PDA

Zobacz pełną wersję : [MK3] Ocena dwóch egzemplarzy.



GRANDE
25-03-2014, 21:16
Witam Forumowiczów. Rozglądam się za MK3 po 2003 roku, najchętniej 2.0 tdci 130km. Koniecznością jest homologacja na ciężarowe, plusem będzie skrzynia manualna (ale automat też ujdzie, kiedyś musi być ten pierwszy z automatem :hmm: ) Cena do 14000 tysięcy. I teraz główna część tematu, proszę o ocenę tych egzemplarzy. Niestety obydwa z komisów, co mnie lekko zniechęca :\ ale czarny mnie zauroczył, czekam teraz na wasze opinie, ewentualnie propozycje. Linki:

http://otomoto.pl/ford-mondeo-ghia-bardzo-bogate-wyposazenie-C32445558.html

http://otomoto.pl/ford-mondeo-2-0tdci-ghia-pl-automat-C30953534.html

ghostu
25-03-2014, 21:20
dtci
TDCi

Radzio75
26-03-2014, 10:23
Nie jestem specem od diesli , ale moje przemyslenia odnośnie tych aut :
Czarny wygląda lepiej niż złoty ( ma mniej zniszczoną skórę ) i silnik 130km ,na plus to że sprzedawca podaje vin , po konfiguracji wnioskuję że auto było sprowadzone , jesli tak to przebieg podejrzewam ok 300tys ( niech podeśle zdjęcia jakiś ostatnich przeglądów za granicą wtedy można spróbować zadzwonić i potwierdzić przebieg mniej więcej )
- diagnostyka automatu
- podpiecie pod komputer + próba przelewowa
jak były robione wtryski i dwumasa ( jakieś dokumenty to potwierdzające ) to można brać , jak nie to zaraz padnie bo nie bez przyczyny 80% mondeo tdci sprzedawane jest z przebiegami 200 - 250tysi ....
awaria automatu - 2500 - 4000zl
wtryski ( zależy jaka technologia naprawy ) 2500 - 6000zl
dwumasy nie ma bo to automat ( ciągle o tym zapominam )
jak coś przegiołem to niech mnie dieslomaniaki poprawią...
możesz mieć szczęście i nic z tego co napisałem się nie zdarzy przez najbliższe 100tys km .... i tylko zarabiasz na małym spalaniu , ale jak masz pecha to oblicz sobie ile po naprawach musisz zrobić km aby to zamortyzować ( w stosunku do 2.0 pb ) ....
mam w domu diesla i jestem nim zachwycony ( 1.6hdi 90km ) ale auto jest z salonu w polsce , ma zrobione 40tys km od 2010r i będę go trzymał do ok 100tys km a potem sprzedam i niech się inny martwi ( i takie podejście ma 90% właścicieli diesli w całej europie )
mam nadzieję że pomogłem
pozdrawiam

slowik
26-03-2014, 13:23
Nie jestem specem od diesli , ale moje przemyslenia odnośnie tych aut :
Czarny wygląda lepiej niż złoty ( ma mniej zniszczoną skórę ) i silnik 130km ,na plus to że sprzedawca podaje vin , po konfiguracji wnioskuję że auto było sprowadzone , jesli tak to przebieg podejrzewam ok 300tys ( niech podeśle zdjęcia jakiś ostatnich przeglądów za granicą wtedy można spróbować zadzwonić i potwierdzić przebieg mniej więcej )
- diagnostyka automatu
- podpiecie pod komputer + próba przelewowa
jak były robione wtryski i dwumasa ( jakieś dokumenty to potwierdzające ) to można brać , jak nie to zaraz padnie bo nie bez przyczyny 80% mondeo tdci sprzedawane jest z przebiegami 200 - 250tysi ....
awaria automatu - 2500 - 4000zl
wtryski ( zależy jaka technologia naprawy ) 2500 - 6000zl
dwumas z robocizną tak ze 3000zl
jak coś przegiołem to niech mnie dieslomaniaki poprawią...
możesz mieć szczęście i nic z tego co napisałem się nie zdarzy przez najbliższe 100tys km .... i tylko zarabiasz na małym spalaniu , ale jak masz pecha to oblicz sobie ile po naprawach musisz zrobić km aby to zamortyzować ( w stosunku do 2.0 pb ) ....
mam w domu diesla i jestem nim zachwycony ( 1.6hdi 90km ) ale auto jest z salonu w polsce , ma zrobione 40tys km od 2010r i będę go trzymał do ok 100tys km a potem sprzedam i niech się inny martwi ( i takie podejście ma 90% właścicieli diesli w całej europie )
mam nadzieję że pomogłem
pozdrawiam

