PDA

Zobacz pełną wersję : opony letnie do MKII na gorące klimaty



middy1983
09-02-2014, 10:10
Witam. Mam wyjazd i przed wyjazdem (na stałe!) chciał bym zakupić komplet opon do MKII Liftback 1.8TD.
Problem w tym że klimat do którego się wybieram w wakacje jest gorący i suchy. Praktycznie od marca do listopada jest lato. W wakacje temperatury oscylują często na poziomie +38 do nawet +47C w cieniu (te +47 rzadko ale się trafiło kilkanaście razy). Interesują mnie opony przede wszystkim ciche! Tu chodzi o to by przy 120km/h na autostradzie ich nie słyszeć. Miałem kiedyś Continental'e i byłem bardzo nie zadowolony. Większość znajomych w tamtych rejonach jeździ na oponach Fulda. Miałem okazję kilkanaście razy usłyszeć jak się zachowują. Są bardzo ciche.
Reszta pór roku to... raczej jesień. Deszcz, deszcz i deszcz. Temperatury zimą nie przekraczają w dół temperatury +4, +5C więc zimówki czy wielosezonówki odpadają. Szukam opon seryjnych na felgę aluminiową. Rozmiary felgi to:
6Jx15H2 ET40 od Forda. Obecnie mam na nich 195R15/65 Kleber Lato lecz są jak by za wysokie! Przydało by się coś 195/R15/60 choć by. Prędkość maksymalna opony do 140km/h bo tam gdzie jadę za przekroczenie 20km/h na autostradzie jest 800 euro w plecy więc oponki nie muszą spełniać norm prędkościowych pow. 200 czy 220km/h.
Maksymalnie ile mogę wywalić na oponę (szt.) to coś koło 200-250zł. Nie będę w chorym kraju przesadzał bo to co u Nas w sklepie kosztuje 450zł w markecie tam gdzie jadę stoi 60euro (dokładnie taka sama Fulda, ten sam model!).
Opady deszczu w nowym miejscu zamieszkania są dość mocne zimą. Leje, leje i leje więc przydały by się opony dobre na deszcz. Asfalt mają lepszy jak w Polsce. Dziur 1.000.000 razy mniej. Proszę o jakieś info. Opony tylko markowe: Micheline, Fulda, Goodyear. Dębicy mówię 100% nie! Problem z Dębicą polega na tym że ... tym samym autem na zachodzie - przez 2lata zrobiłem na Fuldach drugie tyle kilometrów a cena zbliżona.

rezulteo opony
10-02-2014, 20:44
Witamy:car:,

To będzie gorąco :) Tutaj marki zostały pomieszane. Dębica jest z najniższej półki. Michelin, Goodyear z najwyższej a Fulda z tej średniej. Można zobaczyć podział na: http://www.rezulteo-opony.pl/marki-opon
Przy takich warunkach lepiej zainwestować w droższe opony i zwrócić uwagę na ścieralność. Co więcej pod uwagę należy wziąć także styl jazdy... czy będziemy jeździć po autostradach, po mieście itd.

Być może wyjazd odbywa się do kraju, w którym też jest rezulteo i można porównać ceny pomiędzy polską a tym krajem. Wszystkie lokalizacje rezulteo znajdują się na dole strony pod linkiem: rezulteo opony (http://www.rezulteo.com/en/).

Pozdrawiamy,

Rezulteo