PDA

Zobacz pełną wersję : Opony do MK3 2.0 benzyna



artoor86
06-03-2014, 11:11
Witam.

Rozglądam się za oponami letnimi do Mondeo 205/55/16. Kompletnie nierozeznany w temacie wiec prośba o jakieś konkretne rady. Jeżdżę dynamicznie ale bez szaleństw, większość tras pokonuje autostradą lub drogami o małym zatłoczeniu, miasto sporadycznie. Zależy mi na trwałości, bezpieczeństwie co za tym idzie dobrej przyczepności.

rezulteo opony
06-03-2014, 11:32
Witamy,

Na forum jest dużo informacji na temat różnych modeli opon, a podany wymiar jest jednym z najbardziej popularnych. Prosze pamiętać o indeksie prędkości i nośności. Wybór opon zależy od posiadanego budżetu, stylu jazdy czy tego co jest dla nas najważniejsze. Jedni lubią bardzo ciche opony zaś inni zwracają głównie uwagę na opory toczenia czy hamowanie.
Na naszej stronie można porównać ceny i opony między sobą.

Rezulteo

artoor86
06-03-2014, 18:24
Przeszperałem trochę internet i zastanawiam się miedzy 4 modelami Pirelli Cinturato P7, Pirelli Cinturato P1, FuldaEcoControl HP ContiEcoContact5. Jakieś spostrzeżenia wśród użytkowników powyższych kapci lub propozycje? Zastanawiam się na ile różnice w ocenach tych opon będą odczuwalne na drodze.

zbiban1967
07-03-2014, 12:03
Przejzyj pozostale tematy o oponach .Ja juz jestem po wyborze a przewalilem wiele danych.Wybor padl na Dunlop Bluresponse.

artoor86
07-03-2014, 16:12
Zbiban1967 co sprawiło że akurat Dunlop? Z testów i porównań wypadły gorzej od tych nad którymi ja się zastanawiam.

zbiban1967
07-03-2014, 17:54
Gorzej...? Chyba rozmawiamy o innej oponie.Dunlop Sport Bluresponse wygrywała większość testów w zeszłym roku. A poza tym tak jak pisałem w innym poście zacząłem zwracać uwagę na etykiety ,a wg niej w/w opona ma klasę energetyczną "B" .hamowanie na mokrym "A" i głośność 68 db.Pirelli P7 analogicznie "C" , "B" i 70 db. Dla mnie istotną sprawą jest komfort ,a Dunlop jest naprawdę cichy (porównuję z Goodyear i Toyo ,które ostatnio używałem).Przykładowe linki do testów.www.opony.com.pl/.../ranking-najlepszych-opon-letnich-sezonu-2013/?i...‎www.oponeo.pl › Prasowe testy opon letnich‎

zbiban1967
11-03-2014, 16:51
Dzisiaj Dunlopy przeszły test na trasie 500 km. Ogólne wrażenia - bardzo cicha ,przy 180 słychać tylko silnik. Rewelacyjne resorowanie.Nierówności które Toyo wyłapywało strasznie - Dunlop przechodzi bez najmniejszych objawów. Na suchym trzyma się bardzo dobrze ,poczekam jeszcze na deszcz...

michax
12-03-2014, 20:58
Kolego ja moge Ci polecić opony firmy Yokohama A Drive
Może model opony jest stary ale mogę Ci ją z pełnym sumieniem polecić.
Już drugi rok eksploatuje te opony i są rewelacyjne. Cisza, komfort i co najważniejsze
podczas deszczy 100 % przyczepność. Na samym początku zrobiłem parę testów i przy prędkości około 90 km/h zbliżałem się ku poboczu i wjeżdzałem w dość głębokie kałuże i ku mojemu zdziwieniu autko zachowywało się jakbym jechał po suchym asfalcie. Zimówki rownież zmieniłem na yokohamy tylko że W drive. Cena też uważam że znośna bo za komplet letnich zapłaciłem około 1100 zł.

artoor86
12-03-2014, 21:46
U mnie wybór chyba jednak padnie na Fulde Eco Control HP. Im więcej opinii czytam na neciku tym jestem głupszy w tym temacie :D

zbiban1967
12-03-2014, 21:59
Tez bralem pod uwage Fulde i Vredestein Sportrack 5. Ale jednak Dunlop przebil je wynikami testow i opiniami. A cena tylko 100 wiecej na komplecie.

zbiban1967
18-03-2014, 09:53
No i przyszedł czas na trochę mokrego. Hamowanie od 80 km/h z dość mocnym wciśnięciem pedału hamulca...ABS nawet się nie załączył. Tak więc dają radę.

