PDA

Zobacz pełną wersję : 205/55/16 zima, co polecacie



Artur Mondeo
03-02-2014, 00:51
Witam, wiem że tematów może takich nie brakuje, ale "świat opon " się czesto zmienia.Nowe marki , nowe modele i przedewszystkim ceny zapewne.
Obecnie jezdze na zima i lato 205 55 16 i są to najlepsze rozmiary wedlug mnie dla mondka mk3 kombi , wiec rozmiarów bym nie zmieniał.
Chciałbym kupić nowe opony tylko nie wiem jakiej firmy . Co by drodzy koledzy polecili??

Canonier
03-02-2014, 10:35
Kupiłem Nokiany WR D3 i w ostatnim czasie przekonałem sie że naprawde dają rade nawet na bardzo,bardzo sliskim

rezulteo opony
03-02-2014, 19:52
Witamy,

Na forum jest sporo w tym temacie. Wszystko zależy od budżetu i przypominamy, że do rozmiaru zalicza się także odpowiedni indeks prędkości i nośności. Co do rozmiaru to najlepszy jest ten homologowany do danego modelu i jego wersji. Zapraszamy do nas na stronę http://www.rezulteo-opony.pl/r-opony-zimowe gdzie można porównać opony i ich ceny.

Pozdrowienia,

Rezulteo

bartekk
03-02-2014, 20:32
Kupiłem Nokiany WR D3 i w ostatnim czasie przekonałem sie że naprawde dają rade nawet na bardzo,bardzo sliskim

A ja wersję A3 i pierwsze wrażenia pozytywne, ciche.

RalfiX78
03-02-2014, 22:37
Kupiłem Nokiany WR D3 i w ostatnim czasie przekonałem sie że naprawde dają rade nawet na bardzo,bardzo sliskim
Mam te same i wrażenia są podobne, a to ich drugi sezon u mnie.

tomzyl
03-02-2014, 22:48
Kupiłem Nokiany WR D3 i w ostatnim czasie przekonałem sie że naprawde dają rade nawet na bardzo,bardzo sliskim
popieram, popieram :)
bardzo fajne oponki są i ładnie się kleją asfaltu :)

Canonier
04-02-2014, 08:58
też były w kregu zainteresowan, ale (o ile się nie myle) to są one raczej miejsko-autostradowe, czyli raczej na odgarnięte drogi a ja czasem wybieram sie w takie okolice, gdzie koniom podkowy się slizgają:hehe:


Kupiłem Nokiany WR D3 i w ostatnim czasie przekonałem sie że naprawde dają rade nawet na bardzo,bardzo sliskim

A ja wersję A3 i pierwsze wrażenia pozytywne, ciche.

bartekk
04-02-2014, 09:05
też były w kregu zainteresowan, ale (o ile się nie myle) to są one raczej miejsko-autostradowe, czyli raczej na odgarnięte drogi a ja czasem wybieram sie w takie okolice, gdzie koniom podkowy się slizgają:hehe:


Kupiłem Nokiany WR D3 i w ostatnim czasie przekonałem sie że naprawde dają rade nawet na bardzo,bardzo sliskim

A ja wersję A3 i pierwsze wrażenia pozytywne, ciche.

Hm, nie wiem, nie znalazłem takich informacji o nich.

Często jeżdżę po drogach bez kategorii utrzymania, nierzadko przed jakimikolwiek służbami i na razie nie narzekam, ale to dopiero pierwsza zima na nich.

Canonier
04-02-2014, 09:37
to opinia znajomiego oponiarza (nie mam podstaw zeby mu nie wierzyc- a zakładam ze zna się lepiej niz ja (wiedział że nie kupię opon u niego) najpewniej to kwestia agresywności bieżnika


też były w kregu zainteresowan, ale (o ile się nie myle) to są one raczej miejsko-autostradowe, czyli raczej na odgarnięte drogi a ja czasem wybieram sie w takie okolice, gdzie koniom podkowy się slizgają:hehe:


Kupiłem Nokiany WR D3 i w ostatnim czasie przekonałem sie że naprawde dają rade nawet na bardzo,bardzo sliskim

A ja wersję A3 i pierwsze wrażenia pozytywne, ciche.

Hm, nie wiem, nie znalazłem takich informacji o nich.

Często jeżdżę po drogach bez kategorii utrzymania, nierzadko przed jakimikolwiek służbami i na razie nie narzekam, ale to dopiero pierwsza zima na nich.

bartekk
04-02-2014, 09:43
Jeśli o agresywności bieżnika mowa, to weź pod uwagę, że - przynajmniej w teorii - A3 jest do większych aut (występuje w większych rozmiarach) a więc o większej mocy, niż D3. Kiedyś sam nad tym dywagowałem. Podsyłam linka, może coś Ci się z niego przyda - http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/118627-Nokian-WR-D3-vs-Nokian-WR-A3?p=2223363&viewfull=1#post2223363

Canonier
04-02-2014, 09:53
dokładnie jak mówisz,A3 zapewnia lepsze osiągi (jak podaje producent) a osiągi mocnego auta w ruchu drogowym wolałbym sprawdzac na suchym/odgarniętym,( ale ten sam producent podaje) że WR lepiej odprodzawa błoto posniegowe, a kierunkowy bieżnik przeciwdziała poślizgom. Generalnie to chyba jak z wyzszoscią jednych swiąt nad drugimi, pewnie obie sa bardzo dobre...


