PDA

Zobacz pełną wersję : Turbo w MKII Endura i regulacja zaworów



enrico
20-05-2005, 21:40
Witam,

Kupiłem MKII 150kkm 1.8TD (Endura DE). Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak sprawdzić czy turbo działa poprawnie? Mechanik który sprawdzał silnik stwierdził, że wszystko jest okay ale ja nie słyszę tego charakterystycznego "świstu" po przekroczeniu 2000 obr.

Czytałem już posty z archiwum i sprawdzę jutro przy ściśniętym kolanku za intercoolerem. Czy jest jakiś inny sposób.

Czy wierzyć nalepce na silniku że rozrząd był wymieniony przy 120kkm (niemiecki serwis) a następna wymiana to 180kkm i kiedy w 1.8 Endura DE regulować zawory.

... i jeszcze jedno... ile Endura pali w mieście i na trasie?

Pozdrawiam,

fuel111
20-05-2005, 21:49
Popatrz w posty wcześniejsze dotyczące spalania co do turbo to jak nie działa to strasznie mulasty z niego autocik. Co do świstu to zbyt krótko pewno masz auto i do końca nie wiesz chyba w co się wsłuchać. Poczekaj trochę a sam będziesz czuł auto :bigok: :metal

Miroo
20-05-2005, 21:59
Noooo turbo-swist ok :)

enrico
20-05-2005, 22:03
Poprzednio miałem Megane II 1.6 benzyna (nie polecam wręcz odradzam nawet spojrzenia w tamtą stronę - przy 30.000 rozsypała się skrzynia biegów o reszcie nie wspomnę). Różnica w prowadzeniu tych dwóch aut jest znaczna, chociażby z powodu wielkości Mondeo Combi, do tego inne paliwo i ta turbina której nie słyszę:)

Ale autko przy 2000 tys. obr. jakby się budziło więc chyba jest ok.

szczerba
20-05-2005, 22:09
Witam,

Kupiłem MKII 150kkm 1.8TD (Endura DE). Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak sprawdzić czy turbo działa poprawnie? Mechanik który sprawdzał silnik stwierdził, że wszystko jest okay ale ja nie słyszę tego charakterystycznego "świstu" po przekroczeniu 2000 obr.

W Mondeo 1,8 TD świst turbiny jest stosunkowo cichy i nie wprawne ucho może go nie wychwycić. Twardniejące przy zwiększaniu obrotów gumowe kolanko łączące intercooler z kolektorem ssącym oznacza działanie turbiny




Czy wierzyć nalepce na silniku że rozrząd był wymieniony przy 120kkm (niemiecki serwis) a następna wymiana to 180kkm

Ja bym Niemcowi wierzył.


i kiedy w 1.8 Endura DE regulować zawory.

zawory sprawdza się (i ew. reguluje) co trzy lata lub 45 tys.km.


... i jeszcze jedno... ile Endura pali w mieście i na trasie?

Pozdrawiam,

Mój pali 4,98-6,50 l ON/100km w trasie (to najniższe to mój rekord przy jeździe 90-100km/h) i 6,3-8,5 l ON/100km po mieście.

Technika jazdy i płynność ruchu ma kolosalny wpływ na zużycie (oczywiście stan techniczny - ogumienie, hamulce, łożyska, amortyzatory również)

mburz
20-05-2005, 22:58
trzeba sprawdzić ciśnienie doładowania manometrem wtedy będziesz pewny czy działa czy nie, tudzież inne czynności związane z ustawieniem pompy itd ..... - myślę ze bez odpowiedniego oprzyrządowania nie stwierdzi się przyczyny usterki., no chyba że chybił trafił