PDA

Zobacz pełną wersję : Mondeo MK II CB RADIO PORADY



Salex
16-09-2006, 19:49
Witam

Mam pytanie w sprawie radia CB w moim Mondku. Wprawdzie miałem już do czynienia z tym sprzętem jednak nadal jestem laikiem jeśli chodzi o marki, anteny etc.
W związku z tym że mam ochotę sobie sprawić cosik takiego prosze o porady w nastepujących kwestiach:
1. Jakiego radia użyć dla kompilacji relatywnie niskiej ceny i dobrej jakości/funkcjonaloności sprzętu.
2. Jaką antenę zastoswoać do pojazdu - i tu pojawia się kolejna poprzeczka ... nie chcę długasnej anteny na 200 cm a jakąś taką 30-50 cm na magnesie. Wiadomo że idzie tutaj o zasięg jednak co proponujecie aby antena była krótka a zasięg dobry... 5-6km
3. Gdzie zamontować radio w Mondeo :) ......
Pozdrawiam i czeka na info

zettd
16-09-2006, 22:28
Witam,od dwoch miesiecy mam unidena 520xl+ antene Hustler 1m na magnesie- zakupilem ten zestaw na alegro za c.380zl, radyjko zamontowałem we wnece pod włacznikami swiatel(bardzo poreczne miejsce)montarz jest bardzo szybki prosty-nawet dla osob ktore robia to pierwszy raz.Trzeba tylko w wyspecjalizowanym zakladzie(tam gdzie montuja CB koszt 15zl) ustawic SWR.Stwierdziłem ze zasieg mam ok 6-7 km .Z radyjkiem zrobilem juz ~3000tys km jestem b . zadowolony i kilkakrotnie b. sie przydalo :))

polonista
17-09-2006, 14:55
radyjko zamontowałem we wnece pod włacznikami swiatel(bardzo poreczne miejsce)

W jaki sposób? - przecież tam jest zbyt mało miejsca! Może masz jakieś zdjęcie?

zettd
17-09-2006, 17:05
Chodzi o miejsce zwane-"na gąbkę"jest wystarczajace dla radyjka, jedynie w tylniej czesci polki wywiercilem otwor aby przetknac kabel anteny i zasilania ktory siegnie do gniazda zapalniczki lub mozna podlaczyc na stale do skrzynki bezpiecznikow. Radio we wnece umocowalem w ten sposob ze naokolo wcislem pasek gąbki -to wystarczy. Kabel antenowy jest rozwiniety wzdluz lewego progu az do bagaznika , z tamtąd po otwarciu bagaznika-na dach. latwosc chowania anteny -otwieram bagaznik sciagam z dachu zamykam bag.i gotowe :) Pod magnes na dachu przykleilem folie samoprzylepna ktora dobrze chroni przed porysowaniem.

Andy
17-09-2006, 18:41
radyjko zamontowałem we wnece pod włacznikami swiatel(bardzo poreczne miejsce)

W jaki sposób? - przecież tam jest zbyt mało miejsca! Może masz jakieś zdjęcie?

Wchodzi bez problemu 3/4 posiadaczy CB w MKP ma tak zamontowane radyjka :metal

Mamut
17-09-2006, 18:46
miejsce jest optymalne, nie widac z zewnątrz, nie przeszkadza w normalnym użytkowaniu auta, a i dostęp do pokręteł jest ok.
Kwestia tylko co zrobić z gruszką.
uchwyt można przykręcić obok włącznika świateł,
ja przykręciłem uchwyt na drzwiach.
pozdrawiam i powodzenia

jarekson
17-09-2006, 20:20
Ja mam radio "wciśnięte" pomiędzy podłokietnik a fotel pasażera.
Wygodnie się steruje trzymając łokieć na podłokietniku, łątwo można wsunąć głębiej i nic nie widać :)

krzys-68
17-09-2006, 22:14
krzysztof_o ma zamontowane zamist popielniczki,widzialem,super wyglada :metal