Wszystko się zgadza :D tylko trochę z tą dwumasą pojechałeś :D maks do 2000 zł jak ktoś chce więcej to znaczy że szuka frajera :D ja płaciłem z robocizną 1700 zł. Pozdrawiam

GRANDE
26-03-2014, 16:09
Nie jestem specem od diesli , ale moje przemyslenia odnośnie tych aut :
Czarny wygląda lepiej niż złoty ( ma mniej zniszczoną skórę ) i silnik 130km ,na plus to że sprzedawca podaje vin , po konfiguracji wnioskuję że auto było sprowadzone , jesli tak to przebieg podejrzewam ok 300tys ( niech podeśle zdjęcia jakiś ostatnich przeglądów za granicą wtedy można spróbować zadzwonić i potwierdzić przebieg mniej więcej )
- diagnostyka automatu
- podpiecie pod komputer + próba przelewowa
jak były robione wtryski i dwumasa ( jakieś dokumenty to potwierdzające ) to można brać , jak nie to zaraz padnie bo nie bez przyczyny 80% mondeo tdci sprzedawane jest z przebiegami 200 - 250tysi ....
awaria automatu - 2500 - 4000zl
wtryski ( zależy jaka technologia naprawy ) 2500 - 6000zl
dwumas z robocizną tak ze 3000zl
jak coś przegiołem to niech mnie dieslomaniaki poprawią...
możesz mieć szczęście i nic z tego co napisałem się nie zdarzy przez najbliższe 100tys km .... i tylko zarabiasz na małym spalaniu , ale jak masz pecha to oblicz sobie ile po naprawach musisz zrobić km aby to zamortyzować ( w stosunku do 2.0 pb ) ....
mam w domu diesla i jestem nim zachwycony ( 1.6hdi 90km ) ale auto jest z salonu w polsce , ma zrobione 40tys km od 2010r i będę go trzymał do ok 100tys km a potem sprzedam i niech się inny martwi ( i takie podejście ma 90% właścicieli diesli w całej europie )
mam nadzieję że pomogłem
pozdrawiam

Dzieki za odpowiedź. Z tego co wyczytałem to w automacie nie ma dwumasy. Złotego raczej już nie biorę pod uwagę. Czarny według VINu na ford etis pokazywało, że samochód jest krajowy. Napisałem wczoraj do sprzedawcy, ponieważ przegląd jest zaznaczony do stycznia 2014. Odpisał mi, że nie podawał przeglądu, bo skończył się 25 marca, czyli akurat w dzień gdy pisałem, kolejny problem. W Częstochowie jest ASO forda, myślę, że przed kupnem wizyta obowiązkowa.

Radzio75
26-03-2014, 16:19
jak krajowy, to do aso w częstochowie i coś ci powiedzą...i fakt w automacie dwumasy nie ma ...najlepiej jakbyś pojechał z kimś kto ma mondeo w takim automacie więcej ci powie niż aso jak wsiądzie i się przejedzie. Powodzenia.

GRANDE
27-03-2014, 21:37
Możliwe, by miał grzanie dupska z tyłu, a z przodu nie? Bo nie widzę z przodu przycisków od tego, a z tego co wiem, to powinny być przed biegami, przy uchwycie na kubek.

linkgrabber
27-03-2014, 21:44
jesli chodzi o tego pierwszego to z przodu też są podgrzewane tylko ten lewarek większość przycisku zasłania ;)

GRANDE
27-03-2014, 21:55
jesli chodzi o tego pierwszego to z przodu też są podgrzewane tylko ten lewarek większość przycisku zasłania ;)
Dzięki za odpowiedź. Myślałem, że to ma być w miejscu tego obok otwierania bagażnika. No cóż, jeżeli nikt mi go nie sprzątnie sprzed nosa, to w drugim tygodniu kwietnia pojadę go oglądać.

linkgrabber
27-03-2014, 22:04
bo jest miedzy tym przyciskiem a uchwytem na kubek tyle, że na wszystkich zdjeciach tak jakoś zasłonięte ;) Ale z tego co powiekszałem fotki wydaje mi się, że przycisk tam jest. Zawsze możesz spytać przez tel sprzedającego

darecki_
27-03-2014, 22:46
Tylko ten czarny nie ma ESP = nie ma wyłącznika ,a w opisie oczywiście standardowo jest:skromny: Grzanie tyłków przód jest na 100% tylko czy działa...