 * 5,4 = 35,15


http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/57010

Więc?więc zobacz ile masz % trasy a ile miasta a potem zerknij do mnie :hmm::hmm:


A to moja wina, że boisz sie dalej jechać? :hehe::hehe::hehe:

Przed chwilą było, że dla autora tematy lepszym rozwiazaniem byłoby lpg ale z tego co patrzę on nie jest z Torunia tylko Trójmiasta :hmm:


dodalem wczorajsze tankowanie i troche obniżyła sie średnia ale nie bede liczył drugi raz :hehe:

Fred.X
24-11-2013, 16:33
ale o co Ci chodzi :niewiem: , jeżdżę tam gdzie mam potrzebę ,

---------- Post added at 16:33 ---------- Previous post was at 16:32 ----------

w wakacje średnia z trasy wyszła mi 10,3 :hmm: , więc sobie teraz policz :hmm:

---------- Post added at 16:33 ---------- Previous post was at 16:33 ----------

4 osoby na pokładzie , pełen bagaznik

linkgrabber
24-11-2013, 16:35
ale o co Ci chodzi :niewiem: , jeżdżę tam gdzie mam potrzebę ,

nic, po prostu każdy potrzebuje auto do czego innego a Wy wszystkim wpychacie żeby na gazie jeździli

---------- Post added at 16:35 ---------- Previous post was at 16:33 ----------


w wakacje średnia z trasy wyszła mi 10,3 , więc sobie teraz policz

a przy v-max ile pali? Bo moje spalanie z jazdy powyżej 170 po Niemczech a tam gdzie ograniczenia to oczywiscie wolniej dalo wynik niecały 9 litrów

Robert68
24-11-2013, 16:36
Czyli 9x5,7=51,3 zł

ON jest obecnie po 5,35 x 9 = 48,15


OPC paliło 16 PB - fakt, iż to nie Mondeo

LPG 16 x 2,8 = 44,8


Także różnica w koszcie spora

Rzeczywiście spora

linkgrabber
24-11-2013, 16:37
jeszcze założenie gazu, koszty filtrów i wyższych przegladów doliczcie :skromny:

szkoda, że za wjazd do parkingow wielopoziomowych nie dają mandatow jeszcze :hehe:

Fred.X
24-11-2013, 16:37
ale o co Ci chodzi :niewiem: , jeżdżę tam gdzie mam potrzebę ,

nic, po prostu każdy potrzebuje auto do czego innego a Wy wszystkim wpychacie żeby na gazie jeździli

---------- Post added at 16:35 ---------- Previous post was at 16:33 ----------


w wakacje średnia z trasy wyszła mi 10,3 , więc sobie teraz policz

a przy v-max ile pali? Bo moje spalanie z jazdy powyżej 170 po Niemczech a tam gdzie ograniczenia to oczywiscie wolniej dalo wynik niecały 9 litrów
ja mu nic nie wpycham, tylko MDO bardzo często jest autem flotowym , co za tym idzie najczęściej kupowanym w klekocie, trafic zadbany egzemplarz to sztuka, więc po co ma byc kolejnym robiącym statystykę ?? a mało było przypadków, gdzie auto było kupione z historia , udokumentowanym przebiegiem, byłoach i ech a i tak nowy nabywca po czasie robił wtryski i pompe + dwumase

KomBrat
24-11-2013, 16:38
No to w sumie zaczyna wychodzić na to samo.
ON=PB+LPG
A reszta zależy od indywidualnych przekonań, szczęścia i podejścia do auta/jazdy.
Pewnie da się zarówno na LPG jak i na ON zrobić 200 tys. bez awarii.
Zauważcie, że nie ma nikogo kto by tu namawiał do jeżdżenia na samym Pb. :)

Fred.X
24-11-2013, 16:39
na samym Pb sie opłaca jak sie robi do 10 tys w roku max

Robert68
24-11-2013, 16:40
byłoach i ech a i tak nowy nabywca po czasie robił wtryski i pompe + dwumase

Zdarza się, tak jak nowy nabywca auta z LPG robił ach i ech i tez im się to zdarza, remont silnika.

linkgrabber
24-11-2013, 16:40
a mało było przypadków, gdzie auto było kupione z historia , udokumentowanym przebiegiem, byłoach i ech a i tak nowy nabywca po czasie robił wtryski i pompe + dwumase

osobiscie nie znam nikogo takiego



ja mu nic nie wpycham, tylko MDO bardzo często jest autem flotowym , co za tym idzie najczęściej kupowanym w klekocie, trafic zadbany egzemplarz to sztuka

mi się udało zarówno kupic tak mondeo jak i vectre...

