PDA

Zobacz pełną wersję : ILE PRZEJEDZIE MONDEO MK!



krmt76
21-05-2005, 21:47
Jak w tytule, ciekawi mnie ile przjechane mają wasze mondki kilometrów.
Ile można przejechać bez WIĘKSZYCH usterek.
Ja mam 151 tyś. km :car:
Dzięki za wypowiedź.

altoot
21-05-2005, 22:06
Jak w tytule, ciekawi mnie ile przjechane mają wasze mondki kilometrów.
Ile można przejechać bez WIĘKSZYCH usterek.
Ja mam 151 tyś. km :car:
Dzięki za wypowiedź.

150 czy 200 tysiecy to zadna nowina...


Radeck swoim Zetec'iem 2.0 z 1994 roku zrobił 360 000 i sprzedał auto... teraz ma ponad 400 000

krmt76
21-05-2005, 22:18
spoko tak się pytam bo jestę ciekawy.
2.0 to ma lepszą żywotność ja mam 1.6 i niewiem jak to będzie
ale dzięki
szcunek dla autka z 400 tyś. :pad:

Golson
21-05-2005, 22:19
168tys. km pojawilo sie calkiem niedawno na liczniku :metal

A bilans dotychczasowych usterek jest nastepujacy:

-modulator ABS przy 155tys. (1150pln z wymiana) jest to chyba przypadlosc wielu mondkow, nie byla to usterka uniemozliwiajaca jazde ale osobiscie mnie denerwowal "kurnik" pod maska, a odpiecie ABSu jak dla mnie nie wchodzilo w gre

-dwukrotnie polamany zderzak przedni, trzykrotnie tylny :wall: (efekt taki ze mam 2szt tylnego zderzaka i przymierzam sie do kupna trzeciego, bo jak sie pojawie u znajomego znowu ze zderzakiem do klejenia to mnie chyba nawet na podworko juz nie wpusci :)) )

-radio ford4000T odmowilo wspolpracy tej zimy, w marcu pogrzeb mial akumulator (od nowosci pracowal tj. juz 7 lat :brawo: )

Reszta wymienianych w aucie rzeczy to elementy eksploatacyjne takie jak: rozrzad, klocki hamulcowe, tarcze, olej, kable WN, swiece, elementy zawieszenia

Auto ani razu nie odmowilo wspolpracy na drodze przez ten czas, nigdy nie bylo holowane, chociaz samo ciagalo ich sporo :) (od kadetta '84 po passata '00)

Foveon
21-05-2005, 22:33
A umnie wibiło 271 000 :)
Poprzednim właścicielem był mój szwagier i on nastukał tyle w służbowych delegacjach. Najwiekszą naprawą było spawanie kolektora wydechowego bo pek sobie a nowy był zadrogi.

owad
21-05-2005, 22:54
U mnie stuka 200 k km i jakis problemów.. chociaż był problem - podbierał mi dużo oleju - jakieś 0.5 mozę wiecej drogiego syntetyka na 1000 km.. jak się później okazało hehe filtry się w łapkach kręcił :) ale to po poprzednim właścicielu

Rafalrom
21-05-2005, 23:05
Witam.
To i ja się dołącze mój MKI ma na szfie 172 000 km, niby do 90000 był serwisowany w niemczech skąd był sprowadzony, jeżeli w to wierzyć to ok 80000 km zrobił po naszych drogach.
Naprawy-hmmm, same pierdoły silnik krokowy do czyszczenia był i przeplywomierz, zderzak już wymieniałem na tyle :satan: , hak dołożyłem i lpg. Reszta to sprawy eksploatacyjne filtry oleje klocki itp. Rdza zaczyna mi się pojawiać- to jest teraz mój problem.
Ale furka w każdej chwili zawiezie mnie wszędzie gdzie tylko wymyślę sobie w łepetynie- za tą niezawodność ją cenie. :metal

WBmondeo
23-05-2005, 21:48
1. mondeo 96r. 1,8 td 280 tys.: -raz się zerwał rozrząd i padła maglownica.
2 mondeo 01r. 2,0 tddi 240 tys bez problemowo
3 mondeo od kwietnia 04r. 100 tys. jeszcze nim jeżdze
4. mondeo 94 r. 196 tys - dopiero kupiłem

HEVA
23-05-2005, 22:32
Mój ma 132.000 km. Świeżo sprowadzony ze Szkoplandii, więc na razie na temat usterkowości się nie wypowiadam :)

Kiedy szukałem Mondka, to oglądałem jednego co miał 170 tys. a silnik chodził jak sieczkarnia - dramat. Obok stał (SPRZEDANY :wall: ) maksymalnie wypasiony 2-litrowy Ghia z przebiegiem prawie 300.000 - silnik chodził bezgłośnie - dosłownie igła. Spóźniłem się dosłownie 5 godzin, bo bym go już miał.

