PDA

Zobacz pełną wersję : Zawieszenie tył- skrzywione koło.



eckhartapx
23-02-2014, 14:29
Witam.
Jestem w trakcie poszukiwań MKIII. Na tapecie obecnie mam uszkodzoną sztuke. Jak deklaruje właściciel motocykl uderzył w tylne koło. Samochód nie ściąga, nic nie stuka, nie ścina opon. Ogólnie nie ma z tym problemu. Jedynie co to widać 'gołym okiem', że koło jest delikatnie skrzywione.

Możecie doradzić jak duży może być koszt naprawy tego i czy w ogóle opłaca się to oglądać?

Tomasz
23-02-2014, 16:32
Jeżeli jest to skrzywienie w płaszczyźnie poziomej to jest taka możliwość, że:



motocykl uderzył w tylne koło
Połóż się pod auto. Jeżeli widać, że koło krzywe to tym bardziej będzie widać, że wahacz poprzeczny się skrzywił (najczęstsza usterka przy uderzeniu bocznym). O ile to oczywiście habeta lub sedan.

kon146
24-02-2014, 18:01
Może zrób zdjęcia i wstaw tutaj. My też rzucimy okiem :)

eckhartapx
24-02-2014, 18:57
Dzięki uro2, na pewno zwrócę na to uwagę. Dobry pomysł z tymi zdjęciami. Jutro jadę na obdukcję to coś pstrykne.

eckhartapx
01-03-2014, 12:33
Oglądałem autko. Prawdę mówiąc pierwsze wrażenie od razu zdyskwalifikowało samochód. Auto ubite i malowane (a raczej uciapane) na każdym elemencie z wyjątkiem dachu i maski. Porysowane i ubite dosłownie wszędzie po czym malowane amatorsko, w grę wchodził nawet spray. Silnik pracował na wyraźnie zawyżonych obrotach.
Na sam koniec schyliłem się do tego koła i nie zauważyłem pogiętych wahaczy, ale zrezygnowany już nie wnikałem co jest grane.
Szukam dalej...
Temat do zamknięcia.