Jeśli o agresywności bieżnika mowa, to weź pod uwagę, że - przynajmniej w teorii - A3 jest do większych aut (występuje w większych rozmiarach) a więc o większej mocy, niż D3. Kiedyś sam nad tym dywagowałem. Podsyłam linka, może coś Ci się z niego przyda - http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/118627-Nokian-WR-D3-vs-Nokian-WR-A3?p=2223363&viewfull=1#post2223363

bartekk
04-02-2014, 09:54
Generalnie to chyba jak z wyzszoscią jednych swiąt nad drugimi, pewnie obe sa bardzo dobre...

Też mi się tak wydaje ;)

Domelo
04-02-2014, 17:34
(o ile się nie myle) to są one raczej miejsko-autostradowe, czyli raczej na odgarnięte drogi a ja czasem wybieram sie w takie okolice, gdzie koniom podkowy się slizgają

W takich warunkach Nokiany WR A3 również dają sobie bardzo dobrze radę - brat jeździ na nich w fordzie focusie drugi sezon i jest z nich na prawdę zadowolony, a często mieliśmy okazję sprawdzać je w warunkach gdzie drogi były nie odśnieżone - nigdy problemów nie było :)

Choć w sumie model D3 też pewnie jest bardzo dobry - Nokian robi opony na wysokim poziomie.

jerry77
04-02-2014, 23:14
a ja jeżdzę na Vredestein Snowtrac 3 i też nie narzekam,a nawet jestem zadowolony

Artur Mondeo
05-02-2014, 23:53
dzieki wszystkim za odpowiedz, no chyba wezme nokiany ktores albo jeszcze drozsze i lepsze, zobacze nie spieszy mi sie az bardzo, w weekend pojezdze troszke po lodzi i poszukam opon

Canonier
06-02-2014, 08:36
w zeszłym sezonie na octavii miałem barumy, i objechałem pod góre w krynicy (słotwiny) warszawiaka (bez urazy koledzy z w-wy) który niemiłosiernie się męczył na "cudownych-asymetrycznych" pirellkach, czyle jesli kupisz najdroższe, to nie musi oznaczeć, ża kupiłes najlepsze


dzieki wszystkim za odpowiedz, no chyba wezme nokiany ktores albo jeszcze drozsze i lepsze, zobacze nie spieszy mi sie az bardzo, w weekend pojezdze troszke po lodzi i poszukam opon

Artur Mondeo
06-02-2014, 22:36
ja teraz chyba z tego co wiem to mam asymetryczne i dobrze mi sie na nich jezdzilo i wusmie nadal jezdzi, tylko ze juz powoli czas je wymienic

gnieciuch
09-02-2014, 18:07
a ja jeżdzę na Vredestein Snowtrac 3 i też nie narzekam,a nawet jestem zadowolony
a ja też jeżdżę na nich i potwierdzam opinie, że żadne inne nie będą u mnie na zimę, a mam je już na 3 samochodzie



objechałem pod góre w krynicy (słotwiny) warszawiaka

w krynicy do wyciągów i parkingów to nawet odśnieżone jest, trzeba było podjechać do mnie pod dom :) (mam tam rodzinkę i tam się wychowywałem za malutkiego) na sam koniec :) hehe tam nawet mimo wolnych miejsc "obcy" się nie zapuszczają na parkingi :)

pozdrawiam
i potwierdzam również że niektórzy nie umieją jeździć po śniegu i nawet łańcuchy nie pomagają ;)

rezulteo opony
10-02-2014, 21:31
Witamy,

Jeżeli chodzi o zimowe opony osobowe firmy Nokian to cała gama jest po linkiem: http://www.rezulteo-opony.pl/opony-nokian/wybierz-opone/osobowe/zimowe
Można tam przeczytać o różnicach pomiędzy modelami.

Pozdrowienia,

Rezulteo

matt44b
14-02-2014, 21:28
Mnie znajomy namówił na Dębicę, choć wcześniej z tą marką miałem niemiłe doświadczenia. Teraz jednak robią model w kategorii High Performance czyli FRIGO HP.
https://www.debica.com.pl/opony/_23
Przejeździłem zimę (bo chyba już nie wróci) i jestem pozytywnie zaskoczony. Zwłaszcza, że za 4 sztuki z założeniem w rozmiarze 205/60R16 XL zapłaciłem 1280 zł. Dobre na asfalcie nawet powyżej 10st. a na śniegu i lodzie jak każda zimówka klasy średniej. Wydaje mi się, że nawet cichsze niż moje letnie Nexeny n9000 225/45/18 ale to inny rozmiar więc bez porównania.

rezulteo opony
17-02-2014, 16:36
Witamy,

Pod linkiem (http://www.rezulteo-opony.pl/r-nowe-opony/debica-frigo-hp-opona-zimowa-o-wysokich-osiagach-przeznaczona-do-samochodow-o-duzej-mocy-4859) jest artykuł na temat tej opony.
Jest to opona o wysokich osiągach tzn. do mocniejszych samochodów, ale oczywiście marka pozostaje z najniższej półki.

Pozdrowienia,
Rezulteo