PDA

Zobacz pełną wersję : v6-gaz



maxic
25-09-2006, 19:44
Witam serdecznie,
Na wstepie chce przeprosic adminow ze akurat tutaj umieszczam to pytanie ale umieszczajac ja w gablocie :) z gazem nikt mi nie pomogl.

Mianowicie, chcialem zapytac o mixer i parownik jaki trzeba zalozyc. bo gazownik jeden drugi trzeci nie moga dac sobie rady z tym ze jest mulisty zarowno na gazie jak i na benzynie. blagam o jakies typy. ewentualnie jak dostawaliscie papier homologacji to tam sa wypisane poszczegolne czesci jakie byly montowane. Jeszcze raz prosze o podpowiedzi bo nie moge jezdzic :( wstyd mi jak mnie furmanka z "kuniem" wyprzedza"

konio
25-09-2006, 19:50
Z tego co piszesz to instalka podcisnieniowa , jak na benzynie i gazie muł to sprawdz moduł zmiennej geometri dolotu , czy otwieraja sie dodatkowe kanały , często jest on przyczyną zamulonego V6 , albo pada tranzystor albo linka się wypina.

maxic
25-09-2006, 20:23
gazownik caly czas zgania mi na brak powietrza. - zalozylem stozek pozniej bylo ze mixer jest za duzy obudowa. bo byl wlozony w ta rure. zminilismy na zew przed przeplywomierz ale to totalnie byla lipa i tak sie wogole podobno nie praktykuje. wiec wrocilismy do punktu wyjsca. dzieki za sugestie wezme je pod uwage i przekaze mu je ale prosze o jeszcze wasze doswiadczenia. i podpowiedzi

konio
25-09-2006, 20:42
moduł znaduje się pod tą plastikową osłoną silnika , trzeba ją odkręcić ,przy gwałtownym wciśnięciu gazu na luzie powinieneś zauważyć jak linka pracuje.To jest częsta bolączka Vek.

ateem
25-09-2006, 21:19
a ja podpowiem tak: wyrzuc mikser, przywroc fabryczny "wyglad" dolotu i przejedz sie na benzynie. poczujesz ogromna roznice.
ja kupilem V-ke z II gen. gazu i jak zobaczylem ten mikser, a w nim takie waskie gardlo dla powietrza to sie przestraszylem i od razu sekwencje wrzucilem. auto nie do poznania.

gorilla666
25-09-2006, 21:31
moduł zmiennej geometri dolotu
tak moduł to bolaczka kaloryferków ale w modelu MK II a kolega ma MK I a tam zmienny dolot jest regulowany podcisnieniem a nie modułem-maxic pogadaj z Altootem od ma II gen bardzo poprawnie załozona to zobaczysz co u ciebie nie tak a tego gazownika to w :ass: kopnij niech sie podszkoli troche albo niech gazuje zuki a nie Vki-bo tu niestety trza sie wykazac doswiadczeniem i wiedza :metal

konio
25-09-2006, 21:34
moduł zmiennej geometri dolotu
tak moduł to bolaczka kaloryferków ale w modelu MK II a kolega ma MK I a tam zmienny dolot jest regulowany podcisnieniem a nie modułem-maxic pogadaj z Altootem od ma II gen bardzo poprawnie załozona to zobaczysz co u ciebie nie tak a tego gazownika to w :ass: kopnij niech sie podszkoli troche albo niech gazuje zuki a nie Vki-bo tu niestety trza sie wykazac doswiadczeniem i wiedza :metal
Heh faktycznie ma MKI nie luknołem na podpis :wall:

maxic
25-09-2006, 21:51
wiem dlatego kurcze wlasnie prosze was o jakies sugestie bo tu za kazdym razem moj problem rozwiazuje :)