PDA

Zobacz pełną wersję : Radio do ford



krmt76
20-05-2005, 09:24
Znalazłem radioodtwarzacz orginalny
Zastanawiam się czy warto go kupić.
Mam cd na mp3 więc niewiem.
Musiał bym pchnąć cd i dopiero to.
A są z cd takie radyjka.
do mk1
Podaje link: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=50670539

KrzysztofStu
20-05-2005, 09:34
Nie wciśniesz tego do mk1. Trzeba przerabiać deskę i wycinać taki metalowy element (szynę) między radiem a półeczką pod/nad radiem. Nie warto. Poza tym wymieniać radio z CD na kaseciaka i to w dodatku nienajlepszego? Jak chcesz oczywiście, ale ja bym się mocno zastanowił. A wiesz, jaka zmieniarka do tego pasuje? Ile kosztuje?

krmt76
20-05-2005, 09:49
Dzięki tak tylko się zastanawiałem.
czy to się opłaca i czy zamontować się da zapomniałem zapytać
DZIĘKI
Jóż nie kupuję.

v1tek77
20-05-2005, 10:18
No niestety takie radyjko to fajna rzecz ale my, uzytkownicy mkI skazani jestesmy na radyjka 1DIN :(

robocord
20-05-2005, 12:15
Nie wciśniesz tego do mk1. Trzeba przerabiać deskę i wycinać taki metalowy element (szynę) między radiem a półeczką pod/nad radiem. Nie warto. Poza tym wymieniać radio z CD na kaseciaka i to w dodatku nienajlepszego? Jak chcesz oczywiście, ale ja bym się mocno zastanowił. A wiesz, jaka zmieniarka do tego pasuje? Ile kosztuje?

Witam,

Co do radyjka o które pyta kolega v1tek77 to mam identyczne w MKII. Jednak wbrew temu co pisze KrzysztofStu, gra ono całkiem przyzwoicie. Oczywiście wyminiłem sobie fabryczne głośniczki na JBL (ale to problem niezrozumiałych oszczędności Forda). Funkcjonalność jest też bez zarzutu (może przydałob by się podbicie basów a co do pilota to osobiście wolę umieszczone w kierownicy a nie w formie jojsticka, ale i do takiego można się przyzwyczaić). Koszt zmieniarki nie jest taki straszny - tylko trzeba trochą poszukać (ja dałem 2 miesiące temu na Allegro 450 zł z kablem, 2 magazynkami oraz dodatkowym pilotem). Jednak w mojej opinii najlbardziej urzyteczną cechą tego radia jest fakt iż posiada ono funkcję automatycznej regulacji natężenia dźwięku w zależności od prędkości pojazdu.

Tak czy inaczej, cena 400 zł może być mało kusząca (bo za taki szmal można już wykombinować coś lepszego), szczególnie że w komplecie nie ma pilota (jojsticka) oraz okablowania.

Tak czy inaczej firmowe radyjka mają swoje plusy a ja osobiście ten model mogę polecić.

Pozdrawiam

krmt76
20-05-2005, 14:04
Ale będzie pasowało.
Niema szczegilnych przeciwskazań.
Kolego wyżej pisał że nie pasują.
Bo jeszcze jest taki z cd
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=51690716

v1tek77
20-05-2005, 14:36
Witam,
Co do radyjka o które pyta kolega v1tek77 to mam identyczne w MKII.
Po pierwsze nie ja pytalem o to radyjko :satan:
A po drugie to w MkII to pewnie Ci ladnie ono pasuje ale w mkI jak pisal KrzysztofStu bez ciecia sie nie obedzie a i nie wiem czy wogole warto by za to sie brac :satan: Opisales bardzo dokladnie zalety tego radyjka ale niestety nie jest ono dla posiadaczy MkI :jezyk1:

pogo84
20-05-2005, 14:47
a jakie macie radyjka w mk2? oprocz tego duzego ? macie jakies zaslepki ?bo jak sie wsadzi radyjko mniejsze normalne to hmm zostaje dziura? :>

Truszek
20-05-2005, 14:51
a jakie macie radyjka w mk2? oprocz tego duzego ? macie jakies zaslepki ?bo jak sie wsadzi radyjko mniejsze normalne to hmm zostaje dziura? :>

Na Allegro i w ASO są takie zaślepki.
Koledzy na forum je stosowali i są zadowoleni.

Tommy
20-05-2005, 14:55
Ja kupowałem taką ostatnio. Zapłaciłem 25zł. Pasuje idealnie. Dostaniesz taką w każdym lepszym sklepie z car audio :)