gnieciuch
21-03-2014, 16:07
U mnie wybór chyba jednak padnie na Fulde Eco Control HP
miałem te opony w firmowym Clio - dramat - przy pełnym załadunku na mokrej drodze auto nie chciało hamować trzaskało abs, i przy szybszym wchodzeniu w zakręty delikatnie się uślizgiwało, bardzo nie pwenie się trzymało drogi rozmiar kai miałem to 175/60/r14. zrobiłem 6 tyś i zdałem firmowe auto
w poprzednim mondeouszu miałem Vredestein Hi Track 2 - bardzo dobrze się spisywały na mokrym suchym i nawet w okresie przejściowym jesień i wiosna :) polecam - przejechałem na nich ok 180 tys km.
nie wiem czemu fuldy tak się zachowywały ale zraziłem się do tych opon - nie polecę nikomu

artoor86
23-03-2014, 22:36
U mnie wybór chyba jednak padnie na Fulde Eco Control HP
miałem te opony w firmowym Clio - dramat - przy pełnym załadunku na mokrej drodze auto nie chciało hamować trzaskało abs, i przy szybszym wchodzeniu w zakręty delikatnie się uślizgiwało, bardzo nie pwenie się trzymało drogi rozmiar kai miałem to 175/60/r14. zrobiłem 6 tyś i zdałem firmowe auto
w poprzednim mondeouszu miałem Vredestein Hi Track 2 - bardzo dobrze się spisywały na mokrym suchym i nawet w okresie przejściowym jesień i wiosna :) polecam - przejechałem na nich ok 180 tys km.
nie wiem czemu fuldy tak się zachowywały ale zraziłem się do tych opon - nie polecę nikomu

Spoko. Dzięki za opnie ale po 1. Clio i trzymanie się drogi to jest nie możliwe samo z siebie. 2. Ile było kg pełnego załadunku?

gnieciuch
24-03-2014, 22:43
1. Clio i trzymanie się drogi to jest nie możliwe samo z siebie. 2. Ile było kg pełnego załadunku?
ad1. jak były goodyeary jakieś wcześniej było dużo lepiej i fajnie się jeździło, modelu nie pamiętam bo już były na wykończeniu i miałem je krótko i szefostwo zakupiło fuldy
ad2. całe Clio z kratką wypakowane ulotkami do poziomu szyb z tyłu - myślę że było tego ok 300-350 kg

jarowoo
29-03-2014, 14:39
No i przyszedł czas na trochę mokrego. Hamowanie od 80 km/h z dość mocnym wciśnięciem pedału hamulca...ABS nawet się nie załączył. Tak więc dają radę.

I jak dalej jesteś zadowolony z opon?
Z jakim indeksem kupiłeś, te opony mają rant ochronny?
Może jeszcze jaki inne propozycje opon 205/55/16 do kwoty 300zł.

zbiban1967
29-03-2014, 19:41
Zdecydowanie nie żałuję zakupu. Testuję je na różne sposoby ,przy szybkich zakrętach trzymają jak głupie. Rantu nie mają ,indeks prędkości ,,v'' a więc do 240. Ze swojej strony mogę jedynie polecić.

enjoypoznan
30-03-2014, 11:43
Ja ze swojej strony jak już kiedyś pisałem polecam GoodYear Efficientgrip Performance 205/55r16 91V. Trochę kosztują bo 290zł szt. ale warto.

Ujeżdżam je już drugi sezon. Kulam sporo kilometrów w trasach i naprawdę jestem z nich zadowolony i polecam z czystym sumieniem.
Obawiałem się tylko ich szybkiego zużycia. Ale na szczęście się to nie potwierdziło i póki co zjadają się bardzo wolno.
Są ciche, pewne w prowadzeniu czy to na wilgnym, bardzo mokrym czy suchym, ładnie tłumią nierówności drogi. :up: I faktycznie spalanie nieco mniejsze po ich założeniu. Hamowanie awaryjne zaliczyły bezbłędnie.

Pamiętam w zeszłym roku kiedy wracałem A2 w czasie ulewy. Woda dosłownie stała w niektórych miejscach. Oponki wtedy spisały się na medal. Jestem z nich bardzo zadowolony.
Jeżdżę dość dynamicznie a i bieszczadzkie serpentyny nie są mi obce. :up:

W sumie jedyną wadą którą się doszukałem trochę na siłę to miękkie boki opony. Dlatego jak ktoś jeździ dużo po mieście i nieumiejętnie podjeżdża pod krawężniki to może być nieciekawie. Ale dzięki temu jak już pisałem dobrze tłumią nierówności.

Wrażenia moje i pasażerów po przesiadce z zimowych jest takie jakby auto schudło z 300kg. Oponki mają faktycznie bardzo niskie opory toczenia.

rezulteo opony
31-03-2014, 13:36
Witamy,

Tak, ten model od Goodyear ma bardzo dobre wyniki w testach, a w podanym rozmiarze wysokie noty A za hamowanie na mokrej nawierzchni oraz B za efektywność energetyczną. Jest to jeden z najlepszych modeli opon na lato.

Pozdrawiamy,

Rezulteo.