Reasumując - przebieg to połowa informacji o stanie silnika. Auto mozę mieć nawet 50 tysięcy, ale jak patafian co w nim jeździ nie zmieniał nigdy oliwy to co? ...... :satan: :satan: :satan:

wesmond
23-05-2005, 22:41
168tys. km pojawilo sie calkiem niedawno na liczniku :metal

A bilans dotychczasowych usterek jest nastepujacy:

-modulator ABS przy 155tys. (1150pln z wymiana) jest to chyba przypadlosc wielu mondkow, nie byla to usterka uniemozliwiajaca jazde ale osobiscie mnie denerwowal "kurnik" pod maska, a odpiecie ABSu jak dla mnie nie wchodzilo w gre

-dwukrotnie polamany zderzak przedni, trzykrotnie tylny :wall: (efekt taki ze mam 2szt tylnego zderzaka i przymierzam sie do kupna trzeciego, bo jak sie pojawie u znajomego znowu ze zderzakiem do klejenia to mnie chyba nawet na podworko juz nie wpusci :)) )

-radio ford4000T odmowilo wspolpracy tej zimy, w marcu pogrzeb mial akumulator (od nowosci pracowal tj. juz 7 lat :brawo: )

Reszta wymienianych w aucie rzeczy to elementy eksploatacyjne takie jak: rozrzad, klocki hamulcowe, tarcze, olej, kable WN, swiece, elementy zawieszenia

Auto ani razu nie odmowilo wspolpracy na drodze przez ten czas, nigdy nie bylo holowane, chociaz samo ciagalo ich sporo :) (od kadetta '84 po passata '00)

Golson to chyba moooooim autem jeździsz :)

ABS się zgadza ale udaję że kura nie słyszę choć iini nie udają :zly:
Zderzak no cóż kupiłem drugi całyi łorginał jeszcze nie zamontowany czekam na lakiernika no i czujnik cofania też czeka w pudełku :)
Pozostałe tylko eksploatacyjne sprawy pozostawiam bez zmian.
A przebieg raczej stan licznika to 185 tkm :satan:

mburz
23-05-2005, 22:50
Jak w tytule, ciekawi mnie ile przjechane mają wasze mondki kilometrów.
Ile można przejechać bez WIĘKSZYCH usterek.
Ja mam 151 tyś. km :car:
Dzięki za wypowiedź.

ILE PRZEJEDZIE MONDEO MK!
jest to pojęcie względne bo zauwawszy że jeździmy do póty, póki koło nie odpadnie i tłok bokiem nie wyjdzie to siakieś 500 001 a może i 1 000 001 zrobisz a zależne jest to od ...
1. Czy twoje autko przechodzi przeglądy okresowe .......
2. Czy jeśli sa jakieś niedomaganie od razu je niwelujesz .......
3. Co ile wymieniasz oleje i płyny.....
4. Czy myjesz swoje autko i je woskujesz ....
5. Jesli widziś ruda od razu reagujesz ........

itd ... jeśli przestrzegasz przeglądów "cienkich" i "grubych" to autko będzie ci służyłooooooo długo i ta samą miłością ci odpłaci - no chyba ze cię zdradzi :)) tym optymistycznym akcentem kończę ...

v1tek77
24-05-2005, 08:42
Ja w moim mam prawie 140tys. co prawda w to nie wierze bo ksiazka serwisowa konczy sie na 2000roku z przebiegiem 100tys. Mogl przez te 4 latka do zeszlego roku jak go kupilem dobic kolejna 100. I jak narazie poszla mi dwa razy cewka zaplonowa co bylo bardzo przykre :wall: A tak ogolnie to wymiana podstawowych rzeczy jak plyny itp. :satan: