PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] rzęcholenie łożyska na pasku alternatoraEjsi
22-02-2014, 19:28
Pod maską czasami słychać lekkie rzęcholenie. Wg mechanika to hałasuje łożysko na pasku alternatora... ponoć nie trzeba od razu wymieniać... ale jakie są wasze opinie?

Rafji
27-02-2014, 16:24
Ja miałem podobnie morze nie trzeba wymieniać ale sprawdzi ładowanie w moim przypadku nie doładowywał akumulatora i był koszt wymiany alternatora i akumulatora więc polecam wymianę :up:

Pucek_TM
27-02-2014, 23:19
A po co od razu akumulator? Na pasku napędu alternatora są chyba 3 rolki, najlepiej zdjąć i zobacyzć która szumi, jak masz jakieś zaplecze techniczne z prasą to polecam wymianę samego łożyska, koszt kilku złotych a efekt zadawalaący.

dżizas
28-02-2014, 15:26
Gładka rolka napinacza ma łożyska schowane pod plastikowym kołnierzem dlatego jedyne rozwiązanie to zakup nowej. W tej żebrowanej z tego co pamiętam wymienne, tylko należy dobrać łożysko z odpowiednim luzem (zapewne C3 lub C4) żeby się nie zatarło.

dżizas
01-03-2014, 00:32
Nie chodzi o spryt tylko logiczne myślenie!!!
Nie po to gladka rolka ma kołnierz po obu stronach żeby trudno było wyjąć łożysko tylko po to żeby znajdowała się na odpowiednim miejscu i nie traciła swojej pozycji. Uszkodzenie jednego z nich niesie za sobą potencjalną groźbę utraty pozycji przez rolkę, zblokowania o korpus napinacza i zerwania paska.
Pomyśl że może ci się to stać zimą przy kilkustopniowym mrozie w środku nocy kilkaset km od domu i będziesz jechał z dwójką małych dzieci. Jakim sprytem się wtedy wykażesz? Zaciągniesz auto do domu? Czy podłączysz się pod słup WN żeby ci prądu starczyło. A wszysko po to aby zaoszczędzić 30 zł na rolce.
GRATULUJĘ SPRYTU !!!!!
A może dać tylko trochę smaru to się rozrusza i będzie jeszcze taniej !!!