PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o opinie Duratec HE 2.0 PFI (145PS) 5 biegowy MKIV 2009



herscher
26-11-2013, 18:39
Prośba o opinię na temat tych silników.
Jakie mają spalanie w mieście i na trasie? Jak kształtuje się rozkład mocy, od ilu obrotów zaczynają w miarę dobrze przyspieszać by nie bać się wyprzedzania na trasie?
Jak z awaryjnością tych silników, naprawami?

pokrak
26-11-2013, 20:11
"Jak kształtuje się rozkład mocy, od ilu obrotów zaczynają w miarę dobrze przyspieszać by nie bać się wyprzedzania na trasie?"
poszujak w necie charakterystyki zewnętrzej silnika to sprawdzisz przegiek krzywej momentu obrotowego.

puniu
27-11-2013, 09:28
Jezdze takim sluzbowym rocznik 2012, autko jest dosc dynamiczne ale odnosze wrazenie ze brakuje mu troche w porownaniu do mk3. Moje odczucia moga byc spowodowane tym ze na stale smiga nim kierowca ktory jezdzi w trybie "eco" a raczej przyzwyczajony jest do obrotow diesla i praktycznie nie przekracza 4tys obrotow - ogolnie auto sprawia wrazenie zamulonego. Spalanie w miescie wedlug wskazan kompa 8,1-8,3l (być moze dlatego takie niskie bo kierowca eko).
Na trasie jesli nie masz oporow przed manewrowaniem lewarkiem radzi sobie calkiem dobrze - nie jest to diesel z blisko dwukrotnie wiekszym momentem.
Ale wole wyprzedzac moim mk3 niz tym konkretnym egzemplarzem.

FurioZZ
27-11-2013, 11:36
Ja wczoraj byłem w komisie przejechać się 2.3 automatem (161km) , i niestety jak dlam nie jedyną opcją pozostaje 2.5T , ten 2.3 chodzi dużooo gorzej nić obecnie moja Vectra C 1.9(150KM) z 290 tys przebiegu :(
Ale może to wina automatu .....

herscher
27-11-2013, 15:01
Puniu rozumiem, że gdybyś miał do wyboru taki motor i 2.o ropniaka, to celował byś w ropniaka. Albo benzyna ale o większej mocy ale nie w automacie (mówił o tym FurioZZ).
Ja do tej pory szukałem diesla 2L ale wczoraj wpadł mi w oko benzyniak i stąd wyszło moje pytanie.

puniu
28-11-2013, 14:57
ja zostalbym przy benzynie - roznica w glosnosci jest dla mnie na tyle istotna ze elastycznosc diesla nie przechyli szali - benzyna plus gaz (i wtedy jezdze taniej jak dieslem)
i z wielka przyjemnoscia wybralbym tego 2,3 z automatem

Pucek_TM
28-11-2013, 16:15
Akurat nowe diessle mają fajną kulturę pracy. Diesslem się lepiej i fajniej jeździ. A nie każdy jest zwolennikiem gazu w autach.

puniu
28-11-2013, 16:59
Akurat nowe diessle mają fajną kulturę pracy. Diesslem się lepiej i fajniej jeździ. A nie każdy jest zwolennikiem gazu w autach.

Czytasz ze zrozumieniem bo odnosze wrazenie ze nie?
Jezdziles nowym duratec'iem -tez pewno nie a nowe diesle to masz ktore na mysli? Bo jesli mowisz o roczniku 2007-2009 to kulturę pracy w porównaniu do 1.8 td z ecorta bija na głowę ale do aksamitnej pracy bezglosnej benzyny nie ma porownania.
Widze ze w kazdym temacie ostatnio masz duzo do powiedzenia.

a tak se zeswypowalem