A sam silnik do mk3 2.0 pb jest drozszy niż do diesla wiec pewnie czymś to jest spowodowane. A V-ki to jeszcze lepsze ceny maja

Fred.X
24-11-2013, 16:42
byłoach i ech a i tak nowy nabywca po czasie robił wtryski i pompe + dwumase

Zdarza się, tak jak nowy nabywca auta z LPG robił ach i ech i tez im się to zdarza, remont silnika.
to policz remont silnika Pb i wymiane wtrysków i pompy w TDCi :hmm:

---------- Post added at 16:42 ---------- Previous post was at 16:41 ----------



a mało było przypadków, gdzie auto było kupione z historia , udokumentowanym przebiegiem, byłoach i ech a i tak nowy nabywca po czasie robił wtryski i pompe + dwumase

osobiscie nie znam nikogo takiego
a ja znam 4 , do tego 2 z forum, ale pewnie i tak sie nie przyznają :skromny:

KomBrat
24-11-2013, 16:53
jeszcze założenie gazu, koszty filtrów i wyższych przegladów doliczcie :skromny:

szkoda, że za wjazd do parkingow wielopoziomowych nie dają mandatow jeszcze :hehe:

To nie jest niezgodne z prawem, wiec o mandatach nie może być mowa. Zakaz wjazdu wynika z wewnętrznych przepisów centrów/parkingów.

hefi
24-11-2013, 17:08
popatrz ile kosztuje dizel a ile pb

Za moje Titanium X z tym przebiegiem musiał bym w Pb zapłacić przynajmniej o 1500 € więcej.


policz spalanie na 100km

Średnie spalanie na dzień dzisiejszy 7,5 l/100km (trasa + miasto + klima). Dotychczas jeździłem 2.0 Pb spalanie miasto - 12,5 - 13,5l/100km, trasa - 8l/100km. średnio 10,5l/100km. Oszczędność 3l/100km, obecnie mam przejechane 7500km to daje 225l oszczędności x 5,5zł/l = 1237,5zł. Przegląd w ASO Diesla: 490 + 99klima + 80 zł filtr pyłkowy = 669zł. Koszt założenia dobrej instalacji LPG = 3000zł. Tankowanie LPG - 652zł. taniej od ON.


jak wrocisz to powiedz

Na tą chwilę 6300zł.(zakup) + 4237,5zł.(paliwo+instalacja LPG) - 669zł(przegląd) - 652zł.(różnica LPG - ON). = 9216,5zł. do przodu na Dieslu.

200konne silniki
bialy kombi tyt mk4

101tys bena
113 dyzel
spalanie beny srednie 7,7
srednie dyzla 6

roznica w zakupie 12000pln, cena pb i on 5,5 , roznica w spalaniu 1,7l/100
dizel zacznie zwracac sie dopiero po 35tysiacach km
dla zwyklego uzytkownika to ze 3 lata - auto juz po gwarancji
ofc firma zrobi to w pol roku

mi by si enie oplacalo pchac kasy w moczopeda

---------- Post added at 16:07 ---------- Previous post was at 16:00 ----------


Zauważcie, że nie ma nikogo kto by tu namawiał do jeżdżenia na samym Pb.

ja namawim
mielam tdci i durateca
roznica $ wychodzila znikoma na trasie
kompletnie nie oplacalo mi sie trzymac parcha to sprzedalem

---------- Post added at 16:08 ---------- Previous post was at 16:07 ----------

i komu tu pali klekot niej niz 7 w miescie :)) :)) jednie norbi prawde napisal :up:

westblack
24-11-2013, 17:11
Mi :p

Robert68
24-11-2013, 17:17
to policz remont silnika Pb i wymiane wtrysków i pompy w TDCi

A może policzysz remont V-ki ;)


dizel zacznie zwracac sie dopiero po 35tysiacach km
dla zwyklego uzytkownika to ze 3 lata - auto juz po gwarancji

A kto kupuje nowego Diesla aby jeździć 10 000km rocznie? Jak ktoś tyle jeździ to Pb kupuje.

linkgrabber
24-11-2013, 17:19
spalanie beny srednie 7,7
srednie dyzla 6

Papier wszystko przyjmie jak to mówią :up:

hefi
24-11-2013, 17:23
Papier wszystko przyjmie jak to mówią

klawiatura tez :up:

ale nie wszyscy ludzie dadza sie nabrac na spalanei <7 w miescie w takiej budzie :)) i 230 z 130konnego tdci :))

ten watek powinien byc przeniesiony do dzialy hobby pod tytulem opowiesci sf

norbi333
24-11-2013, 17:37
Czyli 9x5,7=51,3 zł

ON jest obecnie po 5,35 x 9 = 48,15


OPC paliło 16 PB - fakt, iż to nie Mondeo

LPG 16 x 2,8 = 44,8


Także różnica w koszcie spora

Rzeczywiście spora
Osobiście tankuję tylko Vervę ON ,także cena jest wyższa niż 5,35 zł.Ale pomijając nawet to to masz 140 koni kontra 300 koni :hmm:
I OPC paliło 16 l PB 98 czyli teoretycznie spaliło by gazu 19 l co daje 51,30 zł czyli dokładnie tyle samo co klekot

---------- Post added at 17:37 ---------- Previous post was at 17:35 ----------



Zauważcie, że nie ma nikogo kto by tu namawiał do jeżdżenia na samym Pb. :)
Tylko dlatego ,że jedyna zaleta klekota to niskie spalanie w porównaniu do samego Pb :hehe:

linkgrabber
24-11-2013, 17:43
ale nie wszyscy ludzie dadza sie nabrac na spalanei <7 w miescie w takiej budzie

pisałem już nie raz, że zależy jakie miasto i w jakich godzinach sie jeździ.

Wierzę, w to że Fredowi w Toruniu potrafi czasem dużo spalić bo nie raz jak mam tam jechać to wiem, że skończy sie to staniem gdzieś :hehe:
No ale np ja jeżdżę trochę po Poznaniu ale wiem jakich ulic w jakich godzinach unikać i nie zdarza mi się jakoś długo stać w korkach czy nie jara mnie ściganie się z golfami i passtuchami spod świateł

Robert68
24-11-2013, 18:53
to to masz 140 koni kontra 300 koni

A po co mi 300 koni? To nie F1, gdzie Ty to wykorzystasz? Jakbym chciał mieć fajne auto z wieloma kucykami kupił bym BMW M5.

norbi333
24-11-2013, 19:09
to to masz 140 koni kontra 300 koni

A po co mi 300 koni? To nie F1, gdzie Ty to wykorzystasz? .
Choćby przy wyprzedzaniu :hmm:

Fred.X
24-11-2013, 19:25
to to masz 140 koni kontra 300 koni

A po co mi 300 koni? To nie F1, gdzie Ty to wykorzystasz? .
Choćby przy wyprzedzaniu :hmm:
zaraz Ci napisze , ze ONi mają moment :)):)):)):))

---------- Post added at 19:25 ---------- Previous post was at 19:21 ----------

Pucek czemu nie podlinkowałeś koledze :
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/123529-Wtryski-Pompa-wtryskowa

a tak zachwalałes :hehe:

norbi333
24-11-2013, 19:28
zaraz Ci napisze , ze ONi mają moment :)):)):)):))


Mam diesla ,także nie dla mnie bajeczki o elastyczności i super momencie w klekocie :hehe:

puniu
24-11-2013, 19:40
jeszcze założenie gazu, koszty filtrów i wyższych przegladów doliczcie :skromny:

szkoda, że za wjazd do parkingow wielopoziomowych nie dają mandatow jeszcze :hehe:

To nie jest niezgodne z prawem, wiec o mandatach nie może być mowa. Zakaz wjazdu wynika z wewnętrznych przepisów centrów/parkingów.
nie z wewnetrznych przepisow tylko zastosowania odpowiednich czujnikow i mowi o tym prawo budowlane

---------- Post added at 19:40 ---------- Previous post was at 19:34 ----------



Czyli 9x5,7=51,3 zł

ON jest obecnie po 5,35 x 9 = 48,15


OPC paliło 16 PB - fakt, iż to nie Mondeo

LPG 16 x 2,8 = 44,8


Także różnica w koszcie spora

Rzeczywiście spora

strasznie tani masz naped a strasznie drogi gaz - ja tankuje 13gr taniej co za tym idzie przy twoim obliczeniu roznica 2,08zl czyli prawie 6zl na kazde 100km

Robert68
24-11-2013, 19:56
Choćby przy wyprzedzaniu

Moje 140 KM w zupełności wystarcza do sprawnego wyprzedzania, bardziej cenię sobie ekonomię mojego silnika przy 100km/h spalanie 5l/100km. Do szybkiej jazdy są tory wyścigowe a nie nasze drogi.


czyli prawie 6zl na kazde 100km

Załóżmy, że nawet jest to 6zł. to przy uciążliwości częstego tankowania, zakazu wjazdu do niektórych obiektów, częstszych zmian filtrów, świec, kabli oraz konieczności posiadania dodatkowych końcówek do tankowania w niektórych krajach powiem jedno.

Nie dziękuję.

puniu
24-11-2013, 20:07
Od 93 roku jezdze na gazie i jeszcze nie trafilem na taki zakaz
Tak samo z końcówkami - zero problemu
A uciazliwosc tankowania? Nie kazdego stac aby wlac na raz za 300 zeta

a tak se zeswypowalem

hefi
24-11-2013, 20:10
Załóżmy, że nawet jest to 6zł. to przy uciążliwości częstego tankowania, zakazu wjazdu do niektórych obiektów, częstszych zmian filtrów, świec, kabli oraz konieczności posiadania dodatkowych końcówek do tankowania w niektórych krajach powiem jedno.

do pracy mam 5 km, tankuje gaz raz na miesiac
wjezdzam wszedzie gdzie chce, nikt mnie nie sprawdza
raz na pol roku 10pln i 10 minut roboty
swiece raz na 2 lata albo i rzadziej 100pln
kabli nie mam
koncowki w calej pl sa jednkowe

gdzie ta uciazliwosc??

wiecej czasu zajmuje umycie rak po tankowaniu dyzla niz wsyzstkei te czynnosci razem wziete

Robert68
24-11-2013, 20:16
Nie kazdego stac aby wlac na raz za 300 zeta

Każdemu zawsze powtarzam, nie sztuką jest kupić samochód ale sztuką jest go utrzymać.


Tak samo z końcówkami - zero problemu

W Polsce, jedź do Szwajcarii Belgi czy Wielkiej Brytanii a zobaczysz co możesz spotkać.

---------- Post added at 20:16 ---------- Previous post was at 20:15 ----------


kabli nie mam

Nie masz kabli zapłonowych? Co Ty masz za silnik? Napedzany kołem wodnym?

hefi
24-11-2013, 20:19
W Polsce, jedź do Szwajcarii Belgi czy Wielkiej Brytanii a zobaczysz co możesz spotkać.

z ciekawosci sprawdzilem

21 pln za przejsciowke na nl i uk

LOL

Robert68
24-11-2013, 20:19
wjezdzam wszedzie gdzie chce, nikt mnie nie sprawdza

Do czasu, nie chciał byś aby przytrafił Ci się wyciek gazu w garażu podziemnym z zakazem wjazdu dla LPG.

hefi
24-11-2013, 20:19
Nie masz kabli zapłonowych? Co Ty masz za silnik? Napedzany kołem wodnym?

nie mam
niezawodny i oszczedny
napedzany szlachetnym paliwem

Robert68
24-11-2013, 20:20
21 pln za przejsciowke na nl i uk

Nie chodzi o koszt ale o uciążliwość wożenia kilku końcówek, oczywiście zaraz napiszesz "a co to za kłopot"

Fred.X
24-11-2013, 20:20
to zasiegnij wiedzy kiedy zaczęto rezygnowac kabli zapłonowych :skromny:

Robert68
24-11-2013, 20:23
własnie wiedz , panie wiedza jak z gnojófki

Dobra Panowie, koniec tej gadki bo szkoda czasu. Przyjemniej "szybkiej 300-konnej" jazdy na LPG.

The End

Fred.X
24-11-2013, 20:26
własnie wiedz , panie wiedza jak z gnojófki

A Ty co, zażyłeś już tabletki?
nie mam takiej potrzeby ,

---------- Post added at 20:24 ---------- Previous post was at 20:23 ----------

od 2000r wiekszośc aut Pb ma tylko cewki i świece :hehe:

---------- Post added at 20:24 ---------- Previous post was at 20:24 ----------

np 4 cewki po 1 na każdy cylinder , pada 1 , wymieniasz jedną

---------- Post added at 20:26 ---------- Previous post was at 20:24 ----------

jak na razie po za mniejszym spalaniem to nie ma żadnych argumentów :hehe:

Robert68
24-11-2013, 20:30
od 2000r wiekszośc aut Pb ma tylko cewki i świece

I jeszcze przewody zapłonowe bo o nie chodziło.

Fred.X
24-11-2013, 20:31
od 2000r wiekszośc aut Pb ma tylko cewki i świece

I jeszcze przewody zapłonowe bo o nie chodziło.
no własnie nie ma :hehe:

Robert68
24-11-2013, 20:32
no własnie nie ma

A to co: http://mccar.pl/silnik-uklad-zaplonowy/286-przewody-zaplonowe-oryginalne-ford.html

Fred.X
24-11-2013, 20:34
no własnie nie ma

A to co: http://mccar.pl/silnik-uklad-zaplonowy/286-przewody-zaplonowe-oryginalne-ford.html
przewody zapłonowe , a potrafisz czytac ze zrozumieniem :hmm:

hefi
24-11-2013, 20:37
Kolego Robert zajrzyj tu http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/54654-Gadki-Święta-wojna-PB-v-ON-v-LPG-)?p=2370714#post2370714 bo widac uparty jestes a dizlowcom potrzeba wsparcia :zakrecony:

Robert68
24-11-2013, 20:38
Nie , nie potrafię ;)

Fred.X
24-11-2013, 20:42
Nie , nie potrafię ;)ja nie napisałem, ze ford zrezygnował, ale wiekszośc innych producentów :popcorn:

Robert68
24-11-2013, 20:49
ja nie napisałem, ze ford zrezygnował, ale wiekszośc innych producentów

Q..wa a to Forum o Mondeo czy o innych markach. Ja piszę o Mondeo a jak będę chciał pogadać o innych to pójdę na inne fora.

linkgrabber
24-11-2013, 20:50
do LPG dodałbym jeszcze delikatną zmianę wyglądu ;)

zobaczcie jak u kolegi Fred.X w miniaturce zadziornie wyglada korek wlewu :hehe:

Fred.X
24-11-2013, 20:59
do LPG dodałbym jeszcze delikatną zmianę wyglądu ;)

zobaczcie jak u kolegi Fred.X w miniaturce zadziornie wyglada korek wlewu :hehe:
na pewno lepiej niz zaciek od gnojófki przy wlewie :jaja:

---------- Post added at 20:59 ---------- Previous post was at 20:58 ----------



ja nie napisałem, ze ford zrezygnował, ale wiekszośc innych producentów

Q..wa a to Forum o Mondeo czy o innych markach. Ja piszę o Mondeo a jak będę chciał pogadać o innych to pójdę na inne fora.a ktoś Ci każe jeździc fordem ?? :niewiem:

Robert68
24-11-2013, 21:03
a ktoś Ci każe jeździc fordem ??

A kto Ci każe pisać o "innych" w topic-u o Mondeo?

linkgrabber
24-11-2013, 21:07
do LPG dodałbym jeszcze delikatną zmianę wyglądu ;)

zobaczcie jak u kolegi Fred.X w miniaturce zadziornie wyglada korek wlewu :hehe:
na pewno lepiej niz zaciek od gnojófki przy wlewie :jaja:

sam tankuję więc nie rozlewam tego szlachetnego paliwa :skromny:

Fred.X
24-11-2013, 21:07
ale to Ty sie czepiłeś przewodow zapłonowych za 150 zł :)):))

Robert68
24-11-2013, 21:11
ale to Ty sie czepiłeś przewodow zapłonowych za 150 zł

Bo też je trzeba wymieniać w Mondeo z LPG. Koszty.

norbi333
24-11-2013, 21:20
Choćby przy wyprzedzaniu

Moje 140 KM w zupełności wystarcza do sprawnego wyprzedzania, bardziej cenię sobie ekonomię mojego silnika przy 100km/h spalanie 5l/100km.

Tylko mi do wyprzedzenia 3 tirów wystarczy 500 m i 15 sekund,a Tobie trzeba 1 km i 40 sekund .Oczywiście przykładowo i z powietrza wzięte



Choćby przy wyprzedzaniu
bardziej cenię sobie ekonomię mojego silnika przy 100km/h spalanie 5l/100km. .
Ależ w ST220 przy takiej prędkości miałem spalanie około 10 l LPG. czyli ON to 28 zł,a LPG to również 28 zł.Czyli mam i moc i ekonomię :hmm:



Choćby przy wyprzedzaniu

Do szybkiej jazdy są tory wyścigowe a nie nasze drogi.
.
A czy posiadanie 300 koni zmusza mnie do szybkiej jazdy? Chyba nie.Po prostu daje mi komfort łatwego i bezstresowego wyprzedzania jednego i 5 aut jednocześnie prawie w każdych warunkach bezstresowo

---------- Post added at 21:17 ---------- Previous post was at 21:15 ----------


do LPG dodałbym jeszcze delikatną zmianę wyglądu ;)

zobaczcie jak u kolegi Fred.X w miniaturce zadziornie wyglada korek wlewu :hehe:
W ST220 jakoś nie było śladu ,ze auto jest na LPG. Włącznie z kabiną :hmm:

---------- Post added at 21:20 ---------- Previous post was at 21:17 ----------



sam tankuję więc nie rozlewam tego szlachetnego paliwa :skromny:
A ja gazu sam nie muszę tankować :hehe:

Robert68
24-11-2013, 21:22
Tylko mi do wyprzedzenia 3 tirów wystarczy 500 m i 15 sekund,a Tobie trzeba 1 km i 40 sekund .Oczywiście przykładowo i z powietrza wzięte

No i co w czym problem? A gdzie mi się śpieszy? Jak trzeba będę wyprzedzał po jednym.


W ST220 jakoś nie było śladu ,ze auto jest na LPG. Włącznie z kabiną

Nie zapominaj o tych za Tobą.


Czyli mam i moc i ekonomię

Tylko jadąc 100km/h, każde mocniejsze naciśnięcie gazu likwiduje Twoje oszczędności.

norbi333
24-11-2013, 21:32
Tylko mi do wyprzedzenia 3 tirów wystarczy 500 m i 15 sekund,a Tobie trzeba 1 km i 40 sekund .Oczywiście przykładowo i z powietrza wzięte

No i co w czym problem? A gdzie mi się śpieszy? Jak trzeba będę wyprzedzał po jednym.
.
Tylko,że na krętych drogach Tobie zajmie to pół godziny,a mi 10 minut.






Nie zapominaj o tych za Tobą.
.
Te czasy dawno minęły. Na sekwencji nie ma takich problemów




Tylko jadąc 100km/h, każde mocniejsze naciśnięcie gazu likwiduje Twoje oszczędności.
Bez przesady.A poza tym mi spalanie skoczy do 12 l, a Tobie do 7 l. Czyli dalej to samo

Robert68
24-11-2013, 21:39
Tylko,że na krętych drogach Tobie zajmie to pół godziny,a mi 10 minut.

Na krętych drogach też nic nie zrobisz, podwójna ciągła ;)


A poza tym mi spalanie skoczy do 12 l,

No nie przesadzaj bo zaraz się okaże że to "cudo" pali mniej niż mój TDCi.

norbi333
24-11-2013, 21:49
Na krętych drogach też nic nie zrobisz, podwójna ciągła ;)

Ale wystarczy kawałek przerywanej i dam radę




No nie przesadzaj bo zaraz się okaże że to "cudo" pali mniej niż mój TDCi.
13 l LPG ST mi paliło w trasie przy naprawdę dynamicznej jeździe

Robert68
24-11-2013, 21:56
13 l LPG ST mi paliło w trasie przy naprawdę dynamicznej jeździe

He he toś mnie rozbawił tuz przed spaniem. No ale cóż, niektórzy twierdzą, że widzieli Yeti.

WojtekMK2
24-11-2013, 21:59
Panowie spór rzeka wyższości jednego nad drugim.
Ja dodam kolejny argument za tym, czego jestem fanem.
Przy LPG, świece, przewody, cewki... padają również przy samej benzynie, często nie wszystko na raz, więc i budżetu nie zmiażdżymy.
.
Moc:
Bajdy i banialuki nad lepszością jednego nad drugim.
Policzmy , bo da się to wyliczyć.
Dane wyssane z palca, bo to tylko przykład:
Diesel 130KM x 250Nm : 1800DMC = 18.05 iksów ciągu dynamiki kupy złomu i jego przyśpieszenia*
Benz 145KM x 195 Nm : 1750DMC = 16.15 iksów ciągu dynamiki kupy złomu i jego przyśpieszenia*
TIR 500KM x 600Nm : 32000DMC = 9.37 iksów ciągu dynamiki kupy złomu i jego przyspieszenia*
Policzcie sami swoje parametry a wynik nazwijcie jak tylko chcecie bo ja to cyferki i wyniki* z palca wyssałem.
.
Wyprzedzanie 3 tirów...
Nie ma reguły że trzeba wyprzedzać wszystkie na raz, ważne by manewr zrobić ROZWAŻNIE bo głupiec choćby 500 miał pod maską, stworzy zagrożenie i straszy swoim manewrem innych.
STRASZY i to mnie najbardziej wq...
Eh, gdzie te czasy jak człek wlókł się maluchem za ciężarówką oczekując że ona skręci lub pojawi się wolna 1km prosta...

norbi333
24-11-2013, 22:14
He he toś mnie rozbawił tuz przed spaniem. No ale cóż, niektórzy twierdzą, że widzieli Yeti.
Widzisz.Miałem ,więc wiem ile palił.Mam klekota ,więc wiem jakie jest te Wasze spalanie 5 l ON :hehe:

---------- Post added at 22:14 ---------- Previous post was at 22:11 ----------



Wyprzedzanie 3 tirów...
Nie ma reguły że trzeba wyprzedzać wszystkie na raz, ważne by manewr zrobić ROZWAŻNIE bo głupiec choćby 500 miał pod maską, stworzy zagrożenie i straszy swoim manewrem innych.
STRASZY i to mnie najbardziej wq...

Tu nie chodzi o to by stwarzać zagrożenie.Po prostu mi wystarczy byle kawałek prostej i mogę wyprzedzić ,gdzie w klekocie już nie dajesz rady.I wszystko w porównywalnych kosztach :hehe:

Marcinus_1
24-11-2013, 22:26
Ja osobiscie polecam tdci po lifcie, bo chyba o to pytal sam zainteresowany. Sam mam i jest to bardzo dobra niezawodna jednostka przy tym bardzo oszczedna ;) przy normalnej rodzinnej jezdzie czyli zgodnej z przepisami richu drogowego nie spali wiecej jak 5,5 lytra. Po miescie juz gorzej bo i dyche wciagnie :))

WojtekMK2
24-11-2013, 22:41
...
Tu nie chodzi o to by stwarzać zagrożenie.Po prostu mi wystarczy byle kawałek prostej i mogę wyprzedzić...

Ryzykowne decyzje podejmuje się na podstawie posiadanych możliwości.
A ja... ja taki drogowy spoko żuczek jestem, rzadko korzystam na maxa z tego co pod maską mam.
Nie mam na myśli mojego MK2, mam jeszcze S211 z wariatem przed skrzynią biegów i w gruncie rzeczy dla mnie ze zbędnymi możliwościami.

Pucek_TM
24-11-2013, 22:48
Wojtek fajne mondeo jest na allegro za 7.800 ale z okolic warszawy..

WojtekMK2
24-11-2013, 23:00
Zapodaj link bo jakoś znaleźć nie umiem.
(Sorry za OT)
.
Edit:
Chyba znalazłem, ale tylko obrotopokazywacz zdradza rodzaj silnika.

Pozostaje pytanie czy TDD czy TDC
No ale atrakcyjny jest, nie powiem...
.
Edit2: Jest na klapie TDCi :)

Pucek_TM
24-11-2013, 23:30
Wygląda na uczciwego przebieg też raczej uczciwy, dwa komplety opon dobry wypas. Zawieszenie pewnie nie wytłuczone.

greek
26-11-2013, 21:50
Witam

Jak tu rozmawiamy o zużyciu paliwa to wspomnę, dla statystyk ile spala ON moje MKIII
-miasto 8-8,5
-trasa ok.6,5

Próbowałem zaoszczędzić w mieście, ale bez realnych zmian jazda normalna (spokojna) czy na miękkim kapciu (taxi) - to samo!
Na BP różnica z pewnością by była zauważalna, ale na ON jeden pieron...


Dzięki za wszelkie informacje, z pewnością pomogą.

KomBrat
27-11-2013, 18:01
Moje MK4 (2.0 140KM TDCI) na razie w mieszanym 7,5, czyli podobnie.

zsberg
27-11-2013, 21:04
Przeczytałem cały temat i tak naprawdę wg mnie kazdy ma trochę racji. Największy błąd to porównywanie takie jak ostatnio na interii czy onecie było: golf w benzynie vs passat w dieslu - czyli zupełnie inne klasy samochodów. Do tego trzeba brać poprawkę na to, że każda marka ma lepsze lub gorsze silniki.
W mieście mamy specjalistyczne warsztaty zajmujące sie dieslami czy też typowo benzyniaki - do żadnego nie ma po co jechać "z ulicy", bo po prostu goście są zarobieni. Osobiście na wymianę rozrządu w TD czekałem dokładnie 18dni, bo mi auto musi odpalać w największe mrozy, więc czekałem na szpeca, który natomiast woli zrobić wtryski za grube pieniądze niż bawić sie za "śmieszne" 300zł. Sprzęgło natomiast wymieniałem w warsztacie wyspecjalizowanym w eletromechanice i benzyniakach - czas oczekiwania 9dni, a warsztat mają 4 stanowiskowy.

W dieslu można wydać bez problemu 2-3 tyś zł za jednym podejściem. To samo w samochodach benzynowych - weźmy hondę accord z okolic 2000-01 roku, z 2 litrową benzyną - sonda dostępna do niedawna tylko w ASO i to za kwotę ok 1500zł (a to przecież tylko sonda). Przepływki powietrza do japończyków po 2000zł też nie są niczym niespotykanym. Silniki krokowe do wielu marek dostępne jedynie w ASO, a używek brak. Pompy paliwa często kompletne po 500-1000zł. Świece + przewody do np TwinSparka też potrafią wyssać najniższą krajową.
Do tych niespodzianek trzeba przecież jeszcze doliczyć typowo eksploatacyjne naprawy/wymiany, co w podsumowaniu daje niebotyczne kwoty. Ale cytując kolegę "samochód to dobro luksusowe, a luksus musi kosztować".

W Płocku np zetknąłem się już z 3 mk4, które miało założony gaz i po krótkim czasie zdemontowany, bo po prostu w naszych stronach nie ma kto tego dostroić. Taka osoba powie na pewno "nigdy więcej gazu" i to dla tego, że brak u nas fachowców.

Także wg mnie nie ma co się jarać, że leszy gaz czy diesel. Kumpel miał mk2 TD - traktował auto lepiej niż żone. Była stłuczka, auto sprzedał. Zauroczony bezawaryjnością tego silnika kupil sobie alfe 156 diesel. Aktualnie chodzi na pieszo, bo coś się z nią stale dzieje i nie chce odpalać, albo gaśnie w dziwnych okolicznościach.

Obserwując forum, zauważyłem jedno - jeśli ktoś kupował auto świadomie to jakoś nie narzeka na silnik. Gorzej, jak szary Kowalski jeżdzący na co dzień golfem III (w sensie, że stare, toporne, raczej ubogo wyposażone auto) ma uzbierane 6tyś zł (gdzieś tam wyczytałem, że to kwota jaką najczęściej dysponują polacy) i szuka swojego auta marzeń. Patrzy, a tam cudne mk3 z nawigacją, 130 konny dieselek, jasne wnętrze, przebieg 220kkm a do wymiany jedynie wyjąca piasta (ceny zaczynają sie od 6000zł). Miesiąc później okazuje się jednak, że trzeba wziąć kolejne 6 tyś zł, ale kredytu, bo wyskoczyła cała litania usterek.

rustin
27-11-2013, 21:36
Poważnie mówisz z tymi cenami sond do hondy? Masakra.
Co prawda to prawda, jak nie ma kto gazu dobrze założyć i wyregulować to albo nie zakładać wogóle i potem nie narzekać a co gorsza robić remontu silnika albo jechać nawet 200km dalej ale do porządnego zakładu. Niestety dużo osób chce oszczędzić , pozornie.

zsberg
27-11-2013, 21:44
Tak tak - od jakiegoś pół roku Denso otworzyło na aftermarket sondy do tego silnika i teraz są to już ceny jakieś do przełknięcia, bo 400zł to nie jest mało, ale także nie jest to jakaś cena zaporowa.
Jako dowód tutaj masz katalog Denso Polska: http://denso-am.pl/catalogue1.asp?make=HONDA&model=ACCORD VII (97-05)&catid=27&srchType=1&srchTxt=honda
Teraz wpisz na allegro symbol DOX-1456 - nie ma. Wpiszesz w google - wyskoczy tylko kilka sklepów. Bosch czy NGK milczy. I tak jest w wielu benzyniakach, zwłaszcza amerykańcach. A Toyota Avensis z 4 sondami? W większości przypadków trzeba w krótkim czasie wymienić wszystkie.
Serio, kończy się epoka tanich w utrzymaniu aut. Spada też ilość silników benzynowych, które można zagazować, albo bynajmniej jest to na chwilę obecną mega drogie (wtrysk bezpośredni).

rustin
27-11-2013, 21:53
Czyli trzeba dalej jeździć mk3 w pb i lpg :)

zsberg
27-11-2013, 22:02
Ale chyba z mk4 nie ma dramatu, bo jak by nie patrzeć idzie już ósmy rok i na forum nie ma jakiś drastycznych opisów. Ogólnie jeśli masz auto w dobrym stanie, a przy okazji nie masz parcia na coś nowszego to nie ma sensu sprzedawać.

hefi
27-11-2013, 22:04
Tylko, ze z tymi sondami to jest tak, ze trzeba mieć konkretnego pecha żeby padła. To nie wtryski w tdci, ze padają w każdym egzemplarzu.

---------- Post added at 21:04 ---------- Previous post was at 21:02 ----------

Aż sprawdziłem z ciekawości. Do mnie w aso 750 pln nowka szerokopasmowa.

zsberg
27-11-2013, 22:13
Tylko, ze z tymi sondami to jest tak, ze trzeba mieć konkretnego pecha żeby padła.

wiesz, nie kupujesz nowego auta...a przykład avensisa jest bardzo dobry. Jeśli trafi sie nam egzemplarz z 4 sondami, i przyjdzie do wymiany wszystkich (a to w tym aucie sie zdarza) to czeka nas wydatek ok 1200zł. To samo auto, tylko że w dieslu - tam lecą zawory SCV. Lecą zazwyczaj pojedynczo, ale zaleca sie wymianę parami, a to daje koszt ok 900zł + wymiana.

ogólnie to trzeba mieć pecha, żeby w danym silniku padło wszystko co pada w danej marce, ale jeśli trzymamy auto 3-4 lata to nie wierze, że skończy się na wymianie świec i przewodów co jakiś czas.

No i jeśli mówisz o sondzie do mk1 za 750zł, no to nie możesz porównywać wtrysku z mk3. W tym wypadku porównaj z wtryskiem, a raczej końcówką z TD za 50zł Bosch. Dlatego mówie - jak coś porównywać to podobne auta. Jest tyle silników, w tylu markach, że naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie :)

Z resztą daleko szukać. Weźmy takie 1.9 TDI - co kod silnika to inne usterki, a silnik w zasadzie ten sam. I jeden będzie pisał, że jest bezawaryjny, a drugi trafi np ten motor z turbiną ze zmnienną geometrią i będzie płacz, że łopatki się zapiekły.

hefi
27-11-2013, 22:19
No właściciele tdci to raczej go maja. Nierzadko się zdarza, ze do wymiany sa wtryski, dwumasa, egr, termostaty, rolka napedu i mała dwumasa. Przykładów jest sporo na tym forum. Ofc można powiedzieć, ze ktos kupił przystanek ale to odnośnie kilku sztuk a nie całej gamy modelu.

