PDA

Zobacz pełną wersję : Duszenie sie silnika



raf1k
17-09-2006, 12:29
Witam!

Mam taki maly problem z moim mondkiem... Od kad go posiadam mam problem z zaduszaniem sie silnika... Chodzi o to ze gdy przykladowo jest on na wolnych oborach i trzyma sobie te 700-750 i dodam mu bardzo minimalnie gazu i odrazu puszcze to pierwszy efekt to nie jest ze oboty odrazu wzrastaja tylno mondek duzi sie na ulamek sekundy i dopiero potem wskakuje na wieksze oborty... jest to bardzo uciazliwe bo czasami potrafi zgasnac np na swiatlach :/ Mondek to automat ia takie zadusenie rowniez jest w momencie gdy przygladowo wrzuce na luz z biegu podaczas postoju... zacznie bujac autkiem i zgasnie... albo czasami sie ustabilizuje... bylem z tym kiedys u mechanika i jak diagnozowal mondka kompem mowil ze czujnik podcisnienia sie zawiesza i ze to jest przyczyna... no przeczyscil ten czujnik i przez jakis czas bylo okej mondka nie przyduszalo i bylo dobrze... ale po kilku dniach wrocilo to do normy... do tego mechanika juz jakso nie jade bo mi duzo ludzi odradza i chcialbym wkoncu zniwelowac ta usterke... mzoe ktos wie co to za pzyczyna?

raf1k
20-09-2006, 00:29
o_O

widze kazdy sie rwie do pomocy...

rc23
20-09-2006, 01:11
-zawór odpowietrzenia skrzyni biegów
-przepływomierz
-zawór bocznikowy
-trójnik odpowietrzania skrzyni korbowej
to możliwe przyczyny
korzystając z tych nazw poszukaj jak te problemy rozwiązano

krzys-68
20-09-2006, 08:04
-zawór odpowietrzenia skrzyni biegów
-przepływomierz
-zawór bocznikowy
-trójnik odpowietrzania skrzyni korbowej
to możliwe przyczyny
korzystając z tych nazw poszukaj jak te problemy rozwiązanoTo automat i tu rzeczywiscie rzeczony czujnik podcisnienie moze byc uszkodzony.skoro czyszczenie pomoglo tylko na chwile to slbo kolektor dolotowy jest b.brudny albo czujnik do wymiany

raf1k
20-09-2006, 10:49
przeplywke i krokowca czyscilem... wiec zostalo mi poczytac o
-zawór odpowietrzenia skrzyni biegów
-trójnik odpowietrzania skrzyni korbowej

krzys-68... ale podobno gdy jest przeplywka to czujnika podcisnienia nie ma? tak slyszalem... chyba ze masz na mysli cos innego... a co do kolektora to faktycznie jest na nim troche nagaru bo czyscilem juz przepustnice ale do czyszczenia kolektora sie nie zabieralem...