P.S. Zapraszamy na nasz profil na facebooku - link na dole.

jarowoo
31-03-2014, 22:03
Dzisiaj dołączyłem do grona użytkowników Dunlop Bluresponse, pierwsze wrażenie to cisza i opory toczenia dużo mniejsze niż w oponkach które wcześniej użytkowałem CONTINENTAL CONTIPREMIUMCONTACT 2. Reszta okaże się w dalszym użytkowaniu.

zbiban1967
01-04-2014, 08:19
Dzisiaj dołączyłem do grona użytkowników Dunlop Bluresponse, pierwsze wrażenie to cisza i opory toczenia dużo mniejsze niż w oponkach które wcześniej użytkowałem CONTINENTAL CONTIPREMIUMCONTACT 2. Reszta okaże się w dalszym użytkowaniu.

Dostałeś asistance na oponki ?. Na Dunlopy i Goodyeary jest o ile dobrze pamiętam 2 lata od producenta. Tylko ,że trzeba się upomnieć u sprzedawcy. Nie zawsze sami z siebie raczą o tym poinformować. No i do tego "Need for speed".

jarowoo
01-04-2014, 10:14
Dzisiaj dołączyłem do grona użytkowników Dunlop Bluresponse, pierwsze wrażenie to cisza i opory toczenia dużo mniejsze niż w oponkach które wcześniej użytkowałem CONTINENTAL CONTIPREMIUMCONTACT 2. Reszta okaże się w dalszym użytkowaniu.

Dostałeś asistance na oponki ?. Na Dunlopy i Goodyeary jest o ile dobrze pamiętam 2 lata od producenta. Tylko ,że trzeba się upomnieć u sprzedawcy. Nie zawsze sami z siebie raczą o tym poinformować. No i do tego "Need for speed".

Asistance dostałem, tylko nie wiem o co chodzi z tym Ned for speed? ☺

Nexus 7

zbiban1967
01-04-2014, 12:11
Musisz zarejestrować się na stronie Dunlop klub ,wysyłasz mailem dowód zakupu z potwierdzeniem dealera. Potem dostaniesz od nich wiadomość ,że dotarło i wysyłają grę. Chyba trzeba zrobić to przez Facebook'a. Dokładnie nie wiem bo u mnie zajmował się tym syn. Poszukaj w necie.

jarowoo
01-04-2014, 12:49
Ok, dzięki za informację.

Nexus 7

artoor86
10-04-2014, 22:38
Kupiłem jednak Dunlopy, pierwsze wrażenia cisza i większy komfort jazdy niż na zimówkach Fulda które dostałem z autem.

Biker36
12-04-2014, 19:23
A czy ktoś miał okazję jeździć na oponach Hankook Kinergy eco K425? Mają dobre noty na etykiecie i cena całkiem przystępna ?

jarku
12-04-2014, 19:42
Hankook Kinergy eco K425?

ja mam je już od 4 sezonów:
- ciche,
- świetnie trzymają i na suchym i na mokrym,
- może szybciej się ścierają, ale to mój 4 sezon i są jeszcze ok.
wcześniej na mondeo miałem chyba pirelli - hankooki znacznie, znacznie lepsze

---------- Post added at 19:31 ---------- Previous post was at 19:28 ----------

i do wad można zaliczyć brak pisku - no nie piszczą w zakrętach :boshe::zakrecony:

---------- Post added at 19:42 ---------- Previous post was at 19:31 ----------

test pewnie czytałeś:
http://www.auto-swiat.pl/1-test-opon-letnich-oto-zwyciezcy-naszego-wielkiego-porownania
nie uwzględniając trwałości, najlepsze opony w teście:
http://m.auto-swiat.pl/sites/www.auto-swiat.pl/files/image/test opon letnich 2011/wyniki.jpg

rezulteo opony
14-04-2014, 23:17
A czy ktoś miał okazję jeździć na oponach Hankook Kinergy eco K425? Mają dobre noty na etykiecie i cena całkiem przystępna ?

Witamy,

Jest to opona ze średniej półki i jak widać to w testach pod linkiem: opony Hankook (http://www.rezulteo-opony.pl/opony-hankook/opona-kinergy-eco-k425/testy-opon-48191) model ten bardzo dobrze sobie radzi na nawierzchni suchej jak i mokrej. Bardzo dobre rezultaty są także w dziedzinie walki z aquaplaningiem. Konkurentem tej opony jest na pewno UNIROYAL RainExpert.

Pozdrawiamy,

Rezulteo

jarku
14-04-2014, 23:23
ze średniej półki

co jest wyznacznikiem na jakiej półce znajduje się dana firma? cena? bo chyba nie wyniki testów

zbiban1967
15-04-2014, 17:47
Te testy jak dobrze widać są z roku 2011. Trzy lata to długi okres. W testach z roku 2014 czy 2013 Hankook niestety w czoł‎ówce się nie mieszczą.Oponeo » Testy opon letnich 2014 w rozmiarze 205/55 R16 ...

rezulteo opony
17-04-2014, 09:31
Witamy,

Oto podział marek na grupy lub jak to mówią na "półki" - kliknij tutaj (http://www.rezulteo-opony.pl/marki-opon). Opony powinno porównywać się w tej samej grupie np. nie Michelin z Dębicą, a Michelin z Dunlop etc.

Rezulteo:car: