PDA

Zobacz pełną wersję : Cisza w radiu



Dzekis
13-09-2006, 10:03
Pytanie do poruszających się po stolicy: czy u Was też jest cisza na 19stym? Przed wakacjami ruch był jak na Marszałkowskiej na 19, a teraz radio potrafi milczeć cały czas. Czasem coś niecoś doleci, squelch ustawiony na minimum, robnię test radia też mnie słyszą, ale jest ogólna cisza. Dość szybko uciekają mi rozmówcy, niektórzy sprawiają wrażenie jakby w ogóle nie słyszeli mnie. Nie wiem, czy to problem mojego zestawu, czy ogólnie coś się dzieje? Radio to Uniden 520XL i antena Lemm AT71 mocowana w dachu. Może coś z anteną jest nie tak?

krzys-68
13-09-2006, 10:06
Sprawdż czy nie masz gdzieś uszkodzenia mikrofonu,kabla od gruszki :satan: Bo to są takie objawy.
Na próbę podłacz od kogoś inną gruszke od 520XL :satan:

Dzekis
13-09-2006, 10:11
Krzysiek jak robię test, twierdzą, że mnie słychać. Problem w tym, że ja niewiele słyszę, bo ta cisza jest aż podejrzana. Czasem coś doleci, ale wiesz, moment i wsio. Gdyby mikrofon był uszkodzony, świeciły by się diody na radiu z zasięgiem, a nic się nie świeci.

krzys-68
13-09-2006, 10:31
Uszkodzenie mikrofonu wycisza CB,tak samo jakbyś nie podłaczył gruszki wcale.CB bedzie milczeć :satan:

Luca
13-09-2006, 10:43
Dzekis, masz pewnie wszystko Ok z radyjkiem :metal
Potwierdzam podejrzaną :) ciszę również w okolicach Piaseczna, Ursynowa, Mokotowa :satan:
Też miałem maksymalnie "rozkręcone" radyjko i aż z przestrachu zrobiłem testowanie - wszystko bangla :metal
Z powodu ciszy w eterze masz dalsze łączności, a ci uciekający pewnie są daleko (w dodatku "kikutowcy" :terefere: ) to i efekt "znikania" rozmówcy jest, jaki jest.
Podczas testu zawsze pytam się rozmówcy, w którym miejscu się znajduje - potem wszystko jasne :satan: .
Z drugiej strony wolę taką podejrzaną ciszę, niż "kierowników" wywrotek :zly: z piaskiem.

:metal :beer: :bigok:

Dzekis
13-09-2006, 12:25
Luca myślisz, że założyli jakiś zagłuszacz w naszym pięknym mieście?

Luca
13-09-2006, 12:43
Taaaaa - powiedz jeszcze, że to UKE wymyśliło w końcu sposób walki z "nielegalnymi" :terefere: :terefere: Unidenami :satan: :)) :)) :)) :))

W sumie są też pory dnia, kiedy wracają "stare, dobre czasy" z wywrotkami, mięsem i zakłóceniami (dzięki którym nasza kochana Wafka zyskała miano "miasta szumów" :) ), więc chyba radyjka działają jak należy :jezyk1:

Może jeszcze nie wszystkie fabryki ruszyły po wakacjach 8O 8O 8O

Albo krawaciarze ściągnęli magnesy i czekają na następne wyjazdy (Święta i ferie zimowe :satan: ) :)) :)) :)) :))

:metal :beer: :bigok:

Mamut
13-09-2006, 12:56
jaka cisza? rano jak jade do fabryki to czuję się jak w mięsnym, cały czas coś fruwa. Po południu jak wracam też non stop coś się dzieje.
a może sprawdź czy masz antenę? :) :satan:

Dzekis
13-09-2006, 13:08
mamut antena stoi jak nie powiem co.....

krzys-68
13-09-2006, 14:14
mamut antena stoi jak nie powiem co.....Tzn że wystapiło u Ciebie zjawisko zwane "żądza informacji" :terefere: Moze wystrczy w eter sie zapytać a nie tylko nasluchiwać :banan:

Dzekis
13-09-2006, 17:06
nasłuch to nasłuch, ale w Warszawie zwykle ruch był ogromny na CB. Teraz obojętnie czy jadę rano, czy po południu jest cisza. Pytam się swoją drogą (raz ktoś odpowie, w 10 przypadkach nie), ale ja odpowiadam również jeżeli chodzi Ci o kulturę na 19stce drogi kolego Krzysztofie :terefere:

krzys-68
13-09-2006, 17:49
nasłuch to nasłuch, ale w Warszawie zwykle ruch był ogromny na CB. Teraz obojętnie czy jadę rano, czy po południu jest cisza. Pytam się swoją drogą (raz ktoś odpowie, w 10 przypadkach nie), ale ja odpowiadam również jeżeli chodzi Ci o kulturę na 19stce drogi kolego Krzysztofie :terefere:Wiem,w koncu wzorce braleś od najlepszych :banan:

m3hoo
13-09-2006, 22:26
Ja jeżdżę cały czas z CB i non stop coś nawijają.]