Jak kupujesz auto to musisz się liczyć z typowymi bolaczkami modelu i przygotować się na adekwatne do nich koszty.

---------- Post added at 21:19 ---------- Previous post was at 21:18 ----------

Z drugiej strony te ceny co podajesz nie sa znów jakieś kosmiczne.

zsberg
27-11-2013, 22:24
Ja wiem, ze te ceny nie są jakieś kosmiczne, ale wiesz, oprócz tych usterek musisz zmienić olej, ubezpieczyć auto, kupić opony itd. A nie oszukujmy się - wiele osób ma auto w kredycie i liczy także na "mnie to na pewno nie spotka, bo kupiłem lalkę od dziadka". Poza tym chęci do dokładania masz przez pierwsze pół roku - później auto sie nudzi i ładowanie kasy zaczyna irytować. Poza tym na takim forum są zazwyczaj nazwijmy to "psychole" i takim ludziom nie szkoda kasy na dopieszczanie, ale typowy człowiek z bloku parkuje auto pod chmurką, ma gdzieś że ktoś go przyrysował, a wymianę oleju uznaje za coś zbędnego. W zeszłym roku czekałem prawie godzine na stacji diagnostycznej i to co przyjeżdza na przeglądy, to odpicowane ruiny. No sorry, ale chyba jak klocki trą blachami o tarcze to nie jest coś czego się nie słyszy, a jak diagnosta zwraca na to uwage, to pacjent mu z tekstem "panie, przecież auto hamuje". I żeby to był jakiś zabytek, a to był poliftowy passat B5.

ja bynajmniej też nie rozumiem osób kupujących TDCI, ale każdy ma prawo jeździć tym co lubi/jest go stać :)

hefi
27-11-2013, 22:30
Racja.
Wniosek z tego jeden, ze jak takie naprawy kogos bolą tzn, ze nie stać człowieka na auto i powinien przesiąść się na inny środek.

A wiadomo jak jest w pl, auto musi być aby sąsiad zazdrościł ale nie ważne, ze raty trzeba płacić kolejne 5 lat a opony kupuje się najtańsze na allegro.

Idąc dalej tym torem i nie odbiegając daleko od tematu to wciąż się zastanawiam po co ludzie pchają się w najbardziej awaryjna jednostkę on na rynku mimo iż ma taka opinie.

A później płacz:D

Gościu42
27-11-2013, 22:41
Idąc dalej tym torem i nie odbiegając daleko od tematu to wciąż się zastanawiam po co ludzie pchają się w najbardziej awaryjna jednostkę on na rynku mimo iż ma taka opinie.

Hefi nie bajeruj, jest jeszcze 9 gorszych silników na rynku... :hehe:

http://www.magazynauto.pl/porady/eksploatacja/silnik-2870/news-10-najbardziej-awaryjnych-silnikow,nId,634397

zsberg
27-11-2013, 22:44
Idąc dalej tym torem i nie odbiegając daleko od tematu to wciąż się zastanawiam po co ludzie pchają się w najbardziej awaryjna jednostkę on na rynku mimo iż ma taka opinie.

1. nie każdy czyta opinie
2. nie każdy słucha opinii, bo przecież sąsiad mi zazdrości i dlatego tak gada
3. no bo cena jest atrakcyjna - często ludzie pozbywają się samochodu jak mają go dość (diesel ma zazwyczaj dobre wyposażenie, a benzyna z dobrym wyposażeniem jest zazwyczaj droższa - bynajmniej tak mi sie wydaje jak przeglądałem allegro, więc wybór pada na tańsze). Oczywiście jeśli auto jest w dobrym stanie to kosztuje odpowiednio więcej.
4. liczą, że nie będą mieli pecha
5. sąsiad ma i chwali, a brak auta na podjeździe tłumaczy tym, że pożyczył synowi, a ten pojechał na wakacje

Ogólnie jak na diesla to ten silnik fajnie jedzie, itd, no ale ma te swoje uroki - no nie ma się co oszukiwać. I niech nie obrażają się na mnie posiadacze tych silników - nie każdy przecież musi się tak sypać, prawda?

Piotrek_77
27-11-2013, 23:04
przeciez sam masz diesla..

KomBrat
27-11-2013, 23:33
ja bynajmniej też nie rozumiem osób kupujących TDCI, ale każdy ma prawo jeździć tym co lubi/jest go stać

To zależy o którym modelu mówicie. MK4 TDCI już nie zbiera tak "pochlebnych" opinii.

jarku
28-11-2013, 07:08
Bo w mk4 masz hdi, a to sa b.dobre, jak na diesla, silniko (2.0)

zsberg
28-11-2013, 08:43
To zależy o którym modelu mówicie. MK4 TDCI już nie zbiera tak "pochlebnych" opinii.
tak jak wcześniej pisałem - mk4 jest już parę lat na rynku i jakoś nie słychać o drastycznych usterkach. MK3 po lifcie też już chyba nie jest takie złe, czy się myle?