PDA

Zobacz pełną wersję : gdzie magnes w kombi??



radeq
27-09-2006, 23:52
witam, jutro smigam w trase sobie, i zapozyczylem wlasnie cb (antena na magnes). Antenka ma 150cm, nie wiem co to za producent i teraz mam pytanko, gdzie ja sobie w kombiaczku postawic, zeby najlepiej bylo>>?? (znaczy zeby sie dobrze trzymala i dachu nie powiginala)

krzys-68
27-09-2006, 23:54
Im bardzie z tyłu tym szum powietrza mniej przeszkadza :banan:

radeq
28-09-2006, 00:06
na srodeczku, czy bardziej z boczku lepiej??

krzys125
28-09-2006, 08:30
to wszystko zależy w którym miejscu na samochodzie była strojona antena. czasem tak jest że przesunięcie anteny o kilka centymetrów skraca zasięg rozmowy o 50%.
optymalnym i najlepszym dla osiągów anteny jest sam środek dachu, ale wygląd wizualny strasznie się pogarsza :satan:

radeq
28-09-2006, 23:02
nie wiem gdzie byla strojona, i czy wogole, zamontowalem sobie z tylu na srodku, prawie przy samej klapie, i dzialalo iscie :) przynajmniej jak dla mnie, slyszano mnie na odleglosc ok. 8km, wiec chyba ok. wiem ze najlepiej na srodku, ale z uwagi na dlugosc anteny zalezalo mi zeby raczej sie nie odczepila, a wolno nie smigam :)

Andy
29-09-2006, 00:30
Ja miałem przewód puszczony od radyjka (wiadomo gdzie zamontowane), pod osłoną przedniego słupka, dalej w podsufitce i wyprowadzony pod uszczelką (musiałem nieco naciąć blachę pod uszczelką).Wypuszczony w okolicach środka klapy, i dalej kabelek w szczelinie między klapą a dachem. Teraz już prosto do anteny stojącej w tylnej części dachu na środku.
Do takiego bacika musisz mieć konkretny magnesik.

krzys-68
29-09-2006, 09:08
To prawda,na malej podstawce odleci :satan:

radeq
29-09-2006, 20:20
wlasnie o to sie balem, ale nie odlecial przy predkosci 190km/h, wiem ze antenka juz smigala troszke szybciej, ale na sedanie i stala na klapie bagara, a tam jednak jest troszke mniejszy opor chyba...

Andy
29-09-2006, 23:35
wlasnie o to sie balem, ale nie odlecial przy predkosci 190km/h, wiem ze antenka juz smigala troszke szybciej, ale na sedanie i stala na klapie bagara, a tam jednak jest troszke mniejszy opor chyba...

Możesz mieć niemiłą niespodziankę przy mijaniu sie z tirem.

Andy
29-09-2006, 23:39
Nie chcę Cię mocno namawiać, ale jeśli zrobisz tak jak ja miałem to niewielka ilość kabelka na zewnątrz może uchronić Cię w pewien sposób od niemiłych niespodzianek przy ewentualnym odpadnięciu magnesu.

radeq
29-09-2006, 23:57
niespodzianek nie bylo, ale ten sprzecik jest pozyczony i dlugo nie bede go mial, natomiast mi sie bardzo spodobalo i zamierzam sobie zakupic taka zabaweczke, ale jak juz sie znajde w posiadaniu to antenke zamontuje na stale :)

Andy
29-09-2006, 23:58
niespodzianek nie bylo, ale ten sprzecik jest pozyczony i dlugo nie bede go mial, natomiast mi sie bardzo spodobalo i zamierzam sobie zakupic taka zabaweczke, ale jak juz sie znajde w posiadaniu to antenke zamontuje na stale :)
Masz rację :brawo:

krzys-68
30-09-2006, 17:02
wlasnie o to sie balem, ale nie odlecial przy predkosci 190km/h, wiem ze antenka juz smigala troszke szybciej, ale na sedanie i stala na klapie bagara, a tam jednak jest troszke mniejszy opor chyba...przy tej predkosci antena sie wygina tak mocno ze i tak SWR "pada" :wall:

11lukasz
05-10-2006, 08:57
Ja przekladalem mojego 510 i Hustlera z mondziaka kombiaka na toyote sedana i nic nie trzeba bylo stroic (to jest plus magnesowek). Jedyne co moge powiedziec, to ze magnesowka to dobry sposob na zmniejszenie predkosci...wiadomo, ze 16 cm wytrzyma 200, ale po co tak szybko jezdzic...

krzys-68
05-10-2006, 11:38
:metal CB radio nie ma pomagac w jeździe szybkiej,ma poprawiac bezpieczenstwo na drodze tylko ze od założeń do spełnienia celów daleko :wall: jest

chuck
06-10-2006, 21:40
przesunięcie anteny o kilka centymetrów skraca zasięg rozmowy o 50%
cósik nie tak;przestawienie antenki nie zmienia jej parametrów (zasięgu itd) natomiast może zmienić się nieznacznie swr a źle zestrojoną antenką można uwalić końcówkę w radyjku
Pozdrawiam

krzys-68
06-10-2006, 22:56
przesunięcie anteny o kilka centymetrów skraca zasięg rozmowy o 50%
cósik nie tak;przestawienie antenki nie zmienia jej parametrów (zasięgu itd) natomiast może zmienić się nieznacznie swr a źle zestrojoną antenką można uwalić końcówkę w radyjku
Pozdrawiamdokladnie tak :metal

radeq
07-10-2006, 00:04
a co to to SWR??

krzys-68
07-10-2006, 00:55
ano tak najprosciej:
wynik pomiaru mocy wygenerowanej przez radio i odebranej przez antene :satan: Im wyzszy tym gorzej dla odbiornika i wlasciciela.
Spada jakosc polaczenia,odleglosci nadawania i odbioru,w skrajnych wypadkach nastepuje uszkodzenia koncowki mocy radia :)