sebastian_w
18-09-2006, 09:34
Radio w miejscu popilniczki jest super, brawo za pomoysł i realizację :metal
Ja bym zaproponował radyjko firmy Team MC-8. Jest sporo mniejsze od unidena a i funkcji ma troszkę więcej , np zmiana kanałów w gruszce. Koledzy z branży CB twierdza iż po oględzinach wnętrza radyjka wydaje się być lepsze od unidena, lecz to czas pokaże. Zamontowanie tego radyjka w miejscu "na gąbkę" powoduje to iż nie jest wcale widoczne z zewnątrz. Co do montażu gruchy to proponuje przedłużyć kabelek i zamontować z prawej strony, montując gniazdo do gruchy np na zaślepce od przycisków podgrzewania siedzeń w MK II , tak aby można było gruchę odpiąć a radyjko pozostawić.
Jeśli chodzi o antenkę to Sirio Tajfun 27

Taki zestawik powoduje iz jesteśmy nie widocznymi użytkownikami CB :))[/url]

krzys-68
19-09-2006, 20:18
Chodzi o miejsce zwane-"na gąbkę"jest wystarczajace dla radyjka, jedynie w tylniej czesci polki wywiercilem otwor aby przetknac kabel anteny i zasilania ktory siegnie do gniazda zapalniczki lub mozna podlaczyc na stale do skrzynki bezpiecznikow. Radio we wnece umocowalem w ten sposob ze naokolo wcislem pasek gąbki -to wystarczy. Kabel antenowy jest rozwiniety wzdluz lewego progu az do bagaznika , z tamtąd po otwarciu bagaznika-na dach. latwosc chowania anteny -otwieram bagaznik sciagam z dachu zamykam bag.i gotowe :) Pod magnes na dachu przykleilem folie samoprzylepna ktora dobrze chroni przed porysowaniem.wejdzie Uniden,ale tez nie kazdy model :))

krzysztof_o
19-09-2006, 20:33
krzysztof_o ma zamontowane zamist popielniczki,widzialem,super wyglada :metal


Jak kupie skaner to zrobie fotke i wrzuce na forum (wersja dla tych co nie palą)

krzys-68
19-09-2006, 20:34
krzysztof_o ma zamontowane zamist popielniczki,widzialem,super wyglada :metal


Jak kupie skaner to zrobie fotke i wrzuce na forum (wersja dla tych co nie palą)albo pala przy otwartym oknie :bigok:

Marq
19-09-2006, 22:18
Albo palą, ale nie we własnym samochodzie. :) Ja sam się zastanawiam na montażem CB, bo zamierzam se sprawić. Ale MKIII jest już inaczej rozwiązane.

krzys-68
19-09-2006, 22:25
Radio 1 DIN zawsze sie da zalozyc :satan:
Ja wozilem luzem i lezało miedzy fotelami :metal

Marq
19-09-2006, 22:31
O i to jest myśl Krzysiek wywalę firmowe 4000 i wstawię swoje JVC DIN1 i się CB jeszcze zmieści, no tak proste, że aż genialne. :)

krzys-68
20-09-2006, 10:42
nie tak szybko,musisz jeszcze dolozyc glosnik zewnetrzny :satan: bo ten w CB radio bedzie zabudowany i zagluszony :metal

krzysztof_o
20-09-2006, 12:02
O i to jest myśl Krzysiek wywalę firmowe 4000 i wstawię swoje JVC DIN1 i się CB jeszcze zmieści, no tak proste, że aż genialne. :)

Na alegro są bardzo fajne kieszenie 1 DIN do większości CB kupiłem i zamontowełem krzys-68 widział jest ok http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=126850436

krzys-68
20-09-2006, 12:16
:metal Tylko że wówczas juz nie wejdzie koło 1DIN radia rtv

Marq
20-09-2006, 12:28
Ano widzicie, czyli na pierwszy rzut oka to co się wydaje proste, wcale takie proste nie jest, hehe. No ale nie ma rzeczy których by się nie dało rozwiązać w inny sposób. Dzięki za porady i sugestie.

ubidigi
20-09-2006, 13:00
Ale już do kieszeni 2 razy po 1 DIN powinno się zmieścić. Są czasami na Allegro.
http://www.allegro.pl/item128944182_ford_fusion_fiesta_ramka_radia_dar_4 0129_.html szukać takie aby pasowały do Mondiego