PDA

Zobacz pełną wersję : Zakup mk3, prośba o pomoc.



Oberschelisen
02-12-2013, 21:54
Witam, założyłem konto na forum aby dowiedzieć się paru przydatnych rzeczy na temat mondeo mk3. Jako, że ich cena na rynku jest dość przystępna za rocznik i wyposażanie jednak zastanawia mnie jak to się przekłada na awaryjność tego modelu, koszty napraw i części. Wiem, że to jest forum tylko mondeo i raczej nie będzie tu złych opinii ale proszę w miarę o rzetelną wypowiedz szczególnie posiadaczy modelu mk3 2.0 TDDI. Ostatnio trafiłem na to ogłoszenie, nie ukrywam, że bardzo mnie ciekawi:

http://tablica.pl/oferta/ford-mondeo-mk3-2-0-tddi-bez-pompowtryskow-ghia-alu-18-nowa-cena-CID5-ID3Hx77.html#b4bc3cae9d;promoted

może ktoś zna te autko. Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

Pucek_TM
02-12-2013, 22:02
Jak wiadomo TDDI nie robi zbyt dużych problemów. Wiadomo wszędzie się coś zepsuje, ale w TDDi wszystkie naprawy które mogę się trafić nie są zbyt kosztowne. No ewentualnie dwumasa ale to w każdym mk3 jest, a zawsze można kupić używkę. Przynajmniej jeżdżąc TDDI nie ma stresu, że walną wtryski. I poleci trochę kasy.
Spalanie większe niż w TDCI ale jak na taką masę i w miare dobre przyspieszenie i tak nie jest źle.
Kultura pracy jak to diesel. Głośniejszy niż TDCI, ale ja lubię taki dźwięk.

aras124
02-12-2013, 23:02
Ktoś w tym egzemplarzu wstawił liczni z polifta.

fundil
03-12-2013, 13:25
Ktoś w tym egzemplarzu wstawił liczni z polifta.

I pewnie jest problem z grzaną przednią szybą:hehe:

steell
03-12-2013, 14:09
Pisze że ma tempomat ale na fotce go nie ma, wiec albo gościu pisze głupoty albo kierownica wystrzeliła i kupił najtańsza tanią poduszkę bez tempomatu jaka była dostępna.

---------- Post added at 13:06 ---------- Previous post was at 13:05 ----------

Koła 18' ładne ale może byc twardo na naszych dziurawych drogach, za to na autostradzie będzie fajnie.

---------- Post added at 13:09 ---------- Previous post was at 13:06 ----------

Nie ma informacji o mocy silnika, brak fotek z tyłu i komory silnika. Jeżeli to wersja 115KM to można fajnie podkręcić czipem.

Oberschelisen
03-12-2013, 18:00
Rozmawiałem z tym gościem i to jest 90KM wersja. Ponoć zadbana. Na allegro stoi już za 9.900zł. Nie wiem czy opłaca się jechać taki kawałek po niego. Bo śląsk a Mazury to trochę jest.

jareckimondeo
04-12-2013, 13:49
Szukaj coś na śląsku lub w miastach ościeżnych bo jechać na drugi koniec Polski i jest możliwość że może być rozczarowanie to trochę ryzykowne ja tak dwa razy trafiłem że jechałem "po nic" i dlatego ku przestrodze radzę Ci również zastanowić się nad tym.

Pucek_TM
04-12-2013, 15:44
90KM to trochę słabo jak na mk3..