PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec] Zła reakcja na gaz, dusi się, szarpie



Fordziak777
30-11-2013, 23:52
Witam jestem posiadaczem forda mondeo mkIII 1.8 duratec 125 ps 2001 rok . mam problem z silnikiem gdyz auto po kazdym mocniejszym dodaniu gazu nie reaguje na t a wrecz przeciwnie zaczyna sie dusic i szarpac. w silniku wtedy cos grechocze auto nie chce lapac obrotow wiec musze jezdzic dodawajac gazu jakby pedal gazu byl z piasku - bardzo delikatnie. rano nie odpala raczej za 1 razem tylko 2 czy 3 obroty wachaja sie troche jak sie rozbuja na 4 tys to jest raczej okej tlyko ze caly czas gaz musze dawac delikatnie. wiem na ten moment od znajomego ze to napewno nie swiece bo silnik chodzi dobrze tylko cos z moca i reagowaniem na gaz nie znam sie na samochodach zbytnio dlatego trafilem tu zanim udam sie do mechanika. znajomy stwerdzil ze przyczyna moze byc przerwany i zaslepiony przewod widozczny na zalaczonym obrazku. co to jest ? i czy w autku byl kiedys gaz ? dziekuje z gory na odpwoiedz i czekam. pozdrawiam wszystkich klubowiczow. https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/v/1476238_594403590626283_919584100_n.jpg?oh=42f040d 73b200333c9185e0ce146f910&oe=529C4D1D&__gda__=1385977454_5ce3e951c1c67f8500d137e0ce12b3f e

1olek
01-12-2013, 00:08
Wedlug mnie dostaje zla mieszanke, albo nie dochodzi powietrze ( sprawdzales filtr powietrza), albo benzyna, trzeba by klapki w kolektorze sprawdzic, moze swiece, przewody lub cewka, wszystko moze byc.

danielWr
01-12-2013, 00:14
Mocne. Bez tego dawkowanie paliwa nie będzie precyzyjne. Regulator musi być podłączony ta rurka która jest zaślepiona do kolektora żeby zachowana byla różnica ciśnień. Jeżeli masz to zaślepione regulator nie zmienia się ciśnienia paliwa względem ciśnienia w kolektorze co może skutkować nieprecyzyjnym dawkowaniem. Mozliwe ze regulator jest uwalony puszczal paliwo i ktos to naprawil druciarska metoda.

---------- Post added at 23:14 ---------- Previous post was at 23:13 ----------


ten przeciety przewod to od EGR, on nie jest problemem.

o matko ale babol. wez ty sprawdz gdzie jest EGR w MKIII.

1olek
01-12-2013, 00:22
o matko ale babol. wez ty sprawdz gdzie jest EGR w MKIII.

fakt, ale wstawiony jjestem, wiec niedowidze ;) klepiej po pijaku rad nie udzielac, dlatego pasuje dzisiaj.

Fordziak777
01-12-2013, 00:29
Dziekuje bardzo Wam obu no ale skoro pierwszy kolega pasuje to prosilbym o rade drugiego . czyli to kwestia tego ze ktos druciarsko zeslepil to erg w dodatku moze byc uszkodzone i teraz musze ta rurke zrobic i przeczyscic tak ? jestem w stanie sam to wykonac ?, musze isc do mechanika ? znajduje sie teraz w niemczech i te mnie policza jak za wymiane silnika ...

danielWr
01-12-2013, 12:59
ze ktos druciarsko zeslepil to erg

Przeczytaj jeszcze raz to co napisalem. To nie jest EGR. Odpal samochod na pare min, potem zgas i zdejmij wezyk przy regulatorze i zobacz czy nie ma tam benzyny. Jezeli nie to idziesz do motoryzacyjnego u kupujesz wężyk silikonowy do podcisnień i zastepujesz nim dwa kikuty. Potem trzeba bedzie szukac prawdziwego problemu bo z jakiegos powodu ktos to w ten sposób "naprawił".

Fordziak777
01-12-2013, 20:32
wlasnie ogarnalem rano ze zle to zrozumialem no w tym wezyku jest benzyna co teraz ? ;>

enjoypoznan
01-12-2013, 21:17
Jak rozumiem autko od samego kupna się nie dławiło i jeździło dobrze? Regulator paliwa nie powodowałby aż takich zaburzeń w pracy moim zdaniem. Co nie zmienia faktu że powinien być sprawny.

Skoro jest paliwo to trzeba wymienić listwę wtryskową. Samego regulatora zmienić się nie da.

Fordziak777
01-12-2013, 21:30
Podczas kupna juz to bylo jednak podejrzenia byly ze swiece i sie wymieni tak wymyslil znajomy ktory pomagal mi kupowac ogolnie autko nabywalismy w niemczech. no ale inny znajomy juz na miejscu stwierdzil ze nie swiece bo slyszy ze 4 cylindry chodza jak trzeba no autko jak sie rozgreje i wejdzie na obroty to jest lepiej im wieksze tym lepiej jadac spokojnie powoli sie rozpedzajac - gaz bardzo delikatnie to autko normalnie jezdzi tylko jak sie troche da tego gazu no to go telepie. taka sytulacja ;)