PDA

Zobacz pełną wersję : jak zbadać silnik 2,5 V6 przy kupnie?



geralcik
24-09-2006, 20:18
powiedzcie mi jak sprawdzić silnik V6 podczas kupna autka. wiem, że one są dosyć podatne i wrażliwe na przegrzania. czy robi się takie same badania jak podczas kupna np. 2,0? tzn. komputer i kompresję? czy coś jeszcze? czy te dwa badania są w stanie w sposób miarodajny określić stan tego silnika i jego ewentualny przybliżony przebieg (jakby ktoś znał jego fabryczną kompresję i ile mu się odejmuje na każde 100kkm byłbym wdzięczny)? i czy te dwa badania pozwolą wykryć np. że silnik był katowany czy przegrzany? jeżeli macie jakieś sugestie innych badań to piszcie :bigok:

STraits
24-09-2006, 20:28
Ciężko. Zakup V6 to jednak jest pewne ryzyko. Zmierz kompresje - przejedź się - zobacz czy dostaje kopa powyżej 3500 RPM (otwierają się dodatkowe doloty). Wrzuć przy 30 km/h - 3 bieg i zobacz czy jedzie czy się dusi... Sprawdź na przewodach WN date - jak są fabryczne to pewnie będzie wystukane 1998 lub coś w tym stylu. Wyjmij świece i sprawdź jaki jest ich stan - czy nie są zaolejone, zakopcone, etc. Zorientuj się kiedy autko miało wymieniony olej - zobacz na bagnecie ile zostało.

geralcik
24-09-2006, 20:32
kucze. no właśnie nie chciałbym wtopić. myślałem, że są może jakieś badania, które pozwalają stwierdzić stan tego silnika. hmmm. chyba będę musiał zabrać interesujące mnie autko do znajomego fachowca od amerykańskich aut ogólnie, a od fałek w szczególności :) tylko ciekawe czy wynegocjuję taką opcję ze sprzedającym, bo do fachowca jest 80km w jedną stronę... ale jak chce sprzedać no to...

konio
24-09-2006, 20:38
przy odpalaniu zwróć uwage czy nie słychać za bardzo łańcuchów , klekot może być dosłownie sekunde , zanim zadziała hydraulika napinaczy.Odpalony musi chodzić równiutko i cicho na wolnych słychać dosłownie tylko szum zero klekotu.

alienides
24-09-2006, 20:56
myślałem, że są może jakieś badania, które pozwalają stwierdzić stan tego silnika.

Jedyny sposob to porwac straitsa i zmusic go sila lub :beer: zeby cos oblukal :)) . Widze ze geralcik ostro poszukujesz nowego samochodu. Powodzenia i jak znajdziesz cos ciekawego to podaj link :banan:

geralcik
24-09-2006, 22:49
myślałem, że są może jakieś badania, które pozwalają stwierdzić stan tego silnika.

Jedyny sposob to porwac straitsa i zmusic go sila lub :beer: zeby cos oblukal :)) . Widze ze geralcik ostro poszukujesz nowego samochodu. Powodzenia i jak znajdziesz cos ciekawego to podaj link :banan:

no z tym porwaniem to trochę ciężko - z Lublina na Śląsk jest kawałek :satan:

tazior
25-09-2006, 01:01
Ty sie nie martw :) Jak trafi sie marny silnik to znajdziemy Ci ladny a stary na czesciochy :metal

altoot
25-09-2006, 01:58
Ty sie nie martw :) Jak trafi sie marny silnik to znajdziemy Ci ladny a stary na czesciochy :metal

:bigok:


ostatnio robiłem małą kalkulację i wyszło, że po sprzedaży V6 na graty trzeba dołożyć niewiele, żeby kupić drugi :))