Graluu
13-09-2006, 23:44
no u mnie dziś w stolycy było słychać wszystko, czasami to aż za dużo :)

krzys-68
13-09-2006, 23:53
Ja jeżdżę cały czas z CB i non stop coś nawijają.]No to poprobujcie z Jackiem :satan:

MaDzik
14-09-2006, 00:02
Może być i tak, że źle rozumiesz "min" na pokrętłach i masz zamiast tego "max" tłumienie i wyciszenie szumów. U mnie jak tylko z garażu wyjadę od razu słychać rozmówki. Czasami ciężko się wbić na kanał bo ciągle ktoś nadaje. Inną sprawą jest to, że większość przypadków mobili ma kiepawe antenki do użytku w trasie i w mieście nie mają siły przebicia. Ja na swojego Lemm'a nie narzekam. Nie poruszam natomiast kwestii, do czego służy CB większości kierowców w Wawie i nie tylko. Wiadomo, że jakby można było gruchy nie podłączać to by se jeździli bez i tylko słuchali co i jak. Nienawidzę tego, jak ktoś woła i woła a nikt mu nie odpowiada.

Pozdrawiam!!!

MaDzik

krzys-68
14-09-2006, 00:36
Może być i tak, że źle rozumiesz "min" na pokrętłach i masz zamiast tego "max" tłumienie i wyciszenie szumów. U mnie jak tylko z garażu wyjadę od razu słychać rozmówki. Czasami ciężko się wbić na kanał bo ciągle ktoś nadaje. Inną sprawą jest to, że większość przypadków mobili ma kiepawe antenki do użytku w trasie i w mieście nie mają siły przebicia. Ja na swojego Lemm'a nie narzekam. Nie poruszam natomiast kwestii, do czego służy CB większości kierowców w Wawie i nie tylko. Wiadomo, że jakby można było gruchy nie podłączać to by se jeździli bez i tylko słuchali co i jak. Nienawidzę tego, jak ktoś woła i woła a nikt mu nie odpowiada.

Pozdrawiam!!!

MaDzikNie ,aż tak żle z obslugą CB u Dzekisa nie jest :)) Podstawowe nastawy umie zrobic :bigok:

Dzekis
14-09-2006, 11:22
dokładnie....
muszę się chyba z kim umówić, żeby test zrobić. Dziś rano coś było słychać, test robiłem, raz ktoś odpowiedział, ale koleś który za mną jechał miał zero reakcji jak go pytałem, a radio na bank miał włączone bo gadał. Zostaje więc sprawdzić gruchę.

Luca
14-09-2006, 11:49
ale koleś który za mną jechał miał zero reakcji jak go pytałem, a radio na bank miał włączone bo gadał.

...

Zostaje więc sprawdzić gruchę.

Może nawijał na innym kanale, a nie na #19 - zdarza się :)

No to poszukaj kogoś z U520 (np. mnie :)) ) i przełoż na chwilę majka, a potem test w trasie i wszystko jasne :metal

:metal :beer: :bigok:

m3hoo
14-09-2006, 14:35
No to poszukaj kogoś z U520 (np. mnie :)) ) i przełoż na chwilę majka, a potem test w trasie i wszystko jasne
Sobota - hamownia u Grabowskiego. Będzie kilka osób z Unidenami, więc Dżekis może podjechać.

Luca
14-09-2006, 15:01
Dopiero będzie jazda :satan:
Dzień dobry, czy to hamownia - przyjechalem radyjko przetestować :satan: :)) :)) :)) :)) :)) :))

Ale pomysł przedni :metal , będziemy czekać :bigok:

:metal :beer: :bigok:

Dzekis
14-09-2006, 15:35
postaram się dojechać, ale nie ręczę bo mam dużo pracy. Jak się nie uda umówię się z kimś w tygodniu. Dzięi wielkie